Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   41 / 138
(#) zombee válasza szergi hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
A kondi be volt kötve? Mert akkor ott a(z egyik) hiba, de a dióda is zárlatos!
(#) tomics76 hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Sziasztok. Segítségetek szeretném kérni.Egy Lehel lux mikrosütőnknek az a baja,hogy nem melegít.Elviekben minden jó rajta-vagyis úgy néz k(megy a motor forog a tányér is ,de a kaja nem lesz meleg)i.Ilyet még nem szedtem szét.Mi lehet a gond?
Köszönettel:tomics76
(#) tomics76 hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Ma szét szedtem.A bíztosíték szakadt volt.Áthidaltam a szerelő javaslatára(mert 2000 FT lett volna).Azt mondta ,ha nem megy akkor úgy is más a baja.Hát úgy is lett. Minden érintkező szép,nem égett.De ha bekapcsolom akkor valahonnan égett szag jön.Vagy az a beállító ídőzítőn belül lehet a gond?Vagy a jobb oldalon az nagy kondi lehet a hibás?
(#) tomics76 hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
Sziasztok. Segítségetek szeretném kérni.Egy Lehel lux mikrosütőnknek az a baja,hogy nem melegít.Elviekben minden jó rajta-vagyis úgy néz k(megy a motor forog a tányér is ,de a kaja nem lesz meleg)i.Ilyet még nem szedtem szét.Mi lehet a gond?
Ma szét szedtem.A bíztosíték szakadt volt.Áthidaltam a szerelő javaslatára(mert 2000 FT lett volna).Azt mondta ,ha nem megy akkor úgy is más a baja.Hát úgy is lett. Minden érintkező szép,nem égett.De ha bekapcsolom akkor valahonnan égett szag jön.Vagy az a beállító ídőzítőn belül lehet a gond?Vagy a jobb oldalon az nagy kondi lehet a hibás?
Köszönettel:tomics76
(#) myrtyll99 hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
Sziasztok,
a következő lenne a problémám: van egy régi Samsung Classic Collection mikrónk, amely egyszer csak a következő hibákat jelezte egyidejűleg: nem olvasztott kis és a percszámláló gombja sem mozdult semerre. Melegíteni stb. lehet vele. Mi lehet a gond?
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) zombee válasza tomics76 hozzászólására (») Aug 17, 2011 / 1
 
Ha a nagyfeszdióda(csak ez lehet ilyen pofátlanul drága) égett le annak általában oka van.
Meghibásodási gyakoriságuk szerint csökkenő sorrendben írom, ezeket kell megnézned a szekunder oldalon:
nagyfeszkondi, magnetron, nagyfeszdióda; más nincs!

Pár oldalt(max 3-4 hetet) visszalapozva mindháromra találsz több irományt is hogy mit kell nézni, sokadszorra azért nem írnám le.
(#) tomics76 válasza zombee hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Köszönöm válaszod
(#) tomics76 válasza zombee hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Még egy kérdésem lenne ill. megerősítés.A magnetron kapcsa és a ház között kb. 250 Ohmos ellenállást mérek csak.Nem végtelen nagyot.Akkor kukába vele?
(#) Gafly válasza tomics76 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Fűtésnek sok, anód-katód között kevés ez az érték. Jónak viszont szerintem seholsem
Tényleg, azon elgondokoztál már hogy amit zombee írt, annak oka van?
(#) antekirt válasza tomics76 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Valószinű elengedte a vákumot a magnetron . A hol a csatlakozója van ott szagold meg onnan jöhet az égett szag .
(#) tomics76 válasza antekirt hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Helo.Ma szétszedtem a mikrot.A trafó jó,a kondi is.Csak ezeket az értékeket mértem a magnetronnál.De már szét szedtem.teljesen.A javítás is majdnem 1 új árával vetekedne.De köszönöm mégegyszer sígítségetek!!
(#) sanyaman hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy kb. 10 éves Samsung mikróm (CE297DN). Eddig nagyon jól szolgált és most is működik, de bekapcsolás nélkül, simán a konnektorba dugva is zúg benne vmi. Sztem a trafó, mert ugyanilyen hang jön, csak erősebben, ha bekapcsolom. Ha tényleg a trafó lehet a gond, érdemes cserélni? A gond az, hogy ez egy nagyobb méretű, 28 l-es és nem az a 10 ezres kategória újonnan.

Köszi!
(#) zombee válasza sanyaman hozzászólására (») Aug 29, 2011 / 1
 
Szerintem az elektronikát tápláló kicsi trafó lehet, más nem. Nagyon hangos? Érdekes hogy így is működik...
(#) Teaway hozzászólása Szept 9, 2011 /
 
Üdv!

Van egy őskövület Samsung MX245 mikróm, ami egyik napról a másikra hirtelen működéskor erős, berregő hangot adott. Előtte 18 évig hibátlanul ment.
A magnetron típusa: Samsung OM75P.
Eltávolítva róla a kábelsarukat, az FA és az F kivezetés között zárlat, F és a ház között 49,8 Ohm, FA és a ház között szintén 49,8 Ohm van.
Végigolvasva a teljes(!) topic-ot, arra a megállapításra jutottam, hogy a magnetron nem áll a helyzet magaslatán.
Mit kell még megnéznem ahhoz, hogy teljesen biztos legyek benne, hogy nem lehet már életet lehelni bele?
(#) mindenes válasza Teaway hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Helló!
A katód lábainál a szigetelő kiöntés kezd menni át vezetőbe (ezért mérsz ellenállást), vagyis a magnetronod haldoklik. Olvass vissza a hozzászólásokban , valaki már irta hogy ezen hogy próbált javitani . Bár szerintem az a szigetelés, előbb vagy utóbb teljesen vezetővé válik.
(#) Teaway válasza mindenes hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Köszi a választ!
A szigetelés a saru körül szemmel nézve tökéletesnek látszik (kívülről).
Belül a tekercsnél kéne lennie vmi szimmetrikus hibának, mert ebből a tökegyforma ellenállásértékekből arra következtetek.

Az előbb lemaradt a kép:
(#) highand hozzászólása Szept 9, 2011 /
 
Sziasztok!

kire tudnám rábízni egy Candy sütő javítását Budapesten, vagy a Balaton déli partján:?
(#) Teaway válasza highand hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
És mi lenne a hibajelenség?
(#) Teaway válasza Teaway hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
További mérési eredmények:

H.V. dióda (HVR-1X3): nem szakadt/zárlatos, nyitófesz. 7,5V
H.V. kondi (1,05 mikro F, 2100V): nincs zárlat a test felé egyik fegyverzeten se, ellenállásmérésnél szépen növekszik az érték egészen 10 MOhm-ig)
H.V trafó: primer 1,5 Ohm (ez nem kevés?), szekunder 85 Ohm, fűtőtekercs 0,2 Ohm-nál kisebb.

Tehát a magnetron cseréjével minden valószínűség szerint jó lesz a sütő.
(#) Teaway hozzászólása Szept 12, 2011 /
 
Hopp, lemaradt egy mérés:

H.V. trafóról a teljes szekunder kör (biztosíték-kondi-dióda-magnetron) lekötve és a primer megtáplálva a 230V-os hálózattal, csendesen üzemel, semmi erős berregés. A primer áram 3,2A.
(#) zombee válasza Teaway hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
A korábbi hozzászólások alapján a trafód ép.
(#) Teaway válasza zombee hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Igen...és most már a gyakorlatban is bebizonyosodott, hogy ép...mert megérkezett az új magnetron...mindent visszaszerelve szépen melegít...pont mint új korában.
(#) szpapus hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit, új vagyok.
Kérem segítsetek: hol kapok délpesten 5KV 0.7A-es
nagyfeszültségű biztosítékot ( csak a biztosítékot, tok
és saruk nélkűl) ? Köszönöm
(#) mindenes válasza szpapus hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Helló!
Csak biztit nem igen találsz, tokkal és vonóval árulják mert így éri meg eladni.
(#) Teaway válasza szpapus hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Csak a szokásos két nagy pesti boltot ismerem, de ott is jár hozzá a vonó :yes:
(#) szpapus válasza Teaway hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat, hát így jártam!
(#) probs hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Dimarson tipusú mikróm, kb 5 éves, ami egyszer csak nem indult el. Amikor kinyitom az ajtót, elkezd forogni a tányér, beindul a ventilátor,a világítás viszont mintha halványabb lenne. Az előlapon ami digitális semmi nem látható és egyik gombra sem reagál. Esetleg valakinek valami tipp?
(#) Zsolt222 hozzászólása Okt 5, 2011 /
 
Sziasztok!!
Van egy rossz Electrolux EMM2015ös mikróm,amikor bekapcsolom kb 2 másodperc múlva elkezd szikrázni és nem működik a mikró része,magnetron cserével próbáltam nem ment,tudjátok mi lehet a baja?Előre is köszönöm a segítségeteket!!
(#) pika75 hozzászólása Okt 5, 2011 /
 
Helo, kaptam egy Whilrpool m404 mikrosutot. Elso probara meg sem nyikkan, leszedtem a borito lapot, s hat latom, hogy 6 vezetek log a levegoben. Na, gondolom, meg jo hogy nem okoztak rovidzart. Megvizsgaltam a tappanelt, van egy 100mA-es bizti ami elszallt, de a nagyobb gond az, hogy nem tudom melyik kabelt hova csatlakoztassam. Mind a 6-on saru van, 3 szigetelt, 3 nem. A 6-bol 2 direkt a tappanelra megy, 2-2 pedig egy-egy relere. Kerestem a neten szervizkonyvet/valamit/akarmit rola, de nem sokat talaltam. Talan valaki tud segiteni abban, hogy a helyukre bogozzam a drotokat, vagy belinkel egy oldalt ahonnan letolthetem a szervizkonyvet. Elore is koszi. Udv
(#) economist hozzászólása Okt 7, 2011 /
 
Sziasztok! Ma véletlenül elindítottam üresen a mikrót pár másodpercre. Belül jobb oldalt van egy kis kartonpapírnak tűnő lap, amin egy 10Ft-os érme méretű égésfolt jelent meg. Levettem azt a lapot, amit egy csavar tartott, de mögötte nem látszik semmi probléma. Mi célt szolgál ez a lap, merjem-e használni a mikrót? Köszönöm előre a segítséget!
Következő: »»   41 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem