Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   122 / 122
(#) lóri hozzászólása Máj 14, 2023 / 2
 
Sziasztok!

Kérdeztétek, hogy hogyan állok. (Amúgy nem. )
De én akkor is megmutatom.
Ilyesmi lesz az FL kijelző helyett, mert megérdemlem.
Majd jól átskálázom generátoros mérés után.
Ez csak tájékoztatójellegű.
Bibibúúú!
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2023

VT_saját.JPG
    
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Igazatok van, kell a keret....

VT_VU.JPG
    
(#) rozsdas111 hozzászólása Nov 1, 2023 /
 
Sziasztok!
Mivel a célkészülék RA6350 topikja halottnak tűnik itt teszem fel a kérdést.
Szeretném ha meg lehetne oldani hogy az AIDA is tudjon fogadni 2 magnót. A gyári csatlakozói csa 1x magnó
1x mágneses hangszedő
1x kristály hangszedő
mivel lemezjátszót nem használok ezért keresek megoldást hogy lehessen csatlakoztatni 2 magnót vagy 1 magnót és egy számítógép hangkártya kimenetről jövő jelet.
(#) proli007 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Nov 1, 2023 / 3
 
Hello! Egy topik sosem halott, mert ha nem teszel fel kérdést, mire válaszoljanak?
De a kristály hangszedő bemenete használható a II. magnó bemenetként (persze számodra megfelelő csatlakozó kialakítása után). A RIAA korrektor részt kiemelve és ki-bementeinek átkötése után alkalmas a hangkártya jelének fogadására.
(#) rozsdas111 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
Tizen éve nem volt hozzászólás abban a topikban. Akkor az eljárás olyan mint a 6363S-nél?
(#) proli007 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Nov 1, 2023 / 1
 
Igen, ezek "testvér készülékek". Persze a konkrét megoldást az adott készülék rajzának ismeretében lehet kialakítani.
(#) rozsdas111 hozzászólása Nov 12, 2023 /
 
Sziasztok! RA6363S , jobb oldali hangszóró kimeneti csatlakozó kontakt hibás a forrasztás, van fólia leválás is. A piros pöttyel jelölt lábat nem is tudtam forrasztani. Jól jönne valami alternatív megoldás ami szakszerű. Én átkötésre gondoltam de nem vagyok biztos a dolgomban mit hova kéne átkötni hogy rendben legyen a dolog.
(#) rozsdas111 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Annyira jutottam hogy megcsináltam a szükséges átkötést. Kipróbáltam azt hiszem elfogadható megoldás. De a kimeneti jel valahol elveszik.Amit eddig tudok: Az alaplapi "A "csatlakozón mért feszültségek megvannak. Ha a bal oldali kimenetet átkötöm a jobb oldalira is, akkor monóban mindkét kimenet működik. A két végfok panelen a szükséges feszültség értékek megvannak. Azt nem tudom hogy kellene-e találnom valami közvetlen összeköttetést a végfok valamelyik lába és a hangszóró kimenet közt, de a kimenet és az alaplapi "B" csatlakozó közt megvan rendesen az összeköttetés. A szabályozó modul még talányos. Kéne -e ott valamit mérnem? Azt kibogarásztam hogy melyik lábak hova mennek. A szabályzó 14 lábán megvan a 25V., innen az "A" csatlakozó 4 lábán 7.5V. A potméterek felé megvannak az összeköttetések. A balansz poti kicsit kontaktos, lehet hogy ott veszik el a jel?
(#) alex0 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Nov 14, 2023 / 3
 
Én elsőnek azzal próbálkoznék, hogy kiiktatnám (rövidre zárnám) a fejhallgató csatlakozó kapcsoló részét. Az egy nagyon gyenge pont. Ez a kapcsoló választja le a hangszórót, ha fülest dugsz a készülékbe. Öt pólusú DIN csatlakozó - "domino" kivitelű. Az átkötést a végfok modultól a kimenethez vezetni talán egyszerűbb, mint az előlapnál a csatlakozónál rövidre zárni. (A rajz alapján a modul kimenete a 12-13-as lábak.) Én nem szereltem még ilyen masinát, így nem vagyok képben, csak a rajz alapján teszem a javaslatot.
(#) rozsdas111 válasza alex0 hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Köszönöm. Ez bejött. Ha az alaplapi"B" csatlakozó 4. lábátról átkötök a hangszóró kimenethez akkor már meg is szólal.Így gondoltad ?
(#) alex0 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Nov 14, 2023 / 1
 
Azt hiszem, hogy így lesz az. De én nem ismerem ezt a készüléket - ha most jó, akkor így kell hagyni. Egy dolog azért fontos: ha fülest használsz, a hangszóró is menni fog az átkötés miatt
(#) rozsdas111 válasza alex0 hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Köszönöm.
(#) pityuka85 válasza lóri hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Üdvözlöm a Tisztelt Fórumtagokat!
Az én nevem Mátyás és azért írok mert van egy bontatlan Videoton Ra6363s erősítőm amit én nagyon szeretek.
A Hifizés rögös útjain jártam 22 évig és számtalan erősítőt adtam-vettem használtam kisebb-nagyobb örömmel.
Ez a nagy becsben tartott Videoton azonban mindig maradt és soha eszembe sem jutott eladni.
Ami viszont írásra késztetett az-az, hogy újra bekötve egyértelműen hallható, hogy egy teljes felújítás - kondenzátor csere és társai - valamint egy tranzisztor-upgrade ráférne.
Sokat olvasgattam a témában és láttam az elektrOnline és a hobbielektronika oldalon is több szimpatikus fórumtársat akik remek tippeket adtak a felújításhoz (Quasi, gabor2, nippur, antiktelefon stb).
Sajnos erre az oldalra már nem lehet regisztrálni így a szóban forgó fórumtársakat nem tudom privát üzenetben megszólítani.
Szívesen nekiállnék magam de sajnos be kell látnom, hogy biztosan tönkretenném.
Olyan hozzáértő szakembert keresek aki vállalná az alkatrészek cseréjét, az áramkörök bemérését és a Tuner javítását, behangolását.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2023
(#) rozsdas111 válasza pityuka85 hozzászólására (») Nov 24, 2023 / 1
 
Üdv Mátyás. Budapesten pl. Dunamodul műszaki boltban vállalnak javítást is.
Következő: »»   122 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem