Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   601 / 1674
(#) nagy hoho válasza janimester hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Szerintem a ventilátor nem erősítőbe való. Én 30-40 évvel ezelőtt építettem sorban az erősítőket, de eszembe sem jutott volna, hogy ventit használjak. Ha minőségi zenét hallgatok nekem ne zörögjön egy venti. Persze lehet, hogy van már olyan zenének nevezett zaj amihez megy a venti.
(#) klemo86 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Szép is a Refi meg Castone nagy 3 egységes deblája, azt 2×200W - mondjuk nem is otthonra való az olyan Olyan ventit kell belerakni, ami nem zörög! Ritka jószág, de van! Ja, mellesleg tökmindegy, ha normális szabályzás van neki építve - ergó ha 40-50°C alatt van a cucc, nem kell ventillátorral hűteni…
(#) zenetom válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Idézet:
„2×200W - mondjuk nem is otthonra való az olyan”
--> dehogynem!
(#) klemo86 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Jó, nekem is van annyi simán, csak nem akartam magamnak "ellenséget" szerezni Off vége.
(#) Abukodonozo válasza terabyte hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Szia!

Szép munka, főleg így első IC-s erősítőnek. Én az aljáról is szívesen látnék képet!
(#) Flatlander válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Castone aktív hűtéses végei tuti nem otthonra.A 220-as venti olyan hangos benne mint egy porszívó
(#) terabyte válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
köszönöm és cstolok képet az ajárol
(#) janimester válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Szia képzeld nem zörög alapfordulaton megy 4 volttal és nekem még csak langyos sem a borda, nem mindenkinek van pénze 5 kilós hűtőbordára és nem is tudom hogy a híres neves ERŐSÍTŐ gyártó cégek miért is tesznek erősítőjükbe ventit ?nézd csak meg

zeck1.jpg
    
(#) Doncso válasza janimester hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Nekem is van a csövesbe egy venti, 6v-ról hajtva, sajnos kell mert ott a trafó kicsit melegszik, többet nem tudtam tenni érte, hogy szellőztessem. Azért nem kell harapni, nagy hoho nem bántásképp írta
(#) JZoli válasza janimester hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Szerintem sem való ventilátor az erősítőbe! De ez mindenki döntse el maga. Én a zenét hallgatom a ventisek meg a lapát zúgását!
Általában takarékosság miatt teszik bele csak azokat a ventilátorokat. A belinkelt erősítők meg nem otthoni zenehallgatásra szánt erősítők, kicsit más kategória!
(#) (Felhasználó 4577) válasza JZoli hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Valóban nem otthoni zenehallgatásra szánt erősítők.
Én is raktam az erősítőmbe ventillátort, de szabályozott volt, csak egy bizonyos hőmérséklet felett kapcsolt be, ezzel meg is oldottam ezt a problémát.
Viszont egy év után kiszedtem belőle, mert sose melegedett fel annyira, hogy hűteni kelljen.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Nekem csak a biztonság kedvéért került bele, mert egyszer sajna újra kellett tekercseltetnem a hálózati trafómat a csövesemben. Egyébként nem kapcsolt be még soha sem.
(#) Abukodonozo válasza terabyte hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
A nyák se rossz!
(#) hadnagyakos hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Én az utóbbi napokban a PIC programozómmal készültem el.
A segítőkész fórumozóknak hála, már rendesen működik.
(#) vicsys válasza hadnagyakos hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Szép, szép... csak:
Az a félbetört csatlakozó nem túl szép. A másik meg az a 2 átkötés az ellenállás alatt... Háááát, tudsz Te szebbet is! (A tranyók meg be vannak rúgva. Az egyik orra, a másik meg hanyatt bukik. )
(#) aderka válasza hadnagyakos hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Nekem tetszik ..
(#) nagy hoho válasza Doncso hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) hadnagyakos válasza vicsys hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Háát igen, a tranyókat már rendre parancsoltam, sajnos a csatlakozónak az már élethosszig tartó sérülés.

@aderka: Köszönöm. Te aztán tudod, miért...
(#) Blint hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Elkészültem a plazma csöves kivezérlés jelzőmmel. Alapjában véve vicsys kapcsolását csináltam meg, apró módosításokkal, SMD alkatrészeket (is) felhasználva.

Blint
(#) Blint válasza Blint hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
És a nyák
(#) zolee1209 válasza Blint hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Szia!
Nekem a dobozolása tetszik nagyon! Sötétített plexi, vagy üveglap lesz előtte?
(#) Blint válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Egyelőre nem terveztem elé semmit, azért "ültettem" beljebb a csöveket, hogy ne legyenek annyira kitéve a sérüléseknek.

A doboz kőrisből van, alaposan megcsiszoltam, és szintelen akrill lakkal kezeltem
(#) Stadi hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Tudom, snassz ide lyukraszteres NYÁKon összerakott áramkört feltenni, de egyfelől nem tud mindenki NYÁKot készíteni otthon, másfelől pedig az egyszerűbb dolgokhoz szerintem felesleges is.

A képeken egy RS-232 szintillesztő látható (3.3V<->12V), az adatlapon található kapcsolás szerint megépítve. Egyediségét a huzalozás kialakítása adja.

Többször gondolkoztam már, hogyan lehetne normálisan vezetékelni a lyukraszteres alkotásaimat, mivel ha a forrasztási oldalra teszem a drótokat, az megnehezíti a későbbi esetleges javítást, bővítést, ha pedig az alkatrészoldalra, akkor egy spagetti lesz az egész. Végül, a Lochmaster tervezőprogramot is igénybe véve, a képeken látható megoldást alkalmaztam. (Természetesen ez a kialakítás csak oda való, ahol az ember nem tudja tapizni, rövidre zárni a csupasz drótokat.)

A NYÁKot a dobozhoz kétoldalas szivacsos ragasztóval rögzítettem, a külső feliratozás kivitelezése pedig láthatóan egy fatipli egyszerűségével vetekszik.
(#) Mtt591 hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
valamien vezetéknélküli potméter kéne
Egy modellt szeretnél építeni, a távirányításhoz kellene. Vezetékes távirányítóhoz készítettem kapcsolási rajzot és a modell működéséről is csináltam egy vázlatot .
(#) Mtt591 válasza Mtt591 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Most veszem észre hogy rossz témában tettem fel a kérdést .
mindenkitől elnézést kérek
(#) zenetom válasza Stadi hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Egy ilyet lehet én is összedobok
Amúgy gratula, nekem tetszik! :yes:
(#) fantom45 válasza Stadi hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Hát ez vicces mert ez a NYÁK ez szebb mint az én vasalásos NYÁK-jaim. Szép munka
(#) slogan válasza fantom45 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Biztos láma kérdés ,de hol látod ,hogy szebb ?
(#) zsuscsinyo hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Bemutatom az új családtagomat, ami egy MP3 lejátszó
Felépítése a következő:
-ATmega8 > Ez biztosítja az RC5-ös távirányító jelfeldolgozását és a hőszenzor kezelését
-ATmega128L > Fogadja az IR jelet, kezeli az SD kártyát(FAT32), vezérli az MP3 kodeket és a világítást valamint az erősítőt
-VS1011e > MP3 kodek, ami végzi a dolgát
-32k x8 SRAM > Fájlbejegyzések tárolása (LFN, ENTRY stb.. (FAT32))

A belsejéről még nem sikerült képet készítenem de ígérem bepótolom, csatolok egy videót is amiben látszik mit tud valójában Youtube Videó

És a képek..
Üdv! Zsuscsinyo
(#) zoly15 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Ez hatalmas! Gratulálok. Milyen végfok van benne hogy ilyen forrófejű?
Következő: »»   601 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem