Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   971 / 1268
(#) villanyipi válasza moltam hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Hát ez nagyon úgy fest bele van öntve, pedig bíztam benne hogy nem lesz na de valamivel betapasztom a lyukat és akkor nem fog süvítő hangot adni, mert más baja nincs csak zavaró a hang
(#) moltam válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Hát akkor vágd le és rakj a helyére olyat, ami nincs beleöntve.
(#) roland86 hozzászólása Júl 26, 2014 /
 
Sziasztok . Ismét egy problémával fordulok hozzátok. Orion t2190mj tv, kép felül jó, közepén világos csík, alul sötét. ütésre megjavul. mi lehet a probléma? Köszönöm előre is a válaszokat.
(#) BarnaPili válasza roland86 hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
A függőleges IC lábait,és a hozzátartozó alkatrészeket is forraszd át.A csatlakozó is lehet KH-s.
(#) djseed1 hozzászólása Júl 26, 2014 /
 
Üdv mindenkinek.
Nemrég beszéltem a Samsung TV-ről ami jelentős túláram végett ment tönkre. Most újra előszedtem.

Mikor hozzám került, biztosíték elégve és a nagy pufferelkó (450v/220uf) el volt szállva. No akkor elkó és bizti csere megvolt, átmértem a táp primer oldali részét, diódák, kondik, meghajtótranyó ok!
Áramalá hejezve pedig a biztit kiveri. Nemértettem ha minden jó akkor miért ég ki a biztosíték.
Most egy kicsit jobban belenyúlva, a főkapcsoló utáni szűrőkondikra gyanakszom. Ám mérésre semmit nem mutat, de úgy tudom hogy áram alatt ezt tud problémát okozni ha egyszer túláramot kap. A szűrőkondik 275V max, gondolom ennél kicsit többet kaphatott ha a 450-es pufferelkó elrepült.

Szóval lehetnek e a kondik kibásak?

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2014
(#) djseed1 válasza djseed1 hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Hát, nem győztem váni.

Cseréltem a főkapcsoló utáni szűrőkondit és lám a bizti ép maradt, a TV pedig tökéletesen működik.
(#) gyurka30 hozzászólása Júl 27, 2014 /
 
üdv mindenkinek ! van nálam javitáson egy samsung72cm tv a hiba hogy 1,2,-10 perc után kikapcsol magátol valami egyenirányitó diódát mondtak de meg egy 3.3 uf 250v kondit a kondit kicaseréltem de a diódát nem nagyon találtam meg na tápban hol keressem ?????????? köszönöm előre is !!4
A hiba: beindul aztán 1,2 perc után leáll!!
(#) Ronin hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
Sziasztok.
Van egy Grundig 72cm-es képcsöves TV, ami azt csinálja egy idő után, hogy a kép elkezd kifehéredni, majd azután visszaáll, megint kifehéredik, és így tovább.
Mi lehet a gondja?
(#) kadarist válasza Ronin hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Szia!
Első körben alaposan nézd át a forrasztásokat a képcsőpanelen és a sortrafó körül, mert lehet, hogy a 200V-os katódtápfeszültség nem jut el mindig a video-végfokokhoz.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
(#) Ronin válasza kadarist hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Köszönöm a tippet. Bár "valószínűleg" csak hétvégén tudok vele foglalkozni, de majd megírom mi lett vele.
(#) Frenki007 hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne h egy régebbi fajta képcsöves tv leesett a poncról, nem tört össze bekapcsolás után a hang van de kép nincs. A képcső vége sincs eltörve. Szerintetek mi lehet a baja, javítható-e vagy inkább kuka?
(#) kadarist válasza Frenki007 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Szia!
Lehet, hogy javítható, de lehet, hogy nem érdemes. Kétesélyes a dolog, a sérülés jellegétől és súlyosságától függően. Diagnosztizálni kellene a beteg állapotát és utána lehet véleményt mondani.
(#) Frenki007 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Ahogy nézem elvileg a képcsőnek elment a fűtése.
(#) kadarist válasza Frenki007 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Na, akkor lehúzod a képcsőfoglalatot, rámérsz a fűtőszálra ohmmérővel és így tovább. A fűtés vonalát is nézd át, hogy nincs-e repedés a nyákon.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
(#) lacek29 hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
Sziasztok, SAMSUNG CW29K84V tv-nek miért torzíthat a hangja bármilyen előrebeállított módban? Mondtak nekem olyat,hogy kiszáradt kondenzátor(ok) miatt is lehet.Kapcsolási rajzot sajna nemtaláltam hozzá,mert gondolom az nemártana,hogy holis kezdjem keresni a hibát.
(#) villanyipi válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Ha a hangszóró membránja tökéletes, akkor az audio ic körül keresendő a hiba. Hangszórót könnyen tesztelheted mondjuk a pc hangfal fejhallgató kimenetét közvetlen a hangszóróra kötve ha torzít a hangszóró cserés, ha az nem torz akkor marad a mérés.
(#) merga hozzászólása Júl 30, 2014 /
 
Sziasztok ***
Erre van az apróhirdetés!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2014
(#) schnappy20 hozzászólása Júl 30, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy kis szakmai segítséget szeretnék kérni!
Anonym Tv aminek a készenléti LED világít de nem kapcsol be, de kép nincs és hang bekapcsoláskor berreg! Odáig eljutottam hogy a tápegység jó! Tudnátok segíteni hogy merre induljak neki?!
(#) eyess válasza schnappy20 hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Én nem lennék olyan biztos abban , hogy jó az a táp.És valami szám , vagy némi leírás nem ártana a tv hátuljáról.
(#) Frenki007 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Megoldottam a hiba felét, képcső fűtés már van csak annyi a baj h most a kép fekete-fehét és halvány. Ilyenkor valamin állítani kellene vagy mit kellene csinálni?
(#) 2herceg válasza biji hozzászólására (») Júl 30, 2014 / 1
 
Szia elnézést hogy nem válaszoltam,sajnos nem voltam ithon, de erre volt szükségem mert nem tudtam belépni a menübe mindég csak az jött be amit fent irtam. Menügomb+ hangerö +gomb megnyomásával tudtam tovább lépni. De probléma meglett oldva köszi a linket meg a segitséget, meg mindenkinek akik segiteni tudtak.
István
(#) kadarist válasza Frenki007 hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Scart RGB bemenetről is kipróbáltad?
(#) Frenki007 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Nem, csak antennáról. A kép halványságáért mi a felelős? (ha olyan helyre kapcsolok ahol nincs adás ott a kép fényereje jó)
(#) biji válasza 2herceg hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Szia!
A lényeg, hogy sikerült." Az idő nem számít."

jani
(#) merga hozzászólása Júl 30, 2014 /
 
Sziasztok időközben érkezett egy kis orion T 1430 MTX-S tv 37 centis. kép hang van a baj csak a kép csak félig van meg alulról semmi felétől van kép de mintha fel lenne hajtogatva csíkok vannak. Mi lehet a gond mert én függőleges eltérítő ic-re gyanakszom. előre is köszönöm a válaszotokat. Ha kell akkor képet is adok róla.
(#) kadarist válasza Frenki007 hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Akkor próbáld ki RGB-ről is. Várom a válaszod.
(#) Frenki007 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Így nem tudom kipróbálni mert nincs rajta scart csatlakozási pont. Van rajta egy másfajta csatlakozó csak ahhoz meg nincs átalakítóm.
(#) kadarist válasza Frenki007 hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Mert ugye azt is el kellene dönteni, hogy a tuner környéke sérült meg vagy utána valahol. A másfajta videócsatlakozón keresztül próbáld ki a tévét.
(#) merga hozzászólása Júl 30, 2014 /
 
RCA portja van akkor a tv-nek gondolom,amit nem tudsz RCA kábel nélkül összekötni.
(#) soos csaba hozzászólása Aug 2, 2014 /
 
Sziasztok! Kaptam javításra egy DAEWOO 20A5ET típusú tévét, a sasszé száma CP-375-ös. A probléma az vele hogy a panelon az I801-es IC szabályosan szét pukkant!, és körülötte három ellenállás is-R807, R804, R806, a problémám az hogy R807-es pozíciójú ellenállást nem tudom be azonosítani sehogy sem, mert amit az interneten találtam rajzokat azokon egyiken sem írják oda az R807-esnek az értékét, ebben kellene nekem segíteni aki már foglalkozott ilyen típusú tévével, és tudja ennek az ellenállásnak az értékét. Köszönöm előre is!.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2014
Következő: »»   971 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem