Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   373 / 373
(#) Gafly válasza oatis hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Trafó kell hozzá, kapcsolóüzemű egyenfeszültségről ez a tirisztoros csoda nem működik rendesen.
Transzformátorra szerintem nem igazán kényes.
(#) oatis válasza Gafly hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
ok, köszönöm!
(#) Epu2 válasza oatis hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Szerintem csak a transzformátor a megoldás, mert ha nem éri el a nullát a tápfeszültség, nem tud a tirisztor kikapcsolni.
(#) WWalter hozzászólása Szo, 14:23 /
 
Sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni.
Összedobtam egy áramkört, amit arra szánok, hogy egy előerősítőt apránként helyezzen üzembe.
Az elvárt működése : bekapcsoláskor elindul egy számláló (NE555) majd 3mp után felkapcsol egy kimenetet (U3A/Q), majd újabb 3mp után egy másikat (U3B/Q). A folyamat alatt villogtat egy ledet ('PWR blink LED') majd a folyamat végén (6mp után) a LED folyamatosra vált. (A LEDek - D1,D2.D3 - a folyamat visszajelzésére szolgálnak, a 'Reset counter bttn' bemenet egy gomb, ami H szintet ad, így újraindítja a folyamatot. Szintén csak teszt célra használom.)
Igazándiból a tárolók működésa a fő kérdés.
Szerintetek működhet? Még nem építettem meg (próbapadon sem) csak agyban raktam össze.

Köszi!
(#) kaqkk válasza oatis hozzászólására (») Szo, 14:43 /
 
A nyákon mi az sok ronda folt ? Ha maradék réz akkor kár beletenni akár egy alkatrészt is mert szemre is tele van zárlatos részekkel, nics befejezve a maratás .
A hozzászólás módosítva: Szo, 14:44
(#) kokozo válasza WWalter hozzászólására (») Szo, 14:59 / 1
 
Helló! Feleslegesen sok ic-t használsz..
(#) proli007 válasza WWalter hozzászólására (») Szo, 15:16 / 1
 
Hello! Cseppet elkomplikáltad..
- Az U1a és U1c teljesen felesleges. Ha a D-táróló D bemenetére H szintet adsz, akkor az órajel (4017 kimenet) felfutó érére bemásolja a D állapotát és ez után úgy is marad a Reset-ig.
- Ha valamire hivatkozol, akkor annak a sematikus rajzon is szerepelnie kellene. Mert így nem érthető, hogy a PWR blink Led alatt a D3-ra gondolsz-e. Ha igen, az állandóan villogni fog, hiszen az 555 ütemadó bekapcsolás után folyamatosan jár.
De ha a D3 Led-et nem a GND-re kötöd, hanem a Q kimenet és a táp közé, és az 555 Reset bemenetét az U3b Q-negált kimenetére, akkor a Q3 bebillenésekor leállítja az 555-öt és a D3 Led villogása megszűnik és folyamatosan világítani fog. Így az U2b is elmaradhat.
Ekkor a J1/3 kimenethez csak az 555 Q kimenetét kell invertálni.
(#) WWalter válasza kokozo hozzászólására (») Szo, 15:21 /
 
Hali!
Köszi! Átnéztem és PERFECT! Köszönöm (a lényeges egyszerűsítést)!
(#) WWalter válasza proli007 hozzászólására (») Szo, 16:06 /
 
Köszi!
(D3 csak ellenőrzésre szolgál, a 'PWR blink LED' pedig egy külső LED - J1 csatlakozón keresztül-.)
Következő: »»   373 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem