Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Uniscan / Euroscan- Visa diagnosztikai illesztő
Lapozás: OK   1 / 19
(#) molnarp hozzászólása Júl 29, 2008 /
 
Látom többeket is érdekel ez a téma, ezért új topicot nyitottam neki, hogy minden vele kapcsolatos dolog egy helyen legyen.
Igaz nem a legmodernebb a DOS-os felülrtű programja (VISA), de mint a nevében is benne van ez egy univerzális adapter, rengeteg 2000 előtti európai vezérlőt ismer.
De nem kell megijedni, szerencsére számos windows-os program ami nem harverkulcsos tökéletesen megy vele akár USB-RS232 átalakítóval is!

Itt egy magyar nyelvű vátozat a programról, a kicsomagoláshoz szükséges jelszó : hobbielektronika.
A setup menü jelszava : tec.
http://rapidshare.com/files/133409830/euroscan-visa.rar

Ha esetleg az ékezetekkel lenne gondja valakinek, akkor felteszek egy másik, szintén magyar verziót.

És itt a hardwer is. Max 3000ft-ból meg lehet építeni.

Raktam mellé egy forráskódot ami a gyári LCD-s mobil műszeré. Hátha mond vkinek vmit...

Sok sikert a megépítéshez!



Uniscan.rar
    
(#) kelemena válasza molnarp hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Ha valaki erre teved akinek sikerulti Citroen BX/Peugeot405 Magneti Marelli G6 rendszerrel diagolni az surgosen jelezze nekem, mert en megepitettem es minden autoval mukodik kiveve az enyemmel

Ha valakinek kerdese van a megepitessel kapcsolatosan akkor szivesen segitek.
Par tipp:
A 24C32 eepromot kar meginri, nelkule is ugyanugy mukodik
AT90s2313 mar nem kaphato, de helyetesitheto ATTINY2313-al(olcsobb is), van nagyon egyszeru mukodo kapcsirajzom es szoftom az irashoz - ha valakinek kell kozzeteszem...
(#) alex89 válasza kelemena hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Engem érdeklene!Esetleg nemdod el a tiedet, hogy építhess egy másikat ami hátha működik a citroennel?
(#) alex89 válasza kelemena hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Szia még 1 olyan kérdésem lenne, hogy én rendeltem chiptuningos dvd-t amihez kwp 2000 flashert kéne használni elvileg de ezzel is elképzelhet h menni fognak a dolgok?
(#) kelemena válasza alex89 hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Annak ehez semmi koze. Az arra jo, hogy a motorvezerlodben levo adatokat ami a keverekkepzesre/gyujtasra vonatkozik lecsereled egy optimizalt valtozatra, amitol jobban megy es/vagy kevesebbet fogyaszt az auto.
Az Euroscan az diagnosztizalasra valo. elo adatokat latni a motoron mukodes kozben, hibakodot olvasni, torolni, adott esetben kevereket elogyujtast allitani(ha olyan a vezerlod).
Ha arra gondolsz hogy az attiny2313 chip-et ami kell az euroscanhez meg lehet-e irni a kwp 2000 flasherrel azt nem tudom, utana kell nezni hogy mivel kompatibilis...
(#) kelemena válasza alex89 hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Nem adom el mert alkalom adtan mas autokoz is hasznalom, es most nincs lelki erom ujat epiteni.....

Mar 5odikszer probalom feltolteni a suritett fajlot az attiny2313-al kapcsolatosan de nem megy
(#) alex89 válasza kelemena hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Küld át nekem ha kell csak egyenként és megprobálom énis feltölteni: alex89@napnet.hu
(#) molnarp válasza kelemena hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Mit nem tudsz feltölteni? Sürített fájl? Az mi?
Én stk200-al programozom a tinny-t és nem is a bufferelt változattal. Ponnyprog és bascom simán megy, igaz nem minden alaplappal ment, de az enyémmel tökéletesen. A fuse biteket íráskor 1szer kell rosszul beállítani, azt dobhatod a kukába...
(#) molnarp hozzászólása Júl 31, 2008 / 3
 
Bocs, lehet félreértettelek.
Itt egy kép hogy a Ponyprogba hogyan kell belőni a fuse biteket STK200-al külső oszcillátorral programozva...

fusenew0.jpg
    
(#) kelemena válasza molnarp hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Suritett fajl=csomagolt fajl, mint pl zip, rar, stb...
(#) Tomee21 hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
Sziasztok
Nekem olyan kérdésem lenne, hoyg ezt lehet e használni Fiat Bravo 1.6 16v-hez és mi lesz a bekötés az autó csatlakozójánál
Előre isköszi a segítséget
(#) Elektromágnes hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Az lenne a kérdésem,használja-e valaki a Visa interface-t laptopról,PCMCIA-soros port átalakítóval?(azt tudom,hogy az USB-RS232 átalakítóval nem megy)
Előre is a segítséget
(#) Józsa Tamás válasza kelemena hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Szeretném megépíteni az uniscan autódiag illesztőt
ezért megköszönnék minden segítséget és informá-
ciót ezzel kapcsolatban. Kérdés/kérés: Ha nem fontos
a 24C32 IC akkor bizonyára módosul a kapcsolás
és a uc. programja is. Szeretnék kérni erre a módosult
verzióra segítséget.
(#) molnarp válasza Józsa Tamás hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Miért akarsz egy 100ft-os alkatrész miatt módosítani?
(#) molnarp válasza Tomee21 hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
A www.fiatbravo.hu fórumán ezzel kapcsolatba kapsz segítséget. Egyébként működik.
(#) Józsa Tamás válasza molnarp hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Bejelentkezési idő lejárt!
A hozzászólásod nem került be a fórumba!
Ezt írtad:

Természetesen nem a 100Ft-os alkatrész miat módosít-
tanék, hanem mert egy előző,hozzászólásban felmerült
hogy az AT90S2313-at nem lehet már beszerezni,és nem tudom, hogy az ATTINY2313 compatibilis-e? Persze
van azért még itt más nehézségem is. Totálcomander -rel belenéztem ugyan a 24C32 és a AT90S2313 tartal-
mába, de az IC-be való betöltése,probléma lesz. Ha ebben kaphatnék valami segítséget azt nagyon meg-köszönném.
Üdv. Tamás




(#) Dudus válasza Józsa Tamás hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Az ATTINY 2313-mal megoldható a feladat.

Milyen segítség kellene? Eddig nem látszik, hogy agyaltál és konkrét probléma merült fel, amiben lehetne segíteni.
(#) Józsa Tamás hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Már régóta keresek lehetőséget, hogy az 1995-ös fiat puntóm ECU-jával kommunikálhassak. Demóprogra-mot találtam, de harware illesztőt nem. Most hogy ke-
zemben van a kapcs. rajz egy pár kérdés felmerült ben-
nem. Az ECU K/L line kimenete - komparátor - szint-
illesztő - PC vonal érthető. PC feldolgozza az informá-
ciót képre kerül, érthető. De a PC adása a UC felé és
a K/L line out -t nem értem, mivel a puntó ECU csatlakozója 3 pólusú. (Lehet hogy más tipusú gép-
kocsiknál szükséges ez?) A puntónál el lehetne hagyni
a UC, EEpromot, K/L line kimenetet? Segítséget kérek!
Előre is köszönöm. JTamás
(#) Dudus válasza Józsa Tamás hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Az "L" vonalra gyakran semmi szükség, mert a "K" vonalon inicializálják a diagnosztikai módot az ECU-n. Így könnyen lehet, hogy neked sincs szükséged rá.

Az L egyirányú, a diageszköztől az ECU felé és semmi másra nem jó, mint diagmódba kapcsolni a vezérlőt.

A VW viszont, mivel feszegetni kezdte a szabvány határait időnként bizonyos típusokon K vonalként használja. Akkor sincs nagy baj, ha nem KKL a kábeled, mert csak a második K vonalon lévő vezérlőkkel nem tudsz kommunikálni, de ezek a javításoknál ritkán kellenek ( Pl. a xenon vezérlője)
(#) Elektromágnes válasza kelemena hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Üdv ! Engem érdekelne a dolog,megépítettem az illesztőt,csak azt nem tudom,hogy az ATTINY2313 ba jó -e az a tartalom,ami az AT90s2313 ba való eredetileg.Ha tudsz segíteni,megköszönném
Üdv,további szép napot!
(#) molnarp válasza Elektromágnes hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Szia, a tartalom ugyanaz, csak a fuse biteket állítsd be ha tinny2313-at használsz.
Csatoltam neked egy képet Ponyproggal való beállításhoz.

fusenew0.jpg
    
(#) Elektromágnes válasza molnarp hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Köszi a gyors választ és a képet
(#) Elektromágnes hozzászólása Nov 18, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Kérdésem,hogy használja -e valaki a Visa3.5-ös verziót?
Találtam az interface-ről rajzot,nagyjából ua.mint az1.83 interface,csak a proci és néhány apróság tér el.A progim megvan,jó lenne ha működne is mert sok motorkerékpárral
is felkínálja a kommunikációt be is próbálnám az Attiny helyére a másik procit de nincs hozzá tartalom.
Ha valaki tud valamit és közkinccsé tenné,hasonlóképp cselekednék a progit és a rajzot illetően
(#) molnarp válasza Elektromágnes hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Feltehetnéd azt a rajzot és a programot is. Én csak a "reklámprogrammal" találkoztam, mikor kiválasztom az ECU-t, átirányít egy weboldalra ahol mondja hogy vedd meg a csomagot. Elég fura nekem ez a 3.5...
Egyébként működik már az 1.83-asod?
(#) Elektromágnes válasza molnarp hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Az 1.83 mal kész vagyok,működik rendesen.A 3.5 öt és a rajzot felraktam ide
Jelszó a kitömörítéshez:hobbielektronika
Ez nem a reklámprogi,mert keresi az interfészt(sajnos akkor is ha az 1.83assal össze van kötve)
(#) molnarp válasza Elektromágnes hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Jelentem, megvan a tartalom a 3.5-ös Uniscan-hez. Már csak egy szép kis PCB kéne...
(#) Elektromágnes válasza molnarp hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Én a másik rajz alapján csinálom, kb félig kész,majd kiderül melyik lesz jó. Ha kész vagy vele,szólj hogy működik-e.Az A51 file-t sikerült megetetni az AT val,de a hogy .bin-t hova kéne írni gőzöm sincs
Üdv,jó forrasztgatást
(#) molnarp válasza Elektromágnes hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Még nem kezdem el, éppen egy másik projekten dolgozom... De ha lesz PCB talán majd foglalkozom vele.
(#) Elektromágnes hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!

Esetleg valaki tud segíteni,hogyan lehet az1.83 mal alapbeállítást(pl. alapjárat) csinálni?Ha belépek a basic setting menüpontba,kiírja hogy expert mode,és 6számjegyű kódot kér a végrehajtáshoz.Gondolom autónként és funkciónként más-más kódot kell megadni.Ezek a kódok hozzáférhetők valahol?

Előre is köszi a válaszokat.
(#) Elektromágnes válasza molnarp hozzászólására (») Dec 3, 2008 / 1
 
Üdv!

Kész vagyok az ide felrakott kapcsolás megépítésével,de akadnak prooblémák...
Valaki átnézhetné a rajzot,mert a 3.5 progival nem megy ,az1.83 mal és Vag-com mal is csak akkor,ha a K és L kimeneteket összezárom,és már kezdek kifogyni az ötletekből,hogy mi lehet a baj.
(akkor is csak ez a helyzet,ha a pc felé a GND-t az 5 ös lábra teszem,ahová való,nem ahogy a rajzon van)

Előre is köszi a segítséget.
Következő: »»   1 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem