Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   757 / 1674
(#) mraulajos válasza Laciveszp hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Csupán azért bátorkodtam hozzászólni, mert én ilyeneket nagyban, élő forgalomban programozgatok egy-egy útlezárásnál, váltakozó forgalom esetén. Egyébként nagyon jó, további sok sikeres próbálkozást!
(#) vicsys válasza t0bi hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Bár én nem tettem vonalzót mellé, igaz nem is vasaltam... Bővebben: Link
Gratula! Ügyes vagy!
(#) Braf hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Üdv!

Egy "kissebb" munkám. pic10F200 egy smd rgb led hátuljára forrasztva (+3 ellenállás, 1 kondi). Soros porton, 600 baudon lehet elküldeni a 18 bites színadatot amit utána megjelenít. Többet is lehet belőle párhuzamosan kötni, mert címezhető (7 bites programozható cím). Csak 80 szavat foglal el a program az elérhető 256 szóból.
A pwm 6 bites/csatorna és 240Hz-en működik.
(#) zoz11 válasza Laciveszp hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Lacikám látom nagy sikered lett ennek a kis kütyünek.
Azért csak összehoztad.
Ügyes, csak így tovább!
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza Braf hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Nha még ilyen PIC-et sem láttam, mondjuk lehet azért mert minden ilyen kis alkatrésznek nem nézem meg a feliratát…
De ügyes nekem tetszik.
Üdv: Zoltán
(#) Lacko12 hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Én is bemutatnék pár projektet!
Elsőként nagyjából összeraktam a tda 7294-es icre alapuló erősítőd bár hidalt verzió lesz majd beépítve de már nem bírtam mély hangok nélkül a gépnél igaz hogy csak autós ládát hajt de az is valami, eggyébként a venti állandóan pörög de a proci borda nem melegszik eggyeltalán!
Másodikként elkészült a levilágítóm fő elemei márcsak a dobozába kellene valahogy belevarázsolni!
És utoljára a nap "fail" poénja a levilágító paneljét a forrasztás után ecsettel átkentem műgyantás denszesszel és mondom kimosom az ecsetet aromás higítóval egy tálkában hát a következményeket a kép demonstrálja!
És itt szeretném megköszönni azoknak akik eddig is segítettek nagyon hálás vagyok érte!
(#) Laciveszp válasza janikukac hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Jah, vasalásos módszerrel készült.
(#) Laciveszp válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Kösz Zoli, meg a segítséget is
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Ez a fototechnika. Te is azt alkalmazod, hogy ha SMD-zel akkor bakelit, ha furatszerelt akkor FR2? Nekem most fog este még készülni a projektunk, mert már 4/5 alkatrész megvan.
(#) fogya válasza (») Jún 20, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) vicsys hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Én is dolgozgattam. Most készül a doboz a páka vezérlőmhöz. Csupán 15cm széles és mindössze 5cm magas lesz. Ezúton mondanék köszönetet t0bi-nak, a remek kapcsolásért!
Szívesen fogadnék ötleteket, hogy milyenre fújjam majd a dobozt... ITT
(#) Abukodonozo válasza vicsys hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Szép lett! A tápegység (?) marad lyukraszteres panelen? Szerintem matt feketében jól mutatna a doboz...
(#) vicsys válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Köszi
Marad, mert az alap egy fénycső belseje, átalakítva. Ennél kisebbre én se nagyon tudnám áttervezni. Így a PC trafót mellé biggyesztettem és kész is.
A fekete/ezüst kombón filózok...
(#) Abukodonozo válasza vicsys hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
A fekete ezüsttel jól hangzik. További jó munkát!
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Egyet elárulsz? Honnan van mindig nyákod doboznak?

Amúgy szép!
(#) szkrep hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Én pont ma neveztem ki késznek a forrasztóállomásom. Az itteni forrasztóállomás kapcsolását vettem alapul, de a műveleti erősítőnek 8V tápot adok, hogy tényleg 0-5V között kapjon feszültséget az ADC -és a termisztoros bulit is kihagytam... A gombok egy számológépből származnak, pont jól jöttek ide. A trafót szakszerűen és elegánsan pillanatragasztó tartja a helyén. Jópofa dolog, hogy a pákahegyre tett multiméter hőmérő pár fokos ingást mutat (összeónozva a heggyel), míg a mért hőmérsékletet ábrázolva van vagy 10 fok a hullámzás... Ha egyszer lesz időm és fantáziám, kap valami előlapot, ami pontosan takarja az LCD "hasznos részéig" az előlapot.
(#) zolika60 válasza szkrep hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Valóban csak az ezüst színű ragasztószalag tartja a kábelt és a levegőben lóg a védőföld, vagy csak én látom rosszul? Egyébként jó lett, gratulálok. Bár a pillanat ragasztó trafó rögzítésre nem jó ötlet, mert hőre elenged.
(#) szkrep válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
A kábelen egy kötegelő van, ami nem engedi ki a lyukon. A vezeték a toldásnál 2 réteg zsugorcsővel van szigetelve, a nagy szalag csak azért van, hogy ne a levegőben lógjon a vezeték fölösleges hossza. Védőföld a szobámba be sincs húzva, így sokra nem megyek azzal a szállal. A számítógép ház és a gázcső egyidejű érintése óta pedig nagyon vágyom rá... Végülis rányomhatom a trafó házára, ha legközelebb szétszedem valami miatt, abból baj nem lehet. Igen, ez a pillanatragasztós dolog nekem sem tetszik, de a védőföld hiánya miatt nem akarok a trafóra dobozon átmenő csavart tenni. Kétkomponensű ragasztó lesz a végleges megoldás, de most nincs itthon.
(#) Ricsi89 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
A védőföld szerintem azért nincs bekötve sehová, mert műanyag a doboz. A trafón meg külön csévén van a két tekercs is. Ezeket a trafókat nem is nagyon szokták földelni.
(#) t0bi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Köszi! Nagyon szép lett! :kalap:
Ebből is látszik, mennyi mindenre fel lehet használni a kidobott fénycsövek elektronikáját.
Sajnos ilyen szépen nem tudok dobozolni, ezért betettem egy 135x75x50-es lomexes dobozba 420-ért. Nem érné meg egy gyári dobozba betenni?

Forr3.jpg
    
(#) Mybuster hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
hellosztok!

Ma este kész lesz végre a thermometerem a kinti hőmérsékletet fogja mérni!
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
bocsss
(#) mate_x válasza szkrep hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Szép lett, gratula.
Átírtad a programját, vagy teljesen újat írtál hozzá?
(#) shield válasza szkrep hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Nálad jelentkezett ez a probléma? Idézet a cikkből:"Megoldandó probléma még, hogy a felmelegedés közben az LCD-n jelzett valós érték kissé ugrál."
(#) Ballage hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Tegnap este raktam össze egy kis RH vevőt TDA1072-vel meg LM386-al. Egyelőre még csak egy kísérleti példány, de azért működik. Fogtam vele francia, román meg kínai adót.
(#) mate_x válasza shield hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Szia!

Multiméterrel mérve, csak 1-2 fok eltérés lehet.
Az LCD-n az ugrálást szerintem úgy fogom megoldani, hogy mintákat veszek, és azt átlagolom, így már szép egyenletesen változó lesz az érték az lcd-n. Ha kész van a progi módosítás, akkor feltöltöm
(#) shield válasza mate_x hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Szia!

Akkor ez a pici hiba is megoldva.
A fűtés LED-et így is lehetne használni, gondolom a PIC 1-es lába kibír 15-20mA terhelést. Lásd, melléklet!

Én is a rezonáns táp meghajtáson ügyködöm, sajna 3 hét kiesés van addig pihi van.

MOC.JPG
    
(#) mate_x válasza shield hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Így is meglehet oldani a fűtés LED-et, de az volt a célom, ha valami gond van triakkal, akkor a LED jelezze a hibát.
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 21, 2011 / 1
 
Készítettem egy LED-es interaktív "asztal"-t. RGB-LED-ek vannak benne, hátul állítható, hogy kék vagy zöld legyen az egyik szín, a másik pedig fix piros. Egyik LED ellentétesen világít, mint a többi, egyik pedig kontaktos, vagy más baja lehet. Ezek később cserélve lesznek.
Youtube1 (kék-piros), Youtube2 (zöld-piros).
Érdekesség, hogy egyáltalán nem mindegy, milyen tiszta vagy zajos a hálózat, ahonnan kapja a feszültséget. Tiszta hálózat esetén két szín van, és kézre vált, zajosnál pedig gyönyörűen, színátmenetesen működik.

asztal.jpg
    
(#) szkrep válasza shield hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
A program és a nyákterv saját, igazából nem lett volna időm, és sok kedvem sem a hardver fejlesztésével nyűglődni, így az oldalon lévőt használtam. Nem ugrál a mért érték, melegedéskor egyenletesen növekszik (100n kondi az erősítő lábán, árnyékolt kábel a csatlakozótól az erősítőig, földfólia nem mászik az AC kapcsoló rész alá, stbstb). Szoftveresen a végtelenségig le lehet simítani, de pont azért nem analóg szabályzókör+ICL7107 állomást építettem, hogy tényleg lássam, mi történik. Tovább lesz fejlesztve a dolog, a mostani program kb 30 perc alatt született, hogy használni lehessen. Figyelni fogja a hőingadozás ritmusát, amiből rá fog jönni, ha nem használom és leveszi a hőfokot. A 3 fix érték gombja "tanítható" lesz, nem fix érték a programban. Hosszan lenyomott gombra gyorsabban pörgő értékek, lehet ezt fejleszteni
A ledet én is hagytam a triak körén, pont a visszacsatolás miatt. LCD esetén amúgy fölösleges, ki lehet írni oda is, ha fűt.
Következő: »»   757 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem