Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Suzuki Swift elektronika
 
Témaindító: tepizoli, idő: Márc 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 44
(#) Pocok777 hozzászólása Júl 27, 2014 /
 
Sziasztok!

Suzuki Ignis 1,3 GLX-em van. Utazás közben egyik pillanatról a másikra a kilométerórám elszállt, így a fogyasztásmérőm is. Nemsokára (kb. 20 perc) az engine hibajelzés sárgán bevillant. A kettőnek köze lehet egymáshoz? Illetve, mit tehetek, hogy az óra újra működjön (biztosíték, csatlakozó??)? Vagy ha a szervíz a megoldás, vajon kibír még 1000 km-t a kocsi? köszi
(#) mekka válasza djkovi hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Szia: Azt lehet tudni mitörtént előtte. Például javitottál e valamit?
(#) szabol1 válasza szabol1 hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Az ajtóban egy vezeték hegesztés volt a gond (pff...) de ezután megjavult. Köszi a seítségeteket.
(#) oci03j hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
Sziasztok van nekem egy 99-as Swiftem a centrál nem nyitja a bal hátsó ajtót.Kérdésem honnan tudom meg hogy a motor vagy a vezérlő egység romlott el? illetve tudja e valaki hogy hol található a vezérlő egység ebben az évjáratban? a segítséget előre is köszönöm
(#) HA5AWS válasza oci03j hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Szia!
Ha egy kicsit visszaolvasol (6 hozzászólás) ott a megoldás. Méréssel meg tudod állapítani melyik a hibás. Legtöbbször az ajtóba menő vezeték törik el, én régebben többször javítottam.
Üdv: Gábor
(#) Zozo217336 hozzászólása Aug 2, 2014 /
 
Üdv !!
Egy kis segítség kellene van egy Suzuki Swiftem 98-as , és nem működik megfelelően rendesen benne a fejegység mögötti "zajdoboz" (ami figyelmezteti a vezetőt ha valami fogyasztó be van kapcsolva a kocsin)
a kis doboz a testtel a fejegység mögött az tutira jó mert most kaptam szét mind a négy ajtókapcsolót a jobb hátsónál szét volt oxidálódva a z egyik vezeték mert ( duplavezetékes mind) azt ki is cseréltem sarustól mindenestől.
Most már megtakarítottam össze ajtónál mind a 8 sarut és végigméregettem voltmérővel van e szakadás...de nem egyértelmű az első ajtóknál a mérések ezét ha valaki tudd segítsen nekem mit hogyan csináljak..
hátsó ajtók között az biztos hogy mind a 2 vezeték jó nincs megszakadva , első ajtóknál és a "pittyegő doboz között csak az egyik veztési rajza ? ( a szervízkönyv a 211 oldalas az nekem is megvan de abban nem találtam ilyeneket..) Köszönöm
(#) pinkova válasza Pocok777 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Szia, igen lehet köze, sőt kell is hogy legyen. Valószínű hogy elszakadt a kilométeróra spirál, ezért nem mutat az óra. Az óra hiánya és a kerékjeladó bejövő jele miatt van hibajelzés. Vontatásnak érzi, ami hosszútávon nem tesz jót az amúgy is vacak váltónak.
Ignis
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2014
(#) Zozo217336 hozzászólása Aug 2, 2014 /
 
kimértem mindent a pittyegő és a BE ajtókapcsoló között az egyik vezeték nem reagál semmire...
a több vezeték jó minden ajtók között minden szakasz.... volt egy kontakt hibás ajtó kapcsoló még azt kell cserélnem .......a többit még nem tudom a világítást mert arra még nem pittyegett be csak 1 szer
(#) endrusz válasza Zozo217336 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Szia! Hát... a243 oldalas könyvben ennyi van róla.
(#) Zozo217336 hozzászólása Aug 5, 2014 /
 
Üdv! Van egy 98-as swift-em nincs rajta távolsági fényszóró (fénykürt van) nem világít visszajelzés sincs.
Szétszedtem a bajuszkapcsolót de sehogy nem bírom beállítani a kis csavart hiába állítgatom csak úgy sikerült hogy ellentétesen működik a be-ki kapcsolásnál , fénykürt pedig állandóan világít. (a csavart kifelé tekertem ezáltal emelkedett a magassága )... mellékeltem a képet azért cserélődtek fel a kapcsolási opciók.
Annyi lenne a kérdésem hogy ki csinált már ilyet ? ill. netán egy rugó nincs rajta az aranyozott részen ? A kapcsolókaron van egy csapágygolyó + a kis lemez... azt tudom)
(#) revox hozzászólása Aug 5, 2014 /
 
Sziasztok
Tudna nekem valaki segíteni abban ,hogy 93-as ,1,3-as Swiftben milyen típusú injektor található (tudom operáljam ki ,de ezt inkább kihagynám ) ? Pontosabban az injektor adataira lenne szükségem ( de ezt kikeresném a netről ) .Előre is köszönöm.
(#) glsmith hozzászólása Aug 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Végig olvastam a fórumot, mielőtt írtam volna.
Pár napja egyik pillanatról a másikra megnyekkent mind a 4 elektromos ablak az autón.
Suzuki Swift Sedan 1.6 16v GX, riasztóval.
Az ominózus napon ezek a műveletek voltak az autón: padló hegesztés 5*2cm, fényszóró beállítás, illetve ismerős rádugta az OBD2-es bluetoothos olvasót. Utóbbitól meghalhatott?
Illetve nem találom a hőkioldót, amiről itt szó volt. Hogy néz ki az?

A csávó utána kérdezgetett, azt mondták neki, hogy a kp zár vezérlő. Kicseréltem, de így se jó.

Előre is köszönök minden választ!
(#) zolika60 válasza glsmith hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Először a hegesztés helyét nézd meg, nincs-e összeolvasztott vezeték. Aztán a biztosítékokat. Egyszerre csak valami áramellátási gondtól múlhattak el.
(#) glsmith válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
A kábelek épek, a biztosítékok már akkor meg lettek nézve. Azt a bizonyos hőkioldót nem találom, igazából nem is ismerem, ami ebbe a fórumba emlegetve volt. Milyen a formája? hengeres vagy kocka? a biztosítékok mellett találtam 3 érdekességet.

Az egyik hengeres, ha kihúzom minden ugyanúgy megy. Van egy kisebb kocka, elvileg a benzinpumpáé, de még attól beindul a motor (lehet később megállna, nem tudom). Meg van egy nagyobb kocka, az az indexeké. Szóval a 2 megmaradóból melyik lehet?

Nagy kocka: http://alkatreszek.hu/cikkkepek/0183/v15_71_0023_i_vemo_indexrele_a...23.jpg

Kis kocka: http://www.alkatreszparadicsom.hu/kepek/38860-60b20.jpg

A kis henger (de ez csak hasonló, az enyém fekete): http://bolthely.hu/kepek/orczy/FHK147_k.jpg
(#) zolika60 válasza glsmith hozzászólására (») Aug 12, 2014 / 1
 
A "kis henger" nevű képen egy hőkioldó van.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2014
(#) glsmith válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
A multiméter nem csipog be a hőkioldónál, így gyanítom az van meghalva.
(#) zolika60 válasza glsmith hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Próbaképp hagyd ki.
(#) glsmith válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Köszi, köszi.
Holnap beszerzek egyet bontottan.
(#) at22 hozzászólása Aug 14, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy suzuki sift sedan 1.3 glx autóm. Arra lettem figyelmes hogy, pattogó hang jön a motor felől. Nem mindig csinálja, alapjáraton egyáltalán nem hallani, de ha adok neki egy kis gázt akkor hallani a pattogást, olyan hangja van mintha a szikra lehúzna valahova. Valamikor elindulásnál is hallani de akkor már jobban főleg ha reggel beindítom és elindulok vele. Fülelgettem és mintha kondi felől jönne a pattogó hang. Szerintetek mi csinálhassa? Vagy mi lehet a baj?

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) glsmith hozzászólása Aug 14, 2014 /
 
Kedves Fórum társak!

A képeken látható alkatrészt keresem az autómba.

Előre is köszönöm
(#) Swift1.3 válasza at22 hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Helló! Gondolom 10éves elmúlott már, és csrillió km van benne, az elosztófedél és a rotor még soha nem volt cserélve. Valószínüleg annak hallod a hangját. Idővel elégnek az elosztófedélben az érintkezők, és nagyobb hézag miatt van ez a hangja. 2 éve cseréltem az enyémbe. Ha cseréled gagyit ne vegyél, mert úgy jársz, mint én. Harmadik visszavitt után vettem egy minőségit (Beru) és egyből jó lett.
(#) glsmith válasza glsmith hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Mekkora biztosítékkal lehetne ezt kiváltani?
(#) at22 válasza Swift1.3 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Szia! Igen 10 évesnél már idősebb (1996-os). Köszönöm a tippet, majd kicserélem. Neked is az csinálta amit most nekem?
(#) glsmith hozzászólása Aug 15, 2014 /
 
Sziasztok!

Megvettem 7500 Ft-ért a hőkioldót... működik az elektromos ablak, de elszállt a központi zár vezérlésem. Szétégett ugyanott ahol az előző.
Valahol zárlatos, de hol?

Üröm az örömbe...
(#) Swift1.3 válasza at22 hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Szia, igen ezt csinálta, csere után elhalgatott. Ha 96-os hamarosan a kábelek is cserések lehetnek mert szigetelése sem bírja az idők végezetéig.
(#) at22 válasza Swift1.3 hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget. Majd pár dolgot így is ki akarok majd cserélni benne.
(#) glsmith hozzászólása Aug 16, 2014 /
 
Sziasztok!

BREAKER ASSY POWER WINDOW alias ablakemelő hőkioldó
Suzuki cikkszám: 36795-82000 Ez halt meg nekem.
Miután beépítettem, kiégette a központi zár vezérlőt, illetve a bal hátsó ablak már rég nem működött hátsó gombbal.
Így ma szétbombáztam az ajtót, ismét 2 óra mire újrakötöttem mindent, de megérte.
Működik a kp zár, elektromos ablak mind a 4 ajtón és még a riasztóm is pöpec
Köszi fórum az apró/nagy segítségeket
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2014
(#) glsmith hozzászólása Aug 18, 2014 /
 
Sziasztok!

Újabb kérdések.
1: tud-e valaki utólag beépíthető számítógépet Suzukiba. Értem ez alatt aktuális vagy átlag fogyasztás mérőt (aktuálisnak jobban örülnék), hőmérő, egyéb apróságok.
2: van egy MP3as lejátszó a kocsiba. Szeretném úgy bekötni, hogy kulcs behelyezés nélkül is működjön, esetleg egy kapcsolót a körre rakni, hogy nem merüljön az akku.
Segítő válaszokat előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2014
(#) Zozo217336 hozzászólása Aug 21, 2014 /
 
1.3-as Suzukiba nincs távolsági (csak fénykürt) csak tompított, később nem volt már tompított sem.
Kicseréltük a relét lett tompított de távolsági most sincs csak fénykürt . Miért lehet ez? Egy relé van a világításhoz vagy külön van a távolsági meg a tompítottnak is ? Előzmény :feljebbi hozzászólásban augusztus 5.-nél
(#) at22 hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy suzuki swift sedan 1.3glx autóm 1995-ös. Ki szeretném cserélni a vezérlőműszíjat. Már meg van hozzá a szíj meg a feszítőgörgő. Valaki le írná hogy otthon magamnak hogy cseréljem le? Vagy inkább ne nyúljak hozzá!

Meg volna egy olyan problémám hogy, a levegőszűrőnél a hátulja felől ilyen pattogó hang halható amikor adok neki gázt. amikor a kezemmel nyomtam meg a gáz pedált érezni is lehet amikor hallani azt a hangot. Fülelgettem és olyan hangja van mint az elektromos gázgyújtónak.

Próbáltam beazonosítani hogy honnan jön a hang. Tettem fel képet is olyan mintha ebből jönne.
Ez mi célt szolgál? Valami szelepnek hívják ha jól tudom.

Ha valaki tudna segíteni jó lenne. Köszönöm előre is.
Következő: »»   21 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem