Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   134 / 292
(#) Koncsar válasza zolee258 hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Elöször Te tegyél fel pár képet légyszives. Illetve próbáld ki azt amit Zoszka is leírt.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 24, 2014 / 1
 
A hibaelhárító gomb két másodpercenként 1-szer villog és a 90 ˚C-LED illetve a 45 ˚C-LED is
villog (2. + 5. LED). -- >Lekapcsolt a nyomásdoboz. (Presszosztát)
(#) zoszka válasza zolee258 hozzászólására (») Okt 24, 2014 / 1
 
Google --> Varisztor --> képek
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Akkor lehúzott presszosztátnál is el kéne indulnia a szivattyúnak és a ventilátornak, a venti sajnos nem indul, az pedig jó. Holnap kiveszem a panelt és megnézem a relék körüli részeket, ill. a reléket. A késleltetett nyomásdoboz zárásra sem enged se gázt se gyújtást, pedig kapcsol.
Köszi a tanácsokat.
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 24, 2014 / 1
 
Ezt keresed?
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Junkers OW23-.... de lehet, hogy ez is segít. Köszönöm.
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 24, 2014 / 1
 
Ez az... Az OW annó projekt készülék volt. Üzleti fogás, egyébként OW23-1=ZW23-1
Ha így jobb akkor itt van az is, de tök ua
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Köszönöm Zoli! Ha megjavítottam akkor visszaírok. Beretta Ciao nál találkoztam hasonlóval, venti relé defektes lett.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Még valami.... Ha a gázszelep tekercsei rosszak (zárlat, szakadás), akkor is megáll a második pontnál a logika és nem fog tovább menni, ugyanerre a hibára áll ki. (Bár ez nem publikus... )
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Kösz, reggel megnézem. Arra nem mértem rá sajnos.
(#) spgabor hozzászólása Okt 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy folyamatosan visszatérő probléma a kazánunkkal, és ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Típusa FÉG C-25H, a hibajelenség meg az, hogy fűtési időszak elején, valamint néha közben is egyszer csak ERC hibaüzenettel letilt. A hiba teljesen véletlenszerűen jön elő. Néha szerelő kijön, valamit csinál vele, aztán egy darabig jó.
Az ERC hibaüzenet az előre menő vízhőfok érzékelő termisztor-ra utal. Ez elvileg egy Honeywell T7335 típusú termisztor. Elképzelhető hogy ez ment tönkre és egyszerűen csak cseréljem ki? Vagy a kazánnak van egy ilyen jellegű típushibája?
Aki esetleg jobban otthon van ezekkel a készülékekkel kapcsolatban, szívesen venném a tanácsait.

Köszönöm és üdv:
spgabor
(#) Koncsar válasza spgabor hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Szia! Nézd meg mégegyszer. Mert hasonló a kettő ERC és a ERG kiírás. Az ERC az a NTC re vonatkozik. Cseréld ki. Ez egy piros, fekete lemez klipszes (lemezrugós) Ebből van hasonló más tipusú kazánhoz is. A FÉG csak az eredetit javasolja, de az nagyon drága.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014

Névtelen.png
    
(#) Koncsar válasza spgabor hozzászólására (») Okt 24, 2014 / 1
 
Egy kicsi hővezetőpasztát tegyél a tiszta rézcső és az érzékelő közé.
(#) spgabor válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Szia!

ERC volt, az biztos. Mindig ez szokott előjönni. Először a kontakt hibára is gondoltam, mert a szerelő, ha hozzányúl, egy darabig jó. De ez így nem megfelelő, mert az nem normális, hogy 1-2 havonta előjön a hiba.
Ha az eredetit javasolja a fég, akkor baj, ha valamilyen utángyártottat teszek bele? Amúgy az arany ár mit jelent?
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Szia! Venti relé behúzótekercse volt megszakadva. Köszönöm Neked a ötleteket, és a manuált is.
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 25, 2014 / 1
 
Nincs mit
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Szia! Nem egyszerű. Még nincs megoldva sajnos. Van a nagy átlátszó tetejű relé, ami a motoros váltószelep felé is zár, vagy nyit. Alapból amerre zárt benne a kontakt, az sem vezetett. Nem tudom, hogy ez a relé mit zár és mihez kell a nyitás. Váltószelepet kapcsolja az egyik érintkező.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
A másik is a váltóhoz megy. Alap állapot melegvíz.
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Szia! A 3 nappal ezelötti viharban ment tönkre a kazán, a telefontőltöjükkel együtt. A hibajel megmaradt. Ventilátor nem indul sajnos. Ha a bekapcsolás után 5mp re a presszosztátba beleszívok, akkor a gyújtás és a gázszelep is nyit, láng begyullad. Elfogyott a türelmem. Ha a gázszelep két tekercséből bármelyik is rossz lenne, akkor nem indult volna el. Igaz?
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Igen, igaz.
(#) drazin hozzászólása Okt 25, 2014 /
 
szevasztok!....komoly gondom akadt, ha volna valaki az ittlévők közt, kérem segítsen ! DEMRÁD típusu gázcirkóm van, ami megfolyósodott, belenéztem honnan jön és közvetlen a bejövő víz utáni szelep felett a biztonsági lefuvató szelep csöpögött,...kiszereltem, hogy majd veszek 1-et, de nem kaptam, kihívtam 1 szerelőt és mondtam, mi történt és kértem, hogy karbantartást is végezzen...az általam kiszerelt szelepet visszatette, mondván az jó és porszívóval kiszívta a porokat itt-ott, majd a tágulási tartályból leengedett sok vizet és feltöltötte másfél atm. levegővel !
..kipróbáltuk és jó lett a cirkó fűtött !
kb 4 óra múlva komoly folyással megadta magát a cirkó, ömlött a víz alóla !...másnap kijött a szerelő kicserélt 1 tömítést, hajszárítónkkal megszárította a vezérlő panelt és viszzaszerelve a helyére beüzemelte a cirkót...nem indult el....mondván ez az én hibám, miért szereltem ki a lefúvató szelepet, kiszáradtak a tömítések, és most a panel 50 ezer ft-ba kerül !....itt állok most megfürödve télvíz idején!....valóban a tömítés száradt ki?..... nem az volt a hiba, hogy 1.5 atm-val töltötte fel a rendszert a szerelő és nem bírta a tömítés ezt a nagy nyomást?
kérek valaki hozzáértőt...mondja meg a véleményét....mi lehetett az oka, hogy a vezérlőpanel hibás lett?én voltam a hibás? vagy a szerelő tévedett?
...nagyon megköszönném egy gázszerelő véleményét !
tisztelettel: Drazin
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) Kovabe válasza drazin hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Szia
Nem vagyok készülék szerelö de gépész az vagyok. A probléma ot kezdödik hogy az álltalad fellelt hibát nem jaította hanem csak pö..ölt, az hogy a tágulásiból kiengedte a vizet az arra utal hogy kilyukadt a tágulásitartályban a lufi. Ennek tükrében tisztán látható hogy a biztonságiszelep azért fujt le mert nem tudott tágulni a víz a rendszerben és azért csöpögött. Ilyen nincs hogy 4 óra elteltével kiszárad egy tömités, konkrétan arrol van szó hogy megint felmelegedett a viz és a nyomást elengedte egy csatlakozás, ezálltal történ a szerencsétlenség hogy pont a paneledbe folyt és kivégezte.
Remélem kértél számlát a szerelötöl mert akkor azonnal a fogyasztovédelemhez tudsz fordulni illetve elsökörben a szerelöt kérdezd meg hogy szeretne e a továbbiakban a fogyasztovédelemmel társalogni, ganítom hogy nem és készségesebb lesz.
Üdv Kovács
(#) Kovabe válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Tegnap kaptam egy infot hasonlo problémával, a megfejtés az az volt hogy magában a turboban viz volt és nem volt vákum.
(#) zoszka válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 25, 2014 / 1
 
Nem olvastad végig... A turbó nem kap feszkót a vezérléstől...
(#) zoszka válasza drazin hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Melyik végén engedte ki a vizet a tágulási tartályból? Merthogy nem mindegy! Kivette?
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) zoszka válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 25, 2014 / 1
 
A készülékek tágulási tartálya nem lufis, hanem membrános.
(#) Koncsar válasza drazin hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Szia Drazin! A biztonsági szelep lehet, tömszelencés (O gyűrűs ) vagy menetes. Nem igazán érdekes. Az egyik apróbb baj, ha levegővel magassabb nyomást pumpál bele, majdnem olyan mint ha vizzel lenne teli, azaz nincs benne már legő. Ugyan úgy a fűtőviz hőfokának emelkedésével a fűtőköri nyomás emelkedni fog. A 2.5 - 3 báros szelep nyitni fog. A viz egy része távozik. Én sem szoktam biztonságiszelepet cserélni mindenáron. Tudnod kéne, hogy hol engedte el a vizet. Én nem fognám a tulajra, pláne ha elötte én tettem össze. A szerelő hordjon a ládájában már pár darab O gyűrüt, illetve ilyen, olyan tömítést 1 kg ot.

De végül is azt mondom, hogy az 1.5 bár előfeszítés tömités szakadást nem csinál.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) Koncsar válasza drazin hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Nem fogod tudni bebizonyítani, hogy a tömitésnél vagy a biztonsági szelepen keresztül ment ki a viz, ami elérte a vezérlőt.
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Legtöbb esetben akkor kap vizet a panel, ha a kezelőfelület le van nyitva. Nem csukta vissza a szerelő?
(#) drazin válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
csak az előlapot vette le, hogy lássa, hol folyik a víz, ami bal oldalt felül folyt a tág.tartály mellett 1 hollandiból !....a kezelőfelület csukva volt tutira!
Következő: »»   134 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem