Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szinuszos Inverter Javitás
 
Témaindító: dombi76, idő: Okt 29, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) dombi76 hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Hali, szerintetek tönkremehet egy Szinuszos inverter attól, hogy a kimenetén nincs terhelés, csak egy multiméter???
Mert sikerült jó áron beszereznem egy Pure Sine Wave Invertert eBay-en keresztül. Tiszta uj közvetlenül a gyártótól.
Megjött kipróbáltam müködött egy 230V 60W-os izzó volt a kimenetén. kb 1 perc mulva lehúztam az izzót és csatlakoztattam a multimétert ami szépen 230V-ot mutatott. Ekkor Ki kellet ugranom az udvarra igyhagytam a cuccot majd amikor jöttem vissza kb.2-3 perc mulva egyszer csak egy kis pukkanás szaladok oda nem világit a power LED. Gyorsan lekapom az akut ami már a vezetékkel együtt jó meleg volt. Zárlatos lett a cucc bemenete. Ja az akksi egy 1,3Ah NIMh akkus csavarozó aksija volt. Valószínűleg ezért nem volt nagyobb a pukkanás.
Szerintetek igy tönkre mehet egy korszerű inverter, vagy gyári hibás lehetett???
Előre is köszi.
(#) dombi76 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Annak semmi baja nincs, de az inverter bemenetén a 12V-os oldalon van a zárlat.
Üdv.
(#) kadarist válasza dombi76 hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Szia!
Meg kellene keresni a zárlatos alkatrészeket. Tranzisztorokat, FET-eket.
(#) Alkatel válasza dombi76 hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Ha pukkant, akkor látszik is, ha szétszeded. Milyen tipusú? Adatai?
(#) dombi76 hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Irtam mailt a cégnek, de még nem válaszoltak a füzetében nem irják, hogy nem szabad terhelés nélkül járatni. Most csak az a kérdésem, hogy emiatt tönkre mehetett-e???
Mivel 800W-os és 80A-es bizti van a bemenetén egy kis 12V 1,3Ah-ás NiMH akksi nem tudta nagyon hazavágni abból max 3-5Amper tud kiszabadulni. Ha ráraktam volna egy autó akksira akkor már más lenne a helyzet onnan akár 500A is elindulhat.
Szóval én voltam a hunyó vagy hibás volt a cucc??
Üdv.
(#) staci123 válasza dombi76 hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Kedves Dombi, valószinüleg te voltál a hunyó,az inverterben nincsen (ennyi pénzért) alultápfesz védelem, a fogyasztás miatt az aku feszültsége zuhant és már a teljesítményfettek vezérlése-kikapcsolása-nem volt határozott,a fettek egyidejű vezetése miatt leégtek... Ha kicseréled a fetteket,valószinűleg működni fog - ámbár lehet hogy a 230Vos oldalról nincsen feszültségvisszacsatolás,üresjárásban az elkón annyira megnőtt a feszültség hogy átütött...
(#) nrg válasza staci123 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Mivel ez Pure Sine Wave inverter, gyanítom mikrovezérlővel állítják elő a szinuszt előállító FET vezérlőjeleket (négyszöget, melynek integrálja szinuszt ad). Gyanítom visszacsatolás is van benne (szekunder vagy primer oldalról mindegy).
Így a tápfeszültség figyelése is benne van az ilyen típusú inverterekben. Persze nem tudhatunk semmit biztosan, típus ismeretének hiányában. Ez csupán az általánosan elterjedt tervezési szempont.
(#) joetaylor hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Valószínűleg is FET hiba lesz. A nálam jár több darab nagy része is FET hibás volt. Bár azért az előállított szinusz nem igazán szinusz jel.

3686.jpg
    
(#) dombi76 hozzászólása Nov 3, 2010 /
 
Hali,
Igen van benne mikrokontroller egy PIC16F716 és egy SONIX SN8P2711APB.
Van benne még pár spéci cucc(pl.HIGH PERFORMANCE CURRENT MODE PWM CONTROLLER)
Csak az a baj, hogy nem vmi könnyen beszerezhető MOSFET-ek vannak benne: 4db4099 és 4dbP14NK60Z
Most levelezek velük mert ugy néz ki gyári hibás a cucc. Az egyik Fet GS lába közötti 3K-s ellenállás egyik lába nincs beforasztva egyáltalán.
De sajnos ugy néz ki, hogy nekem kell majd javitanom, de még egyezkedek velük.
Jelentkezek amint van vmi.
Üdv.
(#) kadarist válasza dombi76 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Szia!
Innen beszerezheted ezt a FET-et. STP14NK60ZFP
(#) dombi76 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Ez nem jó mert csak 40W-os a 60Z meg 160W!!
(#) kadarist válasza dombi76 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Jó lesz az is. Gondolom nem akarod 100-150 °C-on hajtani.
(#) dombi76 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
800W-os a kicsike küldeném ha lehetne.....
(#) kadarist válasza dombi76 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Mennyi ilyen FET van benne?
A tokozás milyensége miatt más a disszipációs (hőleadó) képessége annak a típusnak, azért kisebb a Watt-száma. Áramban, feszültségben ugyanolyan az is.
(#) dombi76 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Fentebb már irtam,hogy 4db van ebből benne.
(#) kadarist válasza dombi76 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Egyáltalán ezek a FET-ek a zárlatosak?
(#) dombi76 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Ja jópár belőlük, de szerencsére találtam helyettesítőket amik ugyanazt vagy még többet tudnak a HQElektroniknál.
Ja és 5eFt alatt lenne kicsivel a 8db FET.
Üdv.
(#) kadarist válasza dombi76 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Milyen típust találtál?
(#) patexati válasza dombi76 hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
A fet egy gyilkos jószág tud lenni ilyen áramkörökben Mivel sokszor közvetlenül vezérli a mikrokontroller a fetet vagy egy pár Ohmos ellenállás van köztük így zárlat esetén szépen viszi magával a kontrollert is sok esetben..Ellenőrizni kell a mikrokontrollert működik e. Legegyszerűbben a kvarcon leht megnézni szkóppal elindul e.Ha igen van remény de lehet rossz a port is..Mielöt rendelsz tisztázni kellene ezeket!
(#) staci123 hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
A kváziszinuszos inverteremben kiégtek a SJ4836 tipusu Motorola tranyók,négy db.Olyan tokban vannak mint a 2N3055 sajnos az adatlapját nem sikerült megtalálni,mi a véleményetek mivel helyettesíthetném Kösz a válaszokat
(#) hapro válasza staci123 hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Ez nem lehet az?:Bővebben: Link
(#) staci123 válasza hapro hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Kösz a választ,hasonlókat én is találtam de a meghajtásból egyértelmű hogy bipoláris tranzisztornak kell lennie,meg persze a tokján ott van a M Motorola szimbóluma,a hűtőborda pedig 120x220mm,1Kg - a korszerű FETtek sokkal gazdaságossabbak...
(#) dombi76 hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
Hali,
Küldtek javitó szettet az inverterhez(Összes FET, supresszor dióda, és a PIC elött lévő IR2110-ket, ezeken keresztül hajtja a PIC a feteket)
De sajnos nem lett jó a cucc.
Javításkor a fetek "környékén" lévő összes ellenállást és diódát ellenőriztem azok jók.A hiba onnan indulhatott ki, hogy a képen fent balról az 5. FET GS lába közötti 3k-s ellenállás egyik lábát elfelejtették beforrasztani.
Amikor elszállt a cucc zárlatos lett a bemenet az is rejtély számomra, hogy egy kis akksival(1,3 Ah NIMH), hogy tudott elszállni egy 40V 200A-es FET?
Na szóval javitáskor az alábbi rossz alkatrészeket találtam:A képen fent balról kezdve az 1,5,6FET és az 5,6 Fetet hajtó IR2110.
Igazából javításkor csak a FET-ek "környékével" foglalkoztam, biztam benne, hogy csak ott lehet a baj, de sajnos van még valami.
Az inverter felépítése szerintem: Az elsö egység a 12V-ból csinál vmi +-110V DC-t majd a második egység PWM-el abból szinuszt(közeli) csinál. A bemeneti oldalon egy Sonix mikrokontroller van és ez felügyeli az invertert ö vezérli a buzzert is. A második fokozatban lévő PIC pedig a kimeneti Fetek PWM vezérléséért felel. Bizok benne, hogy a kontrollerek nem hibásodtak meg. A Sonix elött nincs semmi meghajtó itt lehet gubanc, de a PIC elötti driver IC-k cserélve lettek.(Rossz is volt az egyik)
A javitás utáni hibajelenség: Olyan mintha valami túlterhelés lenne a kimenetén, mert el akar indulni az inverter de nem tud. A bemeneti áram 0 és 1,5A között ugrál.(Tápról próbáltuk meg akksiról is)Olyan mintha induláskor vmi túlterhelést észlelne és lekapcsolná saját magát (sipol is ilyenkor). De aztán újból akarna indulni. Ez a ki-be ciklus ismétlődik. Szóval van vmi életjel.A jövő hét közepén lesz időnk jobban nekifeküdni, de tanácsokat szivesen fogadunk.
Ja a honlapja: http://www.12vgridtiepowerinverters.com/
Köszi

Üdv.
(#) patexati válasza dombi76 hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Szia! Ha akar indulni az jó jel. Én a szekunder részen keresnék zárlatos félvezetőt! A fet nagyon könnyen elszáll ha statikus töltése a ruházatodnak rajta sül ki! Mielőtt hozzányúl az embet ajánlott kisütni magát! Ezt a beforrasztás előtt értem utána már nem olyan kényes!
(#) szinglikiraly hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
kellene nekem egy kis segítség
van egy kb 100w os inverterem.
(történt egy kis baleset)
kellene nekem 2db tranzisztor ilyen számmal:

P65NFO6
GK2U4 V6
CHN 743

ez mind rajta van de a google is csak néz, hogy mit akarok. Hol lehet ilyet szerezni?
(#) Dudus válasza szinglikiraly hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
STP65NF06-> N-csatornás MOSFET az ST-től.




-szerintem-

Itt beszerezheted ~670 Ft-ért.
(#) kadarist válasza szinglikiraly hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Szia!
Ez jó lesz helyette, vagy rendeld meg az eredetit innen.
(#) vgyula válasza szinglikiraly hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Szia!

Ez elméletileg egy fet. Megközelítőleg 60V 60A. Az ST gyártja STP65NF06 néven. Ezekkel a paraméterekkel nagyon sok típusból válogathatsz.

Üdv.: Gyula
(#) szinglikiraly hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
így már a google sem néz hülyének. köszönet
(#) szinglikiraly válasza kadarist hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Lenne egy kérdésem. Az miért van, hogy a helyettesítője fele annyiba kerül? Miért nem ebből csinálják??
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem