Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   972 / 1267
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Szia!
Képcsőméretfüggő az ellenállás értéke, mert ez a túláramvédelem osztótagja. A rajzos dokumentumok végén egy táblázat tartalmazza az aktuális képcsőhöz rendelt értékét.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Szia! Köszönöm szépen az eligazítást!
(#) ha6zz válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Szia!

14" képcsőnél 2.4KoHm
20-21" "" 2,7Kohm 1/4 watt

Sok sikert!
(#) deer28 hozzászólása Aug 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Samsung cz-20f 12t típusú tévével kapcsolatban kérnék segítséget. Menüben Automata vagy kézi keresésre nyomva "nem hozzáférhető" felirat jelenik meg. Tévét nem láttam telefonon hívtak, mert biztosak voltak benne, hogy tudom mi a baja. Gyerekzárat mondtam nekik, de oda se engedi be őket ugyan ez a "nem hozzáférhető" felirat jelenik meg.
Előre is köszönöm a választ.
(#) kadarist válasza deer28 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Szia!
A kulcsszó: hotel mód.
(#) stevepapa válasza deer28 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Szia!

Mond nekik ne AV-be próbálják
(#) deer28 hozzászólása Aug 2, 2014 /
 
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Holnap mondom nekik.
További szép estét!
(#) shoginc hozzászólása Aug 3, 2014 /
 
Sziasztok! TV kapcsolóüzemű tápját hogyan lehet készenléti módból bekapcsolni? A csatlakozósorán van egy PWR feliratú érintkező. Csak hogy a táprész működik-e. Mert a (képcsöves)TV készenléti lámpája világít, viszont onnan bekapcsolva kikapcsol az egész.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2014
(#) BarnaPili válasza shoginc hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Kapcsolástechnikától függ.Vagy testre kell húzni,vagy feszt kell rá adni.
(#) shoginc válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
GND-re húzni már próbáltam, most akkor rákötöm az 5v-ra...
(#) shoginc hozzászólása Aug 3, 2014 /
 
Nos, ez sem jött be. Ha jól tudom egy relének is be kellene húznia. Erről a panelról lenne szó, és itt van a csatlakozó-"választék" is. Egyébként alap állapotban a kimeneteken a ráírt feszültségek kb felét mérem, kivéve az 5V-ot, az megvan, illetve a 12V-on semmit nem mérek.
Pufferkondin megvan a 320V.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2014
(#) deccser hozzászólása Aug 3, 2014 /
 
Szevasztok mindenki. Hozzám került javitásra egy Lg 47ld450-za tipusu 120cm-es lcd tv. Azzal a hibával, hogy nincs rajta kép. Szétvettem, és láttam, hogy elszált a 4 amperes bizti az inverternél. Rámértem a fettekre, és halottak (2SK3868). Tettem bele P9N60-as jelzésü cserét, mivel mondták hogy helyettesitője, de nem ment vele 3 percig, megint minden elszállt. Mit kellene még megnéznem, vagy csak az originál részek jók bele ? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) deccser válasza deccser hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Még csak annyi, hogy a tápról nem találtam rajzot a neten, a jelzése EAX 61289601-LGP-10LF. Ha valaki tudna egy rajzot küldeni, megköszönnlm.
(#) kadarist válasza deccser hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Az elektrolitkondenzátorokat kellene cserélni. Kicsiket, nagyokat egyaránt.
(#) BarnaPili válasza shoginc hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Én nem látok rajta relét.Megmutatod melyik az.Le kellene terhelni a 120V-os ágat egy 60W-os izzóval.Úgy lehet,hogy beindulna.
István
(#) shoginc válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
A relét pont takarják azok a szép színes kábelek.. Egyébként a 120V-os ágon is csak kb 55V van... Egyébként most amit eddig kiderítettem: Van a panelon egy pq12rf21 típusú 12V-os feszültség stabilizátor, ami az egyik lábán ki-be kapcsolható. Ugye ez kapcsolná magát a relét is. Viszont a fesz. stabhoz tartozó táp gyakorlatilag nulla, 1-2 volt körül van a pufferkondenzátorának a feszültsége. A trafóról lejövő feszről nem tudok semmi, azt hogyan érdemes mérni? Az egyenirányító diódája a mérésem szerint jó.
A relé egyébként a panelon lévő D-COIL feliratú 2 pólusra adja a 230-at.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2014
(#) BarnaPili válasza shoginc hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
A relé akkor a lemágnesezést kapcsolja,az nem kell a táp működéséhez.Működött ez a táp a gépben? Vagy javítás miatt akarod ily módon beindítani?
(#) shoginc válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
A javítás miatt szeretném. Csak azért, hogy hol kell keresnem a hibát. De akkor ezek szerint itt. Egyedül a készenléti led világít alapból, ha be akarom kapcsolni, az egész lekapcsol. De az a led gondolom 5v-ról megy, az meg is van a tápon, egy natúr 7805 társaságában.
(#) BarnaPili válasza shoginc hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Kezdd a primer oldali kis elkókkal.Ezzel kell kezdeni mindig.
(#) shoginc válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Nos, az elkókat, diódákat, tranzisztorokat bemértem, minden rendben.
(#) deccser válasza kadarist hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Szevasz kadarist. Holnap kicserélem az összes elkót a tv-ben, és majd jelentkezem. Köszi a gyors választ.
(#) misabacsi hozzászólása Aug 3, 2014 /
 
Sziasztok! Szeretném ismét a segítségeteket kérni.
Van egy SONY BRAVIA KDF-E42A11E típusú projektoros tv-m.
Bekapcsolás után,előjön a kép és hang,majd 5-6másodperc múlva egy kattanással kikapcsol és villog a készenléti led pirosan négyszer egymás után, majd újból zölden világít majd megint pirosan villog.
Szeretném tudni akód jelentését.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv! misabacsi.
(#) shoginc válasza misabacsi hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Heló! Ez a táblázat leírja a hibákat, és hogy hol kell keresni őket.
(#) stevepapa válasza misabacsi hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Szia!

Ventilátorok indulnak? Lehet, hogy poros túlmelegszik, vagy a lámpa gyengélkedik.
(#) misabacsi válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Üdv! A venti. indul, én is a lámpára gyanakodtam, de a visszajelző nem világít, vagy az csak akkor gyullad ki, ha az égő teljesen bekrépált.
Köszönöm a gyors választ.
(#) stevepapa válasza misabacsi hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Üdv, azért egy tisztítást megejtenék benne. Egyes típusokban a levegő útja igen eltud rakódni porral ami a lámpa, vagy az " optikai" rész túlmelegedéséhez vezethet. Természetesen még számtalan gondja lehet, de ez a leggyakoribb. Próbáld ki, hogy a lámpát 180 fokkal elfordítod a foglalatban. Rövid ideig 1-2 hónap, működni szokott. Nem mindég, de ha így nem áll le akkor biztos, hogy lámpahiba.
(#) misabacsi válasza shoginc hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Üdv ! misabacsi.
(#) misabacsi válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Köszönöm, megfordítom és kitisztítom.
Üdv! misabacsi
(#) Fantasy hozzászólása Aug 4, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!
Egy Videoton TS5355 TXT-OSD készüléken olyan hiba merült fel, hogy bekapcsolás után kb. 10-15 perc után nem reagál a távirányító egyetlen gomjára sem. A hálózati főkapcsoló kikapcsolása után majd vissza, ismét működik egy darabig, utána nem. Mi lehet a probléma?
(#) misabacsi válasza shoginc hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Üdv! Szétszedtem a hátulját elég alaposan, hogy hozzáférjek az alkatrészekhez.
A csatlakozók széthúzása közben vettem észre,hogy a ventilátoré szét van csúszva, tehát valójában nem volt hűtés és ez okozta a leállást. Kitisztítottam , majd összeraktam és jól működik.
Köszönöm a segítséget.
Misabacsi.
Következő: »»   972 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem