Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos vízkőmentesítő
 
Témaindító: onorbert, idő: Jan 12, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 28
(#) blaci hozzászólása Dec 10, 2012 /
 
Sziasztok. Megépítettem ezt a kapcsolást, és indult is elsőre.
Ellenben, ha szkópot teszek a kimenetre, (a 250cm vezetékek nélkül) ~16kHz-en áll a frekvencia. Ez elég távol áll az eredeti "1Hz és 16Khz között sweepel.." funkciójától. Valamit nyilván elronthattam, de mit? Az egyetlen alkatrész amit helyettesítettem, az a BC183, ahelyett 2N2222-t tettem, és ügyeltem a lábkiosztásra is, tehát megfordítottam.
(#) blaci válasza blaci hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Úgy tűnik, a csere tranzisztor volt a ludas. Próbálgattam legalább 20 tranzisztort 4 tipusból, és értékelhető eredményt 3-nál tapasztaltam. Így van 1 BC182 és 2 BC546,amikkel megy.
(#) kadarist válasza blaci hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Szia!
A 2N2222-nek ugyanaz a lábkiosztása, mint a BC sorozatnak, csak néhány különcködő gyártó fordítja meg: Eredeti kiosztás.
(#) blaci válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Szia

Biztos igazad van, bár a nálam levő bc182-k és a 2n2222-k pont fordított lábkiosztással bírnak, egy avr tranzisztor teszterrel mértem őket. Viszont a nálam levő 2n2222-k semmilyen formában sem hajlandóak meghajtani ezt a kapcsolást. Bár az alapján, hogy a 20 tranzisztorból 3 db volt használható, simán el tudom képzelni, hogy más gyártóéval esetleg működne. Ezt viszont már nem fogom megtudni, mert elég volt a kísérletezésből
(#) proba válasza blaci hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
At r8 r3 és r2 változtatásával szerintem bármelyik tranzisztorhoz be tudod állítani.Ezt a kapcsolást eléggé béta függőnek nézem.
(#) blaci válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Az a helyzet, hogy nekem TO-92 tokozású 2N2222-im vannak, az meg jól összehasonlítható a BC182-vel.
(#) blaci válasza proba hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Kösz, ha legközelebb megépítem, akkor próbálkozok vele.
(#) blaci válasza proba hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Kösz, ha legközelebb megépítem, akkor próbálkozok vele.
(#) czis hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Minimális változtatás a kimeneten (1db TL082 és 3db 10K),és a kimenőjel duplája az eredetinek.

Vízkő.lay
    
(#) pjg hozzászólása Márc 11, 2013 /
 
(#) fachyga válasza czis hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Szia!
Fel tudnád rakni a PCB-t is mert nem tudom h kell SprintLayot 5.-el az alkatrészeket leszedni.
Köszönöm
(#) proli007 válasza fachyga hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Hello! Az S1-re rákattintasz, és már el is tűntek a pirosak.. üdv!
(#) enree hozzászólása Máj 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Annak idején, mikor először végigolvastam a topikot, nagy gondban voltam, hogy foglalkozzak e a dologgal. Olyan sok pro-kontra vélemény van itt, hogy döntésképtelen voltam... Aztán megépítettem ezt és most gondoltam, leírom a tapasztalataimat, segítve ezzel az újonnan erre tévedőket a döntésben. Egy éve üzemel nálunk a kütyü, minden csapról egy mozdulattal simán le tudom törölni a rászáradt vízkövet, akár száraz kézzel is. 20mm-es rézcsőre van tekerve. Nekem bevált ez a változat, hogy mi a manótól működik, nem tudom (az egyik tekercs földpotenciálon lóg, ha jól emlékszem), de nem is érdekel, a feleségem hálás érte
(#) Raiden válasza enree hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Sziasztok!

Hát nekem is jó tapasztalatom van ezzel a kapcsolással, nem tudom pontosan mióta is megy de egy évnél régebbi az biztos. Én használt házat vettem és ami ott volt és van is kombi kazánom az üzemel, tapasztalatom annyi, hogy mióta fent van a szerkezet azóta egyre nagyobb darab vízkövek váltak le a hőcserélőből és azóta egyre jobban s gyorsabban felmelegíti a vizet, most már lassan ott tartunk, hogy a használt kazán szinte új, lassan nem is jön belőle már vízkő. Mikor megvettük a házunkat akkor volt ez a kazán kb. 6éves, mi 3 éve lakunk ott s remélem csak akkor kell hőcserélőt cserélnem ha majd kilukad. Nekem bevált.
(#) Kari55 válasza zolek hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Köszi. Én is tervezem a megépítését.
(#) zolek válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Itt egy kis segétség,ha elfogadod. Tranzisztoroknál figyelj oda! Eagle-vel készült
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2013
(#) granpa válasza zolek hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Szia! Ezek a formátumok nem mennek nálam. Nincs valami olvashatóban meg(PDF, JPG)?
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Tessék. Amúgy EAGLE.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2013
(#) granpa válasza pjg hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Köszönöm.
(#) gyök2 válasza granpa hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Ez egy kicsit túl van bonyolítva. Itt egy egyszerűbb változat. Nálam 10 éve működik.

A melléklet kérésre törölve!
moderátor
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
(#) granpa válasza gyök2 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Köszönöm. Az antenna hogyan csinálja, amit csinál (csőre teker)?
(#) granpa válasza granpa hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Utána néztem, képben vagyok.Már csak össze kéne tákolni.
(#) gyök2 válasza granpa hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Az a lényeg hogy a két drótot egymáshoz képest ellentétes irányba tekerd fel a csőre. A másik dolog amiről olvastam, de nem tudom hogy így van e, hogy a feltekert drótok után már ne legyen olyan víz szerelvény az útban amiben a víz örvénylő, forgó mozgást végez. Például vízóra.
(#) granpa válasza gyök2 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Köszönöm.Azért a csapokban is tud kóvályogni. 70m-re van a vízórám.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
(#) Rumcájsz válasza gyök2 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Elgondolkodtató, ugyanis a TL072 max tápfeszületsége 36V.
A rajzon 2x18V a trafó AC feszültsége, de egyenirányítás és pufferelés után több mint 50V egyen feszültség a végeredmény! Ezen a feszültségen a TL072 már rég az örök vadászmezőkön szendereg. A 100µF kondi sem lehet 50V-os mert könnyen elpukkan! Tehát kicsit hihetetlen hogy Nálad ez IGY működik!
Vagy csak elírtad?
(#) granpa válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Ezen én is elgondolkodtam, de a megépítésnél figyelembe veendőnek láttam(az elírást).
(#) gyök2 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Upsz igazad van! Elírtam. Én egy bontott 2x10 voltos trafóval építettem meg. Ide egy 18 voltos (2x9 voltos) trafó kell.
(#) gyök2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Itt a jó rajz.
(#) zolek hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
Én ezt készítettem el. Vízkőoldó . Jumper nincs fent folyamatos sípolás, ha fent van mintegy sziréna.

H2O_3.pdf
    
(#) pjg válasza zolek hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
S mi a tapasztalat?
Ennek csak 1 tekercse van?
Nálunk másfél colos KPE csövön jön be a víz. Gondolom arra jó lenne feltenni a tekercset.
Következő: »»   17 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem