Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC-Neon, azaz CCFL inverter
 
Témaindító: Georgee, idő: Okt 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 6
(#) Georgee hozzászólása Okt 11, 2006 /
 
Szeretnék segítséget kérni főleg azoktól akik vettek a gépbe NEON-t és az inverter bedöglött. Én egy Colink invertert vettem és két nap után bedöglött. Kicseréltem mindent benne és nem műxik, de viszont a trafó melegxik rajta. Ha valaki tud segíteni h mi lehet a problémára a megoldás vagy esetleg van valami működőképes kapcsrajza szívesen fogadom!!!!
(#) andra_s válasza Georgee hozzászólására (») Okt 11, 2006 /
 
ja az nekem is kéne
(#) Georgee válasza andra_s hozzászólására (») Okt 11, 2006 /
 
Leégett??? ha giken akkor mi??? Mert én szétszedtem és a burkolat egy kicsit megvolt olvadva
(#) Georgee válasza Georgee hozzászólására (») Okt 11, 2006 /
 
Megkéne tanulni irni is ha igen
(#) phc válasza Georgee hozzászólására (») Okt 12, 2006 /
 
Mérjél rá a biztosítékjára.
(#) Valteri válasza phc hozzászólására (») Okt 12, 2006 /
 
Üdv
Sajnos nekem is volt egy ilyennel dolgom és elsőre azt hittem hogy a meghajtó tranyó szállt el benne, de nem: a trafó a ludas mégpedig ha melegszik akkor zárltos, nekem szakadt volt
Sokmindent nem lehet vele kezdeni max ha összehoz a sors egy másik olyannal aminek a trafója jó (kicsi az eséj rá)
Szóval az elektronika mehet a kukába és épits helyére egy fénycsőmeghajtót 12 voltról.
(#) phc válasza Valteri hozzászólására (») Okt 12, 2006 / 5
 
én már javítottam pát ien sz*t,de soxszor nem a trafo a baja.

phc tol.jpg
    
(#) Georgee válasza phc hozzászólására (») Okt 12, 2006 /
 
Sejtettem mindegyik cég ugy gyártja h 1 hétnél ne húzza tovább!!! Irtátok a fénycsőmeghajtót 12 voltról ez elvinné a hidegkatódos csövet??? Jah milyen biztosítékra gondolsz??? Mert az enyémen nincs olyasmi
(#) phc válasza Georgee hozzászólására (») Okt 12, 2006 /
 
Általában a tápcsati mellé teszik. De nem tom mien tip-od van.
(#) Georgee válasza phc hozzászólására (») Okt 12, 2006 /
 
ha jól tom coolink vagy mi az a lényeg h a kapcsrajz amit feltettetek ugyanolyan ez is bizti nélkül!!!
(#) Georgee válasza Georgee hozzászólására (») Okt 12, 2006 /
 
Ha már így említettétek egy kapcsrajzot küldjetek már a fénycsőmeghajtóról!!!
(#) Georgee válasza Georgee hozzászólására (») Nov 9, 2006 /
 
Látom senkinek sincs 5lete
(#) Balázs válasza Georgee hozzászólására (») Nov 9, 2006 /
 
Ez nem jó? [link=http://hobbielektronika.hu/kapcsolasok/fenycso_6-12v-rol.html]http://hobbielektronika.hu/kapcsolasok/fenycso_6-12v-rol.html[/link]
(#) Sebi válasza Georgee hozzászólására (») Nov 10, 2006 /
 
Pár ilyet összetákoltam, jól működik, már vagy 10 éve.

FLPSU.GIF
    
(#) Georgee válasza Sebi hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Amúgy ez a kapcsrajz a hidegkatódos neoncsövet is meghajtaná (azon csak két kábel van)
(#) mcganyer hozzászólása Jan 4, 2007 /
 
Hát én építettem valami meghajtót neméppen neonnak.
Egy sima 9V/230V trafót raktam bele.Valahol tizenpár kHz
körül megy.
Szóval próbaként ráraktam egy ledet a 230V-os részre, de
amikor bekapcsoltam a led csak felvillant(nem kiéget mert ezt egy párszor eljátszottam vele)
Mi lehet a baj?
Itt a rajz.(olyasféle homemade az 555 kivéve)

SA400225.JPG
    
(#) dbase válasza mcganyer hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Szerintem a teljesítmény rész nem jo.Az 555 kimenetén + vezérelt jel van.Te pnp tranyót tetté bele ami - vezérelt.Ez így bnem kóser.Tegél bele npn-t és közben cseréld fel a tranyót a trafóval.
Így:
http://www.eres.alpha.pl/elektronika/fusion_images/schematy/sch355i.gif
(#) mcganyer hozzászólása Jan 5, 2007 /
 
Értem , de amúgy sem sokkal jobb.
(ugyanaz a szitu)
A kisérletezést mindkét fajta tranyóval végeztem.
Persze előbb az NPN-nel kezdtem de a rajzon ez maradt.
Egyébként csodálkoztam rajta hogy ,hogy működhet aztán a pnps verzióba a tekercs helyett egy hangszórót raktam meg az 555 frekijét levittem HF be hogy haljam.
Furcsamód ugyan úgy működött!
(#) Sebi válasza mcganyer hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
Tegyél a tranzisztor E-B közé egy 470 ohmot. Én nem értem miért nem akarja senki lezárni a szerencsétlen tranyókat, szinte minden rajzról hiányzik!
Amúgy remélem nem 9V-os elemről próbálod, mert arról nem fog menni, hiszen 1-2A-t is felvehet...
Azonkívül normál vasas trafónál 4-500Hznél feljebb nem érdemes menni a veszteségek miatt.
(#) Dudus válasza mcganyer hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
Ha az 555 kimenete 0-tól tápfeszig billeg, akkor mindkét tranzisztorral működik. Meg kellene nézni az adatlapon mi jön ki az 555-ből, de lusta vagyok
(#) mcganyer hozzászólása Jan 5, 2007 /
 
9v-s elemről! Annyira azé nem vagyok .
(7A-táp)
Egyébként azért mentem olyan magas frekire, ha netán véletlen hozzáérnék a trafo(15kV) kimenetéhez akkor égési sérülésen kívül más bajom ne legyen
Igazad van lustaság fél egészség!
Egyébként ha más trafót rakok bele akkor lehet belőle Jákob létra?(még nem próbáltam mert még nincs nagyfesz. trafóm)De lessz! :nevetes1:
(#) mcganyer hozzászólása Jan 5, 2007 /
 
Kimaradt: ha a nagyfesz. trafó ferittjére tekerek kb.
8 menetet az úgy elég?
Ja a tranyót hűteni kell!
(#) MaSTeRFoXX válasza mcganyer hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
[off]
Ha sorvégtrafóval szórakozol akkor lehetséges belőle jacob's laddert csinálni, csak megfelelő áram és feszültség kell Én már csináltam
http://www.tar.hu/masterfoxx/kepek/01maszik1.jpg
Amúgy jacob's ladder-hez külföldi oldalakon neontrafókat, illetve mikrosütő trafókat használnak. De nem ajánlom senkinek se az ezekkel való kísérletezést, mert ezek nagyon veszélyesek.
A sorvégtrafó sem veszélytelen, de azt túl lehet élni
(#) king1 hozzászólása Okt 6, 2007 /
 
Hello
Arról szeretnék érdeklődni hogy van egy dupla 30 cm-es Revoltec márkáju neonom, és ehez van egy fekete doboz ha jól tudom inverter a neve.
Na a kérdés ez lenne hogy mi történne ha erre a kettő neon helyett 4-et kötnék ?
Mert volt még egy ilyan dupla neonom csak annak a doboza tönkre ment viszont a neon meg jó.
Ja és ha a neoncsövek vezetékét toldani próbálom akkor nem világít utána a neon.
Lehet hogy valami különleges vezeték kell hozzá ?
A segítséget előre is köszönöm.
(#) Árpy válasza king1 hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Szerintem nem érdemes mellé rákötni még 2-t a gyári kettő melllé, mert ezek eléggé kis teljesítményű inverterek, és lehet, hogy nem bírná már el.
(#) king1 válasza Árpy hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Értem, és ilyen invertert lehet venni külön, vagy esetleg csinálni ?

Ja és a kábel toldásáról nem tud senki semmit mondani ?
(#) Sebi válasza king1 hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Mivel ezek nagyfrekvenciával (20...100kHz) hajtják a csöveket (rendszerint néhány nF-os nagyfesz kondin keresztül), ezért csak rövid, egy-egy vezeték a két végpont csatlakozója. Ha kéterű kábellel toldod, akkor biztosan az a gond, hisz a kábel kapacitása a soros kimeneti kondival leosztja a feszt. Amúgy sem jó nagyon toldozni, mert a térbe sok zavart juttat.
(#) king1 válasza Sebi hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Hát igazából tudom hogy nem jó toldozni de muszály mert adtak hozzá kb. 10-10 cm vezetéket a nonokhoz az meg nagyon kevés.
Azt mondták hogy ezüstözött kábellel kell toldani akkor jó lessz.
Hát kíváncsi leszek.
(#) king1 hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
Ja a másik kérdésem még mindig az hogy a neonhoz olyan invertert lehet külön venni, vagy esetleg otthon házilag gyártani ?
(#) Georgee válasza king1 hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Ha érdekel a kapcsim akkor dobom ez működik 100%ra Neon inverter... Én is megtoldottam a vezetéket kb 2 méterrel, nekem frankón működik...
Következő: »»   1 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem