Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   602 / 1672
(#) sany válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Gratulálok! Nagyon profi munka
(#) MaSTeRFoXX válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Király, de az enyém kisebb :beka3:
Amúgy grat!
(#) zsuscsinyo válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Köszi! 2 x TDA1562Q ilyen forrófejű Viszont túráztattam a videó előtt és ezért volt ilyen meleg. 55°C-ig lassan halkan forog a venti, ha eléri, akkor aktívan pörög 45°C-ig. Amúgy azért van hirtelen porszívó hangja, mert közvetlen a mikrofon előtt volt.
(#) zenetom válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Ejha
Gratula!!!
Én is akarok valami hasonlót de még fényévekre vagyok tőle
(#) zsuscsinyo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Köszönöm mindenki véleményét, kicsit megizzadtam vele, mint első MP3 lejátszó, a fájlrendszer kezelését is saját magam írtam.

Egyébként asztali verziónak szántam eredetileg is (CD-meghajtó házából) :beka2:
(#) Stadi válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
A háza látom optikai meghajtóé volt korábban. Ötletes újrafelhasználás.
(#) vicsys válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Szép munka, gratulálok! :kalap:
(#) klemo86 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Brutális jó gép! Nagyon tetszik Jó a videó alatt a háttérzaj is - mondjuk ott az ébresztős résznél (nem a kutyára gondolok)
(#) bencikusz válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
gratulálok! nagyon szép munka!
(#) dizi hozzászólása Júl 1, 2010 /
 
Hi
Nem sűrűn szoktam képeket feltenni a munkáimról de ezt azért megosztom,igaz nem sok köze van az elektronikához de azért mégis.
Ha figyelembe vesszük azt a 40 db ledet huzalt és elektronikát.
Elhatároztam hogy fel újítom a fürdő szobát és a DESIGN világítást nem mással mint a multikban kapható 400FT napelemes kerti lámpákkal oldottam meg,de így is a fel újítás már benne van vagy 300eFt -ban és még nincs kész.
(#) dizi válasza dizi hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
És még pár kép.
A rendszer lényege nappal töltődik és egész éjjel világit,semmi kapcsoló,semmi hálózati áram.
Csak a jó öreg napocska.
(#) gabrinator hozzászólása Júl 1, 2010 /
 
Hali
Gondoltam felrakom már én is pár alkotásomat
Az egyik egy labortáp , az edison14 féle , a másik pedig Skori mini SSTC je , de csak 6-7 cm jön ki belőle
(#) Abukodonozo hozzászólása Júl 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Én hirtelen felindulásból egy joule thief (joule tolvaj) áramkört építettem. Biztosan sokan ismeritek; aki nem ismerné itt olvashat magáról az áramkörről, itt meg az elkészítéséről. A lényege annyi, hogy az áramkör 50 kilohertzen oszcillál, így akár 0,4 voltról is működtethetünk vele egy ledet. Akármilyen "halott'' ceruzaelemről működik még egy jó ideig, szó szerint minden energiát kiszív belőle - innen ered a neve is. Én az enyémet egy AAA méretű akkuról működtetem, külön érdekességnek számíthat, hogy az akkutartót gémkapcsokból fabrikáltam. Még egy annyi, hogy az áramkörbe egy szép fehér ledet szánok, mivel nem volt itthon, egy zöldet raktam be.

Itt látható videó a működésről.

És egy pár kép (csak mert jó fény volt a reggel):
(#) Topi válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Ez a blocking oszcillátoros csoda amúgy?
(#) David.zsombor válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Légyszi mérd le nekem a tekercs induaktivitását és az ellenállását köszi.Ja és a leírásban sokkal kisebb az induaktivitás az nem baj?
(#) Abukodonozo válasza Topi hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Igen!
(#) hadnagyakos hozzászólása Júl 1, 2010 /
 
Az utóbbi három hétben beleástam magam a PIC-ek világába. Régóta szerettem volna mikrovezérlőkkel foglalkozni, de eddig nem volt hozzá elég szabadidőm. Sokat filozofáltam azon, hogy AVR vagy PIC procikkal foglalkozzak, végül a PIC-re esett a választásom. Az AVR procikat most nem bírja el a pénztárcám.

Ennek eredményeképpen született meg az elektromos dobókocám. A programmal nagyon sok gondom volt, mint kezdeti nehézség, de a fórumon nagyon sok segítséget kaptam és végül sikerült összehozni.
A program a következőket tudja:
Amikor áramot kap a proci, felvillantja az összes ledet és hatot csippan. HA megnyomjuk a gombot villogtatja a ledeket és hangot is ad egy ideig, aztán kiírja a generált értéket a dobókocka pöttyeinek megfelelően. Kikapcsolás esetén a processzor SLEEP üzemmódba kerül. A kikapcsolás történhet két gombnyomásra (dupla kattintás ) vagy automatikusan 2 perc inaktivitás után.

A program egyébként 12F629 típusú PIC-re készült.

Videó a működésről: Bővebben: Link
(#) zolee1209 hozzászólása Júl 1, 2010 /
 
Jó estét mindenkinek!
Elkészült egy hőfigyelő vezérlés erősítőbe, a videón szerintem mindent leírtam, ha mégsem, akkor kérdezzetek bátran! Remélem hamarosan viszont látom a kapcsolást, akkor kiderül kinek készítettem, ugyanis nekem nincs rá szükségem!

Bővebben: Link
(#) radocziandras válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Tetszik, jó lett, ezt bármi másra is lehetne használni.Grat Gondolom avr-el működik, relével kapcsolja a végfokot és átküldöd majd nekem a rajzot és az avr szoftvereit Ezt ventilátor vezérlésre is lehetne használni, csak másmilyen relé kell bele.
(#) klemo86 válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Ez ennyire lényeges egy erősítőben?
Tökmindegy, a lényeg az, hogy maga a rendszer működése tetszik Klixonokkal kapcsolgatod a reléket?
Szerk.: látom már, mi az agya, a kérdés visszavonva…
(#) zenetom válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Gratula, jólett!
Bár PIC-kel jobb lett volna, dehát...
(#) zolee1209 válasza radocziandras hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Feltehetem majd a rajzot, ha igényesen progival megrajzoltam... Én Atmega32-re írtam meg a progit a működőképesség ellenőrzésére, de ha jól tudom, ATmega168 lesz az adott helyen a vezérlő, ott két láb maradt szabadon, ami kapcsolhat akár közben is ventit, de ezt nem kérték.
(#) zolee1209 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Hogy lényeges-e, azt nem tudom, ha tudni akarjuk, mennyire melegszik fel a végfok, akkor lehetséges. De erre is azt tudom mondani, hogy ezt kérték. A klixon nálam a bimetálos megszakítót jelenti, amit fel lehet csavarozni. Azzal nem egyszerűbb az egész berendezést kapcsolni? :hide: De fejtsd ki nyugodtan, mire gondoltál!
(#) zolee1209 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Köszönöm szépen, a szürkebetűs részre most nem kívánok válaszolni!
(#) klemo86 válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Klixon vagy BiMetall, egyre megy, egyikkel ventillátort kapcsolok, másikkal az egész motyót - illetve a hőmérőhöz elég applikálni egy venti-automatát, a gépet meg lekapcsolja a klixon…
Az egyszerű dolgok híve vagyok - lásd a nixi-órám (számláló IC-k hada)
Egyébként tényleg jó lett, csak nem egy erősítőben tudnám a legjobban elképzelni Ezek a megrendelők…
(#) zolee1209 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Szerinted hova érdemes egy ilyet beépíteni? Ahol tényleg haszna van így ebben a formában?
(#) klemo86 válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Várj, mindjárt végiggondolom (csak már késő van…)
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Gratula! Milyen szenzort használsz?
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Szia! Eddigi hőmérős cuccaimban LM75-ös szenzort használok. "Sajnos" a kettő nem egyforma típusú, az egyik 11 bites, a másik 9 bites felbontással rendelkezik. Így az első 0,125°C-os, a második 0,5°C-os felbontással dolgozik. Kicsit mondjuk zavaró, hogy ha tizedes értéket is kijelzek, például 0,375 után 0,5 következik, ahogy 0,875 után 1,0... Lehet nézek majd másik I2C buszos kütyüt.
(#) Slope válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Ha zavar, miért nem csonkolod 9 bitesre?
Következő: »»   602 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem