Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Spinning Led
 
Témaindító: majorblink, idő: Szept 16, 2006
Lapozás: OK   1 / 2
(#) majorblink hozzászólása Szept 16, 2006 /
 
Egy forgó ledes kijelzőt szeretnék csinálni. Hogy tudja mindenki miről beszélek itt van egy link róla:
http://hackedgadgets.com/2006/06/13/top-5-spinning-led-displays/
(az első)
A motor egy 12V-os Dc motor lenne, a mikrokontroller egy PIC, RGB-s ledekkel, a ledek pozíciójának
meghatározásához pedig egy inkremetális jeladót használnék.
Sok probélmám van, mivel ez az első "építkezésem!
Először is hol szerezhetném be a motort? (itthon nincs semmi amiből kiszerelhetném) olyan kellene, aminek a tengelye
elég hosszú. Van olyan, amibe már bele van szerelve a jeladó?

Másik probléma a mikrokontroller tápellátása. Láttam olyat, hogy a tengelyt furták meg és a forgórész tekercséről vették le a tápot. De láttam ilyen csúszógyűrűs megoldást is. Nektek van valami ötletetek, javaslatotok ez ügyben?

Egyenlőre ennyi... aztán majd folytatom ha előbbre jutottam az ügyben. Addig is szívesen fogadok minden építő jellegű ötletet.
(#) MaSTeRFoXX válasza majorblink hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Néz meg ezt : Propeller clock

Továbbá nézd meg a propeller clock topicot. Sok dolgot megmagyaráz
[link=http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_180.html]http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_180.html[/link]
(#) tbence3 válasza majorblink hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Énszerintem ez a propeller clock alapjait tudod alkalmazni.De ténleg elég sok más dolog van amit máshogy kell megyicsinálni.Hát nem tom hogy ez mennyire jó kedő projektnek.
De sok sikert a megépítéséhez.
Üdv: Bence
(#) majorblink hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
Na... végülis ez lett belőle. További terv, hogy szgépről lehessen szöveget kiíratni. Remélem jól linkelem be.
http://majorblink.uw.hu/kep002.jpg
(#) majorblink hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
(#) Marco_HUN hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
és hogyan miként csináltad meg a művedet?
(#) devil2006 hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
Helló!

Ne haljon már ki ez a téme... nagyon érdekelne engem is... Tudnátok vmit mondani erről az RGB ledes effektről... megoldható lenne PC vezérléssel vagy legalább PIC progamozhatósággal... Nem lenne baj ha lehetne PC-vel vezérelni Nem kapcsolást várok hanem ötleteket egyenlőre Bár ha vki rendelkezik a megoldással ne rejtegesse!
(#) majorblink válasza devil2006 hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Szia! Nekem már kész 2x23 karaktert tud megjeleníteni és soros portról vezérelhető. Írtam róla egy 60 oldalas doksit, majd megosztom és teszek képet is fel, ha lesz időm.
(#) Einstein válasza majorblink hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Én is kíváncsi lettem ennek hallatán (Remélem lessz szabadidőd)!
(#) devil2006 hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
Nagyon szépen köszönöm a gyors reakciót!

Remélem minnél hamarabb tudsz időt szakítani rá!

Üdv: devil2006
(#) majorblink hozzászólása Jan 3, 2008 /
 
Estleg valaki vállalkozik rá, hogy egy egyszerű honlapot csinál neki, én nem igazán értek hozzá. Adom az anyagot csak formába kellene önteni.
(#) devil2006 válasza majorblink hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Én azt is beválalom!
Csak legyen konkrét elképzelésed
(#) majorblink válasza devil2006 hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
PCB kolléga úr is jelezte, hogy elvállalná. Szóval beszéljétek meg a dolgot... vagy közösen vagy valamelyikőtök, akinek kedve van hozzá. Részemről nincs sok elképzelés, rátok bízom. A legegyszerűbb is jó. A hétvégén devil2006-nak elküldöm a csomagot, mivel neki már tudom az email címét.
És előre is köszi!
(#) devil2006 válasza majorblink hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Rendben mester

Megteszek mindent a cél érdekébe! Minnél előbb elkészül az oldal is igérem!
(#) devil2006 válasza devil2006 hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
És persze mi köszönjük!
(#) devil2006 válasza devil2006 hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
(#) majorblink válasza devil2006 hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
Hűhűű már kész is van? Jó lett.
Viszont nem tudok regisztrálni, nem jött meg az aktivációs kód. De még várok hátha
(#) devil2006 hozzászólása Jan 5, 2008 /
 
Töröltem az e-mail megerősítést regisztrációknál! És visszaigazoltalak!
(#) devil2006 hozzászólása Jan 6, 2008 /
 
Vki meg akarja építeni? Elég jó kis dokis van róla csak megépíteni kéne!

Bővebben: Link
(#) devil2006 válasza devil2006 hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Akit érdekel a téma, de nem akarja paneljét megcsinálni akkor jelezze nálam. Gondolkozom rajta hogy le kéne gyártatni. Minnél többet csinálunk annál olcsóbban jövünk ki fejenként. Sztem 10db már kijönne 1 - 2 ezer forintból( természetessen /db).
(#) devil2006 válasza devil2006 hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Hát 5db-ot már megéri megcsináltatni. Én 2 panelt beválalok 3db-t szét kéne dobni!

panel: 1360 Ft/db nettó / 1db/
850 Ft/db nettó /5db/

film: 400 Ft/db nettó /2db

Ja és ha kell vkinek RGB led 130ft/db amit én vettem. Lehet van olcsóbb is de én csak sokkal drágábbat láttam!
(#) devil2006 hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
Helló!

Gondoltam közkincsé teszem jelenlegi állapotát a kijelzőmnek. Sajnsos nem jó programot égettem bele és a programozóm nem akar együttműködni de hétvégén kijavítom. Jelenleg a 3 színből csak a zöld világít. Azért ilyen most mert zöld betűnek van kék aztán piros háttere utána van kék betű zöld háttéren és majd piros betű ... ezeknek kombináció. Szóval mivel csak zöld van most ezért logikussan kicsit furcsának látszik a szöveg ami a következő jelenleg: COLOR DISPLAY.

Sztem legkésöbb jövő hét végére kész és akkor felteszem a "Ki, mit épített?" közé.

üdv

(#) majorblink válasza devil2006 hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Nekem tetszik... ez akkor a víztiszta LED-es változat? Mert nekem sokkal jobban visszatükrözték egymás fényét. A másik amit megfigyeltem, hogy nem egyenletesek a pixelközök... vagy csak fényképen tűni így?.. Mármint a vízszintes közök. A zöld háttérnél látszik legjobban. Egyébként tetszik
(#) devil2006 válasza majorblink hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Tényleg nem egyenletes a köz.
Ezek a víztiszta ledek... ám szert tettem már 60db diffúzra is... Lehet csonálok még1et olyan ledekkel is.
Amúgy köszi
(#) StefuPeti válasza devil2006 hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Szia
Nagyon tetszik amit csináltál, tervezgetem hogy én is megépitem. Van még egy pár nem eggyértelmü dolog, még a dokumentációt se olvastam végig. A panelt már terveztem hozzá, kétoldalasat és nem furatgalvanizált. Ezért csak annyit szeretnék kérdezni hogy ez a LED jó lenne hozzá? http://net-market.hu/cgi-bin/aruhaz/elektroart/index.cgi?action=list&myid=984&mylist=a&onlist=25&brnt=0&valuta=0
(#) majorblink válasza StefuPeti hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Igen ez a LED jó hozzá, ha lehet inkább diffúzt vegyél belőle. devil2006 is megcsinálta már. Ő jobb panelt tervezett hozzá, külön a LED-eknek és az áramkörnek. Érdemes lenne vele is konzultálnod.
(#) devil2006 válasza StefuPeti hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
ÉN is itt vettem elsőnek.
Majd sikerült szereznem ismerősön keresztől fele ennyié nagyoon erős fényű diffúzt.
majorblink megkerrslek majd valamikor mert lenne még 1-2 kérdésem. Jó dolog amúgy
(#) djkerep hozzászólása Ápr 22, 2008 /
 
egy motort nekem is onnan van igaz nem 12v de egy elektromos fogkefe pont megfelelő
(#) devil2006 hozzászólása Ápr 22, 2008 /
 
Majd töltök fel képeket a kész cuccról!
(#) StefuPeti válasza devil2006 hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Szia. Nagyon várom már a képeket.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem