Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   85 / 837
(#) Moderátor hozzászólása wg_kezdo hozzászólására (») Dec 15, 2008
 
Idézet:
„a moderátorai meg név nélkül szólják le azt aki semmi olyat nem tett ami a fórum szabályzatába ütközne.”

Légy szíves, ne általánosíts!
(#) Topi válasza wg_kezdo hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Idézet:
„... Topi itt prédikál nekünk ...”


Tudod ki prédikál... Azért vegyél vissza!
(#) wg_kezdo válasza (») Dec 15, 2008 /
 
Ezért írtam, hogy akkor vállalja már a nevét, hogy ki sértegeti az embert. Akkor természetesen nem általánosítok és még csak nem is itt offolok....

Tudod aki valakire ismeretlenül is azt mondja igénytelen és ezt név nélkül teszi az egy gerinctelen alak.
(#) Topi válasza wg_kezdo hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Mint már neked is írtam a prédikálós szöveged után privátban. Idézem:

Idézet:
„Egyáltalán nem tagadom, hogy én írtam. A módosítás gomb rendelkezésre áll, igencsak észrevehető volt, hogy a link széttolja az oldalt, ugyanis az 1680 széles képernyőfelbontásomon is szkrollozni kellett.
Aki ezt nem veszi észre, arra ez tesz rá nagy ívben.”


Ennyi. Moderátor értesítés gomb adott, szerkesztés gomb adott, új hsz írása és abban javítás kérés adott.
Azt is be kéne idézned a saját leveledből T. "wg_kezdo", hogy a moderátorok állandóan mindenkit sértegetnek. Azt is tedd mellé, azt is idézd ide. De előbb számold meg hány felhasználóneved van.

Elnézést, ha valakit a prédikálásommal megsértettem.

OFF vége részemről.
(#) wg_kezdo válasza Topi hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 

Ok, részemről lezárva a Midi jobban érdekel.
Azért érdekes, hogy megint telihold volt amikor ez történt.......
(#) Sallala hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Üdv!
Nekem nincs gondom a moderátorok anonimitásával. Sosem lehet tudni, hogy a moderált illető normláis vagy normálatlan hogy úgy mondjam. Én amiatt neheszteltem, hogy engem nem ismer, és ennek ellenére állít rólam valamit. Itt a HE-n szerintem nagyon barátságtalanok a moderátorok, de még mindig jobb, mintha nem lennének.

Aki pedig nem hiszi, hogy nálam nem látszódott széttoltnak a honlap, az járjon utána, nézze meg a mellékelt fájl kitömörítés után Internet Explorerrel majd Firefox böngészővel! Én az utóbbit használom, és ez az & jeleknél sortörést végez, ha nem fér bele a körülötte lévő dobozba.

A téma részemről is lezárva! Térjünk vissza a MIDI-hez!
Sallala
(#) Sallala válasza wg_kezdo hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
"Igaz a SID megoldott egy csomó mindent"
Na rátapintottál a lényegre! A jó öreg MOS chipnek nem kellett szorozni-osztani-kivonni a szűrők modellezéséhez, azt a SID megoldotta HW-ből. No meg a hanghullámok generálását is.

Amúgy csípem a SID-et, meg a SID-re komponált nótákat nagyon.

Ha nagyon kell, egy monofónikus szintihez egy AVR elég, lásd a linket, amit feljebb írtam.

Köszi a szinuszos tippet, de annak már tudatában voltam!

Kisebb koromban nekem is volt egy Casiom, de az egy PCM szinti volt, nem volt lehetőség saját hangszínek előállítására. (CT-636) Aztán később kaptam egy komoly mesterbillentyűzetet, de az meg néma mint a sír, csak MIDI kimenete van. Persze virtuális PC-s szintiből van egy rakat, de az meg nem olyan. Innen ered az elhatározásom, hogy építsek egy valódi szintetizátort.

Na nem akarom elkanyarítani a fórumot az AVR-től, nem fecsegek tovább.

Végezetül egy honlap címe, kellemes AVR-által lejátszott dallammal - ha már a c64 révén a chiptune szóbajött:
The hardware chiptune project
(#) wg_kezdo hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Most kicsit más téma, közben építettem egy servo vezérlőt amit már szépen lehet kapcsolóval mozgatni.
Ami igazán jó lenne az az infra vezérlés.
SFH 5110-36 Infra vevő, fotodióda + szűrő 36 kHz
Ilyenem van.
Ha ennek a kimenetét rákötöm simán a mostani kapcsoló helyére akkor az elvilekben működhet?
Kerestem ilyen kapcsolást, de csak bonyolult kódolt megoldásokat találtam nekem egy nagyon nagyon egyszerű kéne ami csak kapcsolgat.
(#) vzoole hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Sziasztok

Topi féle AVR programozót építeném meg de elakadtam.

Nem kit-et vettem, panelt és a programozást is én csináltam.
Amikor rádugom az USB-re a programozót, akkor a buborékban (Win XP) "Ismeretlen eszköz, telepítése sikertelen" felírat jelenik meg.

-próbáltam eszközkezelőből rábeszélni a driverre, de nem megy
-panelt legalább 8x átnéztem, de jónak tűnik

Így kizárásos alapon az IC rossz programozására tudok gondolni.

PonyProg2000-et használtam. Megnyitottam a hex fájlt, majd rányomtam a flash-be töltésre, és felprogramozta.

Pony-ba és CodeVisionAVR-be beolvastattam ellenőrizni, ott a progi benne (kép alul).

Mit ronthattam el?

Köszi
Zoli
(#) Topi válasza vzoole hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Külső kristályra tedd, és minden jó lesz. A proci beprogramozásánál az oszcillátor >8MHz-es Ext. Crystal legyen.
(#) vzoole válasza Topi hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Köszi a gyors választ

Amit elfelejtettem mondani, hogy STK200-al programoztam fel (Ezzel itt, az egyszerűbbel).

Most rátettem a 12Mhz-es kristályt, ki is próbáltam, de nem lett változás.

Be kéne nekem állítani valamit a programban, mert nem találok beállítási lehetőségeket (a programozó típusán kívül)?

ui.: most jut eszembe a PonyProg2000-be nem nyomtam rá az "Configuration valami" menüre miután rátettem a kristályt. De mivel itthon nincs LPT portom, visszamegyek kipróbálni.

(#) Topi válasza vzoole hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Hát config bitben kell kristályt állítani. Ha ráteszel egy kristályt, azzal semmi nem változik. Mert nincs kristály módra konfigurálva az AVR.
(#) vzoole válasza Topi hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Akkor hiányosabbak az ismereteim mint gondoltam, mert fogalmam sincs hogyan kell beállítani, azaz hogy melyik az.

Kép:
A bitek 0 állapota a kipipált, 1 állapota a pipa nélküli jelölés
(#) Dudus válasza vzoole hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Fogod az adatlapot, megkeresed a fuse bitek beállítását tárgyaló részt , különös tekintettel a ClocK SELect és a Start Up Time bitekre.....
(#) vzoole válasza Dudus hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Próbáltam értelmezni az adatlapon találhatóakat…

CKOPT:
Alapérték: 1 (nem programozott)
Leírás: Oszcillátor beállítás
A CKOPT „fuse” működése függ a CKSEL beállításaitól.
A maximum rezonátor frekvencia 8 MHz ha a CKOPT „fuse” 1 (nem programozott), és 16 MHz ha a CKOPT „fuse” 0 (programozott).


CLKSEL 3-0 (óra forrás):
Alapérték: 0001 (belső RC oszcillátor)

Óra beállításai:
Külső kristály vagy kerámia rezonátor 1111 – 1010
Külső alacsony frekvenciás kristály 1001
Külső RC oszcillátor 1000 – 0101
Kalibrált belső RC oszcillátor 0100 – 0001
Külső órajel generátor 0000


SUT 1-0 (Start-Up Times - elindulási idő):
Alapérték: 10

Ezeket állítottam be:

CKOPT – 1 (12MHz-es kristályhoz)
CKSEL – 1111 (külső kristály rezonátor)
SUT – 11 (ezt még nem tudtam hova tenni, de több helyen is így láttam

Ezután megszűnt minden kapcsolatom az AVR-el.

(#) TavIR-AVR válasza vzoole hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
A kvarcon ott van a 2*15...27 pF kerámia a GND fele?
(#) Dudus válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Ahogy elnézem a beszúrt képet ott van a kristály is és a kondenzátorok is, bár ez a légszerelt megoldás nekem nem túl szimpatikus.
(#) Topi válasza vzoole hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Azt figyelembe vetted, hogy ezekben a ponyprog csodákban a fuse bitek nincsenek invertálva? Tehát a valódi bit beállítást égetik bele.
A programozott bit a 0 és a nem programozott az 1.
(#) vzoole válasza Dudus hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Igen rajta van 2X22p

Képen látszik is valamennyire.

Nekem se tetszik ze a megoldás, de elösször csak 5 vezetékkel indult, majd táp, majd szűrő kondi (nem a tápé), majd led, majd kristály... már lassan karácsonyfa lesz.
És elvileg csak egy alkalomra kell.

ui.: előbb nem tudtam választ küldeni... de miért???
(#) vzoole válasza Topi hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Bakker...
Pedig oda is írtam... és mégis az egyeseket pipáltam ki, azaz pont rosszul.

(Itthon net van, munkahelyen pedig LPT port. Mire átérek elfelejtek dolgokat)

Van esélye az IC-nek még?
(#) Dudus válasza vzoole hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Van esélye.
(#) Topi válasza vzoole hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Van esélye, ezzel még felélesztheted: Bővebben: Link
(#) Sallala hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Fuse bitek égetésére meg egyébként is javaslom a Kanda AVD ISP programozót. Amint a mellékletben láthatjátok, ezzel elég nehéz elrontani a Fuse biteket. Ugyanis nem a biteket kell beállítani, hanem kiválasztani egy listából a használni kívánt órajel stb. üzemmódot.

Érdekes, hogy ezzel a programozóval nem találkozom sehol, csak én használom? Az alábbi címről regisztráció után letölthető ingyenesen:
www.kanda.com/avr-isp-software.html
Van hozzá egy AVR studio plugin is, hogy AVR studio menüből el lehessen indítani.


Vzolee!
Karácsonyfa? Nézd meg ezt a programozót:
http://www.aplomb.nl/TechStuff... klikk
Igaz, hogy egy ellenállástemető, kondi is van rajta pár, de ez nekem másfél méteres printerkábellel és egy! méteres programozó szalagkábellel is tökéletesen működik max sebességgel. Ráadásul a szalagkábel a hateres bekötést követi, tehát nincs minden második szál árnyékolásnak használva.
A plusz tranyó pedig védi a pritnerportot.
(#) vzoole válasza Topi hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek, beszerzem az újjáélesztő alkatrészeket, aztán jelentkezem.
(#) Steven19 hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Rájöttem az ujjáélesztőre elég hogyha a Topi féle programozót összekötitek az STK 200-al és a programozandó AVR ami a Topi féle programozó AVR-je és ha a helyén van akkor STK 200-al lehet programozni a procit nekem is sikerült meghülyiteni és rájöttem hogyanlehet újraéleszteni.
(#) Dudus hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Ti ezt értettétek ?
(#) Topi válasza Dudus hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Nem... 4-szer olvastam el, de homály.
(#) Steven19 válasza Dudus hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Mit? Dudus.
(#) Dudus válasza Steven19 hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
A post-odat.
(#) Steven19 válasza Dudus hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Helló. Én akárhogy olvasom világos hogy mit irtam.
Következő: »»   85 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem