Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Porszívó indítás
Lapozás: OK   2 / 2
(#) VIM válasza proli007 hozzászólására (») Jan 10, 2024 /
 
Helló! Azt nem mondtam, hogy venni kell. Nekem pl. van egy-két darab elfekvőben.
(#) proli007 válasza VIM hozzászólására (») Jan 10, 2024 /
 
Hello! Nem azért írtam. Hanem a 48Ft az túl olcsó, a 48000Ft-tól meg égnek áll a hajam. Egy ilyen árat hogy lehet értelmezni? Mert én nem tudom..
(#) Gafly válasza ferci hozzászólására (») Jan 10, 2024 /
 
Például így?
Nem tudom komolyabb építésbe akar-e fogni a kolléga?
De boltban is lehet venni ilyen elosztókat, ha nem...
(#) Bakman hozzászólása Jan 10, 2024 /
 
Esetleg motorindító relé: Bővebben: Link.
(#) ferci válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2024 /
 
Ez csak egy alap, komolyabb készülékhez már kevés. A "diódákról" lehet egy időzítőt vezérelni, ha kell kismértékű késleletés a slave-re.
(#) Gafly válasza ferci hozzászólására (») Jan 10, 2024 /
 
Kolléga nem akarja cifrázni. Ha megy a fúrógép, menjen a porszívó is...
(#) morozusKalapacs válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2024 /
 
Sziasztok és hú... váratlanul sok választ kaptam; köszönöm.

Mivel NYÁK-ot még egyszer sem készítettem és a rendelkezésre álló időben sem bővelkedem, komolyabb tapasztalatot és felszerelést igénylő kapcsolásokat nem fogok tudni megvalósítani; mindazonáltal nagyon hálás vagyok valamennyi válaszért, de... "céltalan" munkára senkit sem szeretnék sarkallani: a "mér nem megy" megválaszoltatott, ezzel elégedett vagyok A relés megoldásnak kíváncsiságból és néhány ezer forintos spórolási céllal mentem neki (ráadásul közeli villanyász és elektronikai boltokban nem – csak neten – kapni MS-elosztót, ott pedig a 10eFt alattiak v. kifutottak, v. egyéb okból bizalmatlan voltam velük szemben). Továbbá ezt is egy régi fadobozban, lengőkötésekkel és maradékokból tettem össze – ezzel el is érve az ebbe maximálisan fektetendő energiára vonatkozó, előzetes célkitűzésemet

@Gafly – a fúrógéppel csak az esetleges kárt minimalizáltam; a tervezett céleszköz – ha egyet kell választanom – egy asztali körfűrész lenne 1,8kW-os névleges teljesítménnyel. Ha számtanom nem csal, egy valahogy odáig egészben eljuttatott 230V-os hálózati feszültségen ez 7,83A nominális áramfelvételt és 29,39Ω-os eredőt jelent a "master"-be dugott körfűrészen (ha ennél bonyolultabb a matek, elnézést kérek). Amennyiben még egy drót és egy ellenállás kell valahova, akkor persze nyitott vagyok. Továbbá 10A-es (~23Ω) kismegszakítón van a használt áramkör; a körfűrész max. árama ennek alapján nem-igen lehet ennél nagyobb, mert a biztosítékot nem üti le.

@dB_Thunder – valóban lehagytam, elnézést: hálózati feszről hálózatit nyitó, azaz AZ2280–1A–240AF-fel dolgoztam (13,5kΩ a kat. szerint).

VIM-nek, fercinek és Bakmannak is köszi a tippeket: való igaz, hogy egy-egy komolyabb relé / készelektronika ára vetekszik a hálózati MS-elosztókéval; továbbá megfelelő tudás híján nem vagyok képben egy csomó alkatrésznévvel, melyek Nektek láthatóan már az anyanyelvi szókincs részét képezik, míg én csak ütöm a google-t, hogy "mi az"...

Céltalan munkára senkit sem szeretnék rávenni és kezdem meggyőzni magamat, hogy veszek egy kész MS hálózati elosztót valahol 10–20eFt között, ami nem hordozza magában azt a lehetőséget, hogy rosszul raktam – én – össze Ennek ellenére is köszönöm, hogy időt fektettetek a problémámba.
(#) VJ72 válasza morozusKalapacs hozzászólására (») Jan 10, 2024 / 1
 
Szerintem jobban jársz egy ilyennel.
Bővebben: Link
(#) uniman hozzászólása Jan 10, 2024 / 2
 
Ha már leíródott többször is a "master slave", talán itt jobb helye lenne a fórumnak: https://www.hobbielektronika.hu/forum/master-slave-eloszto
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Jan 10, 2024 / 1
 
Ahogyan én értem, fórumtársunk megkapta a választ, és nincsen érdemi ok tovább ragozni...
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem