Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Agyamra mennek a potméterek !
Lapozás: OK   2 / 4
(#) mspike válasza pedrock hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
javítottam a topick címét, bár nem tudom szükséges volt-e...
(#) Dióda válasza mspike hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Ahogy érzed!Ha neked így jobban tetszik legyen.
A téma továbbra is adott.
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Na gyerkőcök összepókoltam egy ilyen lm ic-s vackot.
Ez minden csak nem hangszin.Valakinek ez megfelel?
Szentül olyan érzést keltett bennem hogy szól ahogy szól bár az is bili hangú semmi élet benne de a mély meg a magas olyan minha egy adott frekvencián hangerőt szabályoznék, hangosabb a mély vagy halkabb ugyanez a magasnál is.Ha ezek mind ilyenek akkor inkább az ezeréves lepke bár az sem piskóta.
Az ic meg halkan ugyan de zajos bár ez lehet a pókolástól is de a hangerő szabályzás az förtelem.Azt hittem bekapcskor kiugrik a hangszóróm magyarul buhan bekapcskor amikor meg szól egy erőtlen vacak semmi dinamikája .Többet vártam tőle.
Az lessz mérgembe kimegyek a szeparéba és kiszedek vagy két régi csöves rádió hangerőszabályzóját és azt használom azok még békebeli cuccok és van bennük anyag némelyik már majd 30éves de még semmi bajuk.
(#) st3 válasza Dióda hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Szia Dióda !
Sem az lm sem a tda ic nem alkalmas komolyabb felhasználásra, mindegyiket olcsó rádiókban meg tv-kben használják.Én is szenvedtem velük de nem érdemes. (Ezt egyébként ittt egy keverőkről szóló topicban már kitárgyaltuk). Régebben, amikor szükség volt rá OTAkat használtam, de nem találom a kapcsolást (rég nem kellett), csak az eredeti ajánlást találtam meg-azt írja, 0,3 dB-en belül fut a két csatorna.
Ezek az ic-k nekem beváltak-zaj 0, offset kilőhető stb
Talán megpróbálhatod...

otas.jpg
    
(#) vmark válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Hali!
Láttam, hogy írtad a MAXIM-ot. Rápillantanál a Végállás nélküli potméter Topikban írt #21291 számú kérdésemre, lehet, hogy inkább itt kellett volna feltennem, de az egyszerűség kedvéért belinkeltem a topikot. Köszi szépen
(#) Pavel válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 28, 2006 /
 
Én rendeltema a MAXIM - tól DS1669 - es digit potikat (ingyen küldték ), ezek 100K - s log. potik, és csak két nyomógomb kell hozzá, 64 lépésben állítja a hangerőt! nekem ez bevált, persze a vezérlést nem muszáj nyomógombbal megvalósítani, vannak más megoldások is

Üdv: Pavel
(#) vmark válasza Pavel hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Hali!

Korábban már raktam a TDA8560Q-hoz DS1669 10k-s potikat kipróbálni (én is ingyen rendeltem őket ), viszont az elvette a hangot az erősítőtől; zúgás volt alaphangon, pattogás hallatszott. A bemeneti jelre raktam rá, tehát elvileg jó helyre. A mellékelt kapcs. rajz alapján raktam össze, kis kék kerámiakondival, melyet a 4-es (föld) lábbal együtt rákötöttem az 5V-hoz tartozó GND-re. Az erősítőt egy régi számítógéptápról működtettem, és annak az 5V-jára raktam az IC-t.
Te hogy működtetted az áramkört? (Ilyen kapcsolással? Ilyen GND bekötéssel? Milyen feszültségforrásról?)
Ugye a 4. és 5. láb nincs összekötve?

volume.gif
    
(#) Tomee válasza (») Máj 2, 2006 /
 
Szerintem ne csodálkozz ha sisterget, patogot meg efféle hangokat adot ki magából az erölködő.
Felejsd el a pc tápot meg a kapcsi tápokat is erölködő táplálásához.
(#) vmark válasza Tomee hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Viszont a DS1669-nek nem szabadna ilyet csinálnia, mivel az digit chip lévén 5v-ot kap, mint bármely más 5v-os cumó a pc-ben. attól még valahogy szólnia kellett volna az erősítőnek, mivel DS1669 nélkül simán...súgva, de mindegy, mert ment, és csak a DS-sel pattogott, tehát ott lehetett a gubanc.
(#) eSDi válasza vmark hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Nem értem mért lenne rosszab egy PC tápja egy trafónál! A 100KHz-es egyenirányitott feszt könnyeb szűrni mint az 50Hz-est.....


A kapcsolás pedig így jó, nem értem hogy mi lehet a baja.
(#) isamisa válasza Dióda hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Szia Dióda.
Most látom hogy miről is van itt szó.
Én is most pakolok össze egy ellenállásosztós hangerőszabályzót.
2x12 állású forggókapcsolóval, külön-külön oldalanként.
Azt kérdezném hogy haladtál e már vele? Mennyire voltak nagy eltérések?
Még nem volt időm méregetni. 1%-os Yaggeo ellenállásokat vettem. Milyen fajtát lehet beszerezni még magyarországon? Mert gondolom ez is számit ha a hangjáról beszélünk....

Én több oldalon is találtam rá ötletet.

link

A GC-nél használt a szerző nem is eggyet, És írt rá egy programot is amivel más értékü potikat is lehet készíteni.( kiszámolja az ellenállások értékét)
Egyébként ez az eggyik kedvenc oldalam.

Ahogy olvastam nagyon sok ember szerint ez a megoldás az eggyik leghasznosabb ha jó hangminőségre vágyunk. A lényeg hogy a válogatás alatt a két csatorna ne különbözzön nagyon egymástol. ( Na persze most jól megmondtam hisz ez nem is olyan egyszerü...)
Isa
(#) Dióda válasza isamisa hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
Nekem már kész van és egész jó csak kapcsoláskor cicereg vele az erősítő de amugy tökéletes.
Megjegyzem érdekes dolgot vettem észre vele kapcsolatban hogy másabb lessz mint a poti mert ha potit teszek be az mintha levágná a magas hangokat de annél nem tapasztaltam ilyent.
(#) miklosch válasza Dióda hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Remélem belefér a kérdésem ebbe a topikba.
Arról lenne szó, hogy az ívjavításon kívül lehet-e valamit kezdenki, a recsegő tolópotival, ill. tengelyes potival, hogy olyan legyen, mint újkorában?
(#) Frankye válasza miklosch hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Állítólag az elektrolit kondenzátorokban lévő folyadék javítja a kontaktusukat. Én még nem próbáltam ki, de valaki itt, a fórumban ezt tanácsolta. Fel kell bökni a kondenzátor tetejét, és a benne lévő elektrolittal meg kell "locsolni" a poti érintkező felületeit. (Mondjuk, hogy egy zárt, tengelyes poti esetében ez hogyan vihető végbe, azt nem tudom. De a tolók és a trimmerek esetében sztem kivitelezhető, bár - ismétlem - én még nem próbáltam ki.)

Majd számolj be az eredményről!
(#) miklosch válasza Frankye hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Inkább még várok vele, hátha van egyéb ötlet, más nem, akkor kipróbálom!
(#) bbatka válasza miklosch hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
A grafitceruzázás is megoldja a problémát egy időre.
(#) miklosch válasza bbatka hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Nálam az a gond, hogy a tolópoti vége reccsen, ha mozgatom, akkor is recseg folyamatosan! Majd kipróbálom ming a két módszert, bár nem tudom, hogy a végét hogyan fogom besatírozgatni.
(#) Bush válasza miklosch hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
hali.
bocs hogy eltérek a témától,nekem olyan problémám van hogy,kenwood erölködömben végtelen poti van,illetve szenzoros,bár én ugy néztem,és amikor venném le a hangeröt az istenért nem megy le csak fel.nagyon ügyesnek kell hogy legyen az ember hogy lehalkuljon.
erre nem tudtok valami megoldást?
elöre is kösz.
(#) Frankye válasza Bush hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Meg kellene nézned, hogy milyen megoldású a poti? Ha olyan, mint az egér görgője, akkor esetleg elkoszlódott a tárcsa. Ez csak egy tipp, de hátha!
(#) bbatka válasza miklosch hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Csak nagyon puha ceruzát használj. Nehogy még esetleg nagyobb kárt tegyél benne. Ha nehezen elérhető helyen van akkor finom gafitport szórj rá és forgasd körül néhányszor és elkenődik.
(#) Bush válasza bbatka hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
hali
ezota szét bontottam,és mint kiderült nem olyan mint az egéré,de ki nem tudum nézni,hogy az hogy is dolgozik,valami nagyon érdekes megoldás,alapból ugy néz ki mint egy poti,de 2mm vastag a hátlapja.ugyhogy most a vezérlötöl indulók hátha ugy kitudom bogarászni,hogy mi alapján dolgozik.
(#) Frankye válasza Bush hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
Esetleg - ha tudsz - tegyél fel képet róla, hátha az alapján jutunk vele valamire...
(#) bbatka válasza Bush hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
Lehetséges hogy mágneses elven dolgozik.
(#) Norberto válasza bbatka hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
De az is lehet, hogy egy Rotary encoder, csak épp nem a mechanikus verziójú, hanem a drágábbik, azaz az optikai típusú, magyarul nem kopik el benne semmi (max elromlik elektronikusan )...
(#) isamisa válasza Norberto hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Sziasztok
Egyolyan problémám lenne hogy csináltam egy 12 állásos ellenállás osztós potmétert, de csak 10k-s lett
Az erőssítőmhöz meg egy 100k-s kéne.
ezzel a potival tul hangosan szol.
Nem tudom hogy mit kéne csinálnom vele, mert szétszedni nem akarom egy jopár ora volt mig összeraktam.

kérdeztem a Terminálon de ott ezt a vállaszt kaptam:
"Ha túl hangosra sikeredett a hangerőszabályzód, tégy be egy -20dB-es kapcsolót, és 2 ellenállással oszd le a bemeneti jelet (pl.: 10k/1k). "

Ezzel csak az a baj hogy nem értem pedig biztos valami nagyon egyszerü dologrol van szó.
Tudna valaki segíteni?
Köszi elööre is: Isa
Mutatom hogy miröl beszélek:
Az ellenálások jobrol balra csökkennek.
Az érintkezö pedig jobbrol balra növeli a hangeröt.
(#) bbatka válasza isamisa hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Szerintem arra gondolt hogy a potméter elé tegyél egy feszültségosztót.
(#) PCB válasza isamisa hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Szia !

Mi ez ? potméter vagy kapcsoló ellenllás osztókkal ?

Nem látom igazán avassbe légyszi.
Ha az a bajod hogy recseg a poti ha tekered, lehet
tudok egy megoldást hogy soha ne recsegjen

Üdv!
(#) isamisa válasza PCB hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
hi
Kapcsolo ellenállásokkal
12*1-es
nem recseg csak tul nagyot eröösít a végfok ezzel...
De hát már mindegy, átalakítom 100k-ra csk hát nicsenek itthon ellenállások.

bbatka: feszültségosztót?
egy ellenállást a jellel sorosan, és az 1k-t meg kössem a föld felé?
igy nem fog annyi jel meni a potira?
Erre gondolsz?
Isa
(#) bbatka válasza isamisa hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Egy 10Kohmos + 1Kohmos ellenállást sorba kötsz. Ezt kötöd az előerősítő kimenetére terhelésnek. Az 1Kohmos van a testre kötve. Az 1Kohmos ellenálláson eső jel 1/11-ed része a bejővőnek. Ezt viszed tovább a potidra (esetleg egy 1µF-os kondi közbeiktatásával).
(#) isamisa válasza bbatka hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
igy:
ugye?
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem