Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   56 / 398
(#) djgombi válasza Egó Tibúr hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Quad elé nem kell előerősítő mert szabványos 0dB-es a bemenete ez pedig kihajtható mindennel. Elég a hangszín
(#) Egó Tibúr válasza djgombi hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Ezer köszönet. Ha kész, felteszek néhány képet. Büszkeségből.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Kedves quad építők!
Eszembe jutott még egy kis tuninng amit én is megvalósítottam. A nyáklemezen azon vonalakat amelyeken nagyobb áram folyik befuttattam ónnal.De ha lakkozott a panel akkor forrasszunk vezetéket.
És a tápfeszültséget bika vastag hangfalkábellel célszerű vezetni. (főleg ha 4 ohmos lesz a rendszer)
(#) gambler válasza djgombi hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Sziasztok! Pontosan 0.775V az alap bemeneti érzékenysége, de teljes kivezérléshez nemárt kb 1.5V.Én teszek előfokot bele.
Üdv
(#) sixtek válasza gambler hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Mielőtt írsz valamit számolj és gondolkozz, mert nagy h*lyeségeket írsz!
(#) Egó Tibúr válasza sixtek hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Sziasztok!

Kész van! Nem tettem előerősítőt. Megy így is.
Tudom kicsit durung a próbanyák. Pótoloni fogom a hanyagságot.

Köszönet a segedelemért.

A képek amit igértem:
(#) norbbie válasza gambler hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Én 200Wattos quad 405-öt szeretném megépíteni MJ-s tranyókkal,arról mi a véleményetek? Keverőről egész jól kitudnám hajtani, mert a MASTER kimeneten 7Volt jön ki...
(#) Szebence válasza norbbie hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Én már belekezdtem, de nagyon messze van még a vége... Most kb 4-5 hónapja teljesen leálltunk vele, mert akivel csinálom, nem ér rá, de igazából én sem.. Majd talán a nyáron folytatni tudjuk
(#) vologya válasza Egó Tibúr hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
egy picivel nagyobb képet is tehettél volna fel büszkeségből
Szép pofája van..kár,hogy nem látok belőle szinte semmit
(#) gambler válasza sixtek hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Nem tudom, én olvastam ezt és a bemeneti szekcióval eggyütt kel a 1.5 volt. Én mióta rátaláltam erre az eredeti angol verzióra, letettem az urbános verziókról. Adják el másnak a hamis tranzisztoraikat és persze az áraikkal meg a fellegekbe járnak. Nem tudom más ezt hogy gondolja.
Üdv. Szabi
(#) norbbie válasza gambler hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
MJ15003-as tranyó mióta hamis? én ugy tudom csak a bd 245 vagy melyik a hamis.
(#) gambler válasza norbbie hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Abból is lehet venni noname-et. Én a lomexben vettem ilyet, mert hozzájuk szállít az ON seminductor, és ők tutira gyártják ezt a tranzisztort.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
Szerintem is sok az 1,5v a bemeneten. Osszcilloszkópos méréseim szerint 8 ohm-os terhelésen 100hz vel mérve 0,8 v -ig tudtam vezérelni hogy még ne torzítson a kimenet.
(#) norbbie válasza gambler hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Azt honnan fogom megtudni hogy eredeti-e vagy sem? Mert ezt az mj-s tranyót már láttam más erősítőben is, vagy akkor annak neki se érdemes állni?
(#) gambler válasza norbbie hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
A hq-nál is fel van tüntetve hogy ki gyártja, Azt vedd aminél az van hogy ONS. Ez láthatóan drágább is, a másik valami másolat.Bővebben: Link
(#) norbbie hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Akkor az ONS-S változatot bele lehet tenni gondolom módosítások nélkül...Ez a nyákrajz jó a vasalásos technikához vagy a tükörképe kell ?
(#) vologya válasza norbbie hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
ezt nem ártana megtükrözni előtte
(#) norbbie válasza vologya hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Itt a beültetési rajz hozzá. Igen én is ugy látom, hogy tükrözzem? nyomtassam ki fóliára és átfordítom?
(#) vologya válasza norbbie hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
vasalashoz meg kell forditani..Mikor ravasalod a nyákra,akkor lesznek olvashatóak a feliratok is.
(#) norbbie válasza vologya hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Akkor rányomtatom fóliára átfordítom vissza a scannerbe és fotópapírra rányomatom és onnantól már lehet vasalni ha jól gondolom.
(#) vologya válasza norbbie hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
ennyire nem kell eldramatizálni..megforditod pl. Irfan view-ban,kinyomtatod mérethelyesen,és vasalod
(#) norbbie válasza vologya hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
A tükrözés meg van Paint-progival meglehet csinálni, csak szerintem ez a rajz nem mérethelyes..
(#) vologya válasza norbbie hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
referenciának ottvan a muveleti erőlködő lábtávolsága,illetve a to3-as végtranyó
(#) gambler válasza vologya hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Üdv. Ezt hapro-tól kaptam még annak idején. Neki köszönd!
Bővebben: Link
(#) norbbie válasza gambler hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Ez a 200Wattos verzió nyákja ,beültetési rajza? ugyanazon alkatrészekkel?
(#) gambler válasza norbbie hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
igen :yes:
(#) norbbie válasza gambler hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Érdemes megépíteni? jóó?
(#) gambler válasza norbbie hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Elméletileg működik, az urbános verzió. Figyelj a feszültésgtűrésekre a kondiknál, meg vegyél eredeti tranzisztorokat és mennie kell a dolognak!
(#) norbbie válasza gambler hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Kondik feszjei nagyobbak lehetnek ugye? meg az ellenállás watt száma ha nagyobb az nem gond?
(#) norbbie hozzászólása Márc 10, 2009 /
 
MJ15003 NPN tranzistor helyett lehet használni MJL3281A NPN? Kell valamit módisítani hozzá?
Következő: »»   56 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem