Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   33 / 269
(#) Eticsiga válasza mateatek hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Helló! próbáltam most bemérni de most már csak sípol 7,2 voltról is úgy ahogy eddig 9 voltnál csinálta. És kb mennyire csökkentsem az R3 értékét?
(#) mateatek válasza Eticsiga hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Előbányásztam az enyémet. Ott kb 80 Kohm az R3. A 120 Kohm-ra forrasztgattam rá, párhuzamosan több másikat.
(#) Eticsiga válasza mateatek hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Köszi a segítséget. És egy utolsó kérdés: így egy pénzérmét milyen távolságból észlel?
(#) mateatek válasza Eticsiga hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Azt nem írtad, hogy jó lett e a készülék.
Ha azt a fejet csinálod, ami az évkönyvben van, akkor azzal levegőben egy 20 forintos 25-30 centi lehet. Már pontosan nem emlékszem rá.
(#) Eticsiga válasza mateatek hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Nem, mert az ellenállás holnap érkezik meg. Oroszlányban sajnos nincs elektrós bolt :no:
(#) mateatek válasza Eticsiga hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Nem szégyen a bontás, de rendkívül hasznos.
(#) Eticsiga válasza mateatek hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Heló! Kicseréltem az ellenállást először ment majd megint csak sípolt. Meguntam nem tököltem vele beletettem egy potit így ha visít kicsit tekergetek rajta azt jól van
(#) mateatek válasza Eticsiga hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
A feszültség konverter feszültsége rendben van? Az IC4 kimenetét meg tudod nézni szkópon? Munkapontja rendben?
(#) Eticsiga válasza mateatek hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Szkópon sajnos nem tudom. Mérni meg tekercsel vagy nélküle kell? (mert most szét ment a tekercs)
(#) mateatek válasza Eticsiga hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Mérni tekerccsel kell, mivel az a kereső szerves része.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Sziasztok,a kérdésem az lenne,hogy házilag megérné e fejet gyártani egy gyári géphez? Idő,türelem,az adott
Viszont leírás sajnos nincsen,ha esetleg valaki jártasabb ebben a dologban,örülnék neki.
(#) Yowie válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Szerintem nem éri meg, a legtöbb géphez 30-40e körül lehet fejet kapni, ennél több időt fordít rá az ember, ráadásul a gyári olyan minőségi paraméterekkel rendelkezik, amit otthon elég nehéz elérni. Viszont van olyan eset, hogy nincs olyan alakú vagy méretű fej, ami kellene. Milyen géphez, milyen fejet szeretnél?
(#) Sanyesz5 válasza Yowie hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Szia Yowie, white's m6 hoz szeretnék egy nagyobb fejet.Amit lehet kapni azt csak külföldről,így a fene tudja milyen,mennyire jó,melyiket válassza az ember.Jó kis gép,de mélységben még egy +5 centi is sokat dobna rajta.
(#) berkesandor válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Van egy ismerősömnek egy M6-ja nagy fejjel, lehet hogy eladná hozzá a fejet, ha gondolod megkérdezhetem.
(#) Sanyesz5 válasza berkesandor hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Szia,megköszönném!!
Meg a véleményét,ill tapasztalatait a nagy fejről.köszi
(#) killer9 hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
Üdv mindenkinek. Építettem egy pinpointert, ami működőképes. Ezt a kapcsolást még szeretném kiegészíteni egy zümmerrel. Tudna valaki segíteni hogy hova és hogyan kell beiktatni? Gondolom nem elég párhuzamosan kötni a leddel. Egyébként elég érzékenynek tűnik. Ráadásul nem az előirt tekerccsel próbáltam. 5 Ft-ost 3-3.5 centiről érzékeli. Megköszönném ha valaki segítene. Én mellékelem az eagle rajzomat. Ha esetleg abban is van hiba akkor nyugodtan javítsatok ki. üdv: killer
(#) schauer hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Új vagyok itt.Nem túl rég,megépítettem a http://www.geotech1.com/forums/showthread.php?t=12692 fórumon található Tesoro golden sabre fémdetektort.
Ezzel kapcsolatban kérnék segítséget.A készülék érzékenységéről írják hogy 1Eorós érmét levegőben kb 30cm-ről jelez.Ezt az érzékenységet még nem sikerült elérnem. A gond az angol hiányosságokkal van,nem értem pontosan hogyan kell az elkészült DD fejet beállítani.Az elektronika helyesen működik.
Ha valaki foglalkozott már ilyennel és van tapasztalata jól lenne ha tudna segíteni.

Köszönöm
Üdv
(#) proli007 válasza killer9 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Hello!
Nem a Led-el, hanem a Led, plusz előtété ellenállásával kell párhuzamosan kötni. Vagy is a +9V-ra és az IC 1-es lába (kimenet) közé.
De az LM393 kimenete csak 20mA-el terhelhető, így lehet érdemesebb lenne a komparátor IC másik felével hajtani a zümmert. (A két komparátor invertáló és nem invertáló bemeneteit párhuzamosan kötni, és a másik komparátor kimenetéről hajtani a zümmert.)
üdv! proli007
(#) szucs_g hozzászólása Júl 25, 2011 /
 
Üdvözletem a Tisztelt fórumozóknak! Clone PI-AVR keresőmhöz szerettem volna fejet készíteni. A különféle megoldások közül egyik sem tetszett igazán, így vettem egyet az alábbi védőből:

Bővebben: Link

Ennek ugye az alja lukas, de ezt beragasztva vékony műanyag lappal nyerhetünk egy igen jó sablont, amit persze az elkészült fejen hagyhatunk.
Műgyantát egy helyi boltban kaptam 2000 ft-ért (2 l). Beöntöttem, működik.
Képet később teszek fel.
(#) Yowie válasza schauer hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Mekkora távolságot sikerült elérni? A DD fejet ugyan úgy állítsd be, mint a magyar leírásban van...de vgy 3-at fogsz csinálni, amíg valóban jó lesz.
(#) schauer válasza Yowie hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
A távolságot jó magyar 100FT-tal néztem,20cm.
A fázishelyzet beállítás nem tiszta teljesen.Az oszcillátor jeléhez képest a vevő előerősítő (LF359) kimenetén mért jelnek milyen fázisban kell legyen?
Milyen magyar leírást említesz ami alapján be tudnám állítani?
Azzal tisztában vagyok hogy elsőre tuti nem lesz jó,de szeretnék tisztában lenni a helyes beállítás menetével,aztán egyszer csak jobb lesz mint most.
(#) belatichy válasza szucs_g hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Ötletes megoldás! Milyen menetszámokat tekertél és milyen vastag huzalból? Kérlek oszd meg velünk a beállítás folyamatát is. Köszi, és még egyszer le a kalappal!
(#) Yowie válasza schauer hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
DD fejről itt a fórumon van egy jó készítési leírás

Nem bogarásznám át a rajzot. A két csatorna között kb 90 fok szokásos, azonban az egyik 180, a másik 90 fokban van eltolva, ez utóbbi rendszerint a földhatásra érzéketlen csatorna, ezt lehet ellenőrizni egy ferrit rúddal. Érdemes átolvasni a 2003-as RT évkönyvet, a logikát le lehet követni a segítségével. Érzékenységet akkor érdemes csak nézni, ha már ki tudod hangolni a földet, addig tök mindegy mit jelez.
(#) schauer válasza Yowie hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Köszönöm a hozzászólást.
Egy kicsit felszívom magam elméletből aztán újra próbálkozom a beállítással.
Ha lesz eredmény beszámolok.
A tekercs készítési leírást viszont nem találom.
Már többször átfutottam a fórumot, igaz csak gyorsan de nem lelem.

Keresem tovább
Üdv mindenkinek
(#) szucs_g hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Tiszteletem! Egy újabb PI detectort építenék, a clone pi 2 v1.41-et. Hivatkozik ott a rajzon egy 180 uH 2Ohm kisteljesítményű inductivitásra, de ilyet nem láttam a hazai boltokban. Meg lehet egy ilyet csinálni házilag? 0,3-as rézdrótból tekertem már olyant, aminek az általam mért induktivitása 180 uh, de értelem szerűen az eredő ellenállása nem érte el a 2 ohm-ot.
(#) schauer válasza szucs_g hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Üdvözlöm,
engem is érdekelne a tekercs építési leírása,továbbá ezen a nagyon baráti áron vásárolt műgyanta pontos neve és van-e mód postai utánvéttel megvásárolni.
Köszönöm
(#) mateatek válasza szucs_g hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Ha jól veszem ki, akkor az a tekercs egy aluláteresztő szűrő része. Nem hinném, hogy az ellenállása befolyásolná abban a pozícióban a készülék működését.
(#) belatichy válasza schauer hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Helló!

Betettem egy leírást (angol) és egy fotót az én sablonom 3d modelljéről.
Én DD fejet készítettem, de nem a tekercselés a nagy művészet, hanem az, hogy az a fejet a géphez állítsd.
Mi skóppal szórakoztunk mikor már a gyantában volt a két tekercs. Így valamelyest jó is lett.
Ha mégis csinálod majd akkor a sablont először öntsd ki egy kis gyantával, hogy a tekercsek ne süllyedjenek le az aljára és legyen kopó rész is.
A gyantába mindenképpen tegyetek sok-sok üvegszálat (ne karbont!) vagy tiszta nyák darabokat (réz nélkül), hogy a zsugorodást mérsékelni lehessen. Vagy olyan gyanta kell, ami nem nagyon zsugorodik.
A menetszámokról pedig találsz sok adatot. Nézd át és dönts kedved szerint.
(#) belatichy válasza schauer hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
A fej csatlakozását a nyélhez egy saját magam által gyártott üvegszálas U profil szolgál, ami gyantával van felragasztva. A csatlakozások mind műanyag alkatrész. Gyakorlatilag a műszerig nincs fém alkatrész.
Nézzek körül a www.mossexpress.hu -n ott vannak jó alkatrészek.
A nyél nyomásálló vízcső (medencés üzletben nekem még össze is ragasztották)



mossexpress
(#) BODHEAD hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
sziasztok. csináltam egy silver start. milyen fej lenne jó hozzá? aki tud segitsen. elöre is köszi
Következő: »»   33 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem