Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kerti tó- csoda...
 
Témaindító: Gatery, idő: Máj 8, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) q765 válasza sunside hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Ha elhozod... A szűrőbe elfér, és nemis kell sokat vacakolni vele.
Hülyülök csak.. : )
Foltozd be a likat. Bár ennél nemolyan gond, ha mindíg frissvíz megy bele.
Ha közelvagy, tényleg hozd el. Bár a miénk nemilyen tiszta most. Nemteszneki jót a meleg.
MOndjuk halak helyett lehet valami másikat kapsz..
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2015
(#) sunside hozzászólása Júl 20, 2015 /
 
Akkor továbbra is életben tartanám az eredeti kérdést: hogyan lehet érintésmentes kapacitív érzékelőt csinálni aránylag kis méretben? Valakinek van kapcsolási rajz szinten ötlete?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015
(#) morgo válasza sunside hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Szia! Muszáj hogy kapacitív legyen? Reed + mágnes egyszerűbb lehetne, a végeredmény meg ugyanaz.
(#) sunside hozzászólása Júl 20, 2015 /
 
Kétnapos folyamatos netes kutatás után ráakadtam erre: szenzor ami tudja azt amit elképzeltem és az ára is barátinak mondható. Szerintem maradok ennél.

Azért kössz mindenkinek az aktív hozzáállást.
(#) CIROKL válasza sunside hozzászólására (») Júl 20, 2015 / 1
 
Szerintem nem kell kinlódani az automata feltöltéssel nem fog hosszu távon müködni anno próbálkoztam sok megoldással de mind kudarcba fulladt és volt ami csak bosszuságot hozott .
Be ragadt az érzékelő majd folyt a viz egész éjszaka meg ilyenek .
sok éve a feltöltést hagyományosan végzem , nézem a szintet ha sokat párolgott akkor engedek bele vizet , egy - két hetente vagy akár sürübben ahogyan meg kivánja !
a párolgást sok minden befolyásolja nálam 10 köbös az egyik tavacska ez van amikor egy szezonban 4-5 köbméter vizet jelent és van amikor 15 köbméter vizet jelent ,
tavasztól őszig az utántöltés .
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015
(#) q765 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Énis manuálisan csinálom. Csak a friss vízzel van gond. Én kútból töltöm.
Sunside: Gondoltam még egy kibelezett motor karburátorára is, ami alu. Nemis rohad, a víznek meg nemárt.
Nálam 180, s 380 fóliázott.
(#) CIROKL válasza q765 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Nekem nincs kút , vezetékes vizet használok és a 10 köbméter vizhez adva mondjuk 1/4 -et vagy 1/2 köb fris vizet az ott semmit nem csinál , csupán a szintet hozom fel vele csak .
Azt viszont eltudom képzelni ha az egész tó csupán 1-2 köbméteres akkor ott gond a fris viz !
Ebben az esetben sajnálom szegény halakat is mondjuk most a közel 40 fokos hőmérsékletben forr a viz !
A pici tó sok gond sokkal nagyobb figyelmet igényel és szinte minden napos odafigyelést igényel .
Nekem van egy 7 és egy 10 köbös , ezekkel soha nem volt gond pedig a 7 az 12 éve épült a 10 pedig kereken 8 éve !
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015
(#) q765 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 20, 2015 / 1
 
Említettem, hogy nálam 180 és 380 köbös fóliás tavak vannak. 3 és 5 méter mélyek. Nálam is gondot jelent a frissvíz. Bár egy centi nem egy köb.
Tényleg nemérdemes töltögetni. Itt a fontos a biológiai egyensúly.
Nálam a kacsák, és a pontyok lezabálnak mindent. 30 kacsa eléggé megterheli a tavat.
11 évesek.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015

Névtelen.png
    
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Reggelente ittisznak a gémek. Televagynk nyúlal, és rókákal is. Beszorult minden állat hozzánk. Város terül, mimeg már ittvagyunk 30 éve. Nagymamámé volt. Szűrni képtelenség ezeket. Mióta a kacsák megszálltak nincs béka, se boglárka, se vizipók.. Kiirtanak mindent. Eléggé szennyezik a vizet. Tavaly takarítottuk a kisebbet. 4 év alatt 4 szippancs+ voma vitte amivel már nembántunk a hondákkal..
(#) HeZ válasza sunside hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Én is sokan kínlódtam, majd maradtam a profi, japán megoldásnál: Omron 61F-GP szivattyúvezérlő. Kínából rendeltem 2 ezerért 2 éve, azóta kifogástalanul működik, csak a 230V AC-t, a szivattyút és a három szenzor kábelvéget kell rákötni.
Manapság rendelhető Ebay-ről olcsón.
(#) sunside hozzászólása Júl 27, 2015 /
 
Lett kapacitív érzékelőm, a hétvége teszteléssel telt.
Most úgy megy minden ahogy elképzeltem. A szenzor lóg a víz felett, bele se kell érjen olyan érzékeny. Egy programozható relét vezérel, az kapcsolja a mágnesszelepet ami tölti utána az elvesztett vízmennyiséget. Úgy állítottam be a relét, hogy ha csökken a vízszint, vár 1 percet (az esetleges hullámzás miatti szintváltozás miatt) majd ha szinten van akkor még egy percet megy szintén az esetleges hullámok miatt.

Kössz mindenkinek az ötleteket, remélem sokáig fog jól dolgozni a szenzor.
(#) pont válasza sunside hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Ugyan eső után köpönyeg, de szerintem ilyesmi is jó lett volna "fiók" alkatrészekből...Bővebben: Link Nálam másfél hónapja működik.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2015
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem