Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefonhoz külső táp
Lapozás: OK   1 / 4
(#) h_tomek hozzászólása Okt 27, 2007 / 1
 
Sziasztok!

Szeretnék autóriasztóhoz egy időzítővel összeberhelt
mobiltelót applikálni ami riasztáskor felhív engem.
Meg is építettem, működik, de van egy hibája.
Egy régi siemens a35-el és a50-el próbálkoztam, de
valami miatt olyan érzékenyek, hogy külső tápról
meghajtva őket, (4,2V) mindig a kevés feszültségre
hivatkozva kikapcsoltak. Lehet, hogy ingadozik a táp?
(egy 3,7V-os zénerrel volt meghajtva egy BD245-ös.)
Csak úgy működött a dolog, ha a saját aksiját bennehagyva, egy kb. 12V/5V kapcsolással biztosítottam
neki az autó akkumlátoráról feszültséget.
Ekkor meg az volt a baj, hogy kb. 4 nap után a telefon
aksija elkezdett piszokul melegedni az állandó töltés
miatt.
Tudnátok valami megoldást erre?
Köszi előre is.
(#) digimann válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Hello!

Csak egy ötlet... Mi lenne ha, egy 7805-ös feszültségstabilizátorról menne a teló, mondjuk sorba vele egy 1N4148-as dióda, és akkor 5 - 0,6 = 4,4V-ot kapna... szerintem egy próbát megér!

Üdv: Zsolt
(#) titi válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Hali!

Ha nem úgy csináltad, akkor nézd meg, hány voltos az aksi, állíts elő fesz.szab.-al akkora fesz.-t, és ezt, az akkumulátor helyére kösd be.
(#) ferci válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Szerintem úgy állítsd be a tápot, mintha az akku közepesen töltött állapotban lenne ( feszültség ), akkor nem tudja túltölteni. Ezt tizedvoltos pontossággal kell kikísérletezned.
A gond az, hogy ha nincs akku a mobilban, nem tudja a saját szoftverével ellenőrizni és kiírja, hogy kevés a fesz...
Képzeld el pl., hogy egy nagy áramimpulzust kér az akkuból és akkor méri a kapocsfeszt; persze lehet, hogy nem ez a szisztéma, de ez a tapasztalat, tehát kell bele az akku is.
A másik - az aksin több érintkező is van, aminek nem tudod a funkcióját valszín.
(#) potyo válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 27, 2007 / 4
 
Annakidején kisérleteztem ilyennel, és a probléma abban leledzik, hogy a telefon igen durva áramimpulzusokat tud felvenni. Hiába tudott a táp 2A-t, és be volt a feszültség akkorára állítva, hogy telinek érezte az akksit, amikor hívni kezdtük, kikapcsolt. Aztán amikor kapott 4700µF-ot közvetlenül a telefon mögé, onnantól jól viselkedett.
(#) (Felhasználó 1947) válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Szia !

Ha a telefon úgymond "nem látja" az akkut akkor nem fog működni.Az akku elektronikája (Néha csak egy hőérzékelő,ami figyeli az akku hőmérsékletét)mindenképp legyen bekötve.A puffer,mint előttem irták szintén szükséges.Ha az akkufesz 3,6v, a tápot nyugodtan beállithatod 3,8-4V-ra.

Üdv ! Luki
(#) patexati válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Egy litium-ion akku kell bele az bírja az állandó töltőn létet!Persze a telefon töltőáramkörén keresztül mert az lekapcsolja a töltést ha eléri a telitettséget!Ha tudsz szerezni hozzá egy ilyen akkut akkor így a legegyszerűbb!
(#) h_tomek válasza patexati hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Üdv mindenkinek és köszi szépen a gyors válaszokat!

Ferci hozzászólásához: igazságod van, tényleg 3 érintkező van a telefon aksiján. Úgy vettem észre, ahogy
csökken a feszültség az akkumulátorban, úgy különböző
feszültséget tudok mérni a pozitív érintkző és a középső
érintkező között. Valószínű ezt figyelheti a telcsiben lévő
elektronika.
Ugyanezt a kütyüt (telefont+időzítő) megépítettem a saját autómba, egy ősrégi Alcatel one-touch easy modellel
és az minden további nélkül működött.

Esetleg megérne egy próbát még LM 317 -el épített finoman szabályozható stabil tápot csinálni, az általatok javasolt "bazi nagy" puffer kondival, hogy legyen tartalékja a híváskezdeményezéskor felvett áramlökésekre.

Ha ez sem jön össze, akkor muszály lesz Patexati tanácsát megfogadni és Li-ion aksit beszerezni.
Bár ha egy új aksi árát nézem, lehet jobban járok ha inkább veszek egy régi, használt Alcatel készüléket, ami nekem már bevált.

(#) tiggersoft válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Szerintem áldozz fel egy aksit,bontsd szét és a saját elektronikáján keresztül add neki a tápot. Igy olyan mintha ott lenne az aksi... persze a puffer se árt.
(#) Kokany82 hozzászólása Okt 28, 2007 /
 
Sziasztok!Bár ez nem vág teljesen ide, de azért jó lenne ha tudnátok segíteni.
Van egy házilag készített riasztóm amit egy egyszerű 12v adapter lát el.A probléma az, hogy ha otthon vagyunk és inaktívra van állítva egy idő után visszakapcsol aktív állapotra. Miért lehet ez?Lehet hogy árnyékolási problémája van?
(#) potyo válasza Kokany82 hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Hát ennek elég sok oka lehet. Én arra tippelek, az ufók megszállták a házat, és ezzel szórakoznak szabadidejükben...
(#) titi válasza Kokany82 hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Hali!

Ennyi infóból nem lehet mondani többet, csak amit potyo írt.
(#) ini hozzászólása Okt 28, 2007 /
 
sokkal egyszerűbb:
nokia 5110+autóstöltő
nekem áprilistól augusztusig üzemel folyamatosan riasztónak megcsinálva
autó akkuról
nem melegszik semmit sem
(#) h_tomek válasza ini hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Sziasztok!

Na, csináltam egy egyszerű tápkapcsolást LM317-el.
IC- hűtőbordán, puffernak 2200 mikrós kondi.
Üresjáraton nagyon imponáló a rezzenéstelen kimeneti
feszültség. A bemeneten tekergettem 10V -tól 24V -ig
a feszt, a kimeneten gyünyörűen tartotta a 4,00 voltot.
De nem sokáig tartott az örömöm: a mobilteló, hívásnál
olyan 500mA-el húzza meg a tápot egy-két másodpercre,
de az épp elég ahoz hogy a papíron 1,5A-t tudó IC-n
a tápfesz 3,8V-ra csökkenjen.
Ráakasztottam még egy 2200 mikrós elkót, Ekkor érdekes
módon nem 2 tized voltot esett a fesz, hanem 2 tized voltot nőtt, amíg a terhelés tartott!

Mivel nincs most nálam a siemens telo, csak az én régi
alcatelemmel tudtam kipróbálni.
Ez gyönyörűen megy vele, de ennek az aksiján csak két
érintkező van, nem három. (vagyis ezen valszeg nincs
se hőérzékelő, se egyéb nyalánkság ami kikapcsolná
a telót)
Kérdés: Mi történik akkor ha bennehagynám a telóban
a régi, vacak akkut (ni cd, vagy metál hidrát) és folyamatosan megtáplálnám őt egy szolid 3,8 -3,9 voltos tápfesszel? Tönkremenne az aksi? Melegedne?

(#) patexati válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Meghal esetlegesen szerintem fel is robban az akku a folyamatos töltéstől!Ne csináld!Töltést csak a telefonon keresztül szabad rá adni mert az lekapcsolja ha telítődik!Vagy csinálsz egy jó erős stabil tápot (amit csináltál attól erősebb kell) vagy marad a lítium akkus 12 v-os töltőről állandó üzemben lévő teló!Lehet sima nikkelcadmium akku is de az hamar tönkre fog menni az állandó töltön léttől!(Ne tévesszen meg ez nem azt jelenti,hogy állandóan tölti a telefon az akkut csak mihelyt kicsit merül akkor azonnal nekiáll tölteni és ezt a nikkel akkuk nem igen bírják!)
(#) robotech hozzászólása Feb 24, 2008 /
 
Üdv!
Olvasom ezt a témát, ami a problémámhoz nagyon is hasonlít, de csak fel kell tennem a kérdést,mert nem teljesen egyértelmű:

Csináltam egy áramkört, ami felhív, ha elmegy a 230V otthon. ennek van saját backup eleme, nem gondd.
A Siemens C35 telót állandóan tölti a gyári csatlakozóján keresztül, és amint elmegy az áram, a telefon a saját akksiját használva,a PIC saját backup elemét használva felhív. Teljesen jó.

csak mégsem: azt mondja a haverom, hogy 2nap után elromlott a telefon. Szerintem ez lehetetlen,hogy az állandó töltéstől, ezért tenném itt fel a kérdést:

Rendben van az,hogy egy 7805-tel stabilizált 5V-al töltöm a telefont állandóan a gyári csatlakozóján keresztül? a siemens töltőre a van írva,hogy 5VDC, 300mA, ezért bátorkodtam ezt így csinálni.

Valaki,akinek több gyakorlata van ilyesmiben tudná azt kommentálni? Köszi.
(#) potyo válasza robotech hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Elvileg nem kéne, hogy gond legyen, viszont nekem volt egy C35-öm, ami akkor is képes volt kikapcsolni, ha rajta volt a töltőn. Az a gyanúm, hogy az akku feltöltése után a telefon lekapcsolja a töltést, és addig vissza sem kapcsolja, amíg le nem húzod a csatlakozót.

Az ilyet inkább úgy szokás csinálni, hogy közvetlenül az akku kapcsaira adod rá a tápot, ami kb. annyi kell, hogy legyen, hogy a telefon telinek jelezze az akkut.
(#) robotech válasza potyo hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Üdv Potyo,

azt nem tehetem,meg mivel áramkimaradás esetén így a PICes áramkör telepéről venné a villanyt, ami viszont csak egy sime 9Vos elem

Volt nálam egyszer egy olyan autóriasztó,amely a telefont töltötte,majd ha már tele volt,csak akkor töltötte újra, ha 70% ra merült a teló. Most nem akarnék abba belemenni,hogy ezt ugyan hogy csinálta, de azért érdekes lenne, mindenesetre ezek szerint nem kellett lehúzni róla a telefont azért, hogy aztán majd újra rádugva tudja tölteni a telefont.

Ez is siemensekkel működött együtt.

Most Siemens A50 van rajta, szerinted ez is lehet olyan, mint a te 35-ösöd? (meg kell mondjam ilyenről még nem is hallottam...)

Mit gondolsz?
(#) potyo válasza robotech hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Az az érdekes, hogy nekem is egy A50-es telefonom van, de ez jól birja a strapát, és minimum 4-5, de van hogy 7 napig is birja egy feltöltéssel, így ezzel nincs ilyen jellegű tapasztalatom. A C35-nek már elég gyenge volt az akkuja, nem birta tovább 1-2 óránál a készenlétet sem, híváskor meg akár ki is kapcsolt, hiába volt a töltőn.

Tegyél be két schottky diódát az elemről és a töltőről is a pic irányába, akkor a telefon nem húzza el a 9V-os elemet.
(#) Atis57 válasza potyo hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Sziasztok!
A riasztók átjelzőiben is van ilyen probléma mindig kerülik a SIEMENS ill az LG-t ezek nem birják a hálózati üzemmódot.........a nokiák nem kényesek erre...elég évente 1X kikapcsolni
(#) robotech válasza Atis57 hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Üdv,
a nokia telefon nehézkes, mert az olcsóbb tipusoknak nem a headset/töltő csatihoz van kivezetve az RX TX, hanem a hátlap mögött van, csatlakozó nem kapható, csak barkácsolható hozzá, az új tipusok meg drágák már ahhoz,hogy otthagyjuk csak egy riasztónak....
(#) potyo válasza Atis57 hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Ha az a riasztó valami komolyabb cucc, akkor tessék GSM modult venni hozzá. Hogy az 10k fölött, egy C35 meg két sörért elkapható, hát istenem. A Nokia is ugyanolyan tömegtermék, mint a többi, csak jobban eltér a szabványtól, hogy legalább szívni is kelljen vele.
(#) robotech hozzászólása Márc 8, 2008 /
 
Üdv!

Továbbra is a Siemens C35 állandó töltésével küzdök, és észrevettem valamit:
hiába van folyamatosan rajta a töltőfesz, ha egyszer már teljesen feltöltött a teló, akkor addig nem hajlandó ismét tölteni, amíg ki nem húzom a csatlakozót.

Próbáltam azt csinálni, hogy a csatlakozó bennt maradt, csak a 3-as tüskéről vettem le a töltő feszt, majd visszaadtam, de nem hajlandó ismét tölteni, csak ha mechanikusan megszüntetem a kapcsolatot...

És itt jön az érdekes: a www.caralarm.hu oldalon van egy riasztó kiegészítő gsm modul, amely szintén siemens telókkal működik együtt, azt írják róla,hogy ha 70% alá esik az akku töltöttségi szintje, akkor elkezdi tölteni.

ok, azt tudom,hogy az AT+CBC paranccsal kérdezi le az akksi állapotát, de hogyan veszi rá a telefont,hogy ismét akarjon tölteni?
már átlapoztam a siemens AT parancskészletet, és a 3ggp.org által standardizált AT parancskészletet is ,de nem tartalmaz olyan parancsot, hogy kezdjen el a teló tölteni! akkor meg hogyan?
a lábkiosztásban sem találtam semmi okosságot...

valakinek lenne ötlete? Esetleg már valaki találkozott ugyanezzel a problémával?
(#) (Felhasználó 2863) válasza robotech hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Hello! A tápellátást direktbe rá kell forrasztani az telefonra és kész. Ha szünetmentes a táp évekig müködik anélkül hogy izgulni kellene hogy az akku felrobban vagy tönkremegy. 78T05-1n4007-3300uF6.3V és kész. Ezt igazán nem nehéz megoldani. Saját tapasztalatombol mondom, több száz riasztom igy müködik. Eddig egy darabbal sem volt gond.
(#) robotech válasza (Felhasználó 2863) hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
márhogy az alsó csatlakozósorba, vagy az akkumulátor helyére?
itt az előbbiekben foglalkoztak az akkumulátor helyére történő betáplálással, elég nehézkessen ment a leírások alapján, így úgy gondolom,hogy ezt te is a csatlakozó sorról írtad. Így viszont nálam lemerül a telefon és kikapcsol. csak a csatlakozó kihúzása visszadugása után indul el a töltés újra...
(#) kaqkk válasza robotech hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Tegyél be egy időtítőt . én kapunyitóra kötöttem
egy régi nokiát . Éjjel 11-reggel 5 ig kapcsolja rá a töltést
már majdnem 1 éve működik így !!!
(#) robotech válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
tettem rá időzítőt.

Úgy van megcsinálva, hogy 2órára rákapcsolja a töltést, 1 órára leveszi. Csakhogy:
amint azt írtam, semmi hatása sincs,mivel addig nem hajlandó a teló elkezdeni tölteni , amig le nem veszem róla a csatlakozót, és vissza nem teszem!!!

ez itt a baj!
viszont valahogy ki lehet trükközni,ha egyszer kapható egy olyan riasztó (caralarm.hu), ami ezt kicselezi, csak nem tudom, hogy hogyan?!
(#) (Felhasználó 2863) válasza robotech hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Akku helyére.
(#) (Felhasználó 2863) válasza robotech hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Érdekes ott még lehet kapni uj c45-t. Vicc! Ismerem őket ilyen termékük már rég nincs, csak a web oldalt nem tudják frissiteni. Amit irnak erröl, hát hogy is mondjam kicsit tulzás.
(#) robotech válasza (Felhasználó 2863) hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
a helyzet az,hogy én azzal a modullal csináltam 2db riasztót nagyobb disznóistállókba PIC-el, amely hőtmért,meg 3 fázist, és ha valamelyik nem volt helyes, akkor ezen a modulon keresztűl riasztott. Ezek jól is működtek, csak én úgy gondoltam, hogy nem adnák 18000Ft-t ezért a modulért,ha én is meg tudom csinálni.

a helyzet az,hogy csak majdnem tudom megcsinálni, mert már teljesen készen van, csak éppen nem tölt....
ezért lenne jó megtudni,hogy hogy csinálja...
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem