Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1554Q
 
Témaindító: milan, idő: Szept 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 16
(#) rooney hozzászólása Márc 3, 2007 /
 
Elkészült teljesen végre a TDA 1554 Q -s erősítőm. Itt van néhány kép. Légyszi írjatok véleményt!
(#) ndavid87 válasza rooney hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
Szép munka!
(#) huhuu válasza rooney hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
Jól néz ki! A feliratokat hogyan csináltad az elejére?Erre nagyon kiváncsi vagyok
(#) rooney hozzászólása Márc 3, 2007 /
 
Nagyon egyszerűen csináltam. Vettem egy olyan lapot amire lehet nyomtatni és a hátulja ragasztós. Beszkenneltem az előlapot, beraktam Word-be és megszerkesztettem. Így mindent pontosan be tudtam rajzolni ,a feliratot a skálázást meg mindent
(#) Benkutya válasza rooney hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
Öregapám ez nagyon szép lett, gratula minden elismerésem. Ebből az erölködőböl is sokat tanultam, köszönöm! :worship: :taps:
(#) Oneill válasza rooney hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
Üdv!
Le a kalappal. Nagyon jól sikeredett az erőlködő.
én is csináltam ma egy TDA1554Q-s modellt töltök fel pár képet róla. Bár az enyém sajnos próbapanelen van összehozva (nem tudtak 2 hét alatt nyákot hozni a boltba :@)

Az első 2 kép a PC-be építhatő 1554-es végfokom a 2-5 kép a gitáromhoz készített erősítő szintúgy 1554-es.
(#) Oneill válasza Oneill hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
Itt a többi kép

És ha már megcsináltam ma a TDA2003-asat is akkor arról is teszek fel egy képet.

Légyszi írjátok már meg a véleményeteket az én erőlködőimről is (a próbapaneltől eltekintve )
(#) huhuu válasza Oneill hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
szerintem tök jó, hogy gitárhoz csináltál erőlködőt!
jó lett!
(#) hhkfk válasza rooney hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
Jól látom, 35VA-s táp??????


az kevés!!! 4ohmon az 44W, + a hangszinszabályzó.....

az sokkal több mint 35W
(#) Peti_85 válasza Oneill hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
Jól látom, hogy az egy CD-rom doboz????? :eek2:

Nagyon ötletes!!!

Grat
(#) Oneill válasza Peti_85 hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
Igen jól látod
Köszi!
(#) xray válasza Oneill hozzászólására (») Márc 4, 2007 /
 
Szerintem igen jó lett.
Bár ezt a cd-rom megoldást már láttam valahol de amúgy igen jó.
Grat hozzá.
(#) rooney válasza hhkfk hozzászólására (») Márc 7, 2007 /
 
Nem volt otthon nagyobb, ami belefért volna a dobozba. Így is alig van benne hely
(#) csikosgabi válasza maestro hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
csá.Te hogy csináltad az a U de nem u-t mert én tudtam hogy hogy kell de nem találtam a billentyűzeten olyat hogy csináltad??????
(#) Norberto válasza csikosgabi hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
Egyszerű. Megnyitsz pl. egy Office Word nevű programot, ott bemásolod a vágólapra az adott szimbólumot, itt a HE-n pedig bemásolod
(#) adorjan81 hozzászólása Ápr 14, 2007 /
 
Nekem lenne 1 problémám. Én is megépítettem ezt a 1554 kapcsolást, persze lehet nem azt mint a többiek. Na a gondom az hogyha potit rakok a bemenetre, akkor elkezd halkulni a hang, de előjön valami keresztény rádió, tehát zavar. Ha 100nF vagy 10nF kondival szűröm a bemeneten + és - között párhuzamosan, akkor eltűnik ez a zavar, de a magasabb hangok eltünnek, gondolom a kondi vágja le, tehát a kérdésem, hogy lehetne másképpen leszűrni a zavart vagy használjak kisebb értékű kondit, mondjuk pikosat és ha igen, akkor mekkora értékűvel probálkozzak. A táp is szűrve van 100nF és rá van kötve a 7812 is, szóval sztem nem a tápból jön. Várom a tanácsaitokat. Köszi
(#) fureszk válasza adorjan81 hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
-jel föld, táp föld, kimeneti föld egyesítése
-poti egyik lába jel, középső lába erősítő bemenet, 3. láb GND
(#) Peti_85 hozzászólása Júl 10, 2007 /
 
Sziasztok!
Unatokoztam és csináltam egy beültetési rajzot a TDA1554-nek. Szerintetek milyen lett? akár nyáksorkapcsokat is lehet forrasztani a bemenetekre és a betápra!
Annó ez volt az első kapcsolásom és most úgy gondoltam, hogy megcsinálom szépen!
Remélem még szólni is fog, mert már nagyon rég volt beizzítva!
Peti
(#) Peti_85 válasza Peti_85 hozzászólására (») Júl 12, 2007 /
 
Meg is csináltam, volt feles nyákom, meg időm, meg miért ne!
Szerintem jól néz ki!
Kipróbálni még nem tudtam, mert már késő van, nem akarok hangsokodni...
(#) cseattila hozzászólása Júl 19, 2007 /
 
Sziasztok!
Csak azt szeretném megkérdezni hogy TDA1554-et valaki használta ugy hogy ne hidkapcsolásban müködjön. Mert othon megtaláltam Anyu rági teszla 4W -os hangfalait 4 db és kacérkodok a házimozi gondolatával.
Másik kérdés ami nem egészen ide vág. Szerintetek erösítőnek lehet-e számítógéptápról áramot adni?
(50Hz helyett legalább lesz más )
Ati
(#) titi válasza cseattila hozzászólására (») Júl 24, 2007 /
 
Hali!
Tda 1554-et még nem, de Tda 1558-at már sokat használtam 2, ill. 4 hangszórós változatban is.
Most is van belőle itthon, és egy régi At-s tápról hajtom.
De ha számítógéphez akarod használni, ne a gép tápjára kösd, hanem külön tápra.(a hugom gépe is így megy, négy hangszóróval)
(#) Peti_85 válasza cseattila hozzászólására (») Júl 24, 2007 /
 
Én már hazsnáltam, minden oké volt! Szépen szólt úgy is, csak nem volt elég hosszú kábelem, hogy élvezhessem is a quadrafon hatást!!!
(#) cseattila válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Köszönöm a válaszokat akkor mostmár nyugottan megépítem jövöhéten szabin leszek és remélem időm is lesz rá.
(#) joey hozzászólása Okt 1, 2007 /
 
peti 85-től kérdezném, hogy jó lett e az erősítő?
(#) Peti_85 válasza joey hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
Mármint milyen erősítő?
Nem nagyon értelek. Illetve, hogy mire gondolsz pontosan...


Vagy erre a mondatomra gondoltál?
Idézet:
„Kipróbálni még nem tudtam, mert már késő van, nem akarok hangsokodni...


Mert hát azt már azért régen írtam úgyhogy azóta már volt alkalmam bömböltetni! Két 60 Wattos (3 utas) hangdobozt szólaltat meg! Nagyon tetszik. Ajánlom megépítésre, szerintem nem bánod meg!
(#) joey hozzászólása Okt 2, 2007 /
 
Igen ezt akartam kérdezni köszi, és én is az építésén vagyok ja és kb. mekkora hűtőbordát igényel?
(#) Peti_85 válasza joey hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Háát melegszik rendesen, de mikor forró a borda akkor sem gond, de azt majd kitapasztalod! (Amúgy van benne hővédelem is, és ha nagyon meleg, akkor kikapcsol, míg le nem hül)
De amúgy szerintem egy procihűtőborda is megteszi, persze olyan nagyobb fajta, nem az a nagyon vékony...
(#) vtsoftware hozzászólása Okt 3, 2007 /
 
Sziasztok

Egy NYÁKkérdésem lenne.
Csatoltam egy nyákrajzot, a kapcsrajz itt
Szerintetek meg merjem építeni?
Mármint jó lett-e a Nyákrajzom, működne-e?

Köszi szépen

nyak.LAY
    
(#) titi válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Hali!
Esetleg képként nem tudod felrakni?
(#) vtsoftware válasza titi hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Igaz, nem mindenki használ Sprint Layout-ot.

Csatoltam
Következő: »»   2 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem