Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   79 / 163
(#) boliver válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Nekem váltó 53v-om van, amit ha beszorzunk gyök2-vel ajaj az pontosan 74,95v. Mit csináljak milyen erősítőt építsek, vagy a vf2-t át lehet alakítani, vagy a 60v-os verzió kibírja ezt? Sztereo lenne természetesen, ez nem tudom mennyit jelent...
(#) Robi85 hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Szerintem elég egyszerű. Épitettem már pár darabot belőle, mind ment elsőre és a mai napig üzemelnek. Nem nehéz beállitani. 80-100mA nyugalmi kell neki, legalábbis én ennyit szoktam beállitani, és ezt tartja is elég jól, nem mászkál el. Megbizhatóságáról csak annyit, hogy havernak is csináltam egyet még kb másfél éve, és rendesen kinozta bulikba. Semmi baj nemvolt vele és nagyon bátor volt, mert hangszóró védőt nem épitettem bele, mert nem volt alkatrészem hozzá. Ha ezt épited meg ezzel tuti nem lesznek bajok. Nem akarok hülyeséget irni, de nagyobb tápfesz esetén az R11-R19et kellene növelni. De a jobban hozzáértők, biztosan segitenek ebben neked.
(#) Robi85 válasza boliver hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Huha, ez már magas lenne neki nagyon véleményem szerint. Ekkora tápfeszre én az Nmos350et épitem meg, ha lesz hozzá majd hűtőbordám.
(#) boliver válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Ezt is egy buliba szánják, úgyhogy produkálni kell neki rendesen...de a másik baj, hogy ez egy Denon típusú toroid táp, és nem tudom mennyit bír. Ránézésre azt mondták, hogy megvan a 200W biztosan. Na mármost kérdeztem már máshol, hogyha a VF2-t építem, akkor ha sztereot csinálok, akkor a teljesítmény megfeleződik, ekkor 2x100W-os lesz a végfok.. javítson ki valaki, ha nem jól tudom!
(#) boliver válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Hát nem tudom ez a Nmos350 elég alkatrészigényes és nem 24v-ról jár? A megrendelő nagyon örülne ha olcsón kihoznám neki, mert tápegységet és hűtőbordát azt ő adott.
(#) Robi85 válasza boliver hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Nem nem az +-75V. 24v csak a védelmi résznek kell. Ekkora tápfeszre nemhiszem, hogy olcsón megúszod az erősitő épitést.
(#) boliver válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Elvileg nekem azt mondta, hogy nem érdekli, hogy mekkora teljesítményű lesz, csak az, hogy sztereo legyen és min 2x40 W legyen....Dehát ekkora feszre, mert megépíteném neki a VF3-at, de ő ezt a tápot adta....
(#) Ge Lee válasza boliver hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Ott van az én verzióm csak vissza kell lapozni, +/-90V-ot is adhatsz neki, áramkorláttal, nyákrajzzal, képekkel. Megépíteni viszont nem fogom helyetted.
(#) boliver válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Erre gondolsz?

GF400 (1).lay
    
(#) Ge Lee válasza boliver hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Igen.
(#) boliver válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Kapcsolási rajzot nem találok, örülnék neki, ha meglepne vele valaki, és mik a végfetek?
(#) boliver válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Ez csak mono?
(#) Robi85 válasza boliver hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Az csak mono. Ebből kettőt kell épits ha sztereót akarsz.
(#) Ge Lee válasza boliver hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Pedig kb. 6 másodperc alatt megtaláltam. Kilistázod a téma képeit és ott van az első oldalon.
(#) boliver válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Köszi szépen, így már megtaláltam. Hú ez az IRFP9240 ez húzós árba sajnos.....
(#) Ge Lee válasza boliver hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Húzós? Egy hasonló teljesítményű végtranyó ára ennek a duplája. Vedd a lomex-ben ott olcsóbb.
(#) boliver válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Sajnos vidéki vagyok (Budapesttől megközelítőleg 70 km-re lakom), ezért a legközelebbi bolt pedig sokat felszámol, így lesz húzós az ára. Gondolom kisebb teljesítményűre nem lehet kicserélni a feszültség miatt.
(#) Robi85 válasza boliver hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Akkor rendelj a HEstore-ból. Nem kell menned sehova se érte, és ugyan annyiba kerül mintha pl 20km-t utaznál busszal odavissza az alkatrészekért. Szerintem megéri. Én is vidéki vagyok és rendszeresen rendelek. Igaz igy nincs az a lehetőség, hogy válogass a FET-ek vagy tranzisztorok között, de nekem még nemvolt probléma (kopp-kopp).
(#) boliver válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Mondtam neki ma, hogy mi a szituáció, így azt mondta elég neki mono. Ma voltam bent a városba (15km-re tőlem), megkérdeztem 450 Ft-t környékén van a Hestore-ba 370 Ft, így szerintem inkább megveszem helybe, minthogy szállítassam, így olcsóbban megúszom.
(#) boliver válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Éppen tegnap azt beszélgettük kedves Rádió és TV Műszerész barátommal, hogy a VF2 60v-os verziója simán elviseli a +-75 v-ot. a NE5534-nek teljesen mindegy a zenneren keresztül mindig 12v-ot kap, MPSA92 300v-os tehát ez is elviseli, az IRFP9240 és az IRFP240 200v-ig jó, tehát ezzel se lenne gond. Ha nem így lenne kérem szóljanak, mert, amennyiben nem reagálnak rá, a VF2-t választom már csak az alkatrészköltség miatt is. Az ellenállásoknak hány wattosnak kell lenniük?
(#) Robi85 válasza boliver hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Én mindig 0.6Wattosat rendelek. A tápágakban lévő ellenállások legyenek minimum 2Watt. De ha nagyobb a tápfesz akkor azokkal kell variálni ha jóltudom. Amugy jó választás az eredeti VF2. Kb 2 éve megy egy Technics SU-V660 dobozában. Ez idő alatt semmi gond nemvolt vele. Azt hozzákell tennem, hogy a gyári Harman/Kardon PM 650 Vxi erősitőmet porig alázza teljesitményileg.
(#) gleccser16 válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Az biztos hogy teljesítményileg nagyon jó az erősítő. Volt most egy kis fusi pénz és vettem mind két oldalra +1 pár fetet, meghajtásnak meg bd241-242-ő párost. Délutáni főzéshez kitettem hétvégén a cuccost. A duplatekercses big bullt zárt meg egy reflex hangfalat úgy megküldött hogy az előtetőn a cserép csúszott lefelé Ez már nem gyerekjáték
(#) mrex válasza gleccser16 hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
No igen én emiatt hanyagoltam régi szerelmemet a quadot.
Tudom mindenkinek más a véleménye.
S a barackpálinkát sem szereti mindenki de, úgy vélem ez a kütyü jól túlvezérelhető énekre, kevésbé "igényes" zenehalgatásra- amikor a mikrofonba ordítás fontosabb mint a torzítási paraméteterek ,egyébként biztosan fontos-világa- na akkor tökéletesen megfelel sőt..., Az ár-érték aránya talán fontosabb...

S nem utolsó sorban baromi egyszerű.....
(#) Alkotó hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
Ezt a kapcsolást, így összerakva megmértem. Azaz a teljesítményét mértem meg, mert kérdést kaptam ezzel kapcsolatban.
Mivel nálam csak "panelszinten" létezik a kapcsolás, ezért pillanatszorítóval tettem rá egy ideiglenes bordát, és egy kb. 150W-os trafót használtam egy rendes táppanellel. A trafó volt a gyenge láncszem, de mindenhol megmértem a tápfeszültséget is, tehát a mérés korrekt. Mivel direkt szubhoz kívánják használni, ezért nem csak 1kHz-en, hanem 100Hz-en is elvégeztem a mérést 4 és 8ohmos műterheléssel is.
Egy PC szkópra osztottam vissza a műterhelésen lévő jelalakot, ezen figyeltem mikor kezd a szinuszjel torzulni. Amikor éppen torzulni kezdett, akkor olvastam le az adatokat.
Üresjárati áramot 70mA-re állítottam.

Rt=8R; Ube=787mV-1kHz; Utáp=+-50,6V; Uki=32,6V -> Pki=132,8W
Rt=8R; Ube=768mV-100Hz; Utáp=+-50,6V; Uki=31,1V -> Pki=120,9W
Rt=4R; Ube=650mV-1kHz; Utáp=+-47,1V; Uki=26,8V -> Pki=179,6W
Rt=4R; Ube=644mV-100Hz; Utáp=+-47,1V; Uki=25,9V -> Pki=167,7W

A mérés csak annyira pontos, mint amennyire a multiméterek, de ez talán még belefér. Nyilvánvalóan a trafó nem volt elég, de a mérés idejére azért kibírta.
(#) mrex hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Még egy információ!
Elkészült egy szólógitárhoz applikált conductor.
Hsz egy 12" os Eminence Classic 8 ohm 300w .
+-36v ról megy kb 70 w-80w lehet nem mértem pontosan
A gitárosnak nagyon bejön a hangja.
Persze a visszacsatoló ág kondijával játszani kell(Érdekes, hogy néhány tíz pikofarad mekkora változást jelent az összhangzásban). De az erősítő remekül bírja annak ellenére, hogy kap nyúzást bőséggel.
(#) Ge Lee válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Az adott műszereket pontosan nem ismerem, de a digimultik általában csak 50Hz-ig mérnek pontosan. Az amplitúdót inkább a szkóppal kellett volna mérni (már ha az pontos).
(#) Alkotó válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Ez butaság! Természetesen kipróbáltam. Beállítottam 50Hz-et, és mértem a feszültséget, majd az amplitúdó változtatása nélkül növeltem a frekvenciát (közben a monitoron is néztem, változik-e az amplitúdó valójában) , és az érték szinte semmit sem változik 1kHz-ig. Sőt utána is alig, csak valahol 10khz körül kezd csökkeni, de még ott se veszélyesen.
Ezzel együtt is nekem csak ilyen műszereim vannak, tehát csak ezzel tudok mérni. Aki kételkedik, az szíve joga, nekem csak annyi dolgom van, hogy leírtam a körülményeket.
A szkópon csak a csúcsértéket látod, amiből számolnod kell az effektív érték nagyságát, viszont ezt megtehetnéd. Kérdés viszont, hogy egy szkóp (ami nekem nincs) mennyire pontosra van kalibrálva.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
És, nem robbantak szét a tranyók a 4 ohmos terhelésnél? 10 V körüli fesz marad rajtuk teljes kivezérlésnél.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Melegedtek, de a mérés idejére simán kibírták (ez 2-3 percet jelent). A műterhelés viszont olyan meleg volt, hogy ha nem avatkozok be gyorsan, akkor beleolvadt volna a padló festékébe (oldalára fordítottam).
De az élet nem ennyire sarkos, a zene se szinusz, és a hangszóró impedancia is a frekitartomány nagy részében jóval magasabb.
(Hogyan jött ki neked a 10V küröli feszültség a FET-ekre? Én a duplájára gondoltam, amit szoroztam a kb. 6,5A-el, és aggódtam kicsit.)
(#) ethosz2 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
ÁÁÁ! Te még nem hallottál effektív értékről?

Az erősítők kimeneti feszültségét effektív értékben szokás megadni, ahogy alkotó is tette (nem csúcsértékben). Ezért van +-47V tápból 30V-körüli effektív! kimeneti feszültség. Dehogy marad 10V.

Különben sem lenne 30V csúcsfeszültségű szinuszból 180W egy 4Ohm-os terhelésen....
Következő: »»   79 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem