Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Agyamra mennek a potméterek !
Lapozás: OK   3 / 4
(#) bbatka válasza isamisa hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Igen. Lehet hogy érdemes lenne az 1Kohmos után még egy 1µF-os kondit tenni. Ha meg túl halk lenne akkor én 2db. 4,7Kohmossal próbálkoznék.
(#) PCB válasza bbatka hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Szia !

Sima potméter helyett használd a következő kapcsolást.
Ez biztosítja, hogy ne recsegjen soha a hangerő.
Nagyon finoman szabályozható az optocsatoló.
Használtam ezt a megoldást merem ajánlani

Üdv!

poti.gif
    
(#) isamisa válasza bbatka hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Hi
Köszi a segítséget,:wave:
Az 1k megfelelő eredméményt hozott.
Bár hétfön ikább veszek ellenállatokat azt megcsinálom 100k-ra, az a biztos...

PCB: én nem azért használom az ellenálálás osztót mert racsegtek a potik. A jó hangot szerettem volna elérni. Nekem is az a tapasztalatom hogy a magassak szebben szolnak és a mélyek is életszeübbek ellenállásos osztóval mint egy szénréteg potival.

bár nagyon egyszerü a kapcsolás egyel több berendezés a hang utjában.

De egy próbát megér, nem fogok hamar itélkezni..
(#) isamisa válasza PCB hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Ok most már csak azt áruld el hogy milyen optocsatolo ez a ET110A?
Mert sehol nem találok. Hol lehet ilyet venni?
(#) bbatka válasza isamisa hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Szívesen.
Ráadásul a potméterek szénréteg ellenállások tudtommal. Nagyobb a zajuk mint a fémréteg ellenállásoknak.
(#) PCB válasza isamisa hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Szia !

Idézet:
„A jó hangot szerettem volna elérni. Nekem is az a tapasztalatom hogy a magassak szebben szolnak és a mélyek is életszeübbek ellenállásos osztóval mint egy szénréteg potival.”


Azt azért vedd figyelembe, hogy egyáltalán nincs a hang utjában a rajzom alapján semmilyen potméter.

Ugyan is ha megfigyelted akkor látod hogy egy tranzisztor, Collector - Emmiter átvezetéssel szabályzod a hangerőt

Idézet:
„bár nagyon egyszerü a kapcsolás egyel több berendezés a hang utjában.”


Nem több, pontosan annyi mint egy potméter

Üdv!
(#) PCB válasza isamisa hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Szia !

ET110B , hol lehet venni regionálisan nem tudom

De elég bő a skála, amit erre lehet használni.

Üdv!
(#) Spek válasza PCB hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Helló!

Kéne egy kis segítség, mert egy keverőt építek, aminek a bemenetei monók (mic,gitár...) de a keverőről sztereót kéne levenni, úgy hogy minden csatornának külön be tudjam állítani a helyét (jobb-bal). Egyszerűbben megfogalmazva balansz kéne minden csatira, de minél egyszerűbben. Az előfokozataim már megvannak, 4db, minden csatornához egy; és a keverő áramkör is.
A kérdésem az, hogy be lehet -e így kötni egy potmétert, ahogy a mellékletben van. Köszi!

lehete.JPG
    
(#) Frankye válasza Spek hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Szerintem lehet.
(#) pbalazs válasza Spek hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Szerintem így nem lesz balansz, mert nincs fesz osztás.
Így mindkét oldal ugyanolyan hangosan fog szólni, hiába csavargatod.
Én sztereo potival csinálnám. Fontos, hogy keresztben kösd be a két potit.

balance.jpg
    
(#) Frankye válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Igazad van, nyertél!
(#) pbalazs válasza Frankye hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Jaja, lottóznom kellene
(#) Spek válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 17, 2006 /
 
helló!

Az lenne még a kérdésem, hogy míért lehet az hogy a potik elhúzzák egymást? semmi kapcsolat két különálló poti közt, csak a földjük közös, és ha az egyiket lehúzom, még mindíg hallom azt a csatornát is. csak akkor halkul le teljesen, ha a másikat is lehúzom.

Üdv!
(#) pbalazs válasza Spek hozzászólására (») Okt 17, 2006 /
 
Rajzold le, így nem teljesen világos. A keverők "húzzák el" egymást, vagy amit én rajzoltam?
(#) Benkutya válasza PCB hozzászólására (») Ápr 29, 2007 /
 
Engem érdekelne ez az optocsatolós dolog, de nem tudom milyen optocsatolót lehet még használnihozzá, esetleg 1 típusszám? 47K 22K és 100K poti helyébe szeretném
(#) sixtek hozzászólása Ápr 29, 2007 /
 
TCET1103 jo helyette asszem, Hqvideoban 100Ft
(#) Benkutya válasza sixtek hozzászólására (») Ápr 29, 2007 /
 
Okés, megnéztem és van, 134 Ft. Az a baj, hogy nincs időm megvenni + kirőóbálni, mert szerdáig megtervezem az áramkört, amibe nagyon kéne, és magukról a opto csatolókról nemis tudok sokat sajnos, meg persze arról, hogy nincs-e zajuk vagy vlm, mert neke mcsak azért kell, hogy minél tisztább hangminőséget kapjak. Hogy csináljam azt meg, hogy 1x 100k sztereo (hangerő) aztán 47k mono (balance) majd a kritikus a 22k-s sztereo poti, ami a hobbielektronikán megtalálható Sub szűrőhöz kell, mert oda mindenképpen 3 leágazásos poti kell, az optocsatoló megcsak kettős.
(#) Parázs Gábor hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Sziasztok
A QUAD 405 elé mekkora poti illik, és lineáris vagy logaritmikus?Ezzekel a potikal mindig gondba vagyok.kösz
(#) Attila86 válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Gondolom a hangerőt akarod szabályozni. Ha igen, akkor logaritmikus és mondjuk 47k.
(#) Parázs Gábor válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Szia
Igen a hangerőhőz kéne.Az baj ha 100 vagy 220Kohmost rakok valaki olyat mondot, hogy az a lényeg hogy az erősítőre kapcsolt jelforás kimeneti impedenciáját kell felüliszteni a potival.kösz
(#) Parázs Gábor válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Jol tudom?
(#) Norberto válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Idézet:
„felüliszteni”


Valaki ezt fordítsa le nekem MAGYAR nyelvre!

Köszi!
(#) Attila86 válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Ez igaz, de általában ilyen helyen hangerőszabályzásra 47k körüli potikat használnak, ennél nagyobbat is lehet, kissebbet csak mértékkel. De szemrebbenés nélkül betehetsz 47k-t.

Idézet:
„felüliszteni”
Valaki ezt fordítsa le nekem MAGYAR nyelvre!
Köszi!”


A szövegkörnyezet alapján szerintem "illeszteni" akart lenni az a szó. Ez mind nyelvtanilag, mind szakmailag illik ide.
(#) Parázs Gábor hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Bocs, elirtam.
(#) sturbi hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Szerintem nem annyira nagyon rossz az a "feülillesztett" kifejezés. Szokták használni olyan esetekben, mikor egy kimeneti impedancia nem illesztett egy bemeneti impedanciához. (pl. erősítőknél, itt az erősítő bemeneti impedanciája általában lényegesen nagyobb a jelforrás kimeneti impedanciájánál.) Használatos az "alulillesztett" Kifejezés is fordított esetben és az "illesztett" kifejezés is illesztett esetben. Az "illesztett" kifejezést használják olyankor is, mikor impedancia szerint illesztetlen állapot az üzemszerű állapot ( pl. erősítőknél, ahol megfelelően kis torzításnál illesztettnek tekintjük a felülillesztett állapotot).
(#) Tom066 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
azt szeretném kérdezni hogy ha egy ventilátor sebességét akarom szabályozni potméterrel akkor hogy kell bekötni??
(#) luluzulu válasza PCB hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Ezt a kapcsolást meg lehet építeni bármilyen tranzisztoral?
(#) zolika60 válasza luluzulu hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Ebben egy optocsatoló van.
(#) luluzulu válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Rá jöttem, hogy hülyeség amit írtam utolag...
És hol lehet venni? Ilyet vagy ehez hasonlót, mert a google a neve alapján nem találja...
(#) szamóca válasza luluzulu hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Érdekes hogy neked nem találja.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem