Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   575 / 1121
(#) eSDi válasza tothzsolt hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Üdv!

Nem sok esélyed lesz megtalálni. Ha almás noti volt, akkor azt bejelentheted és ha minden igaz le is tudják tiltani (de lehet, hogy csak a telefont), esetleg az utolsó regisztrált tartózkodási helyet is meg tudod nézni. Sajnos más esetben nincs mód a nyomkövetésre. Microsoft fiókkal is csak a telefont és Surface eszközt lehet megkeresni, zárolni, törölni/tiltani.
(#) Gombszem válasza tothzsolt hozzászólására (») Okt 27, 2015 1 /
 
Idézet:
„Mivel a rendőrség tojik a dologra”

Nem minden esetben. Volt olyan mobiltelefon, amit DNS mintákkal, és egy kiemelt osztállyal kerestek egy vagyont elköltve. Érdekes?


Sajnos én sem látok esélyt a valóságban.
(#) golem hozzászólása Okt 28, 2015 /
 
Szisztok!
Le szeretném tiltani a routerbe a Facebook.com.hu párost
Router tp link tl-wr740n
melyik menüpont kel nekem.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2015
(#) bbb válasza golem hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Szia!

Az "Access Control" felületen lehet rá szabályt beállítani.
Azon belül a "Host" panelen tudod megadni az IP tartományt, vagy a MAC címeket, ahol tiltani szeretnéd.
A "Target" panelen tudod megadni a domain neveket (jelen esetben facebook.com.hu).
A "Schedule" panelen pedig az időtartományt, ha akarod.
Végül pedig a főpanelen kell létrehozni a szabályt rá és engedélyezni ezt a funkciót.
(#) golem válasza bbb hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Kelene a facebook ip cime is
(#) mikrokapcsolo válasza golem hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Pingeld meg cmd-ből.
(#) bbb válasza golem hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Nem kell hozzá, válaszd ki, hogy domain név alapján akarod tiltani. De egyébként cmd-ből ping facebook.com megmondja neked a tutit.
(#) aramis hozzászólása Okt 28, 2015 /
 
Sziasztok! Tudna valaki segíteni van egy DELL INSPIRON 9400 laptopom Ez a típus XP -re van építve. az a gond ,hogy Windows 7 -et telepítettem rá de sajnos a grafikuskártyához Nvidia geforce go 7900-s nem találok drivert win 7 64 biteset csak XP set a dell com sem tud csak az XP hez valót. Ha valaki megtudta már oldani kérem írja le ide .
köszönettel:Ar
(#) bbb válasza aramis hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
A Dell honlapja szerint max. 2giga memória fér bele. Ilyen gépre ne rakj 64bites rendszert, semmi előnyöd nem fog származni belőle. Telepíts inkább 32bites win7-et, az pedig meg fogja enni az xp drivert is.
(#) greatman válasza golem hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Van neki egy pár. Ha az egyiket tiltod, rövidesen megy a másikról...
(#) marypoppins válasza golem hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Vagy ha laikus aki ellen használni akarod, akkor írd be a host file-ba egy nemlétező ip-vel.
Bár a user elég okos, és ilyenkor olyanokkal szoktak próbálkozni, mint
wwww.facebook.hu
wwwww.facebook.hu stb...
Vagy ha olyan a vírusírtód abban is megnézheted, nod-ban pl beírod a domain-t és ip-re sem engedi át.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2015
(#) mikrokapcsolo válasza greatman hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Jogos...
(#) golem hozzászólása Okt 30, 2015 /
 
Nem tudom beállitani pedig a traget menüpontba már be irtam.
Itt a hostba mit kel be irni mert ide is próbálamár de mindig errort irt.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Nov 1, 2015 /
 
Sziasztok. Egy Fujitsu ESPRIMO 5615 -ös géppel akadt gondom, és szeretném a fusi supportját fellelni, hogy a megfelelő driverrel tudjam a problémát kezelni.
Eddig nekem ez nem sikerült, ha valaki tudna ebben segíteni nagyon megköszönném.
A problémám az nvata.sys -el akadt, mert sajnos buogs és kernel szinten dönti meg a rendszert. Van rá megoldás, de ehhez szükségem van az eredeti driverpakkra. Az sem baj, ha másik gépé, a lényeg az nforce4 vezérlő driverpakkjára van szükségem, ami az ATA vezérlő driverét is tartalmazza.
Az oprendszer amit hajtok vele az XP. Tudom felejtesem már el stb. Nekem munkásgépnek kell, internetre nagyon ritkán szándékozok vele kilépni, semmi multimédia, csak munka, így ebben az összeállításban olyan a gép mint a villám.

Mindent köszönök előre is.
(#) bbb válasza golem hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
A host teljesen mindegy, az csak egy leírás az ip tartománynak, mint pl. "dhcp-vel kiosztott". IP tartománynak meg megadod mondjuk 192.168.1.51 és 192.168.1.52.
(#) tomi1990120 hozzászólása Nov 2, 2015 /
 
Sziaszto egy olyan kerdesem lenne hogy,crossfire-val osszekotottem ket hd7770-et egyik asus masik sapphire es a ketto kozul a sapphire nem ad kepet crossfire utan.Mi tortenhetett vele?A crossfire sem akart mukodni akarmilyen jatek utan azonnali fagyas.
(#) _ampervadasz_ válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Valószínű sikeredett a probléma megoldása. letudtam egy újabb nvata.sys -re cserélni v8.23 -ra, úgynézki ez stabilnak tűnik.
(#) golem válasza bbb hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Köszönöm sikerült megcsinálnom.
(#) nagym6 hozzászólása Nov 3, 2015 /
 
Kérdésem lenne. Asztali gép hangcsatlakozói 3.5 jack, színük: kék, piros, zöld. Melyik mi lenne? Gondolom két hangcsatorna, és egyik mikrofon. Az ott lévő jelek nem láthatók.
A gép Lenovo ThinkCentre M70e. Ismerősömé, de én köszönöm a segítséget.
(#) eSDi válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 3, 2015 / 1
 
Üdv!

Minden esetben a zöld a sztereó vonal kimenet, a kék a sztereó vonal bemenet, piros a monó mikrofon (de sztereó jack van és az egyik fele a mikrofon tápja).
(#) nagym6 válasza eSDi hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Köszönöm. Most dugjuk össze monitorral, ..... és szól. Csak nem mertük próbálgatni.
(#) belfi2 hozzászólása Nov 6, 2015 /
 
Sziasztok!
Szeretnék tőletek felvilágosítást illetve tanácsot kérni. Már volt itt szó róla , a WIN 8.1 fájlkezelése okoz némi gondot.Sokat kerestem neten de nem kaptam megnyugtató válasz. A probléma még mindig a lassú beolvasás.Ha van egy mappa amiben mondjuk 200 program exe található akkor baromi lassan ismeri fel a gép.Itt beszéltünk a gyorsítótárazásról de ez inkább lassító tárazás.Ha folyamatosan megy a gép akkor az első olvasás után rendben megy de ha kikapcsolom és később a gépet használva azt a mappát újra használatba veszem akkor megint kezdődik a tötyögés.Ha DVD ről olvastatom be a kimentett programokat akkor legalább 5 perc mire megjelennek a program ikonok.A képek azok nagyjából rendben beolvasódnak . A Win 7-nél nagyon minimális volt ez az idő még akkor is ha egy olyan HDDt tettem be a gépbe amit ezelőtt soha nem látott. (XP volt rajta) Ez a jelenség a 8.1nél egy hiba , vagy én nem jól csinálok valamit? Bár a gépem nem egy erőmű de ezt a lassúságot valahogy nem értem.
Lap:Ep43ds3l
E7300 proci 6,2 az indexe
HDD sata 3 250gb amire az élményindex 5,9 adott
3gb RAM 800mh 6,2 az index
1066 FSB
A videó kártya az egy kicsit gyengusz de nem játszom , és nem hiszem hogy a beolvasást lassítaná.AVG vírusírtó
Az indulás leállás gyors , sőt maga a program megnyitás is . Az office indulása kb 1 mp míg a 7esnél ez 5 mp volt.Szóval ez lenne a gondom.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) Gabó válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Előzményeket nem követtem, de milyen win 8.1 pro? Hdd hibátlan? Próbáld másik vírusirtóval (vagy ha tudod kapcsold ki teljesen és úgy próbáld), újra tetted a wint, és akkor is megmaradt ez a hiba?
(#) Ge Lee válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Ha a win7-tel nem volt gond akkor nyilván nem hardverhiba. Azt sem tudni honnan van az a 8.1. Egyet én is kipróbáltam egy kölcsön vinyón, magyar volt, a legújabb frissítésekkel a telepítőfájlban. Kb. 1 hétig működött, aztán lassulás, fagyások meg kékhalál, anélkül hogy bármihez hozzányúltam volna, vagy telepítettem volna rá újabb alkalmazást. Van 10-esem is, de arra már többen mondták hogy ne is próbáljam ki, maradjak inkább a hetesnél.
(#) belfi2 válasza Gabó hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Igen win 8.1 pro. HDD 1 éves hibátlan Kísérletként csak sima Alap telepítésre , vírus írtó nélkül is ugyan ezt produkálja , és nem csak ez a gép.Egy hasonló képességű gépre feltéve sem változik pedig azon a 7es szalad.Többször is lett telepítve de mindig ez a hibája már ha ez hiba és nem egy jellegzetesség.
(#) Gabó válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Gondolom "eredeti" verzióba van meg Így hírtelen 3 megoldást tudok javasolni:
1: Kérj egy másik telepítőt, lehetőleg ne ugyan az a verzió, vagy beszerzés legyen mint a tied,
2: MSDNről szedj le egy gyári verziót, és azt tedd fel.
3: Tedd vissza a 7est.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) belfi2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Nálam is hasonló a telepítő de ez nem lassul be . Az alkalmazások hibátlanul futnak gyorsan . Nem is volt rendszer összeomlásom egyszer sem . Sajnos a videó kártya miatt a 7-st nem tudom vissza tenni, mert az élményindex futtatásakor lefagyasztja a gépet.
(#) belfi2 válasza Gabó hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Hátha minden kötél szakad az lesz. Ezek szerint a 8.1 nem így viselkedik normális esetben?
(#) steelbird válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Idézet:
„...fagyások meg kékhalál, anélkül hogy bármihez hozzányúltam volna, vagy telepítettem volna rá újabb alkalmazást”
Ez valami egyedi probléma lehetett, nekem egy 10 éves HP laptopon simán ment a 8.1, akadás, fagyás nélkül majdnem egy évig, utána az új notimon is ment probléma nélkül. Kb egy hónap után kíváncsiságból frissítettem a 10- re, az pedig azóta hibátlanul teszi a dolgát, nem fagy, nem akad, gyors...
Nálad valami hardver kpmpatibilitási probléma lehetett, vagy a Win telepítő volt sérült, ill. hibás.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) Gombszem válasza Gabó hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Idézet:
„Tedd vissza a 7est.”

Ez a nagy igazság. A 8.1 felejthető (átugorható), a 10 pedig még "gyermekkorban" van.
Következő: »»   575 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem