Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   195 / 607
(#) DjPeat hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
Szia.
Rendben ki cserélem és meg nézem mit mutat akkor.
Köszönöm előre is ha nem változik majd írok.
(#) Steven19 válasza DjPeat hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Ha nem változik akkor irjál inkább nekem majd megoldjuk
(#) peter1995 hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
Hello.PC-s tápokban levő hűtőborda elég a TDA7294IC-nek vagy kevés?1Bordára 1 IC-t szeretnék.
(#) Alkotó válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Nem könnyű megmondani, hol vannak a határok a kevés/elég/sok bordaméretek között.
A PC-s tápokban lévők többfélék, de amiket én láttam eddig, azok messze-messze nem elég nagyok. Ha már PC, akkor sokkal inkább a processzort hűtő borda jöhetne szóba. Manapság már egészen tisztességes darabok is vannak, amik már elegendőek egy TDA7294-hez. Egyébként ha ezt a megoldást választod, akkor érdemes az eleve rászerelt ventilátort is kihasználni, persze nem folyamatos üzemben, hanem csak egy bizonyos hőfok felett, esetleg hőmérsékletfüggő fordulattal.
(#) semetka hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
Hídba kötött 7294-nek mekkora toroid táp kell?
(#) Alkotó válasza semetka hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Ha 2db IC-re gondolsz, akkor 250VA (vagy nagyobb).
(#) semetka válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Igen 2db IC-re. Csak érdeklődtem, mert miután megcsináltam a de változatodat, lehet hogy csinálok egy hídba kötött kapcsolást.
(#) Alkotó hozzászólása Okt 23, 2010 / 2
 
Én is összerakok egy panelt a védelmes verzióból, mert ez minden szempontból ígéretesebb mint a próbaverzió volt.
Ehhez a meglévőben lévő alkatrészeket fogom használni, amiket szépen ki is szedegettem a panelból.
Ennek kapcsán most megmutatom, szerintem mivel kell a soklábú, és persze a kétlábú alkatrészeket is kiszedni, főleg akkor ha sokról van szó, mint mondjuk panelbontás.
Számtalan kísérletet végeztem már, kezdve az ónszippantótól, az ónszívó harisnyán át egészen a különböző csodapákákig, de egyik sem vált be. Külön rontja a helyzetet, ha esetleg olyan panellel van dolgunk, ahol furatgalvanizált lyukak vannak, mert ott aztán nulla hasznát vesszük az ónszívóknak.
A megoldás egy olyan eszköz, amivel egyszerre lehet, hatékonyan melegíteni az összes, vagy legalább az egy-sorban lévő lábakat.
A mellékelt fotón egy kattogós Weller páka vége látszik, amibe egy speciális hegy csatlakozik. Ez annyiban egyedi, hogy elvágtam, megesztergáltam egy kicsit, és vágtam rá M5 menetet. Ezután már csak feltekerem erre a saját gyártású különböző IC adatpereimet, vagy a képen látható "jolli-jockert", amivel szinte bármit ki lehet szedni. Most éppen a TDA 7294-et vettem ki vele, amihez kb. 3 másodpercre volt szükség, ráadásul se túlmelegedés, se lábeldeformálódás, egyszóval semmi káros melléghatás. És még bónuszként a panelhez is nagyon kíméletes.
Minden műhelybe ajánlok egy ilyen forrasztó eszközt.
(#) caruso7294 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Szia Bassmester!
Nincsenek ilyen dolgaim.Szerinted egy számítógép tápegység meghajtaná a a 200 wattos verziót?
(#) villkisz hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Sziasztok.volna egy kérésem,igaz nem ide illő.van egy TA8215H IC-m és kellene egy kapcsrajz hozzá.köszi
(#) CIROKL válasza villkisz hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Hát igen ez nem pont ide való de tessék :Bővebben: Link az adatlapon ott van !
(#) villkisz válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Köszönöm.
(#) Bassmester válasza caruso7294 hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Egy PC táp? Ha +/-40V -ot ad és 300W -tal terhelhető, akkor igen Szerintem inkább tekertess a Fletával egy 500-as toroidot 2 x 29V AC-ra, az aztán rendesen megtáplálja majd a 2x200-as sztereó hidat is :yes:
(#) Alkotó hozzászólása Okt 24, 2010 / 1
 
Az "egységes" panelre átpakolásztam az alkatrészeket. A végfokokba már csak az IC kell, de mivel ezekhez még tartozik egy kis mechanikai rész is (hűtőtönkök), majd csak azok elkészülte után fogom berakni. A védelembe csak a relét raktam be, és azt se forrasztottam még le, csak egyenlőre dísznek "használom".

DSCF0628.JPG
    
(#) ptesza válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Ez a védelem van a B5 erősítődben is? Nekem nagyon tetszik. Jó lenne még 2db led ,vagy egy 2 szinű led ami egy kis kontrollt ad.
(#) Lacko12 hozzászólása Okt 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Megszeretném kérdezni hogy egy 8x29v 1200VA-os toroid meghajtana 2 hidalt és 2 szimpla panelt?
Természetesen megfelelő puffer részleggel ellátva!
És mivel a bordát el kell szigetleni az ic-től, a csavarfejnél vagy anyánál hogy oldjam meg a szigetelést lehet valami speciális szigetelőt kapni?

Lacko12
(#) ptesza válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Érdemes előbb rászerelni az IC-t egy vörösréz hűtőtönkre , és azt elszigetelni a bordától. A trafó elég lesz szerintem ,de ide már kell lágy-indítás is.
(#) Lacko12 válasza ptesza hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Szia!
Természetesen lesz benne lágy-indítás is és hangszóróvédelem is!
Lágy-indító kapcsolást találtam itt az oldalon!

Hangszóróvédő kapcsolást még nem nagyon kerestem de majd utánanézek !

Az nagyon nagy baj lenne ha a vörösréz helyett alumínium lenne?
Akkor úgy fogom csinálni mint ahogy Alkotó is csinálta a szigetelést de ő a csavart hogy szigetelte el?

Köszönöm szépen a gyors választ!
(#) Alkotó válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Épp most farigcsáltam ki az új hűtőtönköket. Ez nem réz, csak alumínium, de azt hiszem ettől még nagyon is jó lesz a célra. A felső lyuksor csak felületnövelő, a két szélső pedig a bordához fogja rögzíteni.
Az IC-t nem kell elszigetelni, éppen ez a lényeg. Magát a tönköt kell elszigetelni.
(#) ptesza válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Nem baj lehet alu is. A csavar szigetelésére nippelt szoktak használni.
Bővebben: Link

A hangszóró védelmet ne is keressed ,mert itt van ezen az oldalon , szerintem a lehető legjobb kapcsolás....
(#) Lacko12 válasza ptesza hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Szia!
Köszi szépen a linket!
A hangszóróvédő kapcsolást amit említettél azt merre is találom meg?

Alkotó:
Igen én is erre gondoltam!

Köszönöm szépen a válaszotokat!
Ha valami kérdés felmerül akkor majd jelentkezek!
(#) ptesza válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Itt van az ALKOTÓ féle TDA 7294 panel sarkán. De megtalálod a B5 erősítő leírásában is.

Bővebben: Link
(#) caruso7294 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Szia Bassmester!
Köszönöm,mennyiből lenne meg kb. a trafó?
(#) Bassmester válasza caruso7294 hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Keresd meg Fleta mestert, pl.:ebben a topikban. Ő csinál toroid trafókat.
A múltkor 10-ért rendeltem egy 500VA-est, előtte meg 6-ért 300-ast. Kérdezd meg tőle az aktuális árakat.
(#) caruso7294 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Érdekel a dolog,nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 28, 2010 / 3
 
A hűtőtönk elszigetelésének egy lehetséges módjáról (amit most Én alkalmaztam), csináltam néhány képet. Ezeket "eggyé" alakítottam, mert a külön-külön csatolgatás korlátokba ütközik.
Azt hiszem nem igényel külön magyarázatot.
A képek elsőre aprónak tűnhetnek, de igyekeztem elég részletgazdagnak meghagyni, tehát jól nagyíthatóak.
Ha esetleg mégis merül fel kérdés, igyekszek válaszolni.
(#) Alkotó hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Összeraktam kompletten az elektronikát egy próbára. Hibátlanul működik. Egyenlőre még nem mértem semmit, csak lengőbe bedrótoztam, de minden funkció működik (védelem, késleltetés, mutte).
Szokás szerint felszerelem majd egy deszkára, kap korrekt csatlakozókat, és aztán vélhetően úgy is marad örökre.

DSCF0658.JPG
    
(#) storm válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
A gyári nics ilyen szép de hűtőpaszta direkt nincs rajta?
(#) Lacko12 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Nagyon szép munka!
Nekem is nagyon tetszik!
Látszik hogy volt benne munka meg még lesz is!
Bárcsak az én példányaim is itt tarthatnának már!
(#) Alkotó válasza storm hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Hová hiányolod a pasztát?
Az IC és a hűtőtönk között -fémes kapcsolat- van szilikonzsír. A vágható szilikonlaphoz pedig kimondottan nem kell- hiszen egy rugalmas anyag-, ezért ott valóban nincs.
Következő: »»   195 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem