Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   101 / 259
(#) qvasz2 válasza botesz hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Lehet, tényleg az egy főkapcsoló-szerűség, és semmi se megy.
(#) szlovi hozzászólása Nov 11, 2014 /
 
Sziasztok!

whirlpool adp 4108 gépem van.Sajnos mosogatás közben kb a program közepén elkezd a szivattyú szakaszosan működni,zakatol rendesen.Program lefut rajta de gondolom ez nem normális működés!Gépet szétszedtem és kitakarítottam,nem volt koszos.40 C programon elkezd mosogatni,felfűti a vizet majd 10 15 perc mosogatás után kinyomja magából és a led kettőt villog és ezt a villogást ismétli
Ha tud valaki valamilyen hiba kódlistát küldeni azt nagyon köszönném.
(#) Bajajani hozzászólása Nov 15, 2014 /
 
Szép napot!

Segítséget kérnék. Van egy whirpool adp 4415 mosogatógépünk. 1,5 hónapja az elektronikáját javították, (24 ezresért) azóta többször az indulás után megállt, villog a zöld led. Resetelés után elindult, probléma nélkül ment. Tegnap este óta viszont elindul, szivattyúzik, majd a vízet kezdi betölteni és megáll. A led villog, megszámoltam 7-et. Az Istennek sem akar elindulni! Resetelés után is eddig jut el! Olvastam fentebb, hogy ez valszeg a Reed relé probléma lesz. Hol találom ezt meg? Én ki tudom cserélni? Hol kapok ilyent? Sürgősen kellene a segítség, mert az asszony leszedi a fejem!
Köszi előre is!
(#) lpap hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
Sziasztok!
BOSCH SGI53E25EU/08 mosogató
Tapogatóztam a hétvégén egy kicsit, sajnos rontottam az állapotán a gépnek!
Az ajtónyitást érzékelő kapcsolót kiszedtem, de úgy hogy működőképes maradjon a gép.
Ezután elindítottam egy rövid programot. Fűtés persze nincs, viszont a kapcsolóval egy ajtónyitást imitálva elindult a fűtés és addig jó is volt, míg fűteni kellet neki. Ezután megint nyomni kellett rajta egyet, ha fűteni kellett.
A hét elején ezt a kapcsolót szétszedtem, kipucoltam.Az érintkezők nem voltak összeégve.
Sajnos az érintkezőre nem csak egyféleképpen lehet csatlakoztatni a foglalatot, persze fordítva dugtam rá. A panelon emiatt egy ellenállás biztosan elfüstölt. Ez az ellenállás a buherált ajtónyitás kapcsoló középső érintkezőjével van kapcsolatban. Az ellenállás értéke nem olvasható, nem mérhető, így ha van valami infótok az értékére vonatkozóan azt megköszönném.
Utolsó képen az alaplap típusa látható.
Köszönöm:Laci
(#) qvasz2 válasza lpap hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
Az ellenállás a legkisebb gondod, ha megsütötted a proc bemenetét!
Le kéne követni, hova megy tovább a panelon az ellenállás után!
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2014
(#) Timcsi123 hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Úgy néz ki, feladta a mosogatógépünk és ez a legjobb információ forrás, amit találtam a neten
Szóval, egy Ariston Hotpoint LFS 115 A IX/HA típusú gépről van szó és kíváncsi vagyok a véleményetekre, mielőtt kihívok egy szerelőt és jól leránt
Bal oldalán van 3 gomb: mosás, szárítás és End. A jobb szélén a sószint jelző. Amikor bekapcsolom ée el kellene indulnia a mosásnak, csak búg. 1-2 perc múlva pedig elkezd villogni az összes gomb, kivéve az End.
Mi lehet a baj? Motor? Mosogatás közben állt meg és arra értem haza, hogy villog rendíthetetlenül.
Előre is köszi a javaslatokat!
(#) botesz válasza lpap hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
Ez van akkor amikor nem azt csinálod amit írnak!!!Annak a szerencsétlen zárnak semmi köze a fűtéshez!Ugye mondtam hogy a mikrokapcsolót nézd meg alul.De lehet hogy a fűtésrelé döglődik.
(#) lpap hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
A sárgával jelölt kijelző folyamatosan villog kb. 1 másodpercenként, közben a kitároló szivattyú folyamatosan üzemel. A fehérrel jelölt néha együtt villog a sárgával.
Próbáltam több féle értékű ellenállással helyettesíteni a hibásat, de nincs változás.

P10303271.jpg
    
(#) Carel hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
Sziasztok !

Segítség kéne! Ariston LSI 48A mosogató. Bekapcsolás után felvillan a programválasztó led, majd kialszik. Programválasztó gomb-ra nem reagál.Gép nem indul. Sokszori próbálkozás után elindul a program, de később megáll mindig ürítéskor. Ajtóban lévő nyák átnézve, kondik jók. Ötlet ? Carel
(#) narpika hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Sziasztok! A képeken egy Fagor LF455 IT mosogatógép zavarszűrő kondenzátora látható. - Illetve ami maradt belőle. Tudnátok segíteni, hogy hol kapható vagy mivel helyettesíthető?
(#) botesz válasza narpika hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Akár ki is kötheted működik nélküle is.De ha ragaszkodsz hozzá akkor orczy áruház.
(#) narpika válasza botesz hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Köszi, de az Orczy ezt írta:
"Az Ön által keresett alkatrész jelenleg nincs készleten, de rendelhető.
Br. vételára: 7447 ,-Ft
Ez az alkatrész kizárólag egyedileg rendelhető, rendelés esetén a vételárat előre be kell fizetni!
Amennyiben szeretné rendelni, kérem, válasz e-mailjében adja meg számlázási adatait (pontos név, cím, értesítési telefonszám), mivel a befizetendő előleget csak ezek előzetes rögzítése után tudjuk kezelni!

A Fagor alkatrészek beérkezése bizonytalan , 6- 8 hetes szállítási határidőt tudunk megadni , de lehet ettől hosszabb idő is ."
(#) botesz válasza narpika hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Nem is csoda hiszen a gyártó megszűnt.Kösd át nyugodtan működni fog.
(#) narpika válasza botesz hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Köszi. Akkor megpróbálom.
(#) szatyorwood hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Sziasztok! Whirlpool adp 4108-as mosogatógépünk van. Volt már motorcsere 2 éve. 3-at villog, utána szünet. Ez a hibajelzés ismétlődik a program végén. Tudna valaki segíteni, hogy ez mit jelent?

Előre is köszönöm!
(#) Zsolabo hozzászólása Nov 23, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy 2 éves Whirlpool ADG 7442 mosogatógépünk és az alábbi hibát produkálja. Bármely program elindítása után 30 mp-ig szivattyúz valamit, majd egyet csippan, utána ismét szivattyúz valamit 30 mp-ig, majd ismét egy csippanás és leáll. Ezután F8 EI hibakódot jelez. Víz nincs benne, miután leáll. A tálca alján lévő szűrőt kitakarítottuk.
Tudnátok segíteni merre induljak el a hiba okának megtalálásáért?!
(#) Bod970 hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Whirlpool 4420-as mosogatógépem. A hiba, hogy a főkapcsoló bekapcsolása után kattan egy relé és hiába nyomom meg az indító gombot nem indul a gép. Egyik led sem világít. Mi lehet?
(#) botesz válasza Bod970 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Lehet hogy paneltáp probléma.
(#) Bod970 válasza botesz hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
A relé a panelon húz meg.
(#) botesz válasza Bod970 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Gondoltam hogy nem a szomszéd utcában...Attól függetlenül ha nem világít semmi attól még lehet ez a baja.
(#) Bod970 válasza botesz hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Mit mérjek?
(#) botesz válasza Bod970 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Először vedd ki a panelt és nézd át hátha látsz valami gyanúsat.
(#) Bod970 válasza botesz hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Már megtörtént, semmi gyanús égés, nyomtatás elválás, ellenállás elszíneződést nem látni.
(#) botesz válasza Bod970 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Küldj egy képet a panelról lécci.
(#) Bod970 válasza botesz hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Ime a panel.

panel.jpg
    
(#) botesz válasza Bod970 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Azokat az ellenállásokat ellenőrizd!Úgy látszik nagyon melegedhettek.Panelt forraszd át.
(#) Bod970 válasza botesz hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Rendben.Köszi
(#) Bod970 válasza botesz hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Úgy néz ki 3 dióda elszállt
(#) botesz válasza Bod970 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Akkor csere,aztán meglátjuk hátha feléled.
(#) szilaard hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy zanussi zdis 100 mosogatógépem van és elárasztásvédelmet jelez ki. (cancel villog, piros led 3x villan fel). Lehet ezzel házilag valamit csinálni, vagy szerelő?
Következő: »»   101 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem