Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   340 / 1674
(#) cimopata hozzászólása Dec 23, 2008 /
 
Üdv!

Elkészült a kapcsitápom, várva várt mélyládába.
Autóba lesz tehát 12V-ból csinál +/- 40V-ot.
Mielött belekerül a ládába, leteszteltem, 340W folyamatos terhelésnél kezdett esni a kimenő feszültség. Amúgy egy 250W-os erősítő megy majd rá ami 8Ohm-ban hajt két SAL-SQP3050-et.
(#) deguss válasza cimopata hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Nagyon jól néz ki, milyen frekvencián jár? Nem látom milyen IC vezérli, de visszacsatolásos elven megy?
(#) zsuscsinyo hozzászólása Dec 23, 2008 /
 
Sziasztok, ismét bővült a propelleres órám (Előzmény)
Most egy analóg funkciót programoztam bele, szépen lassacskán kezd összeállni, csak állandóan a mechanikával vagyok gondban, de ettől eltekintve lelkesen kitartok

Naszóval itt van ő: Bővebben: Link
(#) cimopata hozzászólása Dec 23, 2008 /
 
Hali,
57kHz-en megy a trafó és szokásos módon egy TL494 vezérli az egészet.
Természetesen stabilizált a kimenet. TL431+optokapu.
(#) vtnagy válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Jól néz ki, grat
Ha a másodperckijelzést úgy csinálnád meg, hogy 00-nál nem eltűnik az egész, hanem a pirosból szépen fekete lesz, úgy milyen lenne?
(#) Kicsa hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
Szaisztok!
Most látom hogy zsuscsinyo is Propeller Clockot mutatott be,én is egy ilyennel jönnék most a nagyközönség elé.Az a másodperckijelzés egyszerűen fantasztikus,a következő órámhoz szeretném felhasználni ha szerzői jogok nem védik és szabadon terjeszthető...
Gratulálok hozzá!

És akkor most jöjjön az én 'kicsikém',a 'hagyományos verzió,nem smd kivitel. Várom a véleményeket,ki mit szól hozzá. A gravírozás mutatja hogy mikorra is készült,éppenhogy be tudtam fejezni. Sajnos a ventillátor kell rá mert (a PC topicban látszik) akadt egy kis problémám a légréssel és melegszik a fet.
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
(#) vicsys válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Nekem nagyon tettszik! Utálom a mű dolgokat ezért ez a fa kivitel nekem nagyon bejön. Grat! :kalap:
(#) levii válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Nekem is teszik
Szép ez a fa talp
(#) denon888 hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
Sziasztok!
Az első AVR-es kapcsolásom,amiben egy ATmega 8 van.
A videóhoz nincs hang mert a fényképezőm nem tudja rögziteni.
(#) huba válasza denon888 hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Szép. Kapcs rajzot tudnál mutatni? Érdekelne hogy van megoldva a bemeneti fokozat. Vagy nem a proci számolja az fft-t?
(#) denon888 válasza huba hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Eltudom küldeni az egész doksit,Nyákrajz,progi (bascom ),stb.Ezek alapján simán utánépíthető.
Ui.Tud 16x2,24x2,20x4 kijelzőket is.
(#) huba válasza denon888 hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
[off] Ha több mint 2M és nem fér ide akkor jöhet a mailemre is. Nagyábol kész a saját elektronika, 60x21 es ledmatrixal, csak az elöfok miatt pihentetem a dolgot.
(#) Kicsa válasza vicsys hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Igen én is szeretem a fát,bár már megkaptam hogy elektronikát fa dobozba építeni vétek...
Köszi szépen mindenkettőtöknek!
Boldog Karácsonyt!
(#) mutatvanyos válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Húú dejól néz ki! Modern technika "kakukkosóra stílusban! Nekem is tetszik! :taps:
(#) fanefco hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
Sziasztok
Szeretném nektek megmutatni az épülö erősítöcskémet, még negyedkész de már alakul.
Ha készlesz akkor 4*300va fog tudni +hidalhato lesz,
Az elölap teljesen üres lesz csak egy led foglal majd helyet rajta távvezérléssel lehet kezelni, a készülék keményfa burkolatot fog kapni.
Most hejet foglal benne egy 2kva toroid és 2*80000mF kondi és egy lágyindíto, hát ennyi egyelöre
(#) fanefco hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
Még két kép
(#) CIROKL válasza fanefco hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Ez eddig szép de holvan az erősítő? Egyébként mit szánsz bele? Ezzel a táppal már lehet nagyot alkotni! Keményfa burkolat ? Milyen fából lessz ? Ez is egy fával burkolt erősítő , A gőzölt bükkfa alatt egy alu doboz rejtőzik.
(#) fanefco válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Helo
egyszer már raktam fel a végfokrol egy képed de azt még modositani fogom amugy 4db pa300w 4-8r végfokot
ezek hidalhatok is lesznek. :yes:
(#) CIROKL válasza fanefco hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Azmár szép 4X300Watt 2X600 Watt , milyen célra fogod használni ? ez othoni használatra hú!
(#) fanefco válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
kinevec de a :eek2: szobába akarom
(#) CIROKL válasza fanefco hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Nem nem nevetlek ki de ezmár sok mégegy hatalmas szobábais !Bár fiatalkoromban énis szerettem a volument , de akkormég a 70-80 as években még a 100Watt már igencsak jónagy teljesítménynek számított!Ígyhát megkellet elégedni ezzel a teljesítménnyel , bár ebböl volt sok sok Quad 100 Watt fölhalmozva sok sok hangfalon és ment a Disco !Meg aztán a sok sok följelentés , nemgyőztem járni a hivatalba!
(#) fanefco válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
nagyon szép let tetszik ,valami olyan fára gondoltam ami sötétebb szinü
(#) CIROKL válasza fanefco hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Ez csak natur direkte! hagytam így csak lakozva van szintelen lakkal .De ugyebár függ a fa fajtától is hogy hogyan kezeled , lehet pácolni meg lazúrozni . De szerintem ugy szebb ha csak a fa eredeti erezetei latszanak.
(#) MolnarG válasza hapro hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
alkatrészláb hajtogató
ilyet hol lehet kapni?
(#) vtsoftware válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Például itt.
(#) Action2K válasza vtsoftware hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Hm Eddig én egy hegyes csőrű fogóval hajtogattam. Talán majd a következő rendelésembe beteszek egy ilyet. Az biztos, hogy praktikusabb és esztétikusabb is lesz így.
(#) Tomi20 válasza denon888 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Heló

Nekem is nagyon tetszik a kivezérlés jelződ, mindenképpen meg kellene oldani hogy az oldalra kerüljön fel. Vagy cikk, vagy link formájában, ha túl vagy a mérete. Köszönöm
(#) CIROKL válasza fanefco hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Ime egy Quad bár ez már 2X 200 Wattra lett méretezve még anno 1992 ben !BD 246 - Mj15003 am a végén !
(#) dbase válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Szerintem köze nincs a quadhoz, mert még tekercs sincs benne első ránézésre.
(#) CIROKL válasza dbase hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
De azt elhiheted hegy ez Quad 405 , csak ez a panel az egy speciálisan áttervezett panel a tekercsek alul vannak ! ha kell lefotózom neked ?Ja és még valami ezen a panelen helyet foglal még a koppanásgátló+hővédelem !
Következő: »»   340 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem