Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverter zaj
 
Témaindító: zöldhegyikecske, idő: Jan 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) zöldhegyikecske hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
sziasztok
vettem egy invertert az autóba arról szerettem volna működtetni a z erősítőt de mikor bekapcsoltam elég furcsa zajt hallottam
a kérdésem mi okozza a zajt és mivel lehet megszüntetni?
a válaszokat előre is köszönöm
(#) arnd válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Elsőként földhurokra gyanakodnék...

Második: ha spórolós volt a kivitelezés és hiányoznak a szűrőtagok, vagy egy részük...

Harmadikként meg az első kettő együtt véve...
(#) radiomano válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szia! Ha nem szinuszos az inverter azmiatt van a zaj! Próbáltam már énis egy olcsó inverterről az erősítőt, de nem jó, mivel vagy négyszög, vagy módosított négyszögjellel mennek! A szinuszos inverterek meg 50 ezernél kezdődnek...
(#) zöldhegyikecske hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
földhurok biztos nem mert a erősítő nincs földelve a hangforrás pedig mp3 lejátszó
(#) zöldhegyikecske válasza radiomano hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
ezt nem lehet valahogyan megszüntetni mondjuk puffereléssel?
(#) radiomano válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Erre már sajnos nem tudok válaszolni, lehetséges, de nem biztos! Majd a nálamnál sokkal okosabbak megmondják hogy lehet-e javítani rajta.
(#) arnd válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Most akkor egy 12VDC/230VAC átalakítóra akasztottál egy "kettőhuszas" (230VAC) erősítőt???
(#) didyman válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Puffereléssel nem. Az alacsonyfrekis problémákra nyújt megfejtést, de a zaj az rendszerint itt magasfrekis összetevő, amin a puffer nem javít, mivel nagyfrekis viselkedésük elég ótvar. Ilyen bajokon PI-tag (C-L-C aluláteresztő szűrő) tud javítani DC oldalon+kerámiakondik, AC-n pedig első körben egy Hg-Li fojtótrafóját próbáld meg sorbakötni a készülékkel és valami pár nF-os kondival zárni.
(#) zöldhegyikecske válasza arnd hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
igenn
(#) Pioneer hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Mekkora teljesítményű az inverter? Mert én úgy tudom, hogy a kereskedelemben kapható olcsóbb tipusok elég kis teljesítményűek. Egy mobil, vagy notebook töltéséhez elegendők. Magyarul, szerintem az erősítő úgy megrángatja az inverter kimeneti feszültségét, hogy abból adódik a zaj.
(#) zöldhegyikecske válasza Pioneer hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
600watt
(#) zöldhegyikecske válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
az a helyzet hogy nem tudom meghajtani sima 12 voltos erősítővel a hangfalakat a kocsiba
amivel megtudnám az meg annyira drága hogy megfizethetetlen
(#) fater964 hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Hali mindenkinek. Nekem is az a probléma hogy csináltam egy kapcsit ami aksi 12-ből+-12őt alkot denagyon zajos.Egy előerőlködőt kellene hajtania.A kapcsi ua741 és kettő darlingtonból áll .Hogy lehet a frekis zajt kiszedni belőle.
(#) fater964 hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Itt a rajz mellékelve.

SA és SC tranzisztorok helyett két darlington pár van berakva (BDX 53-54). Emitter és bázis közé 470 ohm-os ellenállás, és két kilós a bázis előtti ellenállás.

TL 072-es előerősítőt és hangszínszabályzót kell hajtania.

dcdckonv.gif
    
(#) fater964 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Itt a rajz mellékelve.

SA és SC tranzisztorok helyett két darlington pár van berakva (BDX 53-54). Emitter és bázis közé 470 Ω-os ellenállás, és két kilós a bázis előtti ellenállás.

TL 072-es előerősítőt és hangszínszabályzót kell hajtania.

dcdckonv.gif
    
(#) fater964 hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Hali mindenki eltünt. MI az itt jártak az UFOk!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem