Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Poloska avagy vezetéknélküli mikrofon
Lapozás: OK   3 / 48
(#) Müszi hozzászólása Feb 3, 2007 /
 
Sziasztok!

Összedobtam ezt: http://www.elektronika.iweb.hu/keret.cgi?/fmspy.html az adót de eccerűen nem tudom normálisan behangolni.
Tegnap előtt (este) megépítettem behangoltam 104 MHz-re (kb) legalábbis a magnó skáláján annyi volt.
Használtam kb. egy órát!! szép tiszta volt a hang.
Lefekvés előtt levettem az elemről.
Suliba menten hazajöttem 2-kor ráraktam az elemet, (nem volt egyáltalán elmozdítva), b...ott műkdeni.
Elsz...tam vele fél órát mire behangoltam...
Levettem megin az elemet és visszaraktam hát nem beleb...ot hát megin elhangolódott.
Szerintetek mi lehet a baja?

Köszi

Légy szíves, és fogd vissza magad a káromkodások terén! Nem szándékozom minden hozzászólásodat átírni, legközelebb törölni fogom, utána meg kizárlak! Elhiszem, hogy ideges vagy, de ezt ne itt vezesd le! Kösz! Frankye
(#) Gettobike válasza Müszi hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
Hello. Több hozzászólásodra írtam a HE-n, hogy az ilyenek elfognak mászni. Az a baj ezzel, hogy az utolsó tranyó maga az oszcillátor, és van közvetlenül az antennán. Ha stabilabbat akarsz építs az oszci után egy tranyós erősítő-elválasztó fokozatot. De ha nagyon pöpecet akarsz akkor PLL-es megoldást javaslok. Ezt többet nemfogom leírni, mert már épp elégszer írtam. (bocs ha kicsit kioktató voltam )
(#) cagi hozzászólása Feb 9, 2007 /
 
helló

én egy olyan kapcsolási rajzot keresnék ami a poloskát meg keresi, szóval poloska kereső
(#) flapci válasza Müszi hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Helló
szerintem az elhangolodás az alkatrészek hőmérséklet változása okoza.
(#) Müszi hozzászólása Feb 11, 2007 /
 
http://www.elektronika.iweb.hu/keret.cgi?/05wfmtx.html
Szeintetek ez működne, mert azt írja a szerző, hogy stabil neki.
Ebbe megvan a 3 rész (miki, oszcillátor, végfok)?

Köszi
(#) maTaKee hozzászólása Feb 12, 2007 /
 
üdv!
konkrétan ti melyiket ajánlanátok ha az lenne a cél hogy vezeték nélküli gitár hang továbbító (picit magyartalan )??
még 1 olvastam h vki tesz elé egy kis előerősítőt, ezt ajánlatos tenni??
(#) maTaKee hozzászólása Feb 12, 2007 /
 
senki???
(#) maTaKee válasza maTaKee hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
:help: :help: :help: :help:
(#) Müszi válasza maTaKee hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
(#) maTaKee válasza Müszi hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
és akkor a mikrofont kicserélem egy bemenetre (a gitárnak)?!
az a kiálló fém darab az az antenna???
(#) Müszi válasza maTaKee hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Így van, nyugodtan rákötheted
(#) BobThornton hozzászólása Feb 13, 2007 /
 
Sziasztok!
Építeni akarok egy (vagyis kettő) adót, amit az autó szivargyújtójába dugva a beszélgetést sugározná. Egy másik autóba pedig a rádión behangolnám ugyanezt a frekvenciát, és tudnám hallgatni, mit beszélgetnek. Persze ide is tenék egyet, picit más frekin, így tudnánk beszélgetni menet közben.
Én a Müszi által ajánlott kapcsolást akartam megépíteni, de nem túl jó tapasztalatokat írt. Mégis, melyik lenne jó erre a célra? A 12V adott, és túl hosszú antennát sem akarok, bent lesz az utastérben, nem akarok lekardozni senkit vele. Láttam olyat, hogy feltekerték a drótot, kb 20 centi lett az egész.
Előre is köszi!
(#) Müszi válasza BobThornton hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Nagyon elmászik.
Építsd meg Skoriét az műkszik már sokszor megépítették, nem fox benne csalódni.
(#) Müszi hozzászólása Feb 17, 2007 /
 
Találtam 1969-es rádiótechnika évkönyvbe ezt a kapcsolást szerintetek működne egyáltalán?
Kb. mennyire stabil?
A benne levő tranyó mivel helyettesíthető?

Köszi: Müszi
(#) dbase válasza Müszi hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
Figyelj Müszi.
Ajánlok neked egy jo rajzot.
A pira.cz oldalán található és ott is s feszültség vezérelt oscillátort nézd.
pl a 400mW os adó, eleje az első tranyó.Szép hangja van, és ha nem elég az egy oszci teljesítménye haladj sorba épísd tovább , még egy tranyó, még egy, és kijöna 400mw.1w al kb már több mint egy kilométer kijö, tisztán.

Egyszerü és olcsó kapcsolás.Nekem elsőre müködött.
(#) Müszi válasza dbase hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
Mér nem jó ez?
Csak magyarázat miatt kérdeztem.
(#) Müszi hozzászólása Feb 17, 2007 /
 
Mi a véleményetek erről az AM adóról?

kh sávban megy.
Az a kérdésem mennyire stabil, milyen minőségű és ez a 200uH-s tekercset milyen átmérőre, milyen huzalból és hány menetre készítsem?

Üdv.: Müszi

amtx.gif
    
(#) dbase válasza Müszi hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
Ez a mennyire stabil ez kiakasztó.
Ha gányolsz nem jo elsz.
Nekm egy síma egy tranyós alap kapcsolás, fém dobozban, gyertyával lecsöpögtetve a tekercs , full stabil volt.Nem mászott el több óra után sem.

(#) Müszi válasza dbase hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
Nincs valakinek egy jó panelterve a SKORI URH MICROFON 1.hez?

Előre is köszönöm: Müszi
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
Ehhez mit szóltok?

05w.gif
    
(#) ariki válasza Müszi hozzászólására (») Feb 24, 2007 /
 
Én is megköszönném, ha valaki tudna küldeni a skori féle mikrofonhoz paneltervet!
(#) Müszi hozzászólása Márc 1, 2007 /
 
EZT nézzétek!
találtam egy 3 tranzisztoros FM adót, szerintetek mennyire stabil?

3t fm.doc
    
(#) Müszi hozzászólása Márc 14, 2007 /
 
http://elektronika.iweb.hu/keret.cgi?/2n2222tx.html
Ezt találtam.
Itt alkalmazhatok a 15 pf helyett egy 60 pf-es forgókondit?
(#) Skori hozzászólása Márc 23, 2007 /
 
Valami ehez hasonló elrendezéssel próbálkozz:
http://skory.gylcomp.hu/urh/nyak1.jpg
Korábban belinkeltél egy elkészített darabot: az nem csoda, hogy nem ment, a nyákon a vezetösávok hossza hozzámérhetö volt a tekercs huzaljainak a hosszához, ami azt jelenti, hogy a vezetösávok induktivitása is hozzámérhetö... és persze ilyenkor mindenhol rezonál majd csak ott nem ahol kellene
(#) spatricia válasza sagal hozzászólására (») Ápr 4, 2007 /
 
kedves sagal ugyérzem tudnál segitenl egy nagy problémámban miszerint hogyan és miböl lehet olcson poloskát késziteni?az igazamat kellene bebizonyitani ehhez szükséges lenne tudnom mik az alkatrészek és az elkészitését.előre is köszi a segitségedet
(#) spatricia válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 4, 2007 /
 
norberto teljesen zöldfülüként kérdezem:hogyan és milyen alkatrészböl kell egy párszázméteres házikészitésü poloskát késziteni?bebizonyitani szeretnék valamit és ez az egy lehetőségem van hogy polit csinálnék csak nemtudom mik kellenek hozzá?
(#) Frankye válasza spatricia hozzászólására (») Ápr 5, 2007 /
 
Kedves Patrícia!

Örömmel látom, hogy ismét egy hölgyet üdvözölhetünk a fórumban!
Az érdemi rész előtt egy-két apróság:
1. Nem kell kétszer leírnod, hogy mit szeretnél, mindenki olvas(hat)ja a fórumban.
2. A "poloska" használata szigorúan engedélyhez kötött, bírói felhatalmazás nélkül nem szabad használni. Ez azért is fontos, mert az így szerzett információ nem, hogy nem bizonyító erejű, de adott esetben a lehallgatott fél személyiségi jogainak megsértése miatt pert is akaszthat a nyakadba!

Egyébként az itt található bármelyik "poloska" megépíthető, jó eséllyel működőképes formában.
(#) Ant hozzászólása Ápr 6, 2007 /
 
Van valami olyan kapcsolás, amivel a kory féle URH mikrofon II.-nak be tudnám állítani a maximális hatótávát.
Mértem a felvett áramot, és úgy 25-26mA, egy kis 3 V-os adapterről járatom.
OLyan módszer kellene, hogy ráteszem az antennára, és a led fényerejéből látom, hogy mennyi a kimenő teljesítmény.
Van ötletetek?
(#) szabi83 válasza Ant hozzászólására (») Ápr 6, 2007 /
 
3V helyet 4.5V és táp ágba egy ledet, ha max az áram felvétel nagyon vílágít a led (25mA).


egy próbát megér sztem max a led megdöglik

üdv
(#) Ant válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 6, 2007 /
 
Úgy érted, hogy párhuzamosan az áramkörrel egy ledet?
Akkor sztem nem változik a led fényereje, hiszen a táp messze többet le tud adni 30mA-nél. Nem értelek.
Nekem az antenna kimenetére kell a jelzés.
Próbáltam azt, hogy egy izzót kötöttem az antenna és a föld közé, eredmény:-Nem működött se az adó se az izzó
szal valami kisebb áramkör kellene, ami a kimenő teljesítmény változását érzékeli.
Következő: »»   3 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem