Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   494 / 1121
(#) Repsol600 válasza BEMcorp hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Nincs benne pci kártya. A táp is jó. Közbe rájöttem, hogy egy ilyen ic melegszik a 2 pci között, pár mp alatt átmelegíti még a nyák másik oldalát is. Az amelyik 1 széles elöl, 3 keskeny csatlakozó hátul.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) belfi2 válasza Repsol600 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Szia!
Az egy FET, és általában a tápért felel,-lehet épp a déli hídé-és ha nagyon melegszik, (nem lehet megfogni ) az zárlatot jelent. Nézd meg nem e került valami a PCI foglalatokba , valami fémes , esetleg folyadék.Kondenzátor nincs e kifolyva , illetve nem e púpos.(bár amit látok a szilárdtest kondi de lehet máshol van elkó is )Ha nincs semmi rendellenes , akkor akkor sajnos a déli híd megadta magát.
(#) pittti válasza david10 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Idézet:
„...Valamilyen programmal visszalehet-e szerezni az eltünt particiókat?”


Ilyen célra ez a legmegfelelőbb, mindig ezt használom.
Nem árt ha az ember tud hexában számolni, de amit ezzel nem lehet helyreállítani, azt már sajnos mással sem. Ha nem megy, akkor RawRecovery - ez file fejlécek alapján keres, a leggyakoribb állományok (képek, dokumentumok) megtalálására és helyreállítására használható. Még törölt, formázott és újratelepített partíció esetén is működik (persze csak a felülírt részek kivételével!)
(#) bbb válasza pittti hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Én meg a TestDisk programot használom erre a célra, letörölt fájlok esetén könnyedén vissza tudja hozni őket. Az ugyan onnan letölthető PhotoRec pedig az alapos kereséssel visszahozható fájlok visszaállítására jó (a fájlneveket viszont jó eséllyel elfelejtheted vele).
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) david10 válasza pittti hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Koszonom a valaszotokat!
Most az EaseUS Data Recoveryt futtatom kb. 3 oraja fut,es ugy nez ki,hogy talalt fileokat.
Meg 21 perc van hatra a keresesbol.
Azert nincsenek ekezetes betuk,mert egy masik geprol irok.
(#) Repsol600 válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Nincs púpos kondi, se kifolyva. Van rajta elkó is. Csak az a FET melegszik, kézzel nem lehet megfogni. 1db PCI csatlakozó szál el volt görbülve, visszanyomtam de így sem megy, az a fet el kezd melegedni és ennyi nem kapcsol a gép. Nem lehet, hogy csak az a rossz és ezt kellene cserélni?
(#) belfi2 válasza Repsol600 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Hali!
Akkor valószínűleg nem a foglalat melegszik hanem a FET melegíti át. Általában két állapota van annak ha rossz egy félvezető: vagy szakadt, és akkor nem meleg , vagy drót és általában akkor sem melegít hanem tönkre tesz egy nálánál kisebb teherbírású áramkört.Bár voltak kivételek de nem jellemző.Meglehet próbálni a cserét de elég kényes helyen van és a PCI slotok kétlem hogy kibírnák a hőlég állomást, pákával meg ......... de meg lehet próbálni.Nézz szét még az USB foglalatoknál is mert azt is a délihíd vezérli , nem e ott van gond.
(#) Chipmunk1960 válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Azt ki lehet maszkolni...
(#) belfi2 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Ki lehet de elégé húzós , bár nem tudom mennyire profi a kérdező.
(#) ktamas66 válasza Repsol600 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Az szerintem nem FET, hanem egy táp IC (talán AZ1117), és az adja a tápot az ethernet vezérlőnek. Próbáld meg letiltani az alaplapi hálókártyát.
ui.:
Bocsi, akkor most melyik kép az igaz
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) belfi2 válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Hali!

Idézet:
„Közbe rájöttem, hogy egy ilyen ic melegszik a 2 pci között, pár mp alatt átmelegíti még a nyák másik oldalát is


Ennél a lapnál csak ott van olyan amit leírt a kérdező. Attól lehet táp ic nem látom a számát. Ha IC, elképzelhető hogy a lap meg gyógyul cseréjével de a melegedés akkor is nagy áramra utal.

A felső képen valóban egy táp IC van EH11A
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) Repsol600 hozzászólása Nov 3, 2014 /
 
Nem tudok semmit letiltani mert nem indul a gép. A kék alaplap, azaz ami be van keretezve, a sárgát amit linkeltem az egy másik lap, csak az alkatrész miatt mutattam a képet.
Ez van ráirva:

1117
9D4336
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) kala1982a válasza Repsol600 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
3,3v-os stabilizátor IC.Bővebben: Link
(#) Repsol600 hozzászólása Nov 4, 2014 /
 
Köszi a segítséget!
Van rá esély, hogy csak az az 1 ic a rossz? Vagy már tönkretehetett mást is? Vagy attól melegedhet, hogy más (déli híd) a rossz? Mert ha van rá esély akkor elviszem egy tv szerelő ismerőshöz, nekem nincsenek ilyen műszerész cuccaim, amivel ki tudnám cserélni.
(#) kala1982a válasza Repsol600 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Nem tudom, jó kérdés, az IC max. 800 mA-t tud. Valami terheli rendesen, ha forró. Megpróbálhatjátok kicserélni, járjatok szerencsével. Videókártyákon is előfordulhat ilyen 1117-es IC.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) david10 válasza bbb hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Tegnap delutantol egeszen maig csak kereste a fajlokat.(szerintem megfagyott)
Most megprobalom a TestDisk nevu programot!
(#) pittti válasza david10 hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Mekkora az az eltűnt partíció?
Egy nagyobb méretű merevlemeznél a mélykeresés akár többször 24 óra is lehet!
(pláne, ha esetleg tele van bad szektorokkal - mégjobban lelassíthatja)

A Testdisknél pedig arra kell odafigyelni, hogy a program által feltett kérdésekre mindig jó választ adjál, ugyanis visszaír a merevlemezre. Ha az elsődleges partíció helyreállításánál hibázik, a logikait nem fogja megtalálni! Ezért én nem szeretem annyira, - ha mégis rászorulok, előtte fizikailag tükrözöm a merevlemezt és a másolaton kísérletezek.
(#) Mircsof hozzászólása Nov 5, 2014 /
 
Sziasztok! Kis útbaigazítás után ide írom!
Ismerős alaplapja szerintem halott, de kérésének eleget téve megkérdezem, hátha...
Hiba jelenség: bekapcsolás után, a hátlapi USB csatlakozó bármelyikébe csatlakoztatott eszköz működik, de ha a már csatlakoztatott eszköz mellé még egy tetszőleges eszközt csatlakoztatunk akkor az egész USB "letilt" és sem az első sem a hátsó USB-k nem működnek (ezt restart megoldja). Ha hátul csak egy eszköz van bedugva akkor minden megy, de mihelyt még valamit akarunk csatlakoztatni hátra rögtön meghal az egész. Ha eleve 2 eszközzel kapcsolja be a gépet akkor egyik USB se megy se az elsők, se a hátsók.
BIOS de fault, táp csere.. Mi lehet a hiba és vajon javítható lenne?
Alaplap tipusa: asrock g41c-gs
(#) david10 válasza pittti hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Sikerűlt visszaállítani!
Előre egy proba file-t másoltam ki,és utána a fontos dolgokat.
Seikerült a programnak visszaállítania mindent!
Tovább szép napot mindenkinek!
(#) belfi2 válasza Repsol600 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Szia!
Kevés az esély. Az IC termikus védelemmel van ellátva, ami azt jelenti hogy nagy terhelésnél vissza korlátozza a rajta keresztül folyó áramot és megpróbálja magát a hőkorláton belül tartani.Tehát nagy valószínűséggel az ment tönkre amit meghajt.
(#) belfi2 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Szia!

Mik azok a tetszőleges eszközök?
(#) Mircsof válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Szia!
Úgy próbáltuk, hogy egy nyomtatóval végigpróbáltuk a hátsó USB csatlakozókat, úgy működött mind. De ha a nyomtató mellé egeret is csatlakoztatni akartunk akkor kikapcsolt az összes port a hátsókat és az elsőket is beleértve. A nyomtató és az egér is hibátlan, másik gépen kipróbálva működnek külön külön, és együtt is.
(#) belfi2 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Hali!

Próbáljátok az alaplapon átállítani a PS2_USB_PWR1 jumpert.

Esetleg chipset illesztőt cserélni, vagy feltenni.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2014
(#) kala1982a válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Végső megoldásként egy USB vezérlő kártya. Volt nálam egy gép múlthéten, tápja volt az USB-nek, de az adatvonalak nem mentek. 1500 Ft 4+1 portos kártya.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2014
(#) Mircsof válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Átraktam a jumpert (itt hagyta nálam a gépet), de ugyan az egy eszközzel működik, de mihelyst csatlakoztatok még egyet rögtön kikapcsol az összes.
(#) Mircsof válasza kala1982a hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Lehet ez lesz, de örültem volna egy elegánsabb megoldásnak, de gondolom itt az USB vezérlő IC halt el amit még rendelni se lehet, vagy olyan a tokozása amihez én hozzá se szagolhatok.
(#) belfi2 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Nézd meg a nyomtató mekkora áramot vesz fel.
De az is lehet hogy csak vezérlési hiba , amit egy újra telepítés esetleg megoldana.Próbáld Live cdről PL UBCD ahol mennek az USB portok. Annyit megér mielőtt dobjátok, vagy bevásároltok.
(#) Chipmunk1960 válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Szia, Valahogy meg kellene mérni az USB tápfeszt 5V- mikor leold, ahogy belfi2 is javasolta. Valahol ott kellene keresgélni, de jó volna tudni a hiba "előéletét".
(#) Mircsof válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Köszönöm az ötleteket, szerintem nem szenvedek vele 90% hogy a vezérléssel van a gond, másképp az én gépem is lekapcsolna ha maga a csatlakoztatott eszköz lenne a hibás. Már több eszközt is próbáltam nem csak a nyomtató egér kombot...., és mihelyt hátul bedugom a 2. eszközt rögtön lekapcsolja az összes USB portot.
(#) belfi2 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Hali!
Nézd meg az eszközkezelőben mit ír az USB portokról.
Következő: »»   494 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem