Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Iránymikrofon
 
Témaindító: Rumcájsz, idő: Aug 27, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Rumcájsz hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Szeretnék építeni egy iránymikrofont. Tehát egy olyan eszközt amely segitségével nagyobb távolságban lévő beszédet érzékelni lehet.

Tapasztalata, ötlete van már valakinek?
(#) Tranyó Tamás válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 27, 2009 / 1
 
Parabola gyújtópontjába, parabola felé szereld a mikrofont.

Nem 150-a tányérra gondoltam. :O)
(#) dezsi001 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Nekem egy 60-as tükörrel rendesen szólt, egy sima 300Ohm-os kézi mikrofonnal használtam. Kondenzátor mikrofonnal hatékonyabb lehet.
(#) levaitamas válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Jobban jársz ha készen veszel egyet. Audiotechnika, Rode. Tapasztalatból mondom, hogy nem érdemes barkácsolgatni, persze attól függ, hogy mire kell.
(#) karpi válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Es mi a tapasztalatod ?Mi nem sikerult ?
(#) levaitamas válasza karpi hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
gyári minőségű mikrofont csinálni. Arra ott vannak azok a mérnök csoportok akik több évtized tapasztalattal rendelkeznek, jelentősen jobb anyagi háttérrel és műszerezettséggel.
(#) ha6pc válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Így is fel lehet adni.
Csakhogy vannak amatőrök,akik saját szórakozásukra,kiváncsiságuk kielégítésére,okulásukra kisérleteznek. Ott van nekik a virtuális műszerezettség a szabadon letölthető hangfrekvenciás-hangkártyás programokban.
És mi történhet? Legföljebb nem sikerül-elsőre.
Akkor még mindig újra lehet kezdeni.
A mérnökök zöme egy egy részfeladatot veséz ki,éveken át-esetleg.
Jól nézne ki a világ,ha mindent rájuk bíznánk!
Az iránymikrofonokat is emberek csinálják;a mérnök nem egy külön faj!
Nahát!
(#) zoly15 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Hali!
Ez érdekelne engem is! :yes:

Üdv!
(#) djgombi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
És hol egy rajz?
(#) djgombi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Szép ia a lakatos szakma! Volt akit elküldtünk violinkulcsért
(#) levaitamas válasza ha6pc hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Bocsánat, nem így gondoltam, a kísérletezésből éhen halnék, színpadon nem állja meg a helyét a kísérletezés, azért írtam hogy attól függ hogy mire kell neki. Szerinted ha nem mérnökök csinálnak "mindent" akkor biztos 8 általánossal Pistike tervezget.
Mégegyszer én kérek elnézést...
(#) ha6pc válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 29, 2009 /
 
Nem kell elnézést kérned. A színpad hangosítás az professzionalitást igényel,ez tény. (Talán még az égiek segítségét is )
Ha megnézed a fejlécet,akkor viszont láthatod: "hobbi";pontosan olyan,ahol Pistike 8 általánossal kisérletezget-például.
Teszem azt egy iránymikrofont 8általánossal is meg tud csinálni-aki akarja és ügyes.
(Parabolát kiszerkeszteni,gipsz-sablont csinálni,plexit ráhajlítani,stb...)
Távol áll tőlem a mérnökök alábecsülése,bár tapasztalatom szerint azon szinten is van minőségi szórás.
Az én "szakterületem" a rádió,ott bizony lehet tapasztalni,hogy kiváló-olykor a gyári minőséget túlszárnyaló-konstrukciók születnek amatőr kéz által.
Az amatőr az nem dilettáns,hanem műkedvelő.
Igen sok mérnök akad közöttük.
Én is elnézést kérek,ha mérnöki mivoltodban megbántottalak!
Jó munkát;hobbidban is sikereket kívánok!
(#) Pulyka válasza ha6pc hozzászólására (») Aug 29, 2009 /
 
Tetszik a hozzáállásod
(#) Action2K hozzászólása Aug 29, 2009 /
 
@levaitamas
Én is foglalkozom hangosítással, filmezéssel. Szerintem Te a puskamikrofonra gondoltál, hogy olyat akarna építeni. Az tényleg kicsit precízebb dolog.

@köbzoli
A tölcséres is jó, csak az egy kicsit "csőhangúvá" teszi, ami egy madárhang rögzítésénél kellemetlen.

@ha6pc
Bizony, az ember hobbiból sok mindent megtesz, még ha reménytelen, felesleges is. Az alkotás öröme a cél. Bár az már más kérdés, hogy egy lépcsőházi világításhoz való időrelé a boltban 8000 Ft, mi hobbisták meg 800 Ft-ból megépítjük

A csatolt képen egy gyári megoldás van. Nem lehetetlen lemásolni.

miki.jpg
    
(#) janocsi válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 29, 2009 /
 
Szia Rumcájsz!
Sziasztok!

Ahogyan olvasgatom ezeket a hozzászólásokat, az amatőrök védelmében önkéntelenül is az jut eszembe, komoly megalapozott tudással csak egy mérnök tud megoldani minden lehetséges problémát, más azt nem tehetné meg., és meg se próbálja?! Valahogy kimaradt egy igen fontos elem, az amatőr fogalma, aki tapasztalatával mindezt felül is múlhatja, igaz.: „a tapasztalat jó iskola, csak a tandíj lett már igen magas”.
Egy gyári íránymikrofon képe és ára, elképesztő, inkább csinálj egyet. Szia.
(#) pana-papa válasza janocsi hozzászólására (») Aug 29, 2009 / 4
 
Üdv mindenkinek.
Valamikor úgy 35 éve az Ezermesterben volt egy leírás iránymikrofonról. Az eljárás lényege, hogy villanyszerelők által használt szigetelő cső (Bergman cső) kell hozzá jó sok, mert a belső kb. 1,5 m hosszú és utána 2-5 cm-rel rövidülnek. Középen van a leghosszabb, aztán spirálisan egyre rövidebb darabokat kell hozzá ragasztani. Minden cső külön frekvenciára rezonál, azaz begyűjti a saját hangjait.
A csövek azon végén, ahol egy síkban vannak, egy műanyag tölcsér tereli a hangot egy "fókuszpontba", ahová a mikrofont kell elhelyezni.
Soha nem építettem meg azt az eszközt, fogalmam nincs, hogy működik-e, de a hsz-ok között ilyen megoldást nem láttam, azért írtam be.
(#) karpi válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Most attol fugg milyenek az elkepzelesek, mit varunk a csodamikrofontol .

Elsosorban kll egy kiszaju mikrofon es egy kiszaju eloerosito , aztan a parabolaval leht kiserletezni.
Lehet csovekbol is epiteni eles iranykarakterisztikaju mikrofont de ugy tunik ennek erzekenysege kissebb es rezonancia frekvenciaji ie lehetnek.Ugy nez ki mint egy orgonasip , lattam valahol leirast es egy szimpla tervrajzot.
(#) karpi válasza karpi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Parabolic Microphone
Bővebben: Link

Do-it-yourself parabolic microphone site 1
Do it-yourself parabolic microphone site 2

Eloerositot kell keresni jobbat ha jo felveteleket akarunk ( pld. madar enek, tucsok , stb..).
A speci mikrofon eloerositok bemeneti kore tobb parhuzamossan kapcsot tranzisztoral van megepitve igy nagy az aramerositest ernek el kis zajbeallitasu polarizacio melett .
GOOGLE-val kell keresni ,low noise mic preamp.

Van tobb fajta es minoseg es kulombozo mikrofon tipus szerint .
(#) karpi válasza karpi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Talaltam egy profi kisszaju eloerositot

http://www.borbelyaudio.com

ALL-FET Professional Microphone Preamp

Input noise, 30kHz BW:
44dB gain, shorted input -137.8dBu
44dB gain, 50-Ohm source: -132.4 dBu
44dB gain, 200-Ohm source: -127.4dBu


(#) Rumcájsz válasza ha6pc hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
HA6PC TNX FER ALL INFO. VY 73 ES MNI DX QSO!
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Nem kiabál, hanem rádióamatőr nyelven "beszél", s ott csak az angol ABC nagybetűi használatosak. Csak azt nem tudom, hogy milyen QSL lapot fog adni erről az adás-vételről.
(#) highand válasza karpi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Teljesen jellemző, hogy egy vérprofi audio oldal legalábbis magyar származású személyhez köthető.

Ez a mikrofon erősítő a termikus zaj csökkentésének egy példaértékű megoldása.
(#) Action2K válasza karpi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Egyszerű, házilagos kialakítás.
(#) karpi válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Minden ki van kiserletezve , igy amit mar kikiserleteztek inkabb erdemes megtanulni es kiprobalni de ez is egy kiserlet hogy lasd hogy jol ertetted a dolgokat es helyessen csinalsz mindent .

Szinpadon is kiserletezni kell persze mikor mar meg van a rutin egy adott szinpadon adott kprulmenyekel
mar nem lessz kiserletezes hanem a tapasztalatokat felhasznalva dolgozik az ember.

Egy kutato csoport tobb emberbol all akiknek kulombozo keszultsege van kulombozo teruleten.
Es egyutt kiserleteznek ki mindent a tervezo-elektomernoktol a "badogosig" .Deszkamodelek keszulnek amibol sok lessz a szemetbe dobva mig kikiserleteznek egy mukodo cuccot.
Az elmeleti tudast atvinni praktikus hasznalhato keszulekre sok kiserletezest is magaban rejt .
Persze idomegtakaritas ha nem ujra fedezzuk fel a dolgokat .

Az amator meg csinalja ahogy tudja, az a fontos hogy csinalja mindenesetre hasznos tapasztalatokat szerez es boviti lataskoret.
(#) qbit válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Sziasztok!

A csatolt rajzon a 741-es osztópontját hidegíteni kell kondikkal... Különben nem tud erősíteni...
(#) Bence007 hozzászólása Aug 4, 2013 / 1
 
Sziasztok!
Kéne nekem egy olyan érzékeny mikrofon előerősítő, plusz fülhallgató erősítő kombináció, amivel távoli hangokat tudok hallgatni, esetleg parabolába szerelve.(Nincs parabolám, de tudok szerezni hacsak nincs valami jobb, házilagosabb megoldás.)
Köszi előre is a válaszokat.
(#) Bence007 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/175000-199999/19150...ru.pdf
Itt van a conrados építőkészlet kapcsolási rajza. Ehhez mindenem megvan, kivéve az u2822-es ic, amit sehol se találok. Esetleg ha valamivel lehetne helyettesíteni, akkor írjátok meg légyszíves.
(#) reloop válasza Bence007 hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Szia! TDA2822M-re hasonlít.
(#) Bence007 válasza reloop hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Köszi, úgyis megyek lomexbe, nem egy drága dolog. Köszi a választ.
(#) Bence007 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Még egy kérdés. Vajon az ebben lévő mikrofon speciális vagy egy kutyaközönséges kondenzátor mikrofon?
http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/175000-199999/19150...ru.pdf
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2013
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem