Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC-s mérőadapter audio célokra
Lapozás: OK   3 / 3
(#) Kovidivi válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Igen. És érdekes, hogy Gilszkilabor erre ezt válaszolja:
Idézet:
„Esetleg az OPA 4-es kivezetését ónozd át addig, amíg el nem éri a szélső, vastag felületet... Ez utibbi csak inkább szőrszál-hasogatás, talán már meg is tetted”
Majd kipróbálom a sajátomon, lesz-e változás, bár én már most is meg vagyok elégedve az mérés eredményeivel!
(#) abcdabcd válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nekem 100Hz brumm volt (valamelyik hangkártyával lehet most is van), ez az átónozástól is lehet hogy javult, meg nekem volt valószínűleg egy kontakthiba is a panelen pedig nem házilag én gyártottam, illetve raktam a 7809 es ki és bemenetére egy egy kis tantálkondit meg a táp puffereket megnöveltem... Nekem 50Hz brumm nem volt viszont rajta... egy másik fórumon talán a h2000 oldalán valahol is volt szó egy időben a Méricskéről ott mintha olvastam volna 50Hz brumm-ról....
Illetve nekem olyan hiba lehet még a panelen, hogy mivel ez volt az első nyák amit rajzoltam nem voltam tisztában az alkatrészláb átmérőkkel és a programban alapból lévő "rajzolatot" használtam ellenálláshoz meg ami volt még benne és ezeken a forrpont elég kicsi és néhány helyen fel is kellett fúrni a lyukat nagyobbra, így még kevesebb forrasztási felület maradt esetleg... ...lehet a kontakthiba is valahol itt keletkezett... jó alapos átónozással a kontakthiba eltűnt...
(#) shalafi.66 válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
100Hz az szűréshiány, az 50 meg.... ahogy korábban is írtam.
(#) abcdabcd válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Az oké csak a kolléga azt írta hogy "Gilszkilabor erre" válaszolja... hogy ez nem neki szól hanem nekem és leírtam a gondomat...
(#) shalafi.66 válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Igen. Nagyjából emlékeztem még hogy is volt ez akkor ott a terminálon.
(#) Kovidivi válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
A lényeg, hogy működik
(#) Doncso válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Sikerült megoldani a brummot?
(#) Kovidivi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nem tudtam még ezzel foglalkozni. Most dobozolásra készülök a méricskével, plusz a JLH-mmal is szórakoztam ideig, mire egy óra után megnéztem az egyik biztit Szóval csak idő kérdése!
(#) PetAd hozzászólása Máj 20, 2010 /
 
Sziasztok
Megépítettem a Méricskét, beleraktam egy 10Ohmos ellenállást és bekalibráltam, de a függőleges tengelyen relative gain felirat van. Ezt hogy lehet átállítani impedanciára? Most 50 körüli értéket ír ki baloldalt ha rákattintok. Mennyire okoz mérési hibát, hogy a 10Ohmos ellenálláson 10,5Ohm-ot mérek? A hangszóró impedanciamenetet lehet alacsonyabb teljesítménnyel mérni?
(#) abcdabcd válasza PetAd hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Hogy mérsz 10,5 ohm-ot a 10-ohm-on amikor az a referencia maga? Amúgy nekem van egy ideje méricském de még nem sikerült bekalibrálni ami módszert használtam eddig (bár igazán komolyan nem nagyon mértem még vele inkább csak játszadoztam), hogy megmértem a 10-ohm-ot, aztán az adatot kimásoltam a vágólapra (copy as text) aztán ezt be excelbe, aztán a hangszórót is megmértem ott is copy as text, és az excelbe be, és ott (hangszoro/ellenallas)*ellenallas_erteke=hangszoro_ohm_erteke ezt végig lemásoltam az összes adatra

ja persze a képletben az ellenállás értéke az az amit előtte egy pontosnak mondott műszerrel mértem az ellenállásra,ez 9,97ohm nekem
(#) shalafi.66 válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Úgy emlékszem, a módszer le van írva Gilszki J. weblapján.
(#) Doncso válasza shalafi.66 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Inkább a másik fórumon. Ott több infó van róla, a honlaptól nem lesz okosabb. (tapasztalat)
(#) PetAd válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Multival mérek annyit azt nem is mondtam. A Súgó Application Notes->Impedance Measurements részén leírja, hogy hogy kell bekalibrálni. Addig meg is csináltam, de a függőleges tengelyre mindig Relative Gaint ír ki és nem tudom, hogy kell átállítani, pedig már minden menüpontot megnéztem. Se gilszkilabor oldalán (ami megint vírusos) nincs leírás se a másik fórumon nem találtam , bár azt még nem néztem végig.
(#) abcdabcd válasza PetAd hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
A multiméterrel mért ellenállásból levontad a multiméter mérőzsinórjainak az ellenállását? (amit akkor mutat ha ellenállás nélkül ellenállásmérés állásban összezárod a 2 zsinórt) Mert az amúgy lehet hogy épp az a 0,5ohm
(#) shalafi.66 válasza Doncso hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Vagy ott, vagy a terminálon, de arra emlékszem, hogy nekem annakidején minden világos volt ezek alapján.
(#) PetAd válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Megméregettem úgy a mérőzsinórokat, de szinte mindig más jött ki, ezért zsinór nélkül dugtam rá egy ellenállást. Kiválasztottam egy olyant amit majdnem kereken 10Ohm és bekalibráltam. Most már pontosan mér, 47,100,220Ohm-os ellenállást is próbáltam, nagyon pontos.
Ez és ez alapján csináltam, de van még infó itt is.
Átállítottam ez alapján a függőleges tengelyt, de maradt ugyanaz, de az nem akkora gond, elvagyok a felirat nélkül is.
(#) abcdabcd válasza PetAd hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
akkor ezek szerint nem a tengely feliratán láttad az eredményt, hanem ha "kiexportálod" a számokat? Na ezt én nem néztem, mondjuk olyan sokat nem is foglalkoztam vele mert volt nekem működő módszerem de azért jó lenne tudni
(#) PetAd válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Szerencsére nem kellett kiexportálni sehova, csak a felirat maradt relative gain, de a számokat jól mutatja. 1 jelenti most a 10Ohm-ot és ha rákattintok a frekimenetes részre akkor baloldalt kiírja az ellenállás tizedét ott ahol áll az egér és fent meg a pontos frekvenciát.
(#) abcdabcd válasza PetAd hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Amúgy olyanra lehet, hogy már nekem is sikerült beállítani hogy 1-et mutatott, csak mintha úgy emlékeztem volna, hogy valahol láttam olyan ábrát, ahol be volt állítva hogy a 10 az 10, de nem tudom, kösz akkor
(#) hammer14 hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Na akkor itt lennék másik helyen ne offoljak
Szép és jó amit ideáig olvastam...csak hát nem vagyok egy nagy electro mágus,próbáltam már fejlődni e-téren is mert rájöttem szorosan kapcsolódik a hang cucchoz az elektronikai ismeret. Lényeg építettem egy 3 utas aktív váltót online-ba segítettek éleszteni végül nagy nehezen jó lett. Ennek az egész elektronikának a működése nekem zavaros nyákkal meg a beültetéssel még nem lenne gond csak a többivel.
(#) Doncso válasza hammer14 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
A méréshez nem értesz? Hogy mit mivel, miért?
(#) hammer14 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hát ő nem

ts paraméterek legalábbis ok impedancia is meg a keresztezési freki is jó. Tehát nem az a gáz hogy most ez miért kell mérni hanem az hogy a műszert hogy építsem össze. Nekem nincsenek hozzá speckós dolgok itthon amivel le tudom ellenőrizni. Aztán máskor a hangváltónál volt olyan hogy egy forr pont nem érintkezett aztán 2 hétig félre dobtam mert fölbosszantott. Azt pedig még értettem is úgy ahogy. Tehát érted elkezdem csinálni összerakom aztán ha nem működik akkor passz és *** csomó időt. Legjobb lenne ha lehetne valahol kapni egy ilyen kész elektronikát. Olyat nem tudsz?

Khm. Action2K
(#) Doncso válasza hammer14 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
De , tudok, pü ment.
(#) shalafi.66 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Pedig nem is a kapcsolás megépítése a nehezebb része, nem ez a mérések lényege, inkább az, hogy hogyan használod az adott rendszert, és hogyan értelmezed a kapott eredményeket.
(#) Doncso válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
A kapcsi megépítése fél napot vett igénybe, a használata meg egy hónap, mire rájöttem, ez tény, hogy nem fogja megmondani mit meg hogy, még a kiértékelés is egy dolog, alkalmazni a leg nehezebb, jól mondod.
(#) (Felhasználó 58569) hozzászólása Jan 17, 2017 /
 
Azoktól kérdeznék, akik komolyabban ismerik a SpectraLab programot. Valami komolyabb hangkártyával használnám, mondjuk 24 bit, 96 kHz.
A fő problémám az, hogy a gyártók nem közlik, hogy mekkora az analóg bemeneti jelnek a sávszélessége, amit a kártya képes feldolgozni. Pl. E-Mu 0404, csoda dolgokat tud, de be van írva a speckójába, hogy 20 Hz-től 20 kHz és a bemeneten van egy harmadrendű LP szűrő... Igaz, a kártya inkább zeneszerzésre való, midi, meg ilyenek. Talán az M-Audio Audiphile 192-es lehet jó, az 192 kHz-es mintavételezésnél elmegy 80 kHz-ig, de egyesek azt mondják, hogy elég nagy hulladék a kártya. És hogy ezek a kártyák nem tudják a 192 kHz-et...
Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem