Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális fényképezőgép javítás, egyebek
Lapozás: OK   14 / 45
(#) nemgyuri hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy "uraságtól" levetett HYUNDAI A5300 gépem. Azért kaptam mert bizonytalanul működött. Kitaláltam, hogy csillagászati távcsőhöz fogom használni. Kitermeltem belőle az objektívet, és a két kis elektromágnes vezetékét rövidrezártam, mert amíg az nyitva volt bekapcsolás után kikapcsolt. Amíg szét volt trancsírozva így működött. Lehetett vele képeket, videót készíteni. Most viszont a bekapcsoló gombon kívül semmire sem reagál. Kukán kívül van ötlet?
(#) tigris24 válasza Tomi94 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Sziasztok,
Van egy Canon Powershot SX110IS fényképezőgépem, amin az LCD kijelzőt védő burkolta be van törve. Más baja szerencsére nincs.
Tudna valaki esetleg ilyen burkolatot szerezni használt, javíthatatlan ilyen gépről, vagy megmondani hol lehet ezt megvenni?!
Szervíz sajnos nem ad el ilyen alkatrészt, így nem tudom hová fordulhatnék.
Köszi a választ, ha segítene valaki, tigris24
(#) tigris24 hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Sziasztok,
Van egy Canon Powershot SX110IS fényképezőgépem, amin az LCD kijelzőt védő burkolta be van törve. Más baja szerencsére nincs.
Tudna valaki esetleg ilyen burkolatot szerezni használt, javíthatatlan ilyen gépről, vagy megmondani hol lehet ezt megvenni?!
Szervíz sajnos nem ad el ilyen alkatrészt, így nem tudom hová fordulhatnék.
Köszi a választ, ha segítene valaki, tigris24
(#) bimbi hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Helló!

Van egy Nikon coolpix l2 digitális fényképezőm és az a gond vele, hogy a töltőről levett elemre nem kapcsol be. Ha nem tölthetőset teszek bele, akkor 10 kép után kiírja, hogy lemerült az elem. De a kivett elem egyáltalán nincsen lemerülve és ha vissza teszem jó megint.

Mi lehet a gondja?
(#) attila1 válasza tigris24 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szia!
Nézz szét a vaterán,én kapásból találtam egy másik Canon-hoz.
Vagy írj az eladónak,hogy nem-e tudna szerezni a tiédhez valót.
Link:Bővebben: Link

Ha nem vagy regisztrálva a vaterán,tudok segíteni az üzlet lebonyolításában is! Attila

Írd le a védő pontos méretét.
(#) attila1 válasza tigris24 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Tessék,közben időt nem kímélve találtam valamit.Canon-gépekhez árul cuccokat.Megkérdezem tőle,hogy ehhez is tudna-e esetleg...
Bővebben: Link

Attila
(#) tigris24 válasza attila1 hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Köszönöm szépen, de rendes vagy!!! Nem igazán találkoztam még ilyen segítőkész emberekkel, főleg nem neten!
Tényleg köszönöm, figyelni fogom.
Tigris24
(#) attila1 válasza tigris24 hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Szia!
Pedig biztosan vannak rajtam kívül isBővebben: Link
Ide kéne beírni a pontos méretét a védőüvegnek.
Attila230-felhasználóval én vagyok a vaterán
Ha sikerül,vagy nem,értesíts.
Attila
(#) lacy8 hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Sziasztok

Nekem is samsungal lenne problémám S630.
A baj az hogy bekapcsol és ennyi mintha ki is kapcsolna azonnal, optika kint marad kijelző sötét (nem is világit totál semmi)

Optikát is csak úgy huzza vissza ha elem ki újra be és bekapcsolom ilyenkor behuzza és azonnal küldi is ki újra, gyorsan elem kikap és legalább behúzva marad.
Elemekkel(akukkal) próbáltam több félét teljesen feltöltöttel is, semmi.

Esetleg szoftveres baja lehet vagy előfordul ilyen egyáltalán vagy mechanikával lenne gond?
Szedtem már szét sérülés nem volt.

Egyszer volt szervizben haver pofára ejtette de megcsinálták semmi baja nem volt utánna.
(#) wpetya hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Sziasztok! Sikeresen összetörtem az Olympos Fe-210-es gépem kijelzőjét. Hol tudnék bele másikat szerezni? Leesett, de semmi más nem károsodott benne, megnéztem. (Feltettem számítógépre)
Üdv.
(#) wpetya hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Ha valakinek szüksége van Olympos D-395 alkatrészekre, tőlem átveheti, mert van egy tejföllel eláztatott otthon. Bekapcsolni nem lehet, de kijelző, burkolat, optika, stb. használható.Az elektronika halt meg benne.
(#) Schnitt válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
udv mindenkinek.
Most hogy igy felelenkult a topik, van valakinek otlete a linkelt hozzaszolasban leirtakra?
Elore is koszi.
(#) minitrue válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Igen, ez CCD-meghibásodás. Nézz utána, a Fujifilm (mint gyártó) kínál-e valami jutányos javítási lehetőséget erre (attól félek, nem).
(#) Schnitt válasza minitrue hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Koszi a valaszt, a szerviznek mar utanajartam, tobbe kerulne a csere, mint a gep mostani erteke.
Az erdekes az, hogy neha 1-2 foto idejere magahoz ter, es rendeset csinal, utana megint bedoglik.
Keresek egy leirast, es belenezek, hatha csak szakagkabel tores, vagz kontakt.
(#) minitrue válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Szerintem ebben az esetben (is) maga a ccd lesz a hibás, mégpedig azoknál az apró aranyszálaknál, amik a tényleges érzékelőt kötik össze a tok lábaival - belül. A neten keresve létező dolog a csere-ccd ehhez a típushoz, én hirtelen valami nyolcvanegynéhány dolláros árat láttam egy ilyenre. A hibajelenség pont ugyanolyan, mint a hírhedt Sony ccd-k esetében.
Aukciós oldalon láttam elkelt s7000-es gépet, ilyen hibával, a vevőnek (aki nyilván tud vele valamit kezdeni) 12000 Ft-ot ért a dolog.
(#) bodgabo hozzászólása Máj 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Asszonypajtim Cannon A470-es gépe a linkelt képet produkálja (csíkos és nagyon világos, mintha túlexponálna). Elképzelhető, hogy ez is CCD hiba?
Ilyen képeket csinál.
(#) minitrue válasza bodgabo hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Nem, ez egy másfajta hiba, igen gyakran megkérdezik itt (keress rá ebben a témában a "csíkos" szóra). Az objektívben futó vezetékezés szakadt meg.
(#) bodgabo válasza minitrue hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Szégyellem hogy nem a keresővel kezdtem, de azt gondoltam hogy nem ilyen "általános" problémám van.
Szóval akkor lehet hogy pályamotorozásnál lesz használva on-board kamerának, videót még vesz rendesen...
(#) Schnitt válasza minitrue hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Köszi a választ, utánajárok, érdemes-e javítani házilag, vagy az említett aukciós oldalon végzi alkatrészként.
(#) lacy8 hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Szia Minitrue feljebb én is kérdeztem arra tudnál nekem valamit mondani ? Válaszod előre is köszönöm ^.^
(#) minitrue válasza lacy8 hozzászólására (») Máj 17, 2011 / 1
 
Először is javaslom, kérdezz meg egy szervízt az ügyben. A bekapcsoló, de "úgy maradó" gépnek (mint írod) elképzelhető, hogy szoftveres a problémája (átíródhatott valami a firmware-ben, s emiatt bekapcsolás után azonnal lefagy). Segíteni nem tudok mással, mint hogy töltsd le a típus (angol nyelvű) szervízkönyvét az xfirmware.com weboldalról (samsung feliraton katt -> megkeresed az s630 pdf-jét, katt -> beírod a captcha-t, letöltés). Most épp nem megy az oldal, úgyhogy töltsd innen: S630-730 service manual.
(#) minitrue válasza minitrue hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
... vagy ellátogatsz egy ismert aukciós oldalra, és keresel azonos típust, másféle hibával (most épp van ilyen...)
(#) lacy8 hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Köszi szépen ^.^
(#) minitrue hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Többször emlegettem már itt a fényképezőgép objektívén belüli vezetékezést. Hogy világosabb legyen miről is van szó, csatolok pár képet, melyek egy meghibásodott Canon A430-as gépről készültek. A képeken (félig elrepedve) látható flexibilis kábel erei vezetik az áramot a gép főpaneljáról az oblektív belső, mozgó részében található - jelen esetben két darab - elektromágneshez. Az egyik a zárat kapcsolja, a másik pedig a két lehetséges rekeszállás kiválasztására szolgál.
A "kábel" hateres, ebből 4 van ténylegesen használva (2 vastagabb ér a zár tekercséhez megy, 2 vékonyabb pedig a rekeszkiválasztó tekercshez).
Jelen esetben a törés még "csak" féloldalas, ami a zár működésének megszűnésével járt (a rekeszállítás működött).
A kábel túlsó oldalán (a sötétebb részen) vékony gumírozás van, ami - mint látható - nem nyújtott elegendő védelmet.
(#) minitrue válasza minitrue hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Folytatás, szintén A430. A képeken az objektívnek az a belső eleme van, amelyen az előzőleg említett két elektromágnes illetve az ezek által mozgatott zárszerkezet valamint az a bizonyos szűkebb rekesz van. Eddig abban a tudatban voltam, hogy ezekbe a kis/olcsó gépekbe ND-szűrőt tesz a gyártó (több fokozatban állítható írisz helyett). Ebben az esetben viszont szűrő helyett a képen látható szűkebb rekeszt tudja a gép ki-be kapcsolni.
Fontos megemlíteni (a lehetséges hibajelenségek ettől függenek), hogy mind a zár, mind a rekesz-szűkítő elem "bistabil", zárt és nyitott állapotukat vezérlés nélkül megtartják. Emiatt fordulhat elő, hogy egyeseknél a vezetékszakadás fekete képet okoz.
(#) KTobi válasza minitrue hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Nézd egy ND szűrő drágább mint egy "lyuk". Szóval ez olcsóbb volt. Általában csak egyetlen ND szűrő van 0-1 állapotban. Legalább a rekesznek van optikai hatása is.
(#) minitrue válasza KTobi hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Voltaképp én is örülök, hogy megerősíthettem a korábbi gyanúmat (kívülről is látszott a rekesz beugrása), két valódi rekeszállás jobb, mint egy. Az interneten eddig nem találtam erre bizonyítékot.
(#) wintervision hozzászólása Máj 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Előre is elnézést szeretnék kérni! Tudom, hogy nem ez a helye, de sajnos nem tudom a hirdetések közé tenni....
Van egy eladó Sony DSC W30 as fényképezőm 256 os memkarival és minden tartozékával. ( töltő, doboz, kábel cd, papírok)
Ha esetleg érdekelne valakit akkor a 06705750539 es tel. számon, vagy a wintervision@freemail.hu email címen érdeklődhet.
Még egyszer elnézést kérek, hogy ide írtam!

Arnold
(#) tigris24 válasza attila1 hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szia,
köszönöm a segítségedet még1x!!!
Sikeresen megoldódott a héten a javítás. Szervízben kicserélték garanciával a kijelző védőt 4700 Ft-ért.

tigris
(#) dysoltz hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy fuji s2100-as gépem és szorul az optikája és nem tudom használni. Bekapcsolni betudom de fényképezni már nem tudok vele. Én debreceni vagyok nincs itt helyben "véletlen" egy szerelő aki megtudna birkózni vele?

Előre is köszönöm!
Következő: »»   14 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem