Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1154 / 3948
(#) spepe válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Elnézést kérek, rosszul írtam ezek szerint.

Úgy értettem, hogy mivel ez egy Ethernet-es IC szükségem lenne egy csatlakozóra, hogy a hálózatra köthessem és a neten azt írták, hogy ehhez kell egy szűrő.

Azért kérdeztem, hogy jó lenne-e az a csatlakozó mert abban elvileg van szűrő csak én nem értek még hozzá mert nem használtam még ilyet.
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Kedves qvasz2 ! Van itthon egy számítógépes tápegység hűtő ventillátorom. Esetleg azt használhatom valamire?
(#) neogeo2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Használhatod például levegő fújására
(#) gg630504 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
(#) Pet91 hozzászólása Jan 26, 2011 /
 
Hello!
A most készülő labortápomba kéne valami stabkocka, mert kéne bele fix 5 és 12v, de bent 24V váltóm van ami egyenirányítva több mint 30V. Bírja azt a 7812, 7805, vagy mit ajánlotok helyette? Nem akarom halálra terhelni, a 12 v-snek pl pár ledet meg két relét és egy ventit kéne elbírnia.
(#) gabi20 válasza Pet91 hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Hello az adatlap szerint 35V - ig bírják ezek az IC - k, szóval fel tudod őket használni. De hűtőbordát azért használj!
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Persze. Ha majd egyszer bedobozolod az erősítődet, és kevés a borda hűtőképessége (ezt hívjuk passzív hűtésnek), akkor ezt is belefaragod a dobozba, és ráfújod a levegőt a bordára, az lesz az aktív hűtés.
Arról a táp, nem trafó-ról rakhatnál fel képeket.
(#) spepe válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Köszi, már kaptam is választ. Nem tudtam, hogy van ilyen topik, legközelebb előbb körülnézek.
(#) David.zsombor hozzászólása Jan 26, 2011 /
 
Sziasztok építenék egy(pár) tda 2003 as erősítőt de van néhány kérdésem :hány v kell neki? és milyen előerősítőt használjak hozzá?
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Hát az egy egyszerű mobiltelefonnak volt a töltője,ami már 10 éves. Amúgy mi az a távírógyakorló?
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Bővebb szöveges leírás a témában: Bővebben: Link
(#) gg630504 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
távíró üzemmódú adást/vételt helyben gyakoroltató készülék. Gyakorlatilag egy hangfrekvenciás generátor hangszóróval, amit kapcsolóval ( távíró billentyű ) lehet be-ki kapcsolni. Az elektroncsövest csőbúgónak hívják. Jó erre a célra zümmer, szakadásvizsgáló is.
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Amúgy tervezek egy fejhallgatóerősítőt is építeni az jó előerősítőnek?És megoldható lennehogy a kettő egy táprol menjen? akkor milyen trafó kéne hozzá?
(#) janikukac válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Na, mindegy, valószínűleg nem építek erősítőt, a borda miatt. Valakinek valami érdekes ötlete? Nem csak egyszerűre, hanem érdekesre gondolok. Ha lehet, akkor olyat, amire nem kell borda, mert túl drágának tartom. De az sem muszáj, hogy érdekes legyen, csak működjön, és hasznos legyen.
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Fogsz egy 1-2 mm vastag alumínium lemezt, és kinevezed hűtőbordának. Ez a hűtőborda dolog ne tántorítson el az erősítőépítéstől.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Aha, és olyat például bírok venni üzletbe ahol olyannal foglalkoznak? " Vasasnál " vagy fatelepen. Mi felénk ott árulnak ilyet. Tehát ha megvan az erősítő, és beledugom a két hangszórót, tápfeszre kötöm, és a mixeremre is rákötöm, akkor szólna a hangszóró?
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Ha mindent jól csinálsz, akkor szólni fog a hangszóró. Ez így működik. De nem kell okvetlenül üzletben vásárolnod hűtőnek valót. Valamilyen hulladékanyag is jó erre.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Rendben, köszi. Mekkora alúmínium kell ? Hányszor hányas kb?
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Egy 10x10 cm-es 1,5-2 mm vastag lemez jó lesz egy TDA2003-nak.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
És a TBA 810 AS-nek ? Nem tudom eldönteni, hogy melyiket készítsem el...
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Akkor, előbb a TDA 2003-at, mert ahhoz az aluminiumot könnyebb odakapcsolni. Itt az oldal amiről az adatokat szedem hozzá : Bővebben: Link
(#) gg630504 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Idézet:
„csak működjön, és hasznos legyen.”
A leghasznosabb, ha tanulsz az építésével. Bármi legyen is az. Kísérletezz.
(#) janikukac hozzászólása Jan 26, 2011 /
 
(#) djgombi hozzászólása Jan 26, 2011 /
 
Hali! A kerékpár lámpában található nagy fényerejű ledeket hogyan kell meghajtani, hogy a legnagyobb fényerőt produkálják és ne pusztuljanak meg??
(#) Balaa16 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Heló!
Itt van egy jó program, meg kell adni a LED színét és kiszámolja Neked. Kérdés, hogy hány V-ról akarod üzemelni, mert attól függ ugye az előtét ellenállás nagysága.
Üdv: Balázs
(#) djgombi válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Ezt még nem is láttam köszönöm! Hány mA folyhat 1 leden?
(#) Balaa16 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Színétől függően 10-20mA. Bár én mindig 15mA-el hajtom meg a LED-ket.
Üdv: Balázs
(#) djgombi válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 26, 2011 / 1
 
Köszönöm a segítséget Üdv!
(#) janikukac válasza djgombi hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Van egy kérdésem ? Milyen kondi kell ide : Bővebben: Link Az utolsó kondi, az alkatrészlistán a
Cx 39nF See the datasheet paw to alter the value of Cx

Mert azt írja 39nF , de olyat nem találtam a neten...
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Van olyan kondi: Bővebben: Link
Következő: »»   1154 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem