Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Piezo elektromosság
 
Témaindító: fantom45, idő: Dec 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) zolika60 válasza makrodom hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Hűtőszekrény? Egy kicsit bővebben, milyen nyomást milyen hővé?
(#) pucuka válasza makrodom hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Ha egy gáz kitágul, (csökken a nyomása) lehűl, ha összenyomod (nő a nyomása) felmelegszik.
Már csakolyan gázt (keveréket) kell macerálni, aminek magas a fajhője.
(#) Gyozo92 hozzászólása Márc 16, 2015 /
 
Sziasztok!

Láttam ma egy nagyon ötletes találmányt, amit magam is szeretnék megvalósítani. Adott egy cső, amiben ütemesen nő a nyomás majd csökken. (vékony alu vagy réz cső, kb mint egy csavarhúzó szára kb). Az ötletes eszköz a csőben lévő nyomást mérte úgy, hogy a csőre rázáródott jó szorosan egy kis konzol (mint egy lakatfogós multiéter lakatfogója) amiben piezzo kristály volt, és a cső tágulására adott feszültség jelet, amit egy műveleti erősítő után szkóppal 0-1v-ig lehetett mérni, és így társultak hozzá a nyomásértékek bárban.
Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy miből lehetne erre alkalmas piezzokristályt kitermelni, és miként lehetne összeszerelni ezt a pici eszközt.
(#) pucuka válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Lemezjátszó piezo pick up betétjéből.
(#) Csabesz04 hozzászólása Ápr 16, 2015 /
 
Sziasztok! A kivancsisag hajt es nem vagyok tisztaban a kovetkezo dologgal:Bővebben: Link
ugyebar
Idézet:
„mechanikai erő hatására a kvarckristály végein feszültség jelenik meg”
ez eddig ertheto,arra vagyok kivancsi,hogy meddig van jelen ez a feszultseg?Ameddig erot fejtunk ki a kvarckristalyra,vagy amig tart az osszenyomas?Gyakorlatiasra forditva a szot,mondjuk rarakok 10 kg ot es akkor a vegtelensegig feszultseget fog szolgaltatni nekem(non szensz)?Vagy csak amig az osszenyomas tart(ez a logikusabb szamomra).
Koszonom!
(#) kadarist válasza Csabesz04 hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Csak addig van feszültség, amíg hajlítod. Ha leállítod a mozgatást, akkor nem lesz feszültséged.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Látod ilyen becsapós az a magyarázó ábra, ami a wikiben is van. Ha egy pillanatra megállna a nyomkodással, máris látható lenne a lényeg.
(#) Csabesz04 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Tudjatok,az a szomoru,hogy en is ezt probaltam magyarazni az egyetemi(!) tanaromnak.Ezert kerdeztelek meg titeket,hogy tudjam biztosra,legalabb magamban,ugyanis vitatkozni nem is tudok es nem is fogok egy egyetemi tanarral,mar probaltam korabban,amikor egy masik tanarom nem akart igazat adni nekem,a trimmer mukodesevel kapcsolatban.Egyebkent ugyanezt a wikis abrat hasznalta az eloadason a tanarom Mindenesetre koszonom nektek,igy legalabb magamban tudom,hogy ugy van ahogy gondoltam.
(#) kadarist válasza Csabesz04 hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Ilyenkor kell elővenni a logikus, józan paraszti észt, mert ugye ingyen energia, feszültség, áram stb. nincs. Energiát változással lehet átalakítani. Ha megáll a változás, akkor nincs villany sem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2015
(#) nagym6 válasza Csabesz04 hozzászólására (») Ápr 17, 2015 / 1
 
Én másképpen gondolom, mint az előttem szólók. Amíg hajlítás történik, energiabevitel, addig nő, lesz feszültség. Ha a hajlítás megáll, a feszültség marad, ha nem süti ki semmi, tehát áram nem folyik a két pólus között. Bevitt energia ott marad a feszültségben. Ha áram folyik, az "emészti" fel a feszültséget. Vegyük a piezo belső ellenállását végtelennek, az elv megismerése kedvéért.
Ha megáll a változás, nem megy bele több energia -feszültség- de ami belement marad, ha nem folyik el áramként.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2015
(#) kadarist válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 17, 2015 / 1
 
Természetesen, ha nem egyenlítjük ki a töltéskülönbséget, akkor az elektromos feszültség megmarad, de ugye munkát az áramló töltések végeznek, azok meg akkor áramlanak, ha az alakváltozás folyamatosan fennáll.
(#) Csabesz04 hozzászólása Ápr 17, 2015 /
 
Koszonom nektek,megertettem!
(#) stroboszkop hozzászólása Ápr 18, 2015 /
 
Gondolom mindenki látott már piezo szirénát... A bene lévő köralaku fémlapról van szó.
Vagy a mellékelt képet nézzétek
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem