Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC illesztése TCP/IP - ETHERNET - IDE felületen
Lapozás: OK   5 / 18
(#) potyo válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Nem jelent meg az a hiba, ami nálam volt. De még nem tudom, hogy mitől lehetett, lehet, hogy az újabb stack-ben javították. Majd összelapátolok egy másik tesztáramkört és kipróbálom az új stack-en is, mert a régi áramkör az megrendelésre készült, és az már a megrendelőnél van.
(#) pepe33 válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Gratulálok nagyon szuper, és szerintem elég jó sebességgel fut.
Én is építettem hasonlót, de az mintha lassabb lenne.
(#) potyo válasza pepe33 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Állítsd magasabbra a kontroller sebességét. Alapból mintha csak 25MHz-en futna, a maximuma pedig 41,667MHz.
(#) Mate78 válasza pepe33 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Köszi szépen,nekem is tetszik.Igazából konkrét célom a tanuláson kívül nincs is vele, de ez majd lehet időközben változik.

Egyébként én nem építettem az áramkört, hanem nálam egy Explorer 16-oson fut.

üdv

(#) pepe33 válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Én egy ilyen szörnyeteget raktam össze , amin szinte minden van.
(#) Norberto válasza pepe33 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Az ott jobb oldalon valamilyen WLAN modul vagy GPS modul?

Amúgy elég komoly kis fejlesztőpanel.

Mate78, neked meg gratulálok, hogy elindult a program! Az előbb ki is próbáltam, villogtattam egy sort.
(#) pepe33 válasza Norberto hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
GPRS-GSM modul SIM300 a tipsua.
Igazság szerint még az I2C buszos hömérőbe nem siklerült életet lehelnem, da amúgy minden müködik rajta és minden modulárisan cserélhető , nem volt egyszerű összrakni.
(#) potyo válasza pepe33 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Azthiszem én a másik véglet vagyok, mindjárt céláramkört építettem (ami majdnem jó is lett véglegesre, csak reset gomb maradt ki róla, meg a ledek). kép1 kép2
(#) pepe33 válasza potyo hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Én még kezdő vagyok azért sok mindent be kell kalkulálnom a panelra hátha valami nem úgy sikerül.
Amúgy a céláramkörnek mi a célja ?
(#) potyo válasza pepe33 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Műholdvevők távoli resetelése kábeltévészolgáltatónál. Van 8 kapcsolható 230-as konnektor kimenete, meg van 48 darab kimenete, amik a standby gombokra vannak bekötve. Illetve igény szerint még bővíthető akár a 230-as, akár a standby-os része.
(#) pepe33 válasza potyo hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Szép munka, GSM -el vezérled vagy WEBSZERVER ketyeg benne ?
(#) potyo válasza pepe33 hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Webszerver van benne, különben nem sok köze lenne ehhez a témához. Most egy házvezérlőt kezdtem el elméletben tervezgetni, abban már lesz GSM-re is lehetőség valamikor, de egyelőre az is csak webszerver alapú lesz. Mondjuk az még nem holnap fog beindulni, egyelőre csak blokkvázlatszerűen van meg, de azt már eldöntöttem, hogy hasonlóképpen moduláris felépítésű lesz, és így bármikor bővíthető újabb funkcióval. SPI, I2C, UART kommunikációs csatornákat kivezetem szalagkábelre, plusz még csomó egyéb portlábat is, és így egymás fölé helyezett paneleket össze tudok kötni és firmware módosítással kezelni. Egyelőre az alapcél a bojler felügyelete, de utána majd jön minden magától. Csak ugye nem erre tervezett épületben elég problémás az ilyesmi utólagos kivitelezése, még van néhány megoldatlan részlet...
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Üdv a klubban! Én is haladok, lassan a házvezérlőmmel. Nekem is lesz eg ilyen ethernet modul, bár RS485-ön keresztül kapcsolódik a ház hálózatához és csak távoli vezérlés és felügyelet lesz a dolga esetleg néhány kép elküldése egy e-mail címre. Tele van az asztalom és a búrám vele. Rettenetesen sok meló. Sok sikert!
(#) Mate78 válasza pepe33 hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Hú ez nem piskóta. A kommunikáció szinte összes fajtája megtalálható rajta.És még azt mondod Magadról, hogy kezdő...

gratulálok a munkádhoz

üdv
(#) Mate78 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Köszönöm, láttam, hogy este valaki még kapcsolgatja a LED-eket.

üdv
(#) Lucifer válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Lehet én voltam
(#) ToMikaa hozzászólása Szept 17, 2010 /
 
Üdv!

HI-TECH PIC-C 18-ban írtam egy programot, ami DHCP-ről lekéri az IP-t,
alhálózati maszkot stb.
A program PIC18F4620 MCU-n fut és ENC28J60 ethernet vezérlőt használ.
Eddig működik is a dolog.

A probléma ott kezdődik, amikor egy TCP kliens segítségével
csatlakozok. A csatlakozás sikerül (a cél egy HTTP szerver), a kérést
elküldi rendesen. (static BYTE sendRequest[] = "GET /
HTTP/1.0\r\nConnection: close\r\n\r\n".

A válasz is érkezik rövid időn belül:

  1. [TCP   ] Waiting for response
  2.  
  3. 0x3C 0x68 0x74 0x6D 0x6C 0x3E 0x0D 0x0A  < h t m l >
  4. 0x3C 0x68 0x65 0x61 0x64 0x3E 0x3C 0x74  < h e a d > < t

És ennyi. Itt megszakad a folyamat. A recv() függvény < 0 értékkel tér
vissza, jelezve, hogy hiba történt a fogadás során.
Így használom a függvényt:

  1. memset(recvBuffer, 0, sizeof(recvBuffer));
  2. i = recv(bsdClientSocket, recvBuffer, sizeof(recvBuffer) - 1, 0);


Esetemben a recvBuffer 9 Byte hosszú, de ebből csak 8-at használ a
recv(), a 9. Byte a '\0'.
Én arra gyanakszom, hogy valahol a stack elfelejti értesíteni a
szervert, hogy álljon le a küldéssel, amíg a feldolgozásra kerül a már
kiküldött adat. De ez csak tipp.

Mi lehet a probléma?
(#) potyo válasza ToMikaa hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Azt kérdezném, hogy miért nem használod a gyári TCPIP csomagot? Abban van webszerveres cucc is.
(#) hege88 válasza potyo hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Elnézést, ho offtopic a kérdés, de gondoltam itt kérdezem meg.
Egy Nokia Dbox2 alkalmas NAS célokra? Konkrétabban van rá ilyen progi írva?
Csak azért kérdem, mert egy használt cikk ismerősnél láttam, de nem tudom mira képes.
Annyit mondott, hogy HDnek van benne helyé, és állítólag műsort rögzít.
Az árához képest ezt azért kétlem...
(#) ToMikaa válasza potyo hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
A gyári TCP Stack-et használom. És nekem nem webszerver kell, hanem egy egyszerű HTTP alapú fájlletöltés. Egy XML-t szeretnék letölteni.

@hege88: Bővebben: Link
(#) ToMikaa válasza ToMikaa hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Ja hogy a gyári TCP example-t. Leesett.
Azt használom. Azt írtam át annyiban, hogy más a host cím és a GET / kérés. De az eredeti kéréssel is kipróbáltam, az sem működik, sőt, az folyamatosan vár a válaszra, de nem történik semmi.
(#) spepe válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 


Szóval, adott egy ilyen IC: ENC28J60-I/SP és egy PIC18F4550. Ezt a kettőt össze szeretném kötni.

Az ENC28J60-I/SP-hez azt írták a neten, hogy a stabil, zajmentes kapcsolathoz szükség van egy Ferrit magra de mivel a HEStore-on van egy ilyen: Bővebben: Link alkatrész, gondoltam egyúttal megspórolom a csatit meg a Ferrit magot.

Csak azt nem tudom, hogy ez jó lenne-e vagy inkább mégis a Ferrit mag kéne az IC mellé egy sima RJ-45-ös csatival?
(#) icserny válasza spepe hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Ha ezt nézem, akkor meg kell, hogy feleljen...
(#) potyo válasza spepe hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Szerintem sem kell ferrit, nekem még dugdosós próbapanelen összedugdosva is működött a cucc, ráadásul különálló ethernet transzformátorral, nem beépítettel. Ami hiba esetleg keletkezik, azt tudtommal a hardver (vagy legkésőbb a framework) megoldja, hogy újramenjen a csomag.
(#) vilmosd válasza spepe hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Hali
En ezzel jatszottam, es egy 16F877A panelkaval. Szepen dolgozott. A PIC panel doksijat megtalalod a konyvtaramban a demo panelek kozott. Ja en az eredeti Mikroe FW-t hasznaltam, kicsit atalakitva.
(#) watt hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Szia potyo! (Erre a hozzászólásra a válasz...)
Azt kérdezném hogy miket oldottál meg vele? Van PC oldali szoftver ami vezérel, kiolvas valamit?

Nem tisztult még le bennem, hogy pl. VB6-ban tudok-e olyan programot írni, amin keresztül adatokat tudok mozgatni, kvázi USB, vagy soros portot kiváltandóan? Egy elküldött csomag mekkora, hogy érkezik meg a PIC-be ill. a PC-re(puffer?)? Milyen protokoll kell ehhez? Ha weboldalon keresztül akarom elérni a PIC-et, ahhoz is más protokoll kell? (Tudom te html oldalon elég informált vagy, én csak érintőlegesen!)
Ezen a héten elkészül végre a nyák(ma...holnap), lesz rajta SD fogalat, RS485 és RS232(diagnosztikának, fejlesztéshez). Még nem néztem bele tüzetesebben a Stack-be, és a PC oldali Demoba...
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
- Azt oldottam meg vele, hogy távoli kimeneteket kapcsolgasson ki-be. Ezek közül 48 olyan, ami optocsatolóban végződik, és 8 olyan, ami 230V-os konnektorokat kapcsol relével (eredetileg triakkal terveztem, de néhány triak valami miatt megdöglött a beüzemelés után másnapra, majd utána néhány napra még néhány, és akkor úgy döntöttem, hogy nem kisérletezek, hogy mi okozhatja a triakok halálát mert fogalmam sem volt, és inkább kis reléket raktam be). PC oldali szoftver nincs, böngészőből használják. Ha érdekel, privátban adok hozzáférést, hogy meg tudjam mutatni a felületet, amit csináltam.

- Biztosan lehet VB-ből is adatokat mozgatni. Erre vannak a socketek. Ha ezekre rákeresel, biztosan találsz VB6-ra is mintaalkalmazást. Hasonlóan működik magasabb szinten az Ethernet is, mint az USB. Ami adatcsomagot egyik oldalon beadsz, az a másik oldalon kijön ugyanolyan csomagként.

- Csomagok méretéről fogalmam sincs, biztosan van valami felső korlát (ilyen 1400-1500 bájt rémlik nekem, de PIC-ben a kisebb memória okán lehet, hogy ettől kevesebbel tud csak dolgozni, de igazából ezt nem néztem sosem), de a csomag természetesen lehet jóval kisebb is.

- TCP protokoll kell, de a socketek és a framework neked ezt a részt elintézik.

- Ha weboldalon keresztül akarod, akkor ahhoz HTTP protokoll kell, de az a TCP protokollra épül, vagyis nem másik protokoll, hanem inkább egy felsőbb réteg. Olyasmi, mint hogy USB-nél van a HID class, és a HID classra épül a billentyűzet, egér, stb. Én a demo programok között a webwend app vagy valami ilyesmi nevűből indultam ki, illetve itt ha a category mellett a connectivityt választod ki, akkor a TCP/IP Networking dokumentumokat érdemes elolvasni vagy megnézni a videókat.
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Köszönöm az infókat! Közben igyekszem művelődni, újra előszedni a régi infókat. Találtam is némi adatot a méretekre vonatkozóan. A Payload mérete 46-tól 1500Bájt lehet. Ha nincs 46, akkor kiegészítik, az ütközés detektálás miatt.
A 97J60 család 3808 Bájt RAM-al van megáldva, valószínű, hogy 1500Bájt puffer le van foglalva erre a célra.
(#) watt válasza watt hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Ezt annyival egészíteném ki, hogy a IEEE 802.3 SNAP Frame formátum esetén 38-1492 a Payload mérete már. Az más kérdés, hogy az Ethernet II formátumot használjuk nagyrészt manapság, valószínű a microchip is ezt preferálja, de ezt meg fogom nézni!
(#) watt válasza watt hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Természetesen csak az adatlapot kellett volna felütnöm, de ilyenkor az ember azt se tudja hová nézzen, naszóval van egy 8kBájt-os beépített pufferje az Ethernet modulnak. Ez jó, mert nem terheli a File regisztereket.
Az is tiszta, hogy támogatja a IEEE 802.3-at, de ez nem jelenti azt, hogy a Stack is ebben van megírva. Erről tudsz valamit? (persze majd én is nézem, ha odaérek...)
Következő: »»   5 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem