Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szárítógép problémák
 
Témaindító: csatalo, idő: Máj 26, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 22
(#) kosaro válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Szia!
Köszönöm a rajzot (mondjuk az enyém hőszivattyús, nem pont ilyen de nagyvonalakban stimmel).
Ma leveszem a ventillátort hátulról ami a motortengelyen van (el van törve) hátha amiatt rezonál be a gép.
Jelzem hogy mire jutottam!
(#) kosaro válasza kosaro hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Leszereltem a ventillátorlapátot, sokkal csendesebb lett a gép.
Egy ütemes dörrenés hallatszik, de az a dob illesztésétől van, azon próbálok kicsit alakítani.
A dobcsapágyat kicserélem, nem tart semeddig ha már szétszedem!
Ha teljesen kész lesz, megírom hogy miket kellett cserélni.
(#) Sipos Pityu hozzászólása Márc 3, 2024 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, van egy Whirlpool ddlx80110 szárítógép ami nem indul el csak a ledek villognak a hibakód szerint a nedvesség érzékelő hibás kicseréltem, az egész gépet kitisztítottam de a hiba továbbra is fenn áll , valaki találkozott ilyen hibával?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Natan8j hozzászólása Márc 18, 2024 /
 
Üdv midnenkinek. Jelen van egy aeg TC09H6SHW Szárítógep és az a hiba jelenség hogy mikor áram alá helyezem hang van hogyha bekapcsolo gombot megnyomom de a kijelzo néha bevillan utána szinte azonnal eltunik, és csak halvány pirosan világit. Majd megint bakpcsolom és csipog ha nyomogatom a gombokat de kijelzon semmi se jön be, max pár másodpercre. Valamikor még sikerül elinditani a programot. Valami tipp esetleg?
(#) kadarist válasza Natan8j hozzászólására (») Márc 18, 2024 / 1
 
Szia! Az elektronika tápegységét kellene átnézni, lehet, hogy csak banális kondenzátor kiszáradás okozza ezt a jelenséget.
(#) Natan8j válasza kadarist hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Üdv. A trafó csere megoldhatja a problémát? A kondikat letesztelem meg van benne a mikroforat. Nincs felpuposodva a trafón látszik olyan mintha a gyanta vagy nemtudom mi, ki lenne csapodva, buborekozva van. Nem tudok képet csatolni sajnos be van törve a kameram. 115TDK25 van írva a trafora. De nem találok olyat sehol.
(#) Natan8j válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Így nézne ki a trafó
(#) Dino71 válasza Natan8j hozzászólására (») Márc 23, 2024 /
 
Szia! Annak a trafónak nem lesz baja ha csipog meg néha működik. A kondikat kellene cserélni és a táp ic t. És az érintkezéseke megvizsgálni a csatlakozókon. A kezelő elektronikát is nézd meg.
(#) herbakzsolt hozzászólása Márc 24, 2024 /
 
Sziasztok. Whirlpool szárítógép F19 hibakóddal megáll a szárítási program közben. Merre kezdjem a keresèst a hibával kapcsolatosan?
(#) balu999 hozzászólása Ápr 1, 2024 /
 
Sziasztok

Electrolux series 8000 lavatherm nem kapcsol be. Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma?

Köszi a választ
(#) kosaro válasza balu999 hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Helló!

Nagy valószínűséggel a táppanelen a tápIC, de nem ismerem a gépet.
DIP7 tokos LNK364 IC, esetleg körülötte kondi, teljesítmény ellenállás, dióda.
Ott nézz körbe!
(#) balu999 válasza kosaro hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Szia

Köszi, tapasztalatlan vagyok a témában egyenlőre. Mit kell nézzek? Esetleg valamelyik általad említett alkatrész kiéghetett?
(#) robis01 válasza balu999 hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Ugyan nem szárítógép, hanem porszívónál volt hogy nem kapcsolt be. Kiderült hogy a vezeték a dugónál megtört.
Javasolt megmérni hogy megkapja-e a 230V-ot. Másik javaslat hogy segítség kéréskor érdemes feltenni nagyfelbontású képeket a panel(ok)ról. Sokszor a szemmel láthatóan kiégett, elégett alkatrész nem a hiba oka, hanem a hiba okozata.
(#) kosaro válasza balu999 hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Mint utánam robis01 is írja, mérd meg hogy a 230VAC odjut-e a panelig aztán dobj fel képeket a panelről.
Lehet látni fogsz elégett alkatrészt (nem biztos).
Ha lesz kép (jó minőségű), többen ránézésre megmondják mit mérj és mit cserélj mérés nélkül.

Általánosságban elektrolit kondenzátorokat (pl LCM3 műszerrel), diódákat, ellenállásokat, kerámia kondenzátorokat érdemes átmérni. De ha tapasztalatlan vagy, akkor jobban jársz ha a rutinos kollégák tanácsaira hallgatsz.
Következő: »»   22 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem