Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   272 / 2208
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Nov 3, 2008
Persze fogadjunk hogy a GU50-es volt az egyik feketelistás
(#) Ricsi1992 válasza sturbi hozzászólására (») Nov 3, 2008
Lehet,hogy itt van a kutya elásva
A csatolókondi 250Volt,1uf.Lehet,hogy nincs is rácselőfesz.
És az is lehet,azért zúg a trafó,mert átvezet a kondi,terheli az előfesz tekercset,és az füstölt.Akkor suli után veszek másik kondit.
(#) Imi65 válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 3, 2008
Azért ez nem magyarázat a füstre. A rácselőfesz a kondiig a rácslevezetőn is áthalad, ami elég nagy ahhoz, hogy ne tudja megterhelni a rács előfesz tekercset. Amit Sturbi mondott, az arra vonatkozik, hogy a kondi átvezetése + feszt hoz az előfok cső anódjáról a GU rácsára, ami nyitásba vezérli a végcsövet. Ez miatt nő meg az anódáram, de ez nem a rács tekercset terheli.
(#) sturbi válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 3, 2008
Pontosan úgy van ez, ahogy Imi barátunk mondja, az ellnálláson keresztül a trafó már a tartós zárlatot is játszi könnyedséggel elviseli.
Esetleg az nem lehet, hogy nem is a trafó füstölt, hanem valamelyik más alkatrész, pl. a csatolókondi, csak a trafónál láttad a füstöt (van a trafónak "amperszaga" távolabb vive az erősítőtől?) ?
Mindenesetre, ha terheletlenül nincs gond a trafóval, akkor nem valószínű, hogy menetzárlatos, mert az nem szokott csak úgy magától megszűnni, hacsak ki nem robban belőle egy kis vezetékdarab, de akkor meg hiányzik a hozzá tartozó feszültség.
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Nov 3, 2008
GU50SE itt van , mindig hagyok a PP-ék mellé SE-ét is , akusztikus zenékre , komoly zenére nekem jobban bejön az SE hangja .
6C33C SE (egyik legjobb hangú volt) és a GU50PSE már nincs meg és nem minőségi kifogások miatt .
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Nov 3, 2008
Rövid de tartalmas reagálásom a következő:
(#) Ricsi1992 válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 3, 2008
Köszönöm a kiigazítást
Most próbállgatom a GU-t 510ohmos soros ellenállással(a trafó anód szekunderére kötöttem)
Vettem bele 630V 470nF-os kondit,az előfesz megvan,a kondiján mérve 46V.
Azt néztem még,hogy így 60mA-t eszik,és zúg egy kicsit a trafó,de ha kicsit lenyomom a ?sasszira(fogóval),akkor semmi hangja nincs,az nem lehet,hogy nem a terhelég a sok,hanem csak valamelyik lemez(ek)nagyon berezonál(nak),mert én úgy tudom,ha a terheléstől zúgna(60mA anód,és a két cső fűtése+előfesz---->kizárva),akkor nem halgatna el,ha a tetejét megnyomom egy fogóval.
Menetzárlatos trafóm még nem volt,ezen megvan minden fesz,esetleg azért zúg,mert menetz..... ?De mondom,elhalgat .
(#) Imi65 válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 3, 2008
Ja, hát a trafó zúghat mechanikai okokból is, amit valóban így tudsz megszüntetni.
(#) marci91 hozzászólása Nov 3, 2008
Visszatérnék egy kicsit ez ECL86-os gitárerősítőre. Ezt nem lehetne másfajta előfokcsővel megoldani (ugyebár a rajzon ECC83-as van)? Csak mert ezeket rakják a drágább cuccokba is és nagyon drágák. Ja és nyák tervet tudna nekem adni valaki hozzá?
(#) Ricsi1992 válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 3, 2008
A szekunder a zúgás ellenére nem melegedett.


Van valami gond......
Kicseréltem az előtétellenállást 510-ről 220ohm-ra--->kb.350V körül lehet az anódfesz.
A zene elkezdett lüktetni,és a lüktetés ütemében halványan kéken villog a GU belseje.
Ez micsoda?Röktön le is kapcsoltam.Ja,az anódáram 110mA volt.
Valaki tapasztalt már ilyet?
(#) Ricsi1992 válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 3, 2008
Bocsi,ezt elfelejtettem:
És mintha a trafó a lüktetés ütemében zúgna.
(#) CHZ válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 3, 2008
Magas a nyug. áram és nem állítható !!!
Vedd ki az ellenállást és az előfeszültséget szabályozhatóra kéne megcsinálnod , növelni kellene , mert ha most ez a legtöbb negatív fesz. akkor bizony kevés lesz .Nekem 380V -nál -53V előfesz . kell
Lehet , hogy katódellenállás a megoldás .....
(#) sturbi válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 3, 2008
Ricsikém, ha figyelmesebben elolvasnád a hozzászólásaimat.... két oldallal ezelőtt a 300288-as szösszenetemben már volt erről szó, bár én ott a segédrács villogására utaltam, ami ha látható éppen fordítva (és pirosan és pontszerűen) történik mint a kék villogás (ionizációs jelenség, kis áramnál kék, nagy áramnál semmi).
(#) CHZ válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 3, 2008
Így csináld meg az előfesz. állíthatóságát , ha van -50/60V , ha nincs akkor vagy kisebb táp , vagy katódellenállás .

ELŐFESZ.WMF
    
(#) djhans hozzászólása Nov 3, 2008
Kész a GU50 SE . Sajnos csak telós képeket tudtam csinálni.
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Nov 3, 2008
Nagyon szép lett !!!
Festése is szuper ...
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Nov 3, 2008
Köszi! Asszem még egyszer szét kell szednem mert nem tudom melyik GU melyik oldalon volt és a nyugalmi áramot kell ellenőrízni és beállítani.

Ez tipikus oroszos fémdobozos kivitel lett. A követkaző erősítőm megint fadobozos lesz.
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Nov 3, 2008
Azt bizony érdemes ellenőrizned .

Következőbe ajánlom ezt a praktikus csatlakozót ...

Csati.png
    
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 3, 2008
Köszi szépen! Most a soron következő a meglévő PCL86 SE bedobozolása lesz. Utána már csak PP jöhet!
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Nov 3, 2008
Jól néz ki és praktikus is! Lehet hogy alkalmazom majd egy nagyobb projectnél. A PCL86-nál (ami már régóta a fiókban kallódik) hasonló lesz a doboz meg a csatik mint ennél.

A következő fadobozos PP-nél lehet hogy ez a kombinált lesz.
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Nov 3, 2008
Csak azér mutattam , mert mics 500Ft és " 3 legyet ütünk 1 csapásra ..."
(#) Ricsi1992 válasza sturbi hozzászólására (») Nov 3, 2008
Bocsi,tényleg átsiklottam felette.
azt írtad,ha kevés az áram,akkor kék,nekem 60mA-nél kékes,és szinte nem villog,egyész jól szól a muzsika.110mA-nél kék,és villog is a zene ütemében.(a zene is lüktet)
Akkor most kicsi az anódáram?Piros izéket nem láttam.
(Most mértem,a GU-n 38V van/a kondi,és a rács között van még 2 ellenállás/a kondin 45V.

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat,rajzokat.....

Bocsi mindenkitől a sok ...... kérdésért,de már teljesen belezavarodtam,akkor most mit kéne mérnem?
(#) Ricsi1992 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 3, 2008
Megyek mérni
(2db 220ohm-osat kötök párhuzamosan)
(#) sturbi válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 3, 2008
Nagy az anódáram, ha nem tudod növelni a rácselőfeszt, akkor tegyél ellenállást a katódba (100-200 ohm között próbáld), úgy vegyes lesz a rácselőfesze a GU 50-nek (45V fix, és ehhez hozzájön, ami a katódellenálláson esik). Ez egy bevált, jó módszer. Ezt az ellenállást lehet hidegíteni is, de lehet hogy jobb anélkül.
Látom mámeg elbabráltam az időt, nem baj, ha többen mondjuk jobban hat.
(#) rockersrac hozzászólása Nov 3, 2008
nekem pcl86-os erősítő van készítőben,bár részben csinálom csak én,mert nem igazán értek hozzá,de a lényeg,hogy csöves lesz! ha kész lesz akkor teszek fel képeket is! (:
(#) djhans válasza sturbi hozzászólására (») Nov 3, 2008
Nekem 360V anódfesznél és 90mA anódáramnál csak -25V rácselőfesz kellett igaz a segédrácsfesz 250V

Ha nincs elég rácselőfesze akkor lenne ha feszkétszerezővel egyenirányítaná a rácselőfeszt. Nekem úgy van a 12V fűtőfeszből lesz kb 30V mert elfelejtettem a hálótrafóra előfesznek tekercset tenni. Neki lenne így vagy 80V előfesze amit potival szabályozhatna.
(#) Ricsi1992 válasza sturbi hozzászólására (») Nov 3, 2008
Fejlemények

Beraktam a katódba 150 ohmot,és kivettem az előtétellenállást az anódból.---->az anódáram 65mA,az anódfesz 350V körül lehet,még nem mértem.
Mekkorára kéne beállítani a nyugalmi áramot.

Kicsit!még kékes a GU,ott legbelül...,akkor az baj?
Egyépként szépen szól :yes:

Ja,a GU pentódába van kötve!
(#) djhans válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 3, 2008
Olyan 90-100mA körülire. Nekem is kékes kicsit de jól megy és szépen szól.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 3, 2008
Nem találok szavakat!
(#) Moszkvai válasza djhans hozzászólására (») Nov 3, 2008
Gratula, szép lett!
Következő: »»   272 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem