Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   57 / 125
(#) VIM válasza zoszka hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Hmmm, az előzőekben ezekre a pontokra volt kötve az ide való termosztát. Persze hogy az 1-2-4 be kell kötni csak elsiettem a választ. Elnézést.
(#) proli007 válasza petierdos hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Hello! Megfontolandó, hogy az RF termosztát vevőjének nem kötelező ott lenni, ahol az eredeti szabályzó volt. Lehet a kazán mellett is, ahol van feszültség is. Feltéve hogy az nincs túl messze.
(#) VIM válasza petierdos hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Szia! A rádiós termosztátnak a vevő részét a kazánhoz közel helyezd el, ott van hálózati feszültségre való csatlakozási lehetőség és abból, onnan könnyebb odavinni még azt a kettő szál vezetéket is ami most be van kötve a kazánba, persze inkább "kéteres fehér kábellel". A termosztátot pedig oda teszed ahová tetszik csak "rálásson" a vevőre és működtesse azt.
(#) petierdos válasza VIM hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Rendben, köszönöm a válaszokat! Akkor inkább elhelyezem a cirkó mellé, csak gondoltam a kazánba bekötést nem piszkálom, bár végülis nem egy nagy dolog.
(#) VIM válasza petierdos hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Ahová azt a két fekete szálat kötötték a kazánban, annak a helyére kell majd bekötni a vevőből (1-2 pontokról) jövő szálakat, mert az a vevő reléjének záró kontaktusának a kimenete.
(#) zoszka válasza VIM hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Na most megkavartál... Vagy csak megint elsietted a választ
(#) johnny1986 hozzászólása Okt 25, 2016 /
 
Sziasztok,

Nalam is egy ilyen felállás van jelenleg, mint petierdos esetén. Saunier Duval + Siemens termosztát.

Én egy ilyen programozható szabályozót találtam hirtelen, ez nem rádiós, de elemes:
a cucc, manual

A kazán leírásában 24V-os termosztát jelről beszél a leírásban.
Az új termo leírásában van szó Low Voltage -ről, de csak 230V-al példálozik a leírás, az én felfogásom szerint, mindegy mit kapcsol a kapcsoló, ha 230-at elbírja.
De azért rákérdeznék, hogy alkalmas ugye ez a termosztát, hogy kapcsolgassa a jelet nekem?
Illetve a COM bemenetre kene majd a mostani L jelet kötnöm és az NO-ra a másik kábelt?

Köszi szépen előre is a segítséget.
(#) gerry hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
Tiszteletem!

Kaptam ma javításra egy FÉG c12-40 /C-01 vezérlőpanelt. Nem volt meg a 12V, elkókat cseréltem.
Kipróbáláshoz a szivattyú és mágnesszelep helyére izzót kapcsoltam, kémény torlasz érzékelőt rövidrezártam(habár nem tudom hogy kell működnie), Áramlás érzékelőhöz kapcsolót tettem nyitott állásban.

Feszültség alá helyeztem a panelt.
Nem csinált semmit. Megnéztem hova kell kapcsolni a termosztátot 2-3 pont és láttam, hogy valaki rövidre zárta. Szét kötöttem, és azonnal elindult a szivattyú. Amikor az áramlásjelzőt kapcsoltam rövidre bekapcsolt a mágnesszelep lámpája, elindult a fűtés. Ahogy az NTC-t melegítettem úgy kapcsolgatott a mágnes szelep(kialudt a láng, lehűlt az NTC visszakapcsolt a láng) rövidre zártam a termosztát kapcsolót, akkor a mágnesszelep lámpája kikapcsolt majd 13-15 másodperc múlva a "szivattyú" lápája is lekapcsolt. Bontottam az áramlás érzékelőt.
Jónak ítéltem meg az áramkör működését.
Csak annyi lenne a kérdésem, hogy a termosztát úgy működteti a kazánvezérlőt, hogy ha eleve be van kapcsolva a termosztát és rövidre zárja a 2-3 as pontot a sorkapcson, akkor nem indul el magától a kazán egy áramkimaradás után, csak ha bontom a termosztátot és újra rövidre zárom?
Köszönöm!
(#) Boris73 hozzászólása Okt 27, 2016 /
 
Sziasztok!
A hozzáértőktől szeretném kérdezni, hogy jól gondolom-e, hogy a Vaillant kazánban a 3-4 pontokra bekötött barna és kék vezetéket kell a Computherm Q7RF termosztát vevő egység 1 és 2 pontjára kötni? Azért kérdezem, mert a mellékelt képen látszik, hogy a régi Honeywell termosztátba 4 vezeték van bekötve a két helyre, ezekből a fehér és fekete vezeték felesleges gondolom. Arról fogalmam sincs, hogy ezek milyen vezetékek, de a kazánba nincsenek bekötve.
(#) Gafly válasza Boris73 hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Arra tippelnék, hogy volt még valahol (esetleg csak tervezve) egy másik termosztát...
Egyébként én is úgy gondolom ahogyan Te
(#) dodi48 hozzászólása Okt 28, 2016 /
 
Sziasztok!

Vettem egy siemens szobatermosztátot.
A kazán vegyestüzelésü és csőtermosztátos.
Ezzel nem tudom pontosan szabályozni a lakás hőmérsékletét .
Arra gondoltam hogy a szobatermosztát után bekötöm a csőtermosztátot onnan pedig a keringtetőszivattyút.
szerintetek ez járható megoldás?
Köszi a segítséget előre is.
(#) kadarist válasza dodi48 hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Szia!
Ha nem akarod felforralni (jobbik esetben) a kazánodat, akkor maradj annál az egy csőtermosztátnál.
(#) dodi48 hozzászólása Okt 28, 2016 /
 
Hogy forralja fel?Ha eléri a honelweyen beállitott mondjuk 50 fokot akkor a láncos huzatszabályzó lezár.
valamennyi hőtartaléka persze van. De ha a szivattyú megáll mert a szoba termosztát megállitja akkor a melegviz az első két radiátorba még fel jön.
Ez eddig is így volt mikor áramszünetek voltak.

Így már szerinted járható az út?
(#) saumur hozzászólása Nov 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Computherm Q7RF szobatermosztátom van, ami a kondenzációs kazánt vezérli. A vegyestüzelésű kazán kapott egy puffertartályt, emiatt szeretném a keringető szivattyút rákötni a szobatermosztátra, hogy kapcsolni tudjam, hogy a kondenzációsnak vagy a vegyestüzelésű szivattyújának adjon-e áramot. Mellékelem a termosztát leírását. Milyen kapcsolóval tudom megoldani ezt és hogyan kell bekötni a vezetékeket? Van olyan billenőkapcsoló, ami mondjuk egyik állásban a kondenzációsnak, másik állásban a szivattyúnak ad jelet? Szeretném elkerülni, hogy véletlenül mindkettő kapjon egyszerre (mondjuk egy csillárkapcsolónál, ha véletlenül mindkettőt felnyomom).
Írják, hogy "Az 1-es, 2-es, vagy 3-as kapcson megjelenõ feszültség csak a vezérelt rendszertõl
függ, ezért a felhasznált vezeték méretét a vezérelt eszköz típusa határozza
meg. A vezeték hossza közömbös, a vevõegységet a kazán mellé, vagy attól
távol is felszerelheti, de ne szerelje a kazán burkolata alá."

Köszönöm
(#) VIM válasza saumur hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Szia! Talán erre a célra megfelelne egy ilyen kapcsoló. A Te elgondolásod alapján a rajz szerinti bekötés jöhet szóba.

kapcsoló.jpg
    
(#) Bakman válasza saumur hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Nem lenne egyszerűbb és elfelejtésbiztosabb az, ha automatikus lenne a rendszer? Van melegvíz a vegyestüzelésű kazánban --> a termosztát letiltja a gázkazánt.
(#) saumur válasza VIM hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Valami ilyesmire gondoltam. Ilyen létezhet fali verzióban is?
Ebben az esetben a szivattyú 0 vezetékét szakítom meg a kapcsolóval és a fázist és a földelést kapja a konnektorból a szivattyú? Lehet, hogy hülye kérdés volt
(#) saumur válasza Bakman hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Egy ilyen rendszerhez milyen alkatrészek kellenek?
(#) vision61 válasza saumur hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Szia!

A legegyszerűbb szerintem egy csőtermosztáttal oldhatod meg. De akár egy villanybojler termosztátja is megfelel.
(#) saumur válasza vision61 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Ez nagyon jó ötlet, de nálam el vannak zárva bizonyos csapok (nem tudhattad), ha a vegyestüzelésű illetve ha a gázkazán megy, hogy ne dolgozzanak egymásba, ezeket mindig kézzel nyitom-zárom, ha átállok valamelyik rendszerre.
Pedig tök tuti lenne így.
(#) pizzas84 hozzászólása Nov 3, 2016 /
 
Üdv mindenki.

Van egy a képen látható termosztátom, ezzel szeretnék vezérelni egy keringető szívattyút. Vegyes tüzelésű kazán mellett egy 1000 literes puffertartályból keringeti a vizet. A szívattyú a szabvány három vezetékes kivitel. L,N,Pe jelöléssel. Az volna a kérdésem hogy hogyan kössem össze a kettőt hogy a termosztát vezérelje a szívattyút?

Előre is köszönöm.
(#) Bakman válasza saumur hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Nem sok, lásd melléklet.
(#) zoszka válasza saumur hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Ez csak akkor megvalósítható, ha hidraulikailag is adottak a feltételek. Azaz, ha vannak beépítve visszacsapó szelepek, amik a két hőforrást külön zónákra osszák. Különben visszahatnak egymásra.
(#) saumur válasza saumur hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Maradok egyenlőre a sima kapcsolgatásnál, aztán ha hidraulikailag is megoldott, jöhet az automatizálás.
Jól gondolom a bekötést, ahogy írtam?
A fenti kép 1,2 csatlakozását kötöm össze a termosztát 1,2 pontjával. Azt a vezetéket, amin most a kondenzációs kapja a fázist, rákötöm felülre (ott mindegy, hogy melyik vezetéket hova? )A szivattyúnál pedig villásdugóval konnektorból rákötöm a fázist és a földelést a szivattyúra (vagy nem szabad villásdugóval, csak direktben kötni?), a 0 vezetéket pedig a konnektortól viszem a kapcsolóhoz, majd vissza a szivattyúra?
(#) proli007 válasza pizzas84 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Helo! Így..
(#) saumur válasza saumur hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Kedves Szakik!
Jó a bekötés, ahogy leírtam vagy máshogy kell bekötni?
Köszönöm
(#) maszek0005 válasza saumur hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
A dugvillás bekötés felejtős! Csak a fixen bekötött működik rendesen, mert ha a dugvilla fordítva lesz bedugva, akkor kész a zárlat...
(#) saumur válasza maszek0005 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Erre én is gondoltam.
De amúgy jó úgy, ahogy leírtam?
A szivattyú 0 vezetékét szakítom meg a kapcsolóval?
És a kondenzációs jelenlegi vezetékét ha átrakom a kapcsolóra, ott mindegy, hogy melyiket kötöm jobbra vagy balra?
Köszönöm
(#) pizzas84 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Köszönöm, sikerült. De valami nem stimmel a termosztáttal szerintem. 15 foknál kapcsolja a szívattyút, de érezhetően melegebb van a lakásban. Megy kb 20 percet, pólóra lehet vetkőzni a házban, de még akkor sem kapcsol le. Ha a tekerő gombját picit megnyomom az ujjammal, akkor lekapcsol.
(#) proli007 válasza pizzas84 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Ezeknek a termosztátoknak alapvetően nagy a hiszterézise. (be és kikapcsolás közötti hőfokkülönbség)De ezen úgy segítenek, hogy amikor bekapcsol a termosztát, akkor belül feszültséget kap egy Rf-el jelzett ellenállás. Ezzel a termosztát úgy érzi, hogy jobban emelkedik a hőfok mint a tényleges és így hamarabb lekapcsol. Az ellenállás valahol úgy van elhelyezve a készülékben, hogy a gázzal töltött membrán érzékelje a termelt hőjét. Természetesen a felszerelési pozíciónak is úgy kell lenni, ahogy a gyári ajánlásban található (remélem). Hogy a hő ét tudjon áramolni a termosztáton..
Esetleg nézd meg, hogy ez a "fűtőellenállás" nem szakadt-e a termosztátban. (Rajzán láthatod) Lehet méréssel is ellenőrizni, ha a kikötött termosztát 1-4 pontja között ellenállást mérsz. Az éjjel-nappal kapcsoló, is pont ezt teszi, így módisítva a nappalra beállított hőfok értéket. Az ellenállás értéke "nappal"kb. 470kohm "éjjel" kb. 82kohm. A hőfokbeállító állása ekkor tetszőleges.
De mechanikus hibája is lehet a termosztátnak, ha nyomkodva a tekerőgombot kapcsolgat. Bak rögzítését (három csavar) ellenőrizni kell.
Következő: »»   57 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem