Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tv-Tuner kártya infra vevője
 
Témaindító: Zsola, idő: Márc 5, 2007
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Zsola hozzászólása Márc 5, 2007 /
 
Helló mindenki!

Olyan kérdésem lenne hogy van egy K-world TV kártyám csak éppen a távirányító infravevője hiányzik. Egy olyan rajzot szeretnék kérni tőletek amivel tudnék egy ilyen vevőt összerakni. Találtam az oldalon soros portra kapcsolódó kapcsolásokat de ezek nekem nem jók mert az én TV kártyámhoz jack dugón keresztül csatlakozott az infravevő. Próbáltam a soros egységekkel is de nem működik.
Köszönöm a segítséget .
Nagyon fontos lenne.
(#) szabi_o válasza Zsola hozzászólására (») Márc 5, 2007 / 4
 
A TV tunerekre általában egy egyszerű 3 lábú infra vevő van kapcsolva. (a jack dugóra)
A típusa a távirányítótól függ. (pl TSOP17xx ahol az xx a freki kHz-ben)
(#) Zsola hozzászólása Márc 5, 2007 /
 
köszönöm szépen.
és melyik lábát hova kössem?
ki lehet mérni ezt valahogy hogy melyik lábát hova kell kötni?
(#) Master_of_the_web válasza Zsola hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
1. lába a gnd-re, a dugóhoz lehközelebb, aztán a 2. a középső érintkezőre és a 3. (ez a jel) a legvégén lévő érintkezőre.

Legalábbis nálam így van bekötve.

kimérni amúgy úgy tudod, hogy bedugod a jeck dugót a tuner kártyába és amelyik két láb közt +5V körüli értéket mérsz, az lesz a táp, a megmaradt érintkező lesz a jel.
(#) pkedvessy válasza Zsola hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Igen! A földet egyszerűen megtalálhatod, ezután megnézed, hogy melyiken lesz +5V, és a harmadik lesz az out!
(#) szabi_o válasza Zsola hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Igen, a sztereo jack dugasz also laba (tehát a töve) az biztos hogy test.
Valószínűnek tartom, hogy a többi ugyanúgy következik mint az infra vevőnél, de legjobb ha veszel egy dugaszt, ráforrasztasz egy 3 eres drótot, majd bedugod a kártyába (a szálak ne érjenek össze!) és megméred, hogy a már említett testhez képest melyiken van +5V. Ez valószínű a középső lesz. A megmaradt az pedig a jel.
(#) szabi_o válasza szabi_o hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
mna, lassan gépelek...
(#) Zsola hozzászólása Márc 5, 2007 /
 
Köszönöm szépen az ötleteket. Megnézem hogy működik-e.
(#) Georgee hozzászólása Feb 17, 2008 /
 
Üdv mindenkinek. Nem akartam ujtémát nyitni. Van egy olyan problémám hogy vettem egy tv tuner kártyát (avermedia) És ha bekapcsolom egy adóra akkor tiszta a kép, ha a TVT bekapcsolom ugyan arra a csatornára ami a PCn megy akkor szemcsés lessz a kép ha átkapcsolom a TVt másik adóra akkor viszont tiszta a kép. 2 adónál játszacsak ezt. Valakinekvan 5 lete h mi lehet a gond???
(#) Kera_Will hozzászólása Máj 15, 2008 /
 
Szervusztok !

Van 1 LIRC-es kérdésem ebben a topicban :

TOPIC

Légyszíves ebben a topicban folytassátok mivel sokkal másabb a probléma mint az eddigiek !

Kösszi !
(#) abrahamb hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
Sziasztok!

A minap kaptam egy mercury lr138 as tv kártyát. De se infravevője se távirányítója és drivert se találok hozzá. Az infravevőben és a táviránytóban szeretném a segítségetek kérni lehetne egyet csinálni mondjuk vmi egyszerű tanítható távirányítóra vagy adjatok vmi 5letet!
(#) karika200 válasza szabi_o hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Üdv!

Látom a topik nem mai, de hátha még olvassa a kérdező vagy a megoldó, és tud segíteni. Ugyan úgy k-world tuner, ugyen ez a probléma, de pontosan milyen érzékelő kell(milyen frekin megy ez?)? A kérdező kipróbálta, megcsinálta? Működik neki?

Köszönöm, karika200
(#) Zsola válasza karika200 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Helló!

Én kipróbáltam de nekem így nem működött.
Lehet hogy a kártya eredeti vevőjében van más alkatrész is nem csak az infravevő.
(#) karika200 hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Hmm, akkor esetleg megkérhetnék valakit, akinek van ilyen, vagy akár nem pont ilyen de valamilyen tv tunerhez vevője, hogy belenézzen, hogy mik vannak benne?

Köszönöm szépen!
(#) zozo1990 válasza szabi_o hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
"A TV tunerekre általában egy egyszerű 3 lábú infra vevő van kapcsolva. (a jack dugóra) A típusa a távirányítótól függ. (pl TSOP17xx ahol az xx a freki kHz-ben) "

Honnan tudom azt hogy a távirányító milyen frekvenciájú? Gondolok itt egy mezei Tv távirányítóra. Nekem igazából nem kell a Tuner teljes működése, mert én Griderrel szeretném irányítani az adott Jukebox programomat. Mi van abban az esetben, ha én bontok mondjuk egy DVD-t, kikapom az infravevőjét, bekötöm a fent említett eljárás szerint, majd a saját távirányítóját használom? ( A DVD eredeti távját ) Tudom hogy régi a téma, de háta még valaki figyeli.
(#) Imre hozzászólása Júl 29, 2012 /
 
Sziasztok! Az én problémám is ugyan ez, tehát milyen infra vevőt kell vennem? Honnan tudom a frekvenciát? A távirányítót szétszedve egy SICORE CX6121_001 4412T IX-t találok rajt.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem