Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   95 / 1673
(#) Macsek71 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Bocsi!

Ez "bedugom-kihúzom" rendszerű csalatkozó ??
(#) Lucifer válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Van egy dugó része amit fel forrasztassz a panelra.
A csatolt képen látható példányt ebbe beledugod majd a vezetékeket ebbe tudod rögzíteni csavarral.
(#) Frankye válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Olyan, mint egy sima "csoki" (villanyszerelő), csak be lehet forrasztani a panelba. Amire Te gondolsz, Macsek, az nem ilyen, ez csavarral záródik.
(#) Macsek71 válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Köszi !
(#) Norberto válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Csak egyszerűen panelba ültethető sorkapocsnak hívják ezt a csatit...de ha nem ismerné így a boltos, akkor pedig NYÁK-ba ültethető terminál-csatlakozóként valószínű, hogy rásimer.

Nem WAGO, mert az egy cégnév...és általában egy cég a saját nevéről nem nevez el csatlakozó szabványt :yes:

Sőt, ha Google-ba beírja az ember a WAGO 500-at, hát édes kevés találat van, ami pont erről a csatiról szólna

Ellenben ha Terminal Connector-t ír be az ember Google-ba, akkor hűűű, mennyi telitalálat
(#) Márk válasza 18david18 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Ez előtte egy videó volt? Én egy FUNAI videóba építettem az erősítőmet.
(#) zoz11 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Igen ezek a csatlakozók fénymásolóból lettek kibányászva. Az a baj hogy már elfogyott, és még szükségem lenne egykét ilyesmi csatlakozóra.
(#) zsoltee0001 válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
igen, ...bocsi a gyenge minőségű felvételért, de a fényképezőm lemerült és csak web cammal tudtam lekapni
(#) patexati válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Banánhüvely és dugós megoldás is sokat bír!Csak jó minőségű kell belőle
(#) 18david18 válasza Márk hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Hali!

Igen egy video volt, és pont egy Funai!!!
(#) Stadi hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
c't flasher utánépítés. Tudom, nem egy mai cucc, de van itthon egy marék flash memória, és valamivel csak kell őket pörkölni.

A NYÁK-ot a kapcs. rajz alapján én terveztem (Protelben), és úgy gyártattam. Meglepő módon működik.
(#) Stadi válasza Stadi hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
IDE Flasher. Voltaképp ugyanaz, mint a c't, csak ez IDE portról megy. Hogy miért kellett ez is? Nemtom. Kész volt a NYÁK-terv (már régebben megcsináltam), és gondoltam, az egyik csak működni fog. Amúgy meg van egy pár 8255-ös is itthon, és így legalább könnyű lesz letesztelni őket. Sajnos erről lemaradt egy jumper, de a kapcs. rajzban se volt benne, csak a német doksiban, amit csak most jutott eszembe nézegetni. Sebaj, majd utólag behuzalozom.

Érdekesség: tessék megnézni a 8255 dátum jelzését! A fiókban találtam korban hozzá illő foglalatot is, az van alatta.

Egyébként a floppy tápcsati bontott, a LED-ek billentyűzetből vannak, és a jumperek is használatban voltak már valahol.
(#) zsoltee0001 válasza Stadi hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Ba...us ez k..a jó!!
amúgy tök hülye vagyok hozzá, ... mire jó ez a ketyere?
ui: nem szoktad a gyantát lemosni denaturált szesszel?(nem azért, hogy belekössek)
(#) raron válasza Stadi hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Honnan van sok flash memóriád???
(#) szabi_o válasza Stadi hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Szia, nagyon klassz, megkérhetlek, hogy ha lehet közzé tégy minden infót amit gyűjtöttél róla, esetleg a nyákterveket is (ISA, IDE). Már nagyon rég tervben van, hogy megépítem, csakhát...
Köszi.
(#) Stadi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Ritkán rakok össze bármit. Egyébként is, a gyanta legalább nem vezet. Néha használok TS570-et, az viszont asszem vezet, úgyhogy azt muszáj. A den.szeszt meg utálom. Különben meg hajnalban lettem kész, és muszáj volt gyorsan kipróbálni. Ja, és nincs még használt fogkefém se erre rendszeresítve, ronggyal és papírtörlővel meg nem lehet rendes eredményt elérni. Nem védekezésképpen...
(#) Stadi válasza raron hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Meglepő módon bontottam kártyákból. Valami hálókártyaféle volt asszem. De rossz alaplap is kitűnő forrás lehet, csak az többnyire nem túl gyakori.
(#) Stadi válasza szabi_o hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Google a barátod. Én is mindig rákeresek, komolyan. Nincs eltéve a link.

A c't-t érdemes inkább megépíteni, mert azt kezeli az UniFlash progi is, nem csak a sajátja. Bár ha most kezdenék neki, alaposabban körüljárnám a jumperek kérdéskörét, mivel azt hiszem, a c't nem kezeli 8Mbit-ig a chipeket. Habár úgy emlékszem, a c't NYÁKtervezésnél az volt a fő szempont, hogy legyen rajta PLCC32 foglalat, mivel az az eredetin nincs. Mondjuk némi gányolással utólag is ki lehet egészíteni az áramköröket, csak elég csúnya lesz. Nekem azért (is) kellett a NYÁK, hogy ne próbapanelen kelljen összehuzaloznom az egészet, mert az kicsit soká tartott volna, és biztos többször is sikerült volna rossz helyre kötnöm valamit. Így egyszerűbb volt, ráadásul pöcc-röff működött is a dolog. Mondjuk nincsenek 100%-osan tesztelve, az IDE flashernek nyomtam két olvasást egy összehasonlítással, meg egy égetést és egy visszaolvasást. A c't-t meg csak egy olvasással teszteltem hajnalban. Minden esetben a képen látható flash memória volt az áldozat.

Viszont ezekhez az áramkörökhöz tudok adni gyártófilmet és van 1-1 plusz NYÁKom is, mert a pcb.hu-nál 1 db.-os rendelésnél is 2-t gyártanak, felár nélkül. (Illetve 1 db-nál 100% az alap felár, tehát belefér nekik.)

Mellékeltem a Protel SCH és PCB fájlokat. 99SE-vel készültek. Az Epromsocket32 SCH komponensnél két láb elnevezése fel van cserélve, de a bekötés jó. Ha esetleg hiányol vmi library-t, szólj, és felteszem azt is.
(#) szabi_o válasza Stadi hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
OK, köszi, most nincs feltéve a Protel, amúgy régebben én is nekiálltam megtervezni a nyákot (ugyancsak Protelben, de abbamaradt)
(#) schyber hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Na hali! végre sikerült az első alkotásom a night rider futófény ******* lett! dobok pár képet is piciben oldottam meg szal nem tökéletes de működik az üzemeléshez egy 6v os tápot használok házi gyártmány szal...xD de sztem ******** lett kezdésnek nemrossz...

Moderálva!
(#) Dr.Megavolt válasza schyber hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Dobsz fel egy kapcs rajzot rólla?Kérlek dobj fel egyet ,egyíszerűnek tűnik,de a képeken nem látok IC-t .
(#) Braf hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Ezen ügyködtem ma délután!

Ez egy JDM pic programozó lesz.
A nyákot vasalásos módszerrel csináltam és sikerült 0.1mm es vonalat is maratni! De mitől lehet az hogy itt-ott sehogy sem akarta lemarni a vasklorid?

CAM_3326.JPG
    
(#) pixels válasza schyber hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
ez olyan, mint egy bicikli hátsó lámpa panelja....
(#) schyber hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
ja jmd őőőőőőőerről sajna nincsen kapcs rajz de másfajtárol tudok aadni következő már nagyobblessz ic vel csak 7017es ic t nemkaptam bóóótba:"(


remélem boldogullsz ezekkel a rajzokkal sok sikert
(#) schyber hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
bevallom a nyák az az is csak ebbe zöld ledek voltak meg más kapcsoló mega forrasztást babráltam egy picitxD
(#) schyber hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
itt százhalombattán nemlehet kapni seholse nyákot:'(
(#) Norberto válasza schyber hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Légyszi a fórumról próbáld meg mellőzni a chat-es stílust!

Pl. az ehhez hasonlókat:

Idézet:
„ja jmd őőőőőőőerről”


Idézet:
„xD”
(#) pixels válasza schyber hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
akkor tunning volt a cél? attól függetlenül jó lett.
(#) Norberto válasza pixels hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Szerintem TE valamire rájöttél
(#) schyber hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
ok bocs,sztem gagyi picit de a 20as ledsor az jobblesz
Következő: »»   95 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem