Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   574 / 1121
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
kadar@kadar-To-be-filled-by-O-E-M ~ $ ping -c 1 google.com
PING google.com (84.2.2.119) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 84.2.2.119: icmp_seq=1 ttl=58 time=24.4 ms

--- google.com ping statistics ---
1 packets transmitted, 1 received, 0% packet loss, time 0ms
rtt min/avg/max/mdev = 24.468/24.468/24.468/0.000 ms
kadar@kadar-To-be-filled-by-O-E-M ~ $

A parancs jól működik Linux alatt is.
(#) adapter hozzászólása Okt 26, 2015 /
 
Sziasztok,
Olyan kérdésem lenne (ha volt már, én nem találtam) , hogy hogyan lehet kikapcsolni Win7-en az állandóan fel ugró Win 10 reklámját? ( Piszokul idegesít....)
Köszi
(#) eSDi válasza adapter hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Üdv!

Eltávolítod a KB3035583-as frissítést, majd kézire állítod a frissítések telepítését. Ezután keress frissítéseket és, ha megtalálta, akkor tiltsd le. Ezután már visszaállíthatod automatikusra a frissítéseket.
Vagy fissítsd Win10-re a rendszert.
(#) kala1982a hozzászólása Okt 26, 2015 /
 
Az egyik gépem vírusos lett , leirtottam. Emlékeztetőül annyit hagyott hátra, hogy a könyvjelző eszköztáram linkjei előtti favicont felülírta. (G. Chrome) Kerestem megoldást, törlöm a favicon file-t a appdata... könyvtárból , de a következő linkhasználatkor felülíródik és ezeket a csillagokat, vonalakat teszi a linkek elé. Gondolom a vírusos gépről szinkronizálódott a google szerverére, és onnan mindig letölti a hibás favicon fájlt. Találkozott-e már valaki hasonlóval?
(#) Kovidivi válasza kala1982a hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Én vírus után (tehát 2 évente 1x) mindig újratelepítem a gépet, nem kockáztatok, hogy marad valami belőle. Próbáld meg a Chrome-ot újrarakni.
(#) steelbird válasza kala1982a hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Szia!
Ha a Chrome szinkronozva van a Google fiókoddal, akkor hiába törlöd a gépeden a favicon fájlt, hejreállítja a faviconokat a Google szerverén lévő mentésből. Először is azt kell kiderítened, hogy nem fut-e még valami kéretlen alkalmazás a gépen, ami állandóan felülírja az ikonokat?
Kapcsold ki a szinkronozást, lépj ki a Chrome-ból és úgy töröld a c:\Users\felhasználónév\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Favicons fájlt. Így újraindítás után nem lesz egy favicon sem, csak az általános ikon minden könyvjelző előtt. Ha kis idő múlva, vagy ismételt újraindítás után mégis megjelennek a nemkívánt favikonok, akkor valami fut a háttérben, ami felülírja.
A favikonok frissítését kipróbálhatod szinkronozott állapotban is: fellépsz a kérdéses oldalra, pl. a könyvjelzőid között lévő Port.hu oldalára és a domain név után beírod a címsávba a favicon elérhetőségét (esetünkben http://www.port.hu/favicon.ico) , majd ha megnyílt az ikon fájl, nyomsz egy CTRL+F5 -öt a frissítéséhez. Ha ez működik, akkor ez is járható út, csak lassú...
(#) szucsistvan123 hozzászólása Okt 26, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy Minecraft szerverhez kellene portot nyitnom egy az Inviteltől kapott ruteren. (erről megy a net, és az IP tv is) A képen látható lehetőségek közül melyik kell nekem?

ruter.jpg
    
(#) eSDi válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 26, 2015 / 1
 
Üdv!

Teljesen mindegy, az csak a nevét adja meg és beírja az ehhez szokásos portot, amit amúgy is tudsz valószínűleg módosítani. De a lista alján ott van a User-def, azaz a felhasználó által megadva.
(#) szucsistvan123 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Köszönöm!
És a Port transalationhoz kell valamit írni?
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2015

ruter.jpg
    
(#) eSDi válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 26, 2015 / 1
 
Jó kérdés, ilyet még nem láttam (talán ez lehet a port triggering). A gép IP címét ne feledd beírni és tedd aktívvá a szabályt.
Ha nem megy akkor alulra is a fenti port címeket írd be szerintem.
(#) szucsistvan123 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Megvan! Működik! Köszönöm szépen!
(#) dave500 hozzászólása Okt 26, 2015 /
 
Üdv!
Van egy HP PEW96 tipusú laptopom, amiből kiszakadt a VGA csatlakozó.
Ezzel nem is volt baj, szépen kikábeleztem, működött is, majd ezután leszakadt 1-2 kábel, újra forrasztottam, de nem működött.. vettem egy HDMI-->DVI kábelt, bedugtam monitort, de nem kapcsolt be.. gondoltam hogy biztos a BIOS-ban kellene átállítani, kicseréltem a VGA csatlakozót (kikábeleztem megint), de ezek után se működött.
Elkezdtem méregetni, sajnos csak sima multiméterrel.
Annyira jutottam, hogy a GND - H-SYNC között majdnem 5V van, viszont a GND V-SYNC között semmi.
További érdekesség, hogy GND - szin jelek (1,2,3-as PIN)-en sincs semmilyen feszültség GND-hez képest, H-SYNC-hez képest viszont 5 V körül van. (13-as, 1,2,3 pint között)
Zárlat, félrekötés 1000%, hogy nincs, 2-en néztük át vagy 30x. Minden kábel ki lett mérve, mindegyik jó, semelyik sem ér a másikhoz.
Mégis mi lehet a baj? DVI-on sem kapcsol monitort.
A saját kijelzőre törött.
(#) adapter válasza eSDi hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Köszi!

(Áá, céges, még vagy 5 évig frissítés szóba sem jöhet...)
(#) eSDi válasza dave500 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Üdv!
Idézet:
„kiszakadt a VGA csatlakozó”

Szerintem ezt már kukázni kell, az a nyák legalább 6 rétegű. A jóisten se mondja meg, hogy hol szakadtak meg a vezetősávok.
(#) bbb válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 26, 2015 / 1
 
Szia!

A Port translation arra jó, hogy a külvilág számára más portszámot adsz meg, mint a saját hálózatodon. Azaz pl. a külvilág felé a 99-es portszámot adod meg, bentre a 98-at. Ekkor ha valami a 99-en próbálkozik bejönni, akkor a router átlöki a géped felé a 98-ra. Ez pl. akkor jó, amikor bizonyos portok le vannak tiltva, így mégis tud menni a kommunikáció.
(#) dave500 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Mondjuk ez nem az én érdemem, tulajdonképpen egy ismerősnek javítom, vagyis javitanám, de!
Tudom, hogy kiszakadt, de nem úgy, hogy tört vele a nyák, hanem csak az érintkezők törtek el, de ezután, kikábelezve működött, azóta nem jó, mióta egy kábel lejött róla (nem az alaplapról jött le, hanem a csatlakozóról)
És miért nem kapcsol HDMI-n se monitort? Venti felpörög, CPU melegszik, ledek égnek, töltést veszi.
Elméletben sehol sincs megszakadva a panel, mert semmilyen atrocitás nem érte.
(#) KTobi válasza dave500 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Rövidzárlat nem keletkezhetett a kidrótozáson, mikor megszakadt?
(#) marypoppins válasza eSDi hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Még egy szavazat a TP-Link TL-WR1043ND-re
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2015
(#) dave500 válasza KTobi hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Erről nincs infóm, nem voltam jelen ennél a baklövésnél.
Szóval, akár lehetett is..
(#) eSDi válasza dave500 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Ha kiszakadt a furatból a láb, vagy nem melegítetted át kellőkép a forrasztásnál amikor kiszedted a maradék lábat, akkor simán szétcincálhatta akár a furatgalvánt is. Ha meg tényleg volt zárlat a csatiban, amikor elszakadt a vezeték, akkor az egész VGA részt is hazavághatta.
(#) dave500 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Beletörtek a panelba, de csipesszel, hegyes pákával szépen kiszedtem, nem barmoltam el.
Szóval az egyetlen, amit el tudok képzelni, az a zárlat, mert amikor vissza került hozzám, az alaplap felöli rész érintetlen volt, azt én utólag forrasztottam újra az egészet (miután a feltételezhető zárlat után nem működött)
Bennem is felmerült, hogy nagyobb a baj, hogy a szinkron jelből is csak az egyik van meg. Illetve RGB jel egyáltalán nincs.)
De jön a másik kérdés.. HDMI-n miért nem ad ki semmit?
Itt van a gép most nálam, tudok mérni, ha kell.
(#) eSDi válasza dave500 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Oké, akkor mondjuk azt, hogy a forrasztás része rendben van. Azt kellene kideríteni, hogy gép egyáltalán él e. Ha rendben van, akkor közvetlenül HDMI-n keresztül kellene kipróbálni, mondjuk egy TV-n. Ezekben az átalakítókban nem tudok megbízni (bár a HDMI és DVI között szinte semmi különbség nincs). Ha így sem megy még a boot képernyő sem, akkor elszállt a teljes VGA része a lapnak.
(#) dave500 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Zárlat nincsen, ez biztos, azt (is) kimértem.
Sajnos nincs lehetőség HDMI-n kipróbálni, mert csak ez a HDMI-DVI kábelem van, és így nem mutat semmit.
Kiveszem a ramot, akkor csipog veszettül, nem? Mert akkor legalább tudnám hogy nem teljesen agyhalott.
(#) szucsistvan123 válasza bbb hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Mindenhova ugyan azt a portot írtam! A lényeg, hogy működik!
(#) tothzsolt hozzászólása Okt 26, 2015 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne megtalálni 1 számitógépet a MAC cime után? Konkrétan ellopták a laptopom és tudom a MAC cimét. Mivel a rendőrség tojik a dologra, gondoltam h utánanéznék én ha lehetséges.
(#) eSDi válasza dave500 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Most nincs zárlat, de akkor lehet hogy volt. RAM nélkül nem tudom, hogy mit művelnek a notik, nem biztos, hogy sípolni fog.
(#) dave500 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Pont most néztem, nem csipog.
CPU melegszik, de így, hogy nem látok semmit nem haladok.
Berakok egy DVD-t, hátha elkezd vele csinálni valamit..
(#) bbb válasza tothzsolt hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Szia!

Sajnos kb. lehetetlen a vállalkozás. Bár a netszolgáltatók logolhatják a csatlakozásokat, de neked biztos nem fogják kiadni. Azon kívül pedig nem valószínű, hogy a laptopod közvetlen lesz bedugva valamelyik netszolgáltatóhoz, így annak az esélye, hogy a rendszerbe bekerül a címe, kb. nulla (ahol "feldugják", ott valószínűleg wifi jelet kap, így a router címét, ha meg 3G, akkor annak a címét használja kapcsolódáskor).
Szóval nem akarlak elkeseríteni, de az ellopott gépek ilyetén való megtalálási esélye erőteljesen tendál a zéróhoz.
Egy kis magyarázat a MAC dologhoz (angolul).

Ha viszont szerencséd van, akkor van esélyed esetleg steam, dropbox, onedrive, teamviewer vagy hasonló dolgok segítségével megtudni az aktuális ip címét, amiből ki lehet következtetni, hogy melyik szolgáltató hálózatában van jelenleg. Ehhez persze az is kell, hogy beinduljanak a géped indításakor és be is indítsák a géped anélkül, hogy újratelepítették volna...
(#) didyman válasza dave500 hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
A PEW96 egy sorozathibás lap, jó eséllyel azért nem ad képet, mert az IGP hordozó és chip közötti forrasztása elvált rajta. Ha adsz egy kis hősokkot pákával a chipre és utána elindul, akkor ez a baja.
(#) proba válasza bbb hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Azt nem tudom, az IP csomag nem tartalmazza e a küldő mac címét, és minden következő csak rá rakodik, vagy a címet csak a kapcsolat teremtés idejéig használják. Szélsőséges esetben egy olyan oldalt létrehozva amire a tolvaj kíváncsi, a kérést küldők között megtalálni. Mondjuk az biztosan kell hozzá, hogy saját szervereden fusson az oldal, és ami a nehezebb, kíváncsi legyen rá, és meg is találja.
A Google mail is jegyzi honnan léptek be utoljára.
Következő: »»   574 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem