Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   409 / 839
(#) Ghoost válasza Georgee hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
a 100mV ref feszultseg merheto?
Illetve a batap megfelelo terhelhetosegu-e?
En is jartam ugy hogy 1V hianyzott es a kijelzes fuggvenyeben hullamzott a kijelzes.
A 7805-nek nem volt eleg tartaleka.
(#) Georgee válasza Ghoost hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Utóbbi volt a nyerő. Kevés volt a betáp. Mostmár működik a dolog köszönöm a segítséget.
(#) Laslie válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Idézet:
„Ezen kívül megpróbáltuk az Rx-en folyó "alapáramot" csökkenteni, hogy az ezen való árammérés hibája lényegesen kisebb legyen.”

Erről lehetne bővebb információt kapni? Vagy majd csak akkor, ha már végleges lesz?
(#) Tonybacsi válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Elvileg lehetséges egy "eltolt nullpontos" árammérőt kialakítani? (hogy "üresjáratban (pl.) 0.000 mutasson)

Ez a jelenség nálam is fenn áll (0.008A ról indul), és már én is gondolkoztam ennek a kiküszöböléséről, de sajna ez már meghaladja az én tudásomat.

Ez a megoldás azért is lehetne jó megoldás, mert így utólag bármilyen kialakítású tápegységhez lehetne illeszteni. Nem mindenkinek mutat egyforma induló értéket az árammérője, főleg alacsony range osztásnál.
(#) nferi1 hozzászólása Máj 22, 2012 /
 
Sziasztok!
5 db. MJ15003G-t raktam 250x111x33 hűtőbordára (50V 6A a cél), hány fokra célszerű a hővédelmet állítani?
Milyen kábeleket használtok a bekötéséhez, ami bírja a hőt?
0,75mm2 -es hangszóró kábelt használtam (ez volt kéznél), de attól félek, hogy átveszi a hőt a ráforrasztott MJ15003 tól és megolvad. Nem találtam infót, hogy hány fokig bírja a szigetelés.
(#) _vl_ válasza nferi1 hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
6A DC-hez szerintem karcsú lesz az a 0.75mm2...

10A AC-hez kell minimum 1.5mm2, és DC-hez vastagabb kell.
(#) nferi1 válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Nem írtam teljesen pontosan.
Az 5db MJ15003G külön külön vannak összekötve a panellel 0,75-ös kábel felhasználásával.
Tehát a 6A 5x0,75mm2-en oszlik meg. Ez szerintem elbírja a terhelést, csak nem tudom, hogy azt a hőt ami a tranzisztortól kap elbírja -e a szigetelése.
(#) _vl_ válasza nferi1 hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Ha értelmes szintre korlátozod a tranzisztorok hőmérsékletét, akkor elbírja azt is. Ezt már csak azért is érdemes, mert a hőmérséklet emelkedésével általában a teljesítőképességük csökkenni szokott.
Természetesen be lehet menni a kábelboltba, és venni szilikongumival szigetelt vezetéket, annak a 150 fok sem kottyan meg.
(#) Alkotó válasza Laslie hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Nagyjából kész az anyag, de feltételezve, hogy lesz aki el is olvassa, ezért kértem proli007-től véleményezést.
Semmi bonyolult nincs a dologban, éppen ezért szép. Az ötlet Pioneer érdeme. A minket zavaró áram túlnyomó része a zéner árama és a LED-en folyó áram. Ezeket áttesszük a sönt elé (megtehetjük, mert nem befolyásolják a stabilitást), így nagyjából a hiba 95% át megoldottuk, és kb. 1mA-re csökken az "alapáram". Szerintem ez rendkívül jó érték.
(#) Laslie válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Mikorra várható, hogy elérhető lesz?
(#) enree hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Esetleg valaki megrajzolta már SprintLayout-ban a 2.7.2-t?
(#) pjg válasza enree hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Minek. Már ott van a pdf-ben. Csak vasalni kell.
(#) Alkotó válasza enree hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Én igen.
(#) Alkotó válasza Laslie hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Valószínűleg max. 1-2 nap. Készen van, de megkértem Proli007-et, nézze meg sikerült-e a javaslatait hitelesen beépítenem.
(#) Alkotó hozzászólása Máj 23, 2012 / 4
 
Pioneer által tervezett, sokszor módosított, v2.7.2 verziószámmal elhíresült kapcsoláshoz, írtam egy kis segédletet.
Ebben a kimeneti határértékek beállításához szükséges számítások mellett, a söntön folyó parazita áram csökkentésére is van egy javaslat (ennek adtam egy v2.7.3-as verziót).
Javaslom átolvasni (nem hosszú), mert választ találhatunk a beállítással kapcsolatos kérdéseink nagy részére.
Köszönnünk kell Pioneer tervező munkáját, és külön tisztelet illeti Proli007 szakértői tevékenységét. Köszönjük.
(#) dolargaan válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Mi pedig (gondolom, a többiek nevében is írhatom) a hasznos segédletet köszönjük.
(#) enree válasza pjg hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Egy nagyobb panelen szeretném megépíteni, amin más is helyet kapna... Vicces lenne ezt rávasalni, a többit meg mellé fotózni
(#) enree válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Akkor megosztanád velünk, ha szépen megkérlek?
(#) janikukac válasza enree hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
[OFF] Erre én is gondoltam, de eredeti terveket nem fogunk sosem kapni. Részben megértem, részben nem.
(#) Laslie válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Nagyon tanulságos leírás. Köszönöm.
(#) Laslie válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
A P3-as trimmer poti biztos, hogy 50k-s?
(#) micimacko válasza Laslie hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Alkotó leírásában megtalálhatod, hogy miért annyi
(#) Laslie válasza micimacko hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Igazad van, átsiklottam felette.
(#) Proci_85 hozzászólása Máj 27, 2012 /
 
Sziasztok

Látom több fajta labortáp verzió pörög a fórumban, de Freddy tápján kívül egyiknél sem látom a 4 vezetékes mérési módot. ~4éve ezt a kapcsolást építettem és rögtön feltünt ennek hiánya.
Másnál nem merül fel ennek igénye?
Miért is érdekes? Az áramkörök jobb esetben a nyákon lévő kimeneti forrpontokról veszik le feszültséget, rosszabb esetben valahol az áramkörön belül. Utána viszont van még néhány alkatrész, pl. nyáklapon ellenállás, dobozban vezeték, stb amin feszültség esik a nagy kimenő áram miatt. Ha ugyanerről a potenciálról vesszük le a feszültséget, csalhat a szabályzás.

Beállítunk 12V-t, megterheljük 3A-rel, a kijelző talán marad 12V-on, de a dobozunk kimeneti kapcsain bizony több száz mV-tal is kevesebb lehet.
Régen nagyon zavart, így 4 vezetékesre lett alakítva.

Kiváncsi volnék, hogy másnál is megvannak ezek a jelenségek?
(#) Zsoltmaster hozzászólása Máj 27, 2012 /
 
Utánépítettem egy labortápot és nem sikerül felélesztenem, tudnátok e segíteni ebben nekem Zsoltmaster
(#) poros válasza Zsoltmaster hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Biztosan kapsz segítséget ha mondasz róla valamit. Egyáltalán melyik kapcsolást építetted meg?
(#) Alkotó válasza Proci_85 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Azért van egy kivétel, mert ez a táp tudja a 4 vezetékes táplálási módot. Nálam ez ki is van vezetve, de valójában a kipróbálást kivéve még sosem volt rá szükség.
Sokféle amatőr igény lehet, de ezek közül nagyon kevés az, aminél számít néhány 10mV-os feszültségesés.
A tápoknál azért illik úgy megoldani a szabályozást, hogy a kimeneti csatlakozón még meg legyen a stabilitás. Ezután a csatlakozó vezeték marad csak kockázati tényezőnek. Igazából akkor lenne ennek jelentősége, ha a táptól sok méter távolságban kellene biztosítani a tényleges stabilitást, de újra mondom, ez ritkaság.
(#) Hetope válasza Proci_85 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Van még több kivétel is mert mindegyik táp amely " lebegős " azok mind tudják ezt a funkciót még az is amit leközöltem csak egy kicsit oda kell figyelni hogy hova is van bekötve a figyelés. Ha nem elég figyelni az aljzatokon a feszt akkor jön az a megoldás amit Alkotó szépen be is rajzolt.
(#) Zsoltmaster válasza poros hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Köszönöm a reakciót.A PA elektronika oldalon található 0-40v ill 0-10a 4digites tápról van szó.Kérlek valaki segítsen,hogy kiderüljön hol hibáztam és tanulhassak belőle köszi.
(#) atiotezer válasza Proci_85 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Ugyanez van nekem is, én is megcsináltam 4 vezetékesre.
Több mint 3éve hibátlanul üzemel.
(ha jól emlékszem tőled is kaptam pár infót ezzel kapcsolatban)
Következő: »»   409 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem