Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   999 / 1267
(#) Lali24 hozzászólása Nov 20, 2014 /
 
Ezt a MP2212DN ic-t lehet valamivel helyettesíteni?
(#) jdani válasza villanyipi hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Nem láttam elkókat. Érdekes is lenne, ha az elkó már ,,elszisszenti magát,, azután hogyhogy újra jó a kép? Tappancsot majd megnézem. Láttam már kondit, ami lelőtte magáról a búráját, és ettől a kondi ránézésre görbén volt benne. Most is láttam benne ilyen kondikat, közelről annyira nem is vizsgáltam meg. De a kondi attől lövi le magáról a búrát, mert nagy a nyomás benne. Ezek viszont bevágott tetejű kondik, és nem voltak púposak, tehát szerintem azok csak görbén voltak beforrasztva.
(#) kalmi.kalmi válasza Lali24 hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Szerintem nézzél hozzá egy firmware-t, vagyis egy szoftverfrissítést. A mainboard-on van egy sorozatszám az alapján.
(#) Amarton hozzászólása Nov 21, 2014 /
 
Adott egy Samsung LCD TV (C530)
A primer körben a 2db FET zárlatos lett. A biztosíték is kiment, természetesen.
Sikerült belerakni ugyan olyan típusokat.
A TV ezután üzemelt kb. 5 percig. A következő bekapcsolás után ismét kiment a bizti és a két FET is.
Üzem közben a táp egy picit ciripelt.
Valakinek valamilyen ötlet, hogyan lehetne működésre bírni, hogy ne csak 5 percet bírjon?
(#) kalmi.kalmi válasza Amarton hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Hálózati puffer jó ? Esetleg melegedett a hűtőborda ? Egyéb kontakthiba a tápban ?
(#) Nanok hozzászólása Nov 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Nekem valami hasonló régi, csöves tévékészülékem van. Videoton VT TV
2db transzformátort látok benne, egyet a kutyaház mellett, a másikat pedig a hangolóegységnél. Használható valamelyik, valamire? Nézegettem már mindenféle rajokat, de úgy tűnik a csőfűtések sorba vannak kötve és szinte direktbe kapják a 220V-ot. Illetve a többi feszültség is mintha direktbe a 220V-rol menne.
Az jó lenne, ha lenne benne valami 220V/30V körüli transzformátor. De gondolom az egyik a hangvégfoké lehet. A másik mi lehet, Illetve melyik melyik?
(#) kadarist válasza Nanok hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Szia!
A képeden látható trafó a képeltérítés végfokozatának kimenőtranszformátora, ami nem jó hálózati trafónak, mert egyrészről nagy menetszámú, nagy ellenállású tekercset tartalmaz, más részről pedig nem biztonsági szigeteléssel ellátott. A hang végfok trafója hasonló jellegű, úgyhogy mindkettőt felejtsd el, ha hálózati trafót keresnél.
(#) Nanok válasza kadarist hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
0,2-0,3mm vastagságú rézhuzalt ki tudnék nyerni valamelyikből? Kb. 250m kellene,de van 2db ilyenem. A képeltérítő tekercsen, 0,6mm-es huzalt mértem.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
(#) kadarist válasza Nanok hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Mérd meg a többit is. A huzalvastagságokat nem tudom fejből.
(#) Nanok válasza kadarist hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Rendben, köszönöm!
(#) pjg hozzászólása Nov 23, 2014 /
 
Adott egy ORION T2835STX TV. Nagy reccsenés után megszűnt a hang és halk morgás hallható. Korábban is csinálta, de akkor kis idő múlva ismét lett hang. Akár napokig is jó volt. Most már végleg elhallgatott. Minden más jól működik. Szép a kép, hangerő szabályozás megy. A csík csökken ill. növekszik. A végerősítő egy TDA7495. A nagyobb kapacitású elkókat végigmértem kapacitásra is és Esr-re is. Jónak tűnnek. A hiba fennáll mind saját vételnél, mind Scart bemenetről. Valakinek van e hasonló hiba tapasztalata. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2014
(#) küzmös Gergely válasza Nanok hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
A kicsi az hangkimenő transzformátor, mely PCL86-hoz való.. Csöves erősítő készíthető belőle. (PCL, EL) Hálózattal közvetlenül meg se próbáld terhelni, mert nem bírja el (6V). A másik nagyobb trafó az a képeltérítés trafója (PCL85-höz.) 12V körüli feszültséget ad. (Ezt használtam már, de ahogy kadarist mondja ezek nem biztonsági trafók, ráadásul légrésesek.. ) Ezekben a készülékekben nincs hálózati trafó.. minden az "utcáról" jön. Fűtés sorban (minden cső 300mA) teljesítmény ellenállással kiegészítve kiadja a 220V-ot, s az anódfeszültség is a hálózatból nyert szűrve ,pufferelve.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2014
(#) villanyipi válasza pjg hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Az ic körében nincsenek tönkremenve kis elkók? Feszek megvannak? Ic melegszik? Ha a képpel nincs baj tuti audio körben akadnak bajok, esetleg nem ment tönkre a hangszórója?Hangváltó ic ha van benne ott is mérnék, meddig jut el a hang jel.
(#) pjg válasza villanyipi hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Köszi a választ. Eddig a nagy elkókat mértem. A kicsiket ezután fogom. Fesz. alatt nem mértem. Félek, hogy ráz. Két hangszórós, lévén sztereo. Hangváltó nincs.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2014
(#) villanyipi válasza pjg hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Sok sikert hozzá ha jó napod lesz csak kis alkatrész ha rossz napod akkor kis alkatrész és egy ic, ic adatlapja alapján a rámenő feszültséget megtudod mérni, nagy feszültséghez ne érj az ic köre meg kisfeszültség kell legyen
Óvatosan nyúlkáljunk a konnektorba mert a váltóáram fene mód hasonlít az egyenáramra csak nagyon fáj ha megnyalogatjuk.
(#) pjg válasza villanyipi hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Az egyen talán még jobban fáj!
(#) andriska_13 hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Sziasztok,van egy LG 42LB5610 tipusu tv-m es az a problemaja hogy nem indul be.
Ez a hiba a tegnap jelentkezett amikor be akartam iditani a taviranyitoval de nem indult be,a jelet fogta mert ojankor a stby piros led elalszik es bekellene hogy indujon de nem tortent most semmi a led kialudt es nem indult be,ekkor kihuztam a konnektorbol es probaltam ujra es magy nehezen sikerult beindittani de azt is ugy hogy a tv-n talalhato inditogombot hasznaltam,de ma sehogy sem sikerult beindittani,mi lehet a gond kerlek segitsetek.
(#) Mircsof hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Samsung CK-5020-Z Tv olyan hibajelenséggel került hozzám, hogy a menüben minden lehetséges funkció (fényerő stb) minden maxra van állítva, és mégis kicsit sötétes a kép. Próbáltam a sortrafonál állítani a 2 potin, nem sok sikerrel, ha még fényesebbre állítom láthatóvá válnak a csíkok.
Csatolok egy képet, amin az is "látszódik" mintha kicsit sok lenne a zöld szín. Továbbá feltünt, hogy hidegen indítva elég lassan jön meg a kép nem tudom ez mennyire releváns.
Merre próbáljam keresni a hibát?
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Ezeknek a fajtáknak sajnos a képcsövei borzasztóan rosszak. Sejtelmem szerint ez állhat a hiba mögött.Ha van másik csöved próbáld meg azzal mit csinál.Meg is szokták fűteni ,de szerintem annak semmi értelme.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Sajnos nincs másik csövem. Nem probléma, ha esetleg tönkre megy mivel a tulaj úgy adta, hogy kezdj vele valamit ha tudsz...
A fűtés-t hogy tudnám ellenőrizni hogy megfelelő-e, vagy esetleg növelni?
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Hidald át a fűtés áramkörének soros áramkorlátozó ellenállásait.
(#) pjg válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
El is száll a fűtőszál nagyon hamar.
(#) kadarist válasza pjg hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Nem hinném. Először az egyiket, aztán a másikat.
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Gondolom ők lennének azok?!
Méregettem és a cső végén az RK, BK, GK Jelöléseken (a 3 ellenállás vége a cső felé) és a GND között 121V mérhető! Itt nem 200 kellene legyen?
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Nem azokról van szó! A fűtés ellenállását keresd meg (R617).
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Tudnál valami támpontot adni (pozíciórajzolat vagy valami), mert mióta írtad azóta keresem de nincs meg!
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
A sárga csatlakozó mellet az álló szürke ellenállás, a nyákba forrasztva.
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Én csak egy sárga csatlakozót látok itt, az is az előbb feltöltött képen van. Mellette egy szürke ellenállás, de az nem R617 hanem R517. Gondolom az lesz az csak a rosz minőségű kép miatt hatosnak láttad.
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Jó, legyen 5. A rossz minőségű kapcsolásirajz-kép miat lehetett.
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Így kicsivel jobb!
Nagyjából sikerült beálitani elfogadhatóra a képet. Köszönöm a segítséget.
Van egy utolsó Tv itthon, holnap az kerül terítékre.
Hiba jelenség az egyébként gyönyörű kép mellett, a kijelző felső részén ideig óráig van egy fehér vízszintes csík. Mindez egy furcsa hanggal társulva. továbbá egy-egy csatornára való váltáskor teljes kijelzőn jelenik meg a kép, de 3-4másodpercel később összeugrik. Alul felül kb. 5cm fekete rész lesz. Nem tudom, hogy alapból akkora kéne legyen vagy teljes képernyős.
A tv típusa: Vestel ctv 5555txt
Következő: »»   999 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem