Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szúnyogriasztó készítése
Lapozás: OK   11 / 53
(#) every válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
az eredetiben darlington tranzisztor van, és teljesítmény is kell, de smd-sbe nekem nincs ilyen, ezért 2db tranzisztorral lehet helyettesíteni. 1db sot 23, és 1db sot 323 tranzisztor.
(#) vladcepes válasza every hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Aha,értem. Köszi.
(#) vladcepes válasza every hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Mivel neked így kész van a rajz.,olyat esetleg tudnál hogy minden maradna így csak a tranzisztor legyen az eredeti? gondolom elfér még ott ha a másik kettőt kiveszed.
(#) vladcepes válasza every hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Melyik az a két konkrét tranzisztor? vagyis névileg?
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Megcsináltam. Azért köszi !!!
(#) every válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Akkor fel rakhatnád, hadd lássák a népek. Én még nem értem rá meg csinálni.
(#) vladcepes válasza every hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Annyit csináltam hogy kinyomtattam a tiedét,és összekötöttem a nyákon az alábbiakat. (tehát nem programban) Üdv.

1.JPG
    
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Bocsánat , fölrakom még egyszer mert nem jelöltem be.

1.JPG
    
(#) every válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
(#) whalaky válasza Rumcájsz hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Készül....
(#) Laslie válasza whalaky hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Ez engem is érdekel.
Bár addig is készítek egyet a fentebb tárgyalt változatból.
(#) BlackStar hozzászólása Máj 27, 2013 /
 
Sziasztok.
A PIC-es változat engem is érdekel Addig próbálok összedobni egyet próbapanelon de a hangszóró véletlenszerű kattogása engem idegesít. Hogyan lehetne kiszűrni?
(#) vladcepes válasza BlackStar hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Szia! "PiperR" azt írja hogy kicserélte az R3-at(390)-220 ra és már nem hallani a kattogást. Én még nem jutottam odáig,mert a megépített félig smd-s változatomnál valami nem stimmel tehát nem muzsikál. A régi ketyerén én nem hallok ilyen pattogást. Most megépítem még egyszer másképp nyomtatva a rajzot mert biztos hogy valahol mégis csak zárlatos amit én nem látok-és kíváncsi leszek erre a pattogásra. Üdv.
(#) zsenipocok válasza every hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Szia!

Feltudnád tenni a forrást vagy eltudnád küldeni nekem? A gondom az, hogy nekem smd trimmer van, más az elko és az bd 680 is, ezért módosítani kellene nekem a rajzot. hogy minden jó legyen. A többi rendben van csak az említett alkatrészek nem passzolnak.
Előre is köszönöm!
(#) szdavid_96 hozzászólása Máj 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Kimarattam a félig smd-s változatot.
Tudom, hogy nem ide való , de nem tudja valaki, hogy miért lett ilyen sok lyuk vagy alámaródás nem tudom minek nevezzem a panelon? Nem jól tisztítottam meg? A NYÁK-ot vasaltam.
(Megjegyzem: életem második vasalásos technikával előállított NYÁK-ja. )

És még 1 kérdés: a BD680-at a Conrad-tól szoktátok rendelni?
Ez jó hozzá?: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=150992
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) BlackStar válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Szia!
Igazából én PIC-el adom ki a frekvenciát egy BD680 tranzisztorra. A hangszóróból (piezo) kb. 3-10 másodperc között kattog.
(#) johny999 válasza BlackStar hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Ha közvetlen a fülemhez teszem a piezot akkor én is hallom a kattogást. Akkor amikor változik a frekvencia.
Viszont tuti hogy 40-60kHz közötti jelet generál a kapcsolás? Mert azt elvileg nem kéne hallanom, viszont az egyiket hallom. De azt is csak ha a fülemnél van a piezo.
(#) PiperR válasza johny999 hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Hali! Szintúgy hallottam azt az egy frekit (gondolom a legalacsonyabbat) R3-at 220K-ra cseréltem, az eredeti 390K helyett. Amúgy nagyon fahin lett a nyákod! Az a piezzó honnan van?
(#) PiperR válasza szdavid_96 hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Hali! Az a sok lyuk arra utal hogy nemragadt elég tonerpor a nyákra, vagy eleve kevés volt a papíron. Ha nem ragadt a panelra akkor a hőfokot kell feljebb csavarni, de amúgy nemrossz, működőképesnek tűnik. A BD 680-at innen tudsz rendelni.
(#) BlackStar válasza johny999 hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Ha a fülemhez teszem, akkor hallom a halk kattogást amikor frekvenciát vált. De annál ritkábban sokkal hangosabb kattanások vannak véletlenszerűen. Ezeket a kattanásokat kellene kiszűrnöm. Nálam kb. 1másodperc alatt 23-60 KHz között 80-szor változik a frekvencia. Hullámzik a frekvencia 23->60 növekszik majd 60->23 csökken. Mellékletben a hangszórón halható hang (részlet).

sound.mp3
    
(#) johny999 válasza BlackStar hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Milyen hangszórót használsz?
(#) szdavid_96 válasza PiperR hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Köszi!
Akkor valószínűleg kevés volt a toner, mert a papíron nem maradt semmi.
Amit linkeltem: BD 680 a Conradban az is jó? Mert akkor egy helyről rendelem a posta miatt.
(#) johny999 válasza PiperR hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Elvileg a képlet a frekvenciára F=1/T= 1.44/((RA+RB*2)*C).
A mi esetünkben RB = 1k, C=0.0000270 és az RA változik.
Utánaszámolva 36 (390k) és 60kHz (220k) között kellene előállítania a frekvenciát amit sehogyan sem kellene hallanunk. Érdekes.

A piezot egy szlovák cégtől rendeltem.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) PiperR válasza johny999 hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Idézet:
„Utánaszámolva 36 (390k) és 60kHz (220k) között kellene előállítania a frekvenciát amit sehogyan sem kellene hallanunk. Érdekes.”
De mégis halljuk, te is én is... mi az oka azt nemtudom, lehet szuperhallásunk van
(#) PiperR válasza szdavid_96 hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Igen, az is az, jó lesz. A toner meg szerintem elég volt, csak a hőfok volt alacsony, ezért nem tapadt a panelra.
(#) BlackStar válasza johny999 hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
A Conradban kapható hangszórót.
(#) szdavid_96 válasza PiperR hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Oké akkor onnan rendelem.

Hőfok az lehet, de a vasaló szinte majdnem maxon volt. Akkor legközelebb lehet majd maxon csinálom.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) vladcepes válasza szdavid_96 hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Szia! vagy akár innen is rendelheted.:BD680
(#) whalaky válasza PiperR hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Kicsit valószínű hogy szuper hallásotok lenne A magyarázat ennél sokkal prózaibb.
Bizonyára hallottatok már róla hogy a négyszögjellel hajtott hangszóró irdatlan mennyiségű al és felharmonikusból áll. Az első alharmonikus már kiválóan hallható, a másodikat még a süket nagyanyám is meghallaná....
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) szitko válasza whalaky hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Rászántam magam, és az itt olvasott sok pozitív hozzászólásnak köszönhetően kezdek hinni az elektronikus szúnyogriasztó működésében. Bár még mindig inkább szuku párti vagyok, de az itteni (Gemenc) szúnyogmennyiség elviselhetetlen, és nekik nem számít, se a szél, se a hideg.
Idézet:
„hogy a négyszögjellel hajtott hangszóró”

Egy kérdés. Mi van akkor, ha úgynevezett modifikált szinuszjelet, ami hasonlít a rendes szinuszhoz, állítok elő mikrovezérlővel? Én elsősorban MCU párti vagyok, mert az itt közismert kapcsolást alkatrésztemetőnek tartom.
Következő: »»   11 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem