Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMA csatlakozós GPS antenna
 
Témaindító: szekipepe, idő: Aug 23, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) szekipepe hozzászólása Aug 23, 2008 /
 
Sziasztok,

GPS antennát keresek, de nem vagyok teljesen képben mi mit is takar ez esetben. Annyit már "tudok", hogy 3 különböző feszültséget igénylő antenna. Ha helyes adatokat találtam 3 szint van. 2.2 ~ 3.3 vagy 2.2 ~ 5 vagy 2.2 ~ 10<->12 V.

Hogyan lehet eldönteni melyik antenna rossz vagy jobb? Illetve tudtok SMA csatlakozós antennát ajánlani?

Pepe
(#) SzervízMacska válasza szekipepe hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Elgondolkodtam, hogy mit is szeretnél pontosan? PDA-hoz GPS-vevőt? BT-set vagy vezetékeset? Az SMA csati gondolom külső antennához kellene a vétel javítására. Mindenesetre olyat válassz, ami SIRF3-as vagy újabb chippel van szerelve. Külső antennával csak akkor érdemes foglalkozni, ha az üvegeid nagyon árnyékolják a vételt (autóban). Vagy ha beépíthető GPS-modult keresel, annál úgyis te fogod eldönteni, hogy milyen csatlakozóval szereled a készüléket. Ekkor válhat érdekessé, hogy milyen tápot igényel a modul, hogy ne kelljen a ketyerédbe túl sok féle tápfeszültség. Kész termék esetén ez teljesen mellékes, hiszen ahhoz úgyis adnak adaptert v. töltőt. Szóval a lényeg, hogy mi is a kérdés tulajdonképpen?
(#) pici válasza szekipepe hozzászólására (») Aug 23, 2008 / 4
 
Szia
Ha tényleg van 3 különböző feszültségű antenna típus, akkor úgyis azt kell választanod ami a készülékedhez jó, hisz attól kapja a naftát.
Aktív antennáknál az 1 erű árnyákolt kábelen megy a táp és azon jön a jel. De én eddig csak 2,85V tápossal találkoztam.
Milyen készüléked van?
(#) szekipepe hozzászólása Aug 23, 2008 /
 
Az eszközön be lehet állítani a feszültséget! Szeretnék lehetőleg jó minőségű antennát használni. Emiatt is kérdeztem mit kell figyelni.

Találtam GPS antennákról adatokat:
Tápfesz.: 3 – 5 V
Erősítés: 27,5 dB-ą 3 dB,
Nyereség: 2 dBi min.

Vagy:
Tápfeszültség: 3 - 5 V
GPS: 25 dB-es erősítés
5 dBi nyereség

Pepe
(#) szekipepe válasza pici hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Kezem ügyébe került egy XT65-ös siemens modul. És arra kért meg ismerős keressek neki hozzá antennát, mert a jelenlegi igencsak felrelő, volt egy antennám azzal már jóval pontosabb, de kíváncsi lettem mit is kell nézni ilyen antennákon. Jelenleg u.f.l -> SMA. Emiatt kellene inkább SMA csatlakozós antenna. De általánosságban is kíváncsi lennék.

Pepe
(#) pici válasza szekipepe hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Csak a modul van, mint a képen?
XT65
Ehhez van antennám, ami olyan csatlakozású, mint a jobb alsó sarokban látsz.
De ha használni akarod a GPS-t és a GSM-et, akkor olyan antennát javaslok, ami egyben van triBand+GPS
antenna
(#) szekipepe válasza pici hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
A siemenstől van hozzá egy lap. Jelenleg arra van csatlakoztatva és ezen van kivezetve a soros port. Az antenna csatija hivatalosan UFL, és UFL -> SMA kábellel, SMA -> GPS antenna a jelenlegi helyzet.

Milyen a minősége az antennának ami rá van kötve?

Pepe
(#) szebi76 hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.Találtam az autómban egy köteg kábelt.Szeretnék segítséget kérni hogy milyen márka lehet és milyen célt szolgált.Szerintem egy GPS- es telefon kihangosító volt .A GPS antennát be tudtam azonosítani (Allgon-LL 58)mondjuk magyar nyelvű leírást nem találtam róla sehol.A hangszórókat megtaláltam de azon semmilyen márka nincs.Továbbá találtam egy táp kábelt amiről talán meglehet állapítani a márkát.Akinek van tippje kérem ossza meg velem.Előre is köszönöm.Mellékelek képet a csatiról.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Sziasztok
Van egy régi PDA-m, a gps antennájávan van gondom.
Menet közbe egyáltalán nem tud kapcsolódni, ha megállok akkor nagy keservesen rááll.
Szétkaptam, de semmi kontakthibát nem találok, az antenna kábele is oké.
Mi tud tönkremenni egy antennába? Hol keressem a hibát?
üdv
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 14, 2020 /
 
Üdv Mesterek !

A képen egy autórádió GPS antennájának letört csatlakozója található.

1, Légyszi' segítsetek azonosítani a csatlakozót. ( SMA ? )
2, ha létezik ilyen csatlakozó beforrasztható ( vagy egyéb spec. szerszám nélkül szerelhető) verzióban, levághatunk-e az antenna eredetileg 3m kábeléből ?

Találtuk másik hasonló antennát ~3000 Ft-ért, itt a "javítás" illetve a "testreszabás" lenne a project célja...

gps_csati.jpg
    
(#) Peppe válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Szia,

1, SMA Bővebben: Link
2, SMA spéci fogós lesz(vagy okosban megcsinálod, ha 1-2db kell sima fogóval is rá lehet szorítani a végét). Igen levágható.
(#) Macsek71 válasza Peppe hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Köszi !

"Csak" 1 db antenna "módosítását" tervezzük ...
(#) superuser válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Az én megoldásom:
- Megfogsz egy bármilyen másik antennát aminek kivezetékezett SMA csatlakozója van
- levágod a csatlakozót, 10cm vezetékkel
- az így nyert vezetékes csatlakozót felhasználod javításra
- megtoldod a koaxot, az árnyékolás lehető legrövidebb megbontása és visszaigazgatása mellett.

Lesz pár dB jelveszteséged a toldásnál, de rengeteg tartalék van a GPS jelnél. Ha korrekten csinálod, soha nem fogod észrevenni a különbséget.
(#) Macsek71 válasza superuser hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Köszi Mindenkinek !

Vettem csatlakozót, megpróbáljuk felmókolni a kábelre ...

Ha nem sikerül 8 EUR egy új antenna
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem