Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » I2C vonali távolság
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Rikfic hozzászólása Jún 27, 2007 /
 
Hello Mindenki!

Fontos lenne tudnom, hogy milyen távolságig lehet növelni két PIC kommunikációját egy I2C vonalon?

Tapasztalatok, számítások és ötletek egyaránt érdekelnek!

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Medve válasza Rikfic hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Hello!
Ha semmilyen trükköt nem alkalmazol akkor kb 10cm. Ez fölött már az SDA-SLC vonalak között kell lennie a tápvonalaknak, árnyékolt vezetéket kell használni, le kell lassítani az adatátvitelt, hogy igy meddig lehet eljutni, azt csak a kisérlet mondja meg...

Ui.: A vonal kapacitása max 400pF lehet.
(#) potyo válasza Rikfic hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Sebességfüggő a dolog. A specifikáció 400pF kapacitást ad meg maximumként a vezetékeken. Jellemzően 2-3 méter az, amin még működik, de a zaj is gondot okozhat. Ha nagyobb távolság kell, akkor a sebességet lejjebb kell venni.
(#) Rikfic válasza Medve hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
..értem, de mégis szerinted maximum mennyi lehet az a távolság, amit a "trükk"-kel elérhetek? Ezzel métereket el lehet érni?
(#) potyo válasza Rikfic hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
El hát. Ha az órajelfrekit leviszed 500Hz-re, akkor akár 100m-re is elviheted a jelet. Az a 10cm az finoman szólva is kevés. Az I2C-t arra találták ki, hogy az egy nyákon levő alkatrészeket fel tudd fűzni egy sínrendszerre. A nyákon belül pedig azért vannak 10cm-nél nagyobb távolságok is.
(#) Thomas10100 válasza Rikfic hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Helló!

Ebben talán benne van.

i2c_hu.pdf
    
(#) Medve válasza Rikfic hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Őszintén szólva nem tudom, akkor talán ha lelassítod az adatátvitelt, és vonalvevőt, -adót alkalmazol, (mert a fel és lefutásnak is korrektnek kelene lennie) de sajnos az I2C-t nem erre találták ki

Potyo: Igy Krisztus után 2000 körül, a miniatűrizálás korában, "ritkán" van 2 IC 10cm-nél távolabbra egymástól, amit írtam az csak arról szól, hogy egy átlagosan zajos környezetben 10cm fölött kell intézkedéseket tenni a zavarvédelem érdekében. A nyáktervezés szabályait viszont minden körülmények között érdemes betartani, akár a bűvös 10cm alatt is

Ui.: nemsokára én is kipróbálom, egy 4 eres szalagkábellel, hogy mi tud!
(#) potyo válasza Medve hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Az I2C-t már 1992-ben kitalálták, és akkoriban még nem volt ez az agyonminiatürizált smd mánia. Elég megnézni pl. egy akkori tv belsejét. Akkoriban még meg tudták építeni egyoldalas nyákra is átkötésekkel, és senkinek semmi baja nem volt vele.

Itt az eredeti Philips specifikáció:
(#) Thomas10100 válasza potyo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Az enyém ugyanez szerintem, csak magyarul
(#) Gatery válasza Rikfic hozzászólására (») Jún 27, 2007 / 4
 
Szia!

Az én tapasztalatom, hogy 50cm-t lazán elvisz árnyékolás és minden mifene nélkül max sebességen.

Én úgy tudom, hogy a max távolság 10méter körüli, legalábbis erről tudok, hogy kipróbálták és működött, sajnos ekkor sebesség paramétereket nem tudok, de azt igen hogy csavart érpárt használtak...
(#) dpeti hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
én ha jól emlékszem nem távolsággal, hanem a max kapacitással van megadva a busz, a többi már tőled függ
(max 400pF-benne van a potyo által küldött pdf-ben is)
(#) ViperNet hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
Van két I2C expander IC:
- Philips P82B715
- Philips P82B96
A Philips oldala erről: http://www.standardics.nxp.com/products/i2chubs/

Ezekkel is csak néhány métert tudsz rádobni, 50 méter fölött már a +5V-os fesz. kevés lehet, a vezeték ellenállása, és zajfelvétele miatt.
(#) watt hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
Az I2C-vel az a gond, hogy nyitott kollektroros a vonala, ezért nagyon nehéz illesztő IC-t kötni rá. Az USART-al sokkal könnyebb 100m-t elérni(RS485-ös meghajtókkal). Persze akkor az I2C-s eszközhöz kell még egy PIC ami ismeri a I2C-t és van USART-ja is. Ez elég macera és költség, de ha nagyon muszáj akkor megoldás lehet.
Simán az I2C valóban 1m-en belüli történet.
(#) tibcsi hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Hi!

I2C- vel bajlodom en is, csak en meg nagyon az elejen.
Egy pic16F877 SPP-vel akarok kommunikalni egy I2C eszkozzel ( TCN75 ). A PIC a master, TCN75 a slave. Az SSP regiszterek ( SSPSTAT,SSPCON,SSPCON2 ) beallitasaival akadtam el.
Tudtok valami linket, ami segithet?

Koszi!

Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem