Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   493 / 1121
(#) elektroncso válasza (») Okt 30, 2014 /
 
Bocsánat, nem tudtam hogy illegális, ha tudom figyelmen kívül hagyom. Elnézést. Nem vagyok ezekben jártas ezért történhetett.
(#) belfi2 hozzászólása Okt 31, 2014 /
 
Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem hogy, a Win7 telepítésénél eltűnik a meghajtó. Tehát indítom szokásos módon a telepítőt, fel is települ, de az első újraindulásnál már nem látszik AHCI kiírásnál sem a HDD sem az ODD.. Bios reset volt, Bios frissítés volt memóriák , processzor ellenőrizve.Lap GA ep43-ds3l
HDD : ST250DM-000 SATA
Ha másik gépen törlöm a partíciókat akkor megint feltelepül, de ismét eltűnik minden az első újra indulásnál.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2014
(#) kala1982a válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
AHCI-ről állítsd át kompatibilis módra a BIOS-ban. Valamiért csak először tölti be a drivert a telepitő...
(#) belfi2 válasza kala1982a hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Szia!
Lehet rosszul fogalmaztam d e az AHCI kiirja hogy a 0 bus-on két "cucc " van de nem sorolja fel!
Most ha törlöm az telepítést , akkor az AHCI vezérló kiírja hogy a 0 bus . lát két meghajtót . és meg is nevezi DE ha elindul a telepítés, felmásolja a fájlokat, de már a "WINDOWS INDiTÁSA " nem jön elő- Csak az AHCI Felsorolás alatt egy villogó kurzor.
Ötlet?
(#) coyote55 válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Próbáld meg úgy, hogy a BIOS-ban IDE kompatibilis meghajtót állítasz be, feltelepíted a Windowst, utána a registryben állítod át AHCI módra. Az újraindítás közben a BIOS-t is átállítod.
Nekem bejött...
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2014
(#) david10 hozzászólása Okt 31, 2014 /
 
Sziasztok,
Leakartam torulni nehany programot a gepemrol,es az eredeti uninstal-al nem lehetett(serult volt az uninstall)
Az "Unlocker" nevu programmal letudtam torulni,de az "Unlocker" telepitesenel minden reklamot elfogadtam.
A reklamok teljesen hasznalhatatlanna tettek a gepet.(Chrome-t toltotte meg reklamokkal)
A reklamokat a "Control Panel--->Add or Remove program"-al torultem le.
Amikor letorultem,akkor meg mukodott,de mar reggel nem mukodott az internet.
A "cmd--->ipconfig"-nal megjelenik az IP.
Szerintetek mi lehet a hiba?
A valaszt elore is koszonom!
(#) belfi2 válasza coyote55 hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Szia !
Tudom mert én ajánlottam
De itt nem lehet mert akkor is megáll a betöltés az AHCI vezérlőnél.
(#) belfi2 válasza david10 hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Szia !
Ha jót akarsz , telepítdsd újra a gépet. Ez a szemét kis progi olyan mint a Babylon , nem lehet kiírtani.
(#) coyote55 válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Drivercsere?
Nem okvetlenül a legfrissebb a legjobb.
(#) Gombszem válasza david10 hozzászólására (») Okt 31, 2014 / 1
 
Ha még nem telepítetted újra, próbáld meg ezt.

Fertőzés, Adware tisztító, eltávolító. Törli az összeszedett, és a böngészést zavaró Adware, Toolbar programokat.

AdwCleaner támogatja az Internet Explorer, Mozilla Firefox, a Google Chrome és az Opera böngészőket, és működik a Windows XP, Vista, Win7 - 32 és 64 bit rendszer alatt.

Használat:
1. Kilépni minden programból
2. futtatni, Search, kész kb 1-2 perc alatt
3. Készít egy C:\AdwCleaner mappát, majd ebben egy szövegfájlt (R2) a talált hibákkal
4. Ha el van fogadva a vizsgálat (és talált hibákat): Delete
5. OK, a gép újraindul (ha nem volt hiba, kilépni a programból)
6. Készít a C:\AdwCleaner-be egy újabb szövegfájlt (S2) az új állapotról
7. A törölt fájlokat, bejegyzéseket elmenti a C:\AdwCleaner-be. Ha nem kell, az egész mappa törölhető
(#) belfi2 válasza coyote55 hozzászólására (») Okt 31, 2014 / 1
 
Na ezt leküzdöttem , okulásul hogy ne legyen nektek ilyen problémátok.
A hiba egy logikai kötet miatt volt. A Win oda helyezte a rendszerindító részt csak az a baj hogy a logikai kötetről nem lehet rendszert indítani, sajnos minden adatom elveszett. De most már rendben működik.
És még valami, ha BIOS reset volt akkor kapcsoljátok ki a Floppy meghajtó részt (már ha van benne , illetve ha van és nincs bekötve ) mert a nem fog indulni a telepítő, Várja a floppy adatokat.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2014
(#) belfi2 válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Hali!
Ez a kis unlocker progi felszabadítja az egyébként nem törölhető fájlokról a védelmet. Gondolom az volt kiírva hogy a program más a rendszer által használt fájlokat is használ . Megengedték neki a fájlok törlését , így most szépen kikapta a vezérlőket.
Én nem kinlódnék n de ez az én véleményem .
(#) kala1982a válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
A floppy xp-nél is baj volt régen. Elsődleges partícióról lehet bootolni csak, persze ha aktív és van olyan megkötés is hogy lba címzés szerint az első 1024 szektorban kell lennie(bár az utóbbi ma már lehet nem igaz.)
(#) david10 válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Koszonom a segitseget!
Az AdwCleaner-el visszatudtam hozni az internetet!
Tovabbi szep napot!
(#) Gombszem válasza david10 hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Szívesen.

Még tudom ajánlani a Combofix programot, ami eltávolít a gépről minden bujkáló adware, malware fertőzést, ami összezavarja a gép működését, esetleg indíthatatlanná teszi.
A használat odafigyelést kíván, érdemes elolvasni a használati útmutatót (magyar nincs). Nem szabad kapkodni, be kell tartani a feliratokat. Csodákat tud művelni.

Használat
Letöltés

Fontos, hogy mindíg a legfrissebb legyen használva. Mellesleg futtatásnál megnézi (ha van Net), és figyelmeztet a frissítésre.

De semmi sem helyettesíti az időnkénti partíció mentést. Abból mindig vissza lehet hozni bármilyen hibából, fertőzésből a gépet. Csak azt kell pótolni, ami a mentés óta történt. Egy ismeretlen hiba javításával való vacakolással, egy újra telepítéssel sokkal több idő megy el, mint a mentéssel.
(#) Gery78 hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Felmerült egy hiba a gépemben, ennek megoldásában kérnék Tőletek tanácsot. Kb. 1,5 éve vettem egy új gépet, de a hangkártya a régi maradt. A hangkártyám egy Soundblaster Audigy 2 ZS típus. Egyik napról a másikra az a gond támadt vele, hogy elkezdett búgni a kimenete, oly módon csinálja ezt, mintha nem lenne rákapcsolva a földelés. Eddig hibátlanul működött, az eddigi audio rendszeren nem változtattam semmit, mert teljesen búgásmentes volt. Megnéztem a kábeleket, hogy esetleg az okozza-e, de nem mert két különböző kábellel is búg. Az erősítő sem lehet rossz, mert CD játszóval nem búg. Másik erősítővel is kipróbáltam, de azzal is búg. A hangkártya nyákját is megnéztem a forrasztások jónak tűnnek, nem láttam repedést, ettől függetlenül lehet hogy van. Mi történhetett vele, találkoztatok már ilyen hibával? Mit nézzek még meg rajta, valamit biztosan kihagytam. Ebben kérném a segítségeteket. Előre is köszi.
(#) belfi2 válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Szia!

Nem tudom nálad hogy van de próbáld meg az erősítőt és a pct egy hálózati aljzatról (elosztó) használni. (földhurok.)

Vagy nézd meg EZT
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
(#) Gery78 válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Szia!
Nem a földhurok a probléma, mert pár nappal ezelőttig búgásmentes volt az audio rendszer. Egyik napról a másikra kezdett el búgni, mintha leszakadt volna valahol a hangkártya test pontja, vagy amikor nem érintkezik az árnyékolás a kábelben, tehát ilyen búgás tapasztalható. De az összes komponenst leellenőriztem, és mindegyik jól működik, kivéve a hangkártyát.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
(#) Leraz hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Szevasztok.
Már 1 héten belül a 4. gép vadult meg. Mindegyik a bootolás után állandóan újraindul. Különböző konfigurációk és a neten kívűl semmi nem köti össze őket. XP és W7 van rajtuk.
Minden fellelhető vírusírtót lefutattam de egyik sem talált semmit. HDD-k,tápok,memóriák rendben.
Vajon mi lehet a fő gond velük?
(#) Hx-2 válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 2, 2014 / 1
 
Hat ha olyan erzesed van, hogy "leszakadt a testpont" akkor adj neki egyett egy szal ernyekolt vezetekkel mindjart kiderul.
(#) Gery78 válasza Hx-2 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Igazad van, nagyon jó ötletet adtál, ki fogom próbálni. Köszi. Majd írok az eredményről.
(#) Chipmunk1960 válasza Leraz hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Szia, Márpedig ez olyan, mintha az NTDRL lenne sérült. Nem biztos de olvasd el ezt a Conduit... nagyon sok disznóságot tud csinálni, és sajnos nagyon sok telepítő-programnak a részévé tették, autómatikusan, a tuttod nélkül képes feltelepülni.
(#) Leraz válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Szia. Köszönöm. Ebben igazad van de van amelyik eljut az asztalig esetleg még az intézőt is engedi megnyitni de aztán tovább már semmi.Mindegyik 6-10 hónapig rendben működött és egy hete zavarodtak meg.Az egyiken csináltam mélyformázást is telepítés előtt , bevetettem a HDD regenerátort is, átnéztem a BIOS-okat is de nem történt javulás.Teljesen tanácstalan vagyok.
(#) sastas01 válasza Leraz hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Táphiba? Nem valószinű, hogy ez egyszerre képes létrejönni, de bármi megeshet.
(#) Gombszem válasza Leraz hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Nemrégen írtam a Combofix programról (Szo, 21:48). Pont ilyen fertőzésgyanús esetek keresésére, javítására készült. Igen széleskörűen átnézi a gépet, és javítja a hibákat (pl. törli a fertőzéseket).
(#) Leraz válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Kössz,hogy szóltál.Leszedtem azt a progit aztán más elfoglaltság miatt ki is ment a fejemből.
Kipróbálom.
(#) Repsol600 hozzászólása Nov 3, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Asrock G41M-S3 alaplapom. A hiba, hogyha bekapcsolom meg sem mukkan, de a déli híd melegszik, ha rákapcsolom a tápot. Meg mintha a PCI foglalatok is melegednének. Mi lehet a gond vele?
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) BEMcorp válasza Repsol600 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Minden PCI kártyát ki, próba úgy. Aztán, másik táppal is kipróbálhatod.
Hogy meg se mukkan, nem túl fényes jövőt ígér...
(#) david10 hozzászólása Nov 3, 2014 /
 
Sziasztok,még probálgattam a Mac OS X-et feltelepíteni a számitógépemre.
Találtam egy olyan lemezt(10.4.6),amelyiken az egér müködótt.
Eljutottam odáig,hogy kellett formázzam a particókat.
Volt kb. 45 GB szabad helyem(ami nem volt egy particióban se használva),és arra akartam telepíteni.
Létrehoztam a particiót,és a formázás sikeres volt.(Sikeresen feltelepítette,és el is indult!)
Amikor újra indítottam és kivettem belőle a DVD-t,akkor a boot menű(ahogyan mindig is) előjött és kiválasztottam a 64 bites Windows 7-et,de sajnos nem töltötte be.
Megprobáltam elindíttani a 32 bites Win 7-et,és az szerencsére elindult.
Megnéztem a sajátgépben,de sajnos a régi 3 partició helyett csak 2 volt.
A kérdesem:Valamilyen programmal visszalehet-e szerezni az eltünt particiókat?
A választ előre is köszönöm!

part2.JPG
    
(#) david10 válasza david10 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Feltelepítettem az EaseUS Data Recovery-t(ebben a programban megbízok),es most keresi,hogy kap-e valamilyen file-t.Azt irja,hogy kb 1 óra alatt fejezi be a keresést.
Hogyha lett volna mentesem a legfontosabb file-okrol,akkor nem csinálnék ilyen nagy dolgot belőle.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
Következő: »»   493 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem